» »

Hladilnik za RAMe

Hladilnik za RAMe

Huey P ::

Tole je Thermaltakov hladilnik za RAMe;



Mene pa zanima kje ga lahko dobim v SLO ali pa v Avstriji, al na Hrvaški...

Pa kolk stane...

:D:D:D
..::DOOM III: The Legacy::..

Mr.B ::

Si mislil hladilnik za rambus , to je ram za P4.

Nič ti nebo pomagalo nabaviti hladilnik za navaden SDRAM , ker so tu v igri drugi problemi , ki niso povezani s frekvenco in pregrevanjem. Zato svojega PC133 rama ne boš navil preko njegovih teoretičnjih (elektronsko determineranih) mej. Dosedaj še ni bilo junaka , ki bi to naredil , pa ga tudi ne bo. ;((;((;((;((;((;((8-O8-O8-O|O|O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OZZY ::

Jest jih bom naredil sam iz bakra. 2.2x1x1 cm. Enostavno ga bom po dolžini prevrtal potem pa samo naredil par luken z strani in z vrha. Ni vrag da ne bo dobro delalo.
Za pritrditev pa bom uporabil Artic silver epoxi. :D
Go with the flow.

burekar ::

Ej, ozzy, prodaš mal arctic silver epoxija. Nucam za en sam premaz čez CPU, kar je zelo malo. Bil bi zelo hvaležen, če mi malo prodaš.

Mr.B ::

Če govorimo SDRAMU tistih 72 pinskih modulih , si v kurcu , in ti nebo delalo.
Kupiš Pc133 ram CAS2 , tu je CAS2 najpomembnejši , pa ga naviješ , mislim mašino , na 150 Mhz , tako da CAS2 pride v CAS3 ram , pri taki povečavi frekvence se ram kaj bolj prida ne greje .Pa ti kakšen hladilnik , razen da se hvališ svojim kolegom , nič ne pomaga . Govorimo o latency ter podobno.

Razen če si si omislil Rambus varianto ,pa že dobiš kuler zraven , pa če boš potem svoj P4 navijal , ti pa toplo priporočam , pa še kakšen dodaten ventilator nad rami ti tudi ne bo škodil.Vem iz lastnih iskušenj kako se Rambus greje.

Grafične kartice trpijo z istimi problemi , samo da tu govorimo o nanosekundnih ramih.Gre se zato da so tu v igri drugačni načini dostopa do ramov, ampak so tu isti problemi. razlika je le da je dober 72pinski modul 7-7.5ns , sdram za grafike se pa začne tam okoli 5.5ns , zato so tu frekvence malo višje 200MHz+ :(:(:(:(:(
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OZZY ::

Mr.B: Mam pc133 cas3. Dela tudi na cas2 (kak srečko sem) ampak se po dolgotrajne delu pojavijo tudi problemi. Sploh ni problem, da ne bo delalo. Problem je ve tem, da bom mogu nabav en 256 modul, ker bo stvar zasedla kar dost placa.
Burekar: Trenutno ga nimam več ga mislim pa naročiti v kratkem iz nemčije. Cena pa je okoli 32 dem+ptt. NAroču pa bom pri www.listan.de.
Go with the flow.

Mr.B ::

OZZy , povej katere težave imaš , če prestaviš na CAS2 .Kaj si mislil z 256MB modulom oz prostorom?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OZZY ::

Glede prostora sem mislu na to, da če daš na rame te hladilnike zavzamejo eno režo več. Sicer imam tri reže za rame ampak bi potem moral narediti na obeh 128mb modulih, kar pa ne bo šlo, ker je premalo placa.

Kakšne težave. Tko je. Računalnik se mi zbudi na cas2 (govorim za 133 modul, ker mam še enega pc100cas2). Stvar deluje kako uro, uro pa pol cool, potem pa verjetno zaradi pregretja (ali česa drugega) rukne ven eno napako, vse skupi freezne in moram stvar resetirat in dat na cas3 pa spet dela. Sicer se potem po resetu boota v winse ampak je kar hitro spet napaka.
Plata pa mi tudi začne sporočat, da je ram lahko poškodovan ali fuč , kar pa ni, saj potem deluje vse ok na cas3.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM 133

Oddelek: Navijanje
141364 (1198) Balky
»

Ram pri navijanju

Oddelek: Navijanje
301617 (1219) element
»

Pc 166 ram

Oddelek: Kaj kupiti
231810 (1560) morphling1
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644484 (3858) XtX
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53496 (833) NiggerBob

Več podobnih tem