» »

Ram pri navijanju

Ram pri navijanju

Enzo77 ::

Kaksen RAM mors imet za navijanje (Durona). P.S. FSB gre cez 150Mhz. tnx

ChiefThunder ::

na tem naslovu maš teste nekaterih pc150, pc 166 ramov in tud ostale, pa mal poglej do kam so katerega spravil in kateri je najbolj primeren/kvaliteten za tako visok FSB.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Simko ::

Mimogrede: a je možno, da dela 66 MHz RAM na 136 MHz?? Toliko mi namreč kaže sandra, noter imam pa 66MHz RAM. Sicer imam tudi v biosu nastavljeno frekvenco RAMa FSB + PCI clock, ampak vednarle.... 8-O

OZZY ::

hm. 66 na 136mhz. Nemogoče. Lahko da maš notri pc100 ram in ti dela pri tej hitrosti. Sicer pa sandra lahko tudi narobe kaže.
Go with the flow.

Simko ::

OZZY...RAM je skoraj ziher 66 MHz...še s cajtov pentium II (333 MHz)...je bil takrat že 100 MHz RAM (malo spomin peša :) ) ?

Drugače pa....sandra po moje ne kaže narobe. Imam ABIT KT7...FSB imam nastavljen na 102 MHz, PCI clock na 34 MHz , torej 102 + 34 je 136 MHz...ampak 66 MHz RAM....hmmmmm

Enzo77 ::

Se pravi, da ne morem navit procesorja z FSB cez 133, ce mam npr. 256MB PC133 7ns CAS2 SDRAM....ali pac?

Simko ::

Enzo77...malo že gre čez verjetno..probaj....

OZZY ::

simko: Seveda je bil. Ker če si mel ali maš p2 333 je bil tudi 350mhz p2, ki pa je deloval na 100fsb in si zato potreboval 100mhz ram.
Go with the flow.

Simko ::

hja, samo ne vem, če bi prodajalec dal noter 100 MHz RAM, če proc. deluje na 66 MHz.....
Sicer pa: oznaka na RAMu je blabla10, na koncu je 10, torej 10 ns..a ni to hitrost 66MHz RAMa?

snajper_dzo ::

Ja če maš ram CAS2 133Mhz, ti bo mogoče šel malo više, finta je, da ga moraš malo "upočasnit". Naštimaš mu latency na CAS3, pa bo ziher šel še više...:D:D:D

OZZY ::

Simko: Ja to naj bi bila oznaka za 66Mhz. Sem pa mel tud jaz na začetku tak ram (10ns) in je delal tudi na 100 mhz pa še malo, višje pa ni hotu.
Go with the flow.

Enzo77 ::

A je potem CAS3 ram boljsi pri navijanju?
With a license to gib :)

OZZY ::

Glej. cas 2 je hitreje. Če prestaviš na cas3 pridobiš ša nekaj mhz več. Tako npr. pc100 cas2 dela na 133mhz cas3.
Go with the flow.

Enzo77 ::

Torej: PC133MHz Cas2 -> PC 166mhz Cas3???
With a license to gib :)

morphling1 ::

Malo morgen.:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lord VASCO ::

Hladilna rebra si gor nalimi pa bo.(pa najhitrejši sdram si nabau):D

OZZY ::

Morphling: Zakaj pa ne. Čist možno je,da bi delal na 166mhz cas3. Z kakimi hladilnikom na ramu pa ziher.
Go with the flow.

morphling1 ::

On je to napisal kot, da naj bi to sigurno veljalo, to pa ni res. Verjetnost da ti bo pc133cas2 delal na 166cas3 je minimalna, jaz imam na svojem ramu hladilnike (malo hujse kot tisti od thermaltakea) pa voltazo dvignjeno na 4V pa gre do 160 cas3 in 157cas2 , vem pa da sem imel veliko sreco z ramom.Za 166cas3 in vec pa rabis ze kaksen uraden pc 150ram ,seveda je pa se vprasanje northbridga ce ti bo delal na taki frekvenci, ki je ze zelo visoka in le malo plat gre do tja (najbolj sigurno z Iwill kk266r , ki pa je pri nas se nisem opazil ,z Abit Kt7a pa novejsi modeli revision 1.1, Msi pa pozabi) .
LordVasco kaj je zate najhitrejsi ram, pa ce ves a ga v Sloveniji prodajajo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Enzo77 ::

Do 148Mhz pa bi se ga dalo naterat, ali ne? tnx
With a license to gib :)

Simko ::

OZZY ....si 100% v to , kar trdiš? 10 ns je oznaka za 66 MHz ram....vse piše tukaj ..
Sicer sem pa tudi sam preveril in sem dal ves RAM, ki ga imam ven. Imam dva PC100(ta imata oznako 8, za ta sem 100%, da sta 100 MHz, saj sem ju sam kupil ) in enga 66 MHz(10 ns).

Torej: 66 MHz RAM mi deluje na 136 MHz...sicer sem ga dal na 133 MHz, ker pri 136 MHz je preveč štekanja.....na 133 MHz pa deluje čisto solidno....aja pa še to...tista dva 100 MHz mi pa delata na 133 tudi pri CAS 2, zdaj imam na CAS 3 le zaradi tistega 66 MHz...
A se vam zdi vse to normalno....jaz menim, da imam veliko srečo :c)

OZZY ::

Simko: Sory tam sem narobe napisal. Ja 10ns je pc66 ram, ki mi je delal na 100 mhz. To sem hotel napisat tam. Sem popravu. Sory za to napako in da si mogu iskat to info.
Na vprašanje o sreči: Maš veliko srečo.
Go with the flow.

fiki ::

simko!
EJ zdej se pa razjasn a ti dela ram na 136 al na 102!. Če maš fsb nastavlen na 102 ti dela ram na 102.
siki

OZZY ::

fiki: A še nisi slišal, da imaš opcijo v biosu, kjer ti ram dela na +33mhz fsb-ja. Kar znese 102+33= 135 mhz ram.
Go with the flow.

fiki ::

ma sm slišu sam to kr nemorm vrjet zanima me če bi še kr delou če bi fsb zvišou na 133 ali več seveda na kšni drugi plati
siki

VASkO ::

pri 133mhz FSBju in vec je RAM lahko samo enako hiter kot FSB, tu moznost po asinhronem vodilu odpade, sem pa gledal, da ga lahko vklopis z wpcrsetom (asinhrono vodilo namrec), samo meni zasteka, ker bi potem moral delat RAM na 166mhz

Simko ::

fiki, heh, saj jaz tudi ne morem verjeti....pa finta je ,da niti en RAM ni micorn ali pa kakšna druga na veliko reklamirana firma...ta 66 MHz RAM sicer dela tudi na več kot 136, spomnim se, da sem imel fsb tudi na 107 MHz....ampak tam pa je že res kritično v winsih...ampak, dao winsov pa pride :c)

FSB na 133 pa na moji plati niti ne morem dat...mislim lahko, ampak ne dela.
Aja, pa še to. Tam v biosu...v soft menuju mislim da, imam vse na enabled. Tisti 4k dram page al kaj je že...in ostale zadeve...

Enzo77 ::

Kateri ram kupit za navijanje? Micron?
With a license to gib :)

morphling1 ::

Tonicom pc166 ,TwinMos pc166 ,Corsair pc 150 , Kingmax pc 150 , pa tudi Crucialov pc 133 je cool, samo na zalost nic od teh dobrot ni za dobit v Sloveniji, ali se slucajno motim ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

freserovski ::

meni tudi dela pc 100 na 133 cas 2 :)))), pa je ram star že 2 leti
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Enzo77 ::

Jao, folk jz rabim cim prej odgovor! Kateri ram pol naj kupim?!?
With a license to gib :)

element ::

Kupi enga pc133 cas2, men dela pr fsbju 160 BP, mam pa micronovga (kuplen pr MlacoMu). :D Eni ste rekl, da če je pc133 ram, pol ne boš spravu fsbja čez 140! BULLSHIT! :))8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM 133

Oddelek: Navijanje
141362 (1196) Balky
»

Pc 166 ram

Oddelek: Kaj kupiti
231808 (1558) morphling1
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644472 (3846) XtX
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382109 (1453) Enzo77
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53492 (829) NiggerBob

Več podobnih tem