» »

Micron RAM cas2?!?

Micron RAM cas2?!?

«
1
2

VASkO ::

Kolega je pri mlacomu kupo ta teden 256MB Micron cas 2 RAMa. Fora je v tem, da so cipi gor 7E, ki so na micronovi strani oznaceni kot cas2, SPD ki pa je na modulu pa nosi v sebi informacijo 100mhz CAS2, 133mhz CAS3. Preveril je z CTSPD in s Sandro. A imate vi, ki imate micron cas2 RAM tudi napacen zapis v SPDju not?

Sprasujem zato, ker ima kolega MSI Turbo-R plato, na kateri RAM dela najhitreje na SPD nastavitvah (4x interleave, najboljsi timing), tudi v Sandri je rezultat na SPD in 133mhz FSB najhitrejsi. Fora je v tem, da je v tem primeru CAS na 3!!!!!!!! Povejte hitro prosim, kaj ima vas Micron CAS2 RAM v SPDju zapisano. Preverite s programom CTSPD (download sekcija). Me res zanima v cem je fora, ker so cipi cas2, zakaj a je v SPDju na 133mhz CAS3 sprogramiran pa ne vem.

Prosim pomagajte, cas za reklamacijo je samo 8 dni!!!

Boogy ::

Jest mam isti Micron Cas 2 ram tud pr Mlacomu kuplen.Plato mam pa Abit kt7. Evo ti kva mam jest napisan:

SPD-EEPROM:2/3,20ns,20ns;

66Mhz:2/2/2 100Mhz:2/2/2 133Mhz:3/3/3

SPD-checksum:c3



Povej ce te se kej zanima.

VASkO ::

ja glih o tem pravim. RAM je specificiran kot CAS2, pravtako so cipi po izjavi Microna tudi CAS2 (7E cipi). Zakaj vraga je potem SPD sprogramiran na 3/3/3 (CAS/RAS/...) pri 133mhz, na modulu pa je nalepka PC133 CAS2 !!! To po zdravi kmecki pameti pomeni, da modul pri 133mhz dela na CAS2. Zakaj temu ni tako?

A je to veliki nateg kupcev ali kaj? Zakaj? Je*** jim matter!!!

Huey P ::

Pa so vaju nategnili, kaj...

Misli, da vaju niso nategnili, le nekaj imata narobe naštimano -- kaj pa to je, pa sama pogruntajta...

..::DOOM III: The Legacy::..

VASkO ::

Huey, ne bluzi s takimi, da imava nekaj narobe nastimano. Pozorno preberi, kaj je problem in potem zabluzi glede tega. Ram dela na CAS2 133mhz, samo je fora v tem, da je zgleda na vseh Micron modulih SPD narobe sprogramiran, saj ce ga vklopis, ti na 133mhz dela na CAS3, RAS-to-CAS3 in se nekaj 3, ceprav je specifikacija RAMa 2/2/2 pri isti frekvenci. Mislim, da je Micron nekaj zafukal, ko je module skup delal. Ali pa sploh niso micronovi moduli (cipi so) ampak od nekega kajjazvem proizvajalca, ki nima nevemkako kvalitetne izdelave in je zato sprogramiral SPD na 3/3/3 pri 133mhz. Folk, razpravljajte malo okrog te teme, prosim.;((

morphling1 ::

Micron ni nič zajebu ampak je ctspd glup ko noč, Sisoft sandra pravilno napiše v mainboard informations kakšne so nastavitve rama, ki jih pa štimaš v biosu, saj lahko vsak ram prisiliš da dela hitreje če pa stabilno je druga pesem.

Za abit KT7 so timigi sledeči,to nastavljač v advance bios setupu:


sdram cycle lenght 2 : turbo:2-2-2,fast:2-3-2,medium:2-3-3,sdram 8-10ns:2-3-3

sdram cycle lenght 3 : turbo:3-2-2,fast:3-3-2,medium:3-3-3,sdram 8-10ns:3-3-3

Kjer je prva cifra cas latency, druga ras-cas latency, tretja pa ras precharge time.



Ram mam tud jaz drugače isti Micronov 256 mb modul, ki mi dela do 160 mhz na cas2 torej turbo, cycle lenght na 2 , spomin pa itak vedno na 4 way interleaving, mal sem pa moral dvigniti I/O voltažo na 3,8 V .

Seveda pa so tudi rami kot procesorji in ne bo vsak delal enako hitro, Zile že ve.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TheHijacker ::

Jp. jest mam tud microna 2x256 133 cas2. Tiste vrednosti v Sandri me ne ganje prav preveč. Glavno, da stvar dela stabilno in hitro... Ne bi imel pa nič proti če bi pisalo 133 cas2... hmm...:\

Huey P ::

VASkO zdaj pa sem se zgubil.
Ko je na 133 CAS 2 ti dela na CAS 3 ali pa ti le v Sandri piše, da je CAS 3???

..::DOOM III: The Legacy::..

Huey P ::

Se prvi, da ko je na 133 potem dela na CAS 2, le Sandra izpiše CAS 3, ker majo narobe SPD narobe sprogramirano...???
..::DOOM III: The Legacy::..

morphling1 ::

A nisem dost natančno napisal ?
Sandra prav napiše pri kakšnih timingih deluje ram in timingi nimajo veze z zunanjo hitrostjo rama jasno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cipi na RAMu so namenjeni za delo 133mhz CAS2!

SPD (to je mali cipek v zgornjem kotu modula) pa je sprogramiran na 100mhz za CAS2 in na 133mhz za CAS3!!!!!!

Zakaj je to tako, ce pa je RAM PC133 CAS2?

Saj ne pravim, da ne dela na CAS2. Samo pravim, da ko vklopis v BIOSu SPD, dela na 133mhz CAS3, torej CtSPD nic ne jebe morphling!!! CtSPD pokaze pravilne vrednosti. Program ne preverja stabilnosti na dolocenih nastavitvah, ampak prebere vsebino SPDja na modulu in jo prikaze. Pravtako to naredei BIOS na maticni, ko nastavis RAM na BY SPD. Maticna je MSI Turbo in zato ne more vklopiti 4way interleavinga v BIOSu, ker te moznosti noter ni. Najhitreje dela na By SPD, samo v tem primeru dela na 133mhz CAS3, ker je to zapisano v cipu. ZAKAJ, CE PA JE MODUL Z NALEPKO 133MHZ CAS2?

Eni se vedno ne razumete, kaj sprasujem? Bolj natancno ne morem povedati (niti ne gre bolj natancno), zal. Aja, pa ko odgovarjate, dajte prosim prebrat cel thread in ne samo zadnjega posta, ker sem zdaj isto stvar napisal ze TRIKRAT!!!!!!!!

TheHijacker ::

Mogoče bi bilo dobro poklicati na mlacom in jim zatežit! ;((

morphling1 ::

Ok Vasko bil je nesporazum, ne se razburjat.
Ampak ta ram 7E je def pc133 cas2 .
Dob si kakšen novejši bios, ker se da tudi na msi plati vklopit 4 way interleaving,
obstajajo pa tud programčki ki to vklapljajo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

Fora je, da z Wpcreditom zasteka, ko preklopis iz 0-way na 4-way ali 2-way, tako, da to ne bo slo. Fora je tudi, zakaj je v SPD na RAMu pri 133mhz 3/3/3 in ne 2/2/2, ce se RAM prodaja kot 133mhz 2/2/2?

Naredit treba bojkot za Micron RAM!

morphling1 ::

Nevem a sem imel jaz tako srečo pri ramu (saj neki, ker je pri cpu-ju že nisem)
kot sem že rekel mi ta isti Micron ram dela na 160mhz cas2 turbo 4way interleaving in tudi prejšni modul 128 75E se je zelo dobro navil na 150mhz cas2...
čeprav je narejen kot 133 cas3 ali 100cas2.
Micron seka !!
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

saj nisem reko, da RAM ne dela!!! Ste sploh pismeni? Dela tudi na 150mhz CAS2, vec pa plata ne zmore. Samo me zanima, zakaj je v SPDju napacna informacija (3/3/3 pri 133mhz), ceprav je RAM po specifikaciji 2/2/2 pri 133mhz. Za tiste, ki ne veste, da ne bote glupih kvasili. SPD je Hardwer in ne softver. Je EEPROM cipek na modulu, v katerega gre 256bytov in se vanj zapecejo pomembne specifikacije RAMa.

morphling1 ::

Vasko ti pa tud sam pizdiš
Jaz že vem kaj je spd, ampak, ko napišeš da je treba bojkotirat Microna
sem samo napisal do kok men dela in stvar postane kristalno čista, kaj je dobr
in kaj ni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

Je kaksen trzni inspektor tu? Zakaj pa je nalepka gor CAS2, v SPDju pa je CAS3? Gre za veliko napako v programiranju na tekocem traku ali kaj?

Huey P ::

Pošlji mail na Micron pa vprašaj...

..::DOOM III: The Legacy::..

XtX ::

x

VASkO ::

evo, koncno en razume, kaj hocem povedat. Kje pa bi dobo "pravee" micronove module?

XtX ::

x

element ::

Nateg brez vazelina pravm jest. Jest mam 128mb 133 CAS 2 rama, in mi lepo tud dela na 133@cas 2. :D

VASkO ::

saj ta tudi dela 145mhz cas2 (vec ni testiral), rated je cas2 133mhz, v SPD (cip) pa je 133 CAS3. Tako, ce mas FSB na 133mhz in vklopis by SPD (v BIOSu), ti kljub temu, da je RAM pc133 cas2, dela na 133mhz cas3.

StarY ::

mulc: fotr, men pa avto ne potegne cez 200km/h...pa tle v bukli pise da gre 190km/h
fotr: ja, pismu, pa si ze presaltau v peto brzino
mulc: ne se

poanta: poante ni, oziroma je cist nelogicna... eni zal niso zadovoljni z nicemer

element ::

Hm, res ne vem, zakaj ram deluje na cas 3, tudi če maš naštimanga na cas 2. :\ Jest mam naštimanga na 2-2-2, in tud sandra pokaže tko. :))

morphling1 ::

Glavna stvar pri ramu so čipi in ne en spd. Micron dela čipe module pa cel kup drugih proizvajalcev, ki dajejo gor njihove čipe npr Crucial , Corsair , Mushkin itd.
Crucial ne prodaja Micronovih modulov ampak pod svojo znamko, so pa pod Micronom kot je Škoda pod Volkswagnom, če pa pri Mlacomu prodajajo no name module z Micron čipi, je pa men vseeno važno je da dobro delajo.
Nevem zakaj maš v biosu nastavljeno by spd če lahko nastavljaš po svoje, Abit te nastavitve sploh nima. Za memory interleaving pa je programček na ViaHardware strani in se ga da vklapljat za vse via chipsete link: http://www.viahardware.com/memoryenable...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

Pelcijan, se zaj ne kapiras? Ce dam CAS na 2, DELA NA 2!!!

Morphling, nastavitve ma na SPD, ker MSIjeva plata (se) nima v BIOSu opcije za vklopit 4-way interleaving razen, ce das na SPD, se vklopi. Ce pa z Wpcreditom preklopim na 4way pa kista zmrzne, pravtako zmrzne, ce je na SPD(4way, CAS3) narihtano in probam dat CAS na 2. Zato pravim, da bi blo fajn, ce bi blo v SPDju 133 CAS2, da bi vklopu v BIOSu na SPD pa bi delalo pri 133mhz na CAS2 z 4way interleavingom.

morphling1 ::

Vasko, zato sem pa napisal link za viahardware, ker praviš da ti wpcredit ne dela, probi ta programček. Ok
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brody ::

ja pejt v Mlacoma in reč, da si kupu njihov pc133 cas2 ram in da je sicer drgač super, da dela lepo na 133 cas2, ah kaj to, dela tud na 145 mhz cas2, le CTSPD pokaže drugače zato zahtevaj garancijo.

če bi jz delu tm bi te poslal v 3 p.m.

VASkO ::

Brody, CTSPD ne pokaze, na kakih nastavitvah RAM TRENUTNO dela, ampak pokaze, kako je nastavljen da dela.

To je isto, kot ce kupis Durona 800 pa prides domov pa vidis, da je gor jedro od 800, ko pa ga das v plato, pa dela na 700, ker so pac mosticki tako nastavljeni. Kapis? Zakaj je pol mnozilnik na 7, ce pa na jedru pise d800.

StarY ::

zanimiva primerjava, sam malo je zgresena...

ocitno proizvajalci ram modulov ne dajejo kaj dosti na SPD cip, ker je z vidika velike vecine proizvajalcev matičnih plošč nepodprt in nepomemben (tako ali tako lahko vse nastavitve dolocas v BIOSu matične plošče).
sploh ce vzamemo v obzir, da vse stremi k znizevanjem proizvodnih stroskov in se pac za proizvodnjo (govorimo o milionih in milionih kosov, kjer se vsak privarcevani cent se kako pozna) modulov uporabljajo enaki SPD cipi...

VASkO ::

"tako ali tako lahko vse nastavitve dolocas v BIOSu matične plošče

glih tega ne more, ker ima MSI Turbo plato, ki ima samo Timing: by SPD, CAS2 in drugega nic, zato bi pravilna informacija v SPDju nekaj pripomogla.

StarY ::

to je ze res, sam ogromna vecina plat sploh ne pozna SPD (le zakaj? ce je tako dobra zadeva), se manj pa 4way interleaving...

za skrajno silo uporab program na viahardware.com, vsaj dokler ne bodo sprogramiral novega BIOSa (K7T Turbo je se dokaj nova plata).



XtX ::

x

MadMax ::

SPD je navaden EEPROM. Pri koncni kontroli ga lahko spotoma programirajo v slabi sekundi. Zakaj ga ne-to je pa vprasanje:(

morphling1 ::

XtX Kako lahko rečeš da ram ne ustreza specifikacijam Microna če pa je točno tak kot piše v pdf. datoteki za Micronove rame ki sem si vse posnel na disk.
Primerjava z opli pa je čist mimo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

XtX ::

x

zile ::

Mlacom prodaja Xerox module na katerih so Micon čipi.
Xerox pa ni sprogramiral SPD-ja na tisto frekvenco, kjer naj bi ram delal. Mogoče zato, ker obstajajo Micron čipi 7E (revisoin A), 7E B (revision B - Slabši čipi ? ), in 7E C (revision C - ? ). Sam sem mel 7E B, pa nisem bil zadovoljen ( delal samo na 140 CAS 2) in sem zamenjal za
Mosel Vitelic, ki dela na CAS 2 pri 145MHz.

Brody ::

speaking of the devil...v mlacomu so dobili prav moselov ram zdej:))

VASkO ::

bom reko prijatlu, naj zamenja.

pa je le nekam moje arzmisljanje prislo. Ce pise Micron na ceniku, naj bo Micron, ampak to ni, tudi na cipih so neke cudne stevilke, ki jih na njihovi strani ne najdes, najdes samo 7E, ki pa je lahko, kot je zile reko, vec revizij pa ktera sploh ni za CAS2...

Sicer pa hiter timing RAMa ni odvisen samo od cipov na njem, ampak tudi od izdelave, zato mislim, da so prav programirali SPD, ker jim mogoce ni zanesljivo delal na 133mhz CAS2 pa so kar 3 zapekli v specifikacije.

zile ::

Brody: V Mlacomu so mi ga zamenjal, enga Micron? 256Mb za 2 x 128Mb Mosel Vitelic. Bom pogledu, kva prav sandra pa CTSPD, pa še kšen progi bom najdu.
Aja pa zanč dam še en tastar Micron ram noter 128MB 75E (7,5ns), ki ni nikol delal stabilno čez 140MHz. No zdej so vsi trije srečni in delajo na 145MHz.:D

VASkO ::

daj zile poglej prosim z CtSPD, kolko je na 133 CAS latency. Se majo Mosel Vitalic RAM?

morphling1 ::

Ok upam da zadnjič pišem na to temo, ram ki sem ga kupil pri Mlacomu ima oznako: MT 48 LC 16 M16 A2 TG -7E B
In je taka kot mora bit po pdf. od Microna. To sem pa iskal na Micron strani pod dram, sdram, 256 mb sdram, data sheets
in ne pod modules, sdram , data sheets ter 256mb module, ker imajo ti res čisto druge oznake hitrosti pa so -13E , -133 in -10E.
XtX pa še to jaz sem že nekaj odgovorov višje napisal da Mlacom prodaja no-name rame, kar pa še enkrat povem nima veze saj je
važen le čip in ta je pravi (ful je teško naredit tiskano vezje in nanj prilotat ram čipe a ne ?), če pa kakšnemu tipu ram ne dela na
150 mhz cas2 s tem ramom mu pa noben ne more pomagat saj Micron točno piše da dela do 133 cas2 in ne nad, čisto enaka stvar je s
procesorji, če maš srečo se dobro navije, odvisno v kateri seriji je narejen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

se pa mocno motis, ker sem jaz bral, da je kvaliteta RAMa tudi odvisna od izdelave modula. Jebaj ga, tako je. Zakaj so potem ene plate bolj stabilne kot druge, ce majo pa enako cipovje gor (kot ti pravis)?

morphling1 ::

Ja, sam plata ma 100x več komponent od katerih je odvisna stabilnost, pri ramu so pa samo čipi tiskano vezje in slavni spd. Seveda če bi pa en šlampasto vse skup vrgu pa ne bi bilo dobro, ampak kot sem že napisal je ta ram vsaj moj ful dobr, še enkrat min 160 cas2 turbo na moji plati KT7 raid če bi imel pa KT7A bi šlo pa še več kot sem testiral pri Ziletu je šlo do 162mhz potem pa tud njegova plata ni bla več stabilna, (fsb na 124 +pci clock ne dela več , fsb nad 155mhz pa mu tudi ne dela tako da je 162mhz MAX na tej plati brez kakih modifikacij hlajenja)
Tako da komaj čakam KT7E.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Muflon1 ::

Vasko tole kar si zapisal bo po moje kr držal vendar je pr men nateg (če to je nateg še toliko večji) js sm nabamu pr Mlacomu Microna 128MB PC133 CAS2 in mi na plati Abit SE6 ko ga v biosu preklopim na CAS2 ko se računalnik ponovno zažene napiše: Sugested CAS Latency 3 ka to men sam predlaga naj dam na 3 al mi avtomatsko vrže na 3 (drgač v biosu še kr kaže 2) a bi to slučajno mogoče pomenj da men PC133 CAS2 (kao) RAM ne dela niti na PC100 CAS3?? Plata je za celerona tko da je itak vedno PC100..

lp

Brody ::

to ti le predlaga in lahko to opozarjanje kadarhocs ukins v biosu

VASkO ::

mrphling, KT7E je za en drek plata, ker podpira samo 200mhz FSB Athlone (enako kot KT7), ne vem, zakaj so sli korak nazaj od KT7A.

Brody, predlaga pa zaradi napacnega infota v SPD, ceprav je RAM rated pc133 CAS2. Zakaj potem to delajo?

StarY ::

ha, sicer ne vem, kako lahko ram, ki dela pri cca 160MHz CAS2 stabilno oznacis za zanic ram in nateg, sam verjetno ti se ni jasno, da so vse ostale komponente ki jih trenutno imas v racunalniku veliko bolj nestabilne in manj kvalitetne od tega rama....

sorry, se motim, disketnik je po moje manj problematicen...

noben butl pa ne pomisli, da so plate dandanes za en kurc narejene, polne slampastih in napol implementiranih resitev, ki so vse kaj drugega kot standardizirane ter nepodprte s strani velike vecine proizvajalcev....in SPD je ena izmed teh funkcij!

pol se pa nekdo pizdi nad ramom, ki dela popolnoma stabilno na bistveno visji frekvenci kot je predvidena....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM 133

Oddelek: Navijanje
141363 (1197) Balky
»

Razlike med spominski moduli in ostalo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
7957 (864) MadMax
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704550 (3872) AtaStrumf
»

RAM

Oddelek: Navijanje
61154 (1041) AvAkI
»

Ali je RAM PC133???

Oddelek: Pomoč in nasveti
462643 (2182) StarY

Več podobnih tem