» »

Pc 166 ram

Pc 166 ram

morphling1 ::

Kdo ve kje bi lahko kupil pc166 ram (Twinmos,PQI)
ali pa vsaj pc150 cas2
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

Nekaj časa so imeli pri mlacomu take rame. Zdej ne vem ali se lahko še dobijo ampak pokliči in vprašaj. Vem pa da majo pc133 cas2, kar sigurno dela na 150 ali celo več.
Go with the flow.

morphling1 ::

Saj pc133cas2 imam zdaj, dela mi do 156cas2, tko da bi pc150cas2 kakšne dobre firme delal tud več.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ChiefThunder ::

V Sloveniji boš to pomoje bl težko našel. Tukaj boš mogoče našel kakšen link za net trgovino. Sicer ne vem zakaj bi sploh rabiu tak ram...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

morphling1 ::

Tak ram rabim da grem z fsb-jem čez 160mhz, simple as that.
Hvala za link, neki takega sem imel v mislih>:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

samo ce pc133 cas2 dela na 156 cas2 se ne pomeni, da bo pc150 cas2 delal na 160 cas2!!!

Meja pc150 pri cas2 je priblizno enaka kot pc133 pri cas2. Malo teste na netu poglej pa bos videl.

morphling1 ::

To je zato ker so verjetno vsi pc150 rami le izbrani med pc133 in pretestirani ker sem gledal podatke pa majo dostopne čase 7ns kar je isto kot pc133cas2 .
Zato bi pa raje pc166 ram. In ta ki ga majo v ocz store mi je kar všeč (5.5-6ns).
Zdaj se moram pozanimat če pošljejo v Slovenijo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

aja sory, sem povrsno pogledal in mislo, da sprasujes za pc150 RAM:8)

Mr.B ::

Pa misliš da ti bodo druge PCI zadeve delale pri teh hitrostih ????
Da nimaš težave drugje , nastavi svoj PC133Cas2 ram , ko ga naviješ na 156 MHz na CAS 3 , ker ti težko vrjamem da ti dela normalno kot CAS 2 , malo preračunaj ?:\
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Mr.B, imam eno pci zadevo SB in ta dela brez problemov tudi nad 40 mhz, ram mi dela na 156cas2 in za razliko od tebe vem kdaj mi dela ram probleme in kdaj pci.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mr.B ::

Torej je tvoj cas2 ram 6.4ns , ker ti drugače ne bo delal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
PS : a si svoj CAS2 ram nastavil na CAS3 , tako da ti bo delal manj problemov.
Prosim daj nastavi na CAS3.Ti si itak en tistih ki se bo kregal da lahko svoj PC100CAS2 ram nastavi na PC133CAS2 kar v čisti teoriji ni možno , kaj pa šele praksa.

Sklepam da imaš srečo in si dobil 7ns PC133 CAS2 ram , ki pa jih je saj pri nas bore malo.Tako da si ga lahko navil na tako visoko.Enostavno proizvajalec da še malo plusa zraven za bolše delovanje. To je isto kot pri procesorjih , ko nekatere lahko brez težav naviješ nekatere pa ne.
Pri Compaq sem jih videl kar nekaj , ampak oni itak dajejo 7.5ns ram kot specifikacijo PC100.:P
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

VASkO ::

Pa ti si totalno bbbbuuuuddddddaaaaaaaaallllllloooooooo!!!

Prosim daj nastavi na CAS3.Ti si itak en tistih ki se bo kregal da lahko svoj PC100CAS2 ram nastavi na PC133CAS2 kar v čisti teoriji ni možno , kaj pa šele praksa.


kaj si s tem mislil? bullshit! Seveda enim dela PC100 CAS2 ram na 133mhz CAS2, meni dela pc133 cas3 na 148mhz cas2!!!

Mr.B ::


Tole ni namenjeno samo tebi ampak tudi drugim !!!!!

Ker sklepam da ne veš kaj CASx pomeni ti tudi nebom kaj prevec razlagal , ima med drugim tudi povezavo z latency , ki se na veliko razglablja sedaj pri DDR , SDR ter Rambus RAM-ih.
Ker tako strokovno razlagaš os svojem podvigu, bi moral vedeti , da je prva zadeva , ki jo narediš ,ko ti nagaja RAM , da je spremenit CAS vrednost.

100MHz = 10ns Cas2= 20ns Cas3= 30ns
133MHz = 7.5ns Cas2= 15ns Cas3= 22.5ns
150MHz = 6.67ns Cas2= 13.34ns Cas3= 20ns
160MHz = 6.25ns Cas2= 12.5 Cas3= 18.75ns

156MHz = 6.4ns Cas2= 12.8ns Cas3= 19.2ns

Ti praviš da si svoj PC133 Cas2 ram navil na PC156 Cas2 , ce pogledaš v zgornji tabeli boš ugotovil da je tvoj cas manjši za celih 2.2ns pri 156MHz.Pa ce si sedaj omislimo ,da si imel tako sreco ,da si sobil toliko rezerve od proizvajalca RAM-a ,da zdrži toliko , ti pravim svaka cast. Ampak to je malo vrjeti.Ti lahko naviješ svoj ram pri tej frekvenci LE ce nastaviš na Cas3 , kar ti da rezerve za dobrih 4ns. Ker ti dela BP pri frekvenci 150MHz sklepam da si dobil dobro rezervo celih 1,5ns.

Ti samih karateristik rama ne moreš spremeniti , so determinerane, pa ce še tako hoceš razložiti kako ti ram dela, veš impulz , ki trigerera enke ali nule ne pride pri teh frekvencah ter s tvojim ramom do levela ,ki bi to trigereral.Malo lahko sicer pridobiš ce dvigneš napetost RAM-u,ampak jaz vem , da se dobi le ena plata , ki ima to omogoceno.Veš ta napetost je isto povezana s procesorji , ce ti ne dela stabilno pri tej frekvenci pa dvigneš napetost , vola.

PS : Bore malo ljudi se je spravilo na projekt 160MHz , pa še ti so imeli cel kup težav , da so to uspeli. PS : da ne omenim veliko podporo proizvajacev maticne plošce. KEr ko se nekje objavi rezultat da njihova ( ASUS) plata dela stabilno pri 160MHz , se bo prodaja s strani takih kot si ti dvignila kar visoko , da ne omenim profit. Marsi kaj ti pri teh opisih ne povejo , ampak ti tako mimogrede povejo.
:O:O:O:O:O:O:O:O:(:(:(:(:(

Malo teorije ne škodi , ampak le pomaga.
PA glede raznih budal , ne hvala , znam malenkost več o teh zadevah kot ti. g. f. V.>:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TESKAn ::

Luni je spravu p3 500E na ABIT SA6R na 1 Ghz - 200 Mhz FSB - ja.
200 Mhz RAM - ql, ha?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VASkO ::

glede Mr.B jeve izjave si je luni to samo domisljal :D:D:D

Mr.B, ce delas v kaki racunalniski firmi ali pa si inzenir RAM modulov, si pac to kar si. Nisi pa OCjar...

Nekje si reko, da mi vse brezveze navijamo, ki itak nic ne pridobimo, si pa hkrati rekel, da bi ti rajsi dal 20 tisocakov vec pa ne bi nic navito mel. Torej bi ti dal 20 tisocakov vec in ne bi nic pridobil, potem to pomeni, da rad razmetavas z denarjem, ceprav nic ne pridobis. Mi paraje navijemo, da nic ne pridobimo. (sem glih opravil diskretne strukture, tako da ti lahko se to tvojo izjavo dokazem)

Tole s latency in timingom pa si mimo vsekal. Ce ram dela morphlingu na 156mhz CAS2 mu pac dela. Kaj ti bo teorija, ce praksa kaze drugace. Zakaj pa vcasih kaki doktori in znanstveniki pravijo "teoreticno je to mogoce...", v praksi pa je vedno drugace. Torej ti lahko s to teorijo gres na izpit pa ga polozis, samo to ti pri osvajanju prakse ne bo nic pomagalo. V praksi se vedno najbolje izkaze nacin " probaj, ce dela, ce ne pa pac ne".

Huey P ::

Jaz man PC133 CAS2@PC140 CAS dva pa nisem občutil kaj velke razlike v hitrosti...


..::DOOM III: The Legacy::..

Mr.B ::

Pri frekvenci 200Mhz , pa takole.

PC166 Cas 2 = 12ns ,Cas 3 = 18ns
Pri 200MHz -jih je pa takole = Cas2= 10ns Cas 3 = 15ns , kar zadostuje osnovnemu pogoju.

ME pa zanima , kako mu je vse delalo , meni je delalo približno tri mesece s 166 MHz ji , potem pa so zadeve začele odpovedovati.Tu mislim komplet mašina z vsemi zadevami notri.
Pa prosim daj mi link do njega , ter še kakšen bolj profesionalen link. Mislim da mu je delalo samo toliko da se mu je pokazala frekvenca procesorja in nič več. Ne bom pa trdil.

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

luni ::

narobe mislis...

sicer nisem imel casa preizkusat masine dalj casa, ampak mi je pri tej frekvenci delalo cisto lepo vsaj kaksno urco, med katero sem opravljal razne teste, igral igre in se sploh cudil nad podvigom.
Artificial Intelligentia

Mr.B ::

Test PC160 rama :
PC160

Test PC166 ram :
PC166

Testi delujočih zadev na 150MHz-jih ter več .Pazi zadeva je v treh delih:

V splošnem hočem reči naslednje : Drugo je , če se ti samo pokaže frekvenca , pa frizne mašina. Saj bootati se ti more zadeve.

Žal se boste pač morali zavedati pomena CASx , ker je tu ubistvu zajec.

Ps : pa da nebo kdo ponovno omenil da mu dela PC100 ram po specifikaciji PC100 ( 10ns) na frekvenci 148Mhz pod CAS 2 , ker če bi pozorno brali moje tekste ter se malo pozanimali bi ugotovili , da nekateri , v tem primeru Compaq daje PC100 rame , ki so 7.5ns .Pri nas bi prodajali ta ram kot PC133 ter bi malo še zašlužili.Project 150MHz
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

VASkO ::

na mojem pa pise 8ns pa dela do 148mhz CAS2, kak pa bos to razlozil?!?! Prevec se opiras na teorijo, fant moj.

morphling1 ::

Mr.B
Jaz ram raje dobro pretestiram da vidim do kje ram dela, imam zelo dobre teste ki testirajo prepustnost spomina, poleg tega pa obstaja lepa stvar ki se ji reče I/O voltage in če bi bil kaj OC bi vedel, da se iz vsake stvari da potegniti dosti več kot so pa tovarniške specifikacije, ram pa mi def. dela na 156cas2 turbo ter do 160cas3 fast in računalnik mi dela cele dneve ter je skoraj vedno 100% obremenjen (seti, divx encoding, pa občasno kak špil)ter je rock solid TB 1639mhz
In med 133cas2 ter 156cas2 je razlika kot noč in dan.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

Mr B še nikol ni vidu Abitovega Softmenuja III. >:D
Pa pustmo Compaq, ker z njihovimi računalniki itaq ne moreš nč navijat.
Drgač pa men tud dela Duron na 7x145, vse nastavitve max, tud CAS2, čeprav mam PC133 CAS3 ram 7,5n. >:D
Vasko: kako si naredu diskretne strukture ? :D

Mr.B ::

Gospodje sošolci , ste spet malo pozabili , da sem omenil dvig voltaže, za kar si tudi ti uporabil , ko si svoj ramček navijal.

Glede nato da vsi svoje egote dvigujete v višave , tako kot tistih 200MHz fsb-jev pa dela , bom rekel naslednje.

Prosum pokaži delujoče teste , da se ti mašina boota , pride v Windowse , ali kam drugam.

Žal sta oba priznala ,da vama mašine pri teh frekvencah niti ne končata post rutine BIOSa , kaj šele da bi se bootala ?:O

Glede nato da sta vidva sošolca taka fenomenalna Slovenska overclockerja , ki ustvarjata pertummobile , ali kakor se že to napiše , me prov zanima , koliko bi zdržala na kakšnem ne SLO-tech forumu z vašima izjavama. Glede da vama to tako dobro dela , zakaj pa vaju ni v časupisu , ali na naslovnih straneh raznih overclock-tech strani , kjer se to na veliko razgljablja.Če bi tam napisala take bedarije , bi vaju enostavno zbrisali , oz. na slo techu dobiš okvirček gnoj.
Vesta meni tudi dela na 166FSB-ju ampak mi pri tej konfiguraciji ne posta do konca. Ups se po vsej vrjetnosti ne vesta kaj je Post rutina , ane.>:D

Gospoda pred kakšne pol leta sem napisal poročilo za firmo , v kateri delam , o vseh mogočih ramih SDRAM (100/133+ ), DDRAM in Rambus . Tega je bilo okoli trideset strani , to čiste teorije , da ne omenim , mojega znanja elektronike , z določeni dip. ter elektrotehnika končnicami , ki sta omenjena zraven , tako da me prov B.K. , za vaju , ki se lepo šoperita na Slo-Tech forumu , pa še sedaj nista znala odgovoriti na , kaj je Latency ter kaj je CAS.|O

Se pa še nekaj poraja , koliko denarja pa sta vidva že zmetala , da sta svoj konjiček navila na svojih magičnih GHz-jev.
Veš jaz sem testeral in sem zamenjal MX-ko z GeForce 2 64
MB , pa sem dosegel z nenavito grafiko ter mašino višje FPs-je kot z navitim procesorjem ter navito MX-ko. Poglejta kakšna je cenovna razlika med njima ?:(

Skulerita se malo ter se najprej naučita brati z RAM-a ter malo preberita kaj sem napisal že prej , ter se malo usedita vdarita glave skupaj , sej pravijo več glav več ve.:P
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Mr.B To temo sem naredil da mi pomagate najti pc166 ram in ne da boš ti s svojimi pametnimi izjavami tukaj nekaj utrujal.
Če bi bil v portorožu bi videl da se imel že tam z KT7 raid navitega TB1.2G na 1500 mhz kar pomeni da sem imel na 12.5 x 120 ram pa je delal še na +40mhz(pci) torej 160mhz in to na KT7 plati ponavljam , delalo pa mi je 100% stabilno in če bi videl rezultate testov bi se pač s tem sprijaznil. Zdaj ko pa imam KT7a mi dela pa 100% stabilno 1G avia na1639mhz in 156cas2 če ne verjameš ti lahko pošljem screen shote vseh testov , ki jih hočeš če pa rabiš demonstracijo v živo v kakšni firmi pa lahko svoj comp. pripeljem ga stestiraš poslikaš, kar hočeš in objaviš rezultate po vseh mogočih časopisih in internet straneh, meni ni do tega imam računalnik za delo in veselje ne pa zato, da bi se hvalil z nečem kar ni res, kot pol folka na slo-techu, ki nima blage veze o računalnikih (pošteno si me razjezil);(;(
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM 133

Oddelek: Navijanje
141365 (1199) Balky
»

Ram pri navijanju

Oddelek: Navijanje
301617 (1219) element
»

Ram

Oddelek: Navijanje
101124 (989) PsiHO
»

Kje dobit kvaliteten RAM???

Oddelek: Kaj kupiti
211478 (1091) Mate
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53496 (833) NiggerBob

Več podobnih tem