» »

RAM 133

RAM 133

Balky ::

Fantje zanima me na kolko ste največ navili fsb pri ramu 133. Namreč sedaj imam fsb 147 in mi še vse dela ko urca. Proc je pent 3 1000 mhz, ram pa je od microna in infineona. Dejte malčk povedat.

kuglvinkl ::

Moj noname CAS3 7.5ns RAM sem brez težav gonil na 140 MHz CAS2. Že hočem več, moram znižat na CAS3.

Your focus determines your reallity

Balky ::

Ma kolkor jaz vem cas3 ne moreš gonit na cas2 ker ti avtomatsko vrže na cas 3 če imaš rame ki delajo na cas3

kuglvinkl ::

Sistem zalaufa in deluje obremenjen na CAS2.
Your focus determines your reallity

Balky ::

Ma ne moreš dat rame cas2 na cas3, vsaj kolkor jaz vem iz izkušenj.

Thanatos ::

jaz sem svojega samsunga (7,5 cas3) največ do 150Mhz @ Cas2, sem pa imel možnost preizkusiti 256MB meni neznanega proizvajalca do 166Mhz@Cas3@3,3V. Več si nism upal + plata je imela max 166. Koga zanima nakup?:D

kuglvinkl ::

roman, hočeš rečt, da lažem 600 na uro? ... Bore malo izkušenj imaš,
Your focus determines your reallity

OwcA ::

CAS seveda lahko znižaš, saj označuje le periodo za branje podatkov iz RAMa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

morphling1 ::

roman600 maš pa zelo malo iskušenj ,seveda da lahko ram daš na cas2 tudi če je 3, saj manualno nastaviš timinge v biosu, na pa by spd. Če ti pa to ni dosti lahko pa vse preklapjaš v registrig wpcredita, recimo ddr ram tudi na cas1 oz. cas3 ki jih ni v biosu, če bo delovalo je pa stvar kvalitete rama.
K temi pc133 sdram sem imel na 160cas2 turbo pri 4V na Abit Kt7a ram je bil pa Micron pc133cas2 se pravi 7ns
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

kak veš kaki je ram oz kak veš ns-je in kolk dela cas 2? ....aja pr ddramu...mam 266mhz..pav biosu sem probal iz cas 2.5 dat na cas 2 pa ni hotelo več bootat...???:\

morphling1 ::

Mal se sprehodiš po proizvajalčevih straneh maš vse žive podatke o modulih in čipih. Na nekaterih lahko v sami oznaki razbereš ven kolk ns je nekateri pa imajo druge oznake. Na ddr čipih za grafične je dostopni čas skoraj vedno napisan oz nisem še videl da na bi bil.
Tu so oznake in timingi Micron sdramov:
Sdram speed grades
pc1600/2100
pc2700
Naprej pa sam raziskuj
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Balky ::

OK fantje vam verjamem ker res nisem the best mačo v teh stvareh, ampak še ko sem imel plato be6-II od abita nisem mogu nastavit na cas2 in mi je vedno metalo nazaj na cas3, zato sem bil siguren da se to ne da. Pač več glav več ve. Si že kopljem luknjo da se skrijem. Pa hvala za nasvet.:8)

Dr_M ::

jest mam noname 7.5ns cas3 rame ki delajo na 136mhz cas2 100% stabilno.verjetno bi tut na 140mhz sam vec cpu ne gre.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ja to da včasih ne prestavi kakšne nastavitve je kriv bios, oz kako je narejen od verzije do verzije, primer epoc naredi bios ki ti nad 166 prestavi command rate na 2t ne glede da imaš v biosu nastavljeno 1t zato da ram recimo deluje bolj stabilno na višjih frekvencah. Potem imaš pa wpcredit kjer lahko pogledaš vse registre samega biosa in nastavitev in tam lahko potem bios prisiliš da bo delal tudi v 1t.
Tako da se ti ni treba skrivat... ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Balky ::

Ne morem verjet sedaj ga imam NA 154 pa mi še vedno dela čisto normalno. Me prav zanima do kje mu je meja.:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram pri navijanju

Oddelek: Navijanje
301609 (1211) element
»

Pc 166 ram

Oddelek: Kaj kupiti
231800 (1550) morphling1
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644440 (3814) XtX
»

RAM

Oddelek: Navijanje
61150 (1037) AvAkI
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53473 (810) NiggerBob

Več podobnih tem