» »

[brez politike] Zanimiv dokumentarec, raketa SARMAT

[brez politike] Zanimiv dokumentarec, raketa SARMAT

«
1
2

Ploobu ::

Dokumentarec govori o balistični raketi SARMAT, od proizvodnje (v detajle), testiranja, zmožnosti do zaščite izstrelitvenih silosov in njihovega polnjenja, interviewi z inženirji,...

Skupaj s tem govori o zgodovini Ruske in USSR raketne tehnologije in tehnologiji motorjev (za prihranek prostora je polovica potopljena v gorivo, kar je bil še kar precejšnji 8-O iz moje strani). Pa da je tega vraga za 200 ton tudi nisem vedel. Razloži tudi kako deluje protiraketna obramba proti balističnim raketam (opazuje se štart in se preko njega izračuna kam je namenjena), kakor tudi, v čem je SARMAT različen - lahko obleti Zemljo, tako, sta štart in smer nepomembna). Obdela tudi, kje imajo pri raketah ZDA težave (trdo gorivo napram tekočemu). Kakor tudi ne, da imajo vakuumsko komoro za testiranje v katero lahko daš jedersko podmornico (tudi razloženo, vključno z izgradnjo in posnetki).

Detajl, ki ga pokažejo je tudi evolucija raket, očitno imajo nekje v nekem hangarju vse balistične rakete, kar so jih proizvedli in tega sploh ni tako malo.

Zanimivo za pogledat, seveda pa je omejeno z vsem kar se smatra za skrivnost, v tretjem delu so post procesirali celotno špico rakete).





  • zaklenilo: zee ()

Ganon ::

Se pravi, nekako tako, kot njihova avtomobilska industrija. Še značka Lade manjka na tej lupinici. Ponos Velike Rusije.

Ploobu ::

Ganon je izjavil:

Se pravi, nekako tako, kot njihova avtomobilska industrija. Še značka Lade manjka na tej lupinici. Ponos Velike Rusije.

Ne vem, boš kaj pojasnil? Ker osebno ne razumem o čem govoriš, sploh ker je vseh treh delov za 2 uri gledanja, tebi je pa po 8 minutah vse jasno. Verjetno si bolj slabo pogledal, pa ne veš o čem govoriš (hint: ni o Ladi).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

pegasus ::

In kako bo ta tehnologija izboljšala svet?

2dark ::

pegasus je izjavil:

In kako bo ta tehnologija izboljšala svet?


Ne bo. Lahko pa Rusi s tem dosežejo Američane iz vseh smeri.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

Ploobu ::

pegasus je izjavil:

In kako bo ta tehnologija izboljšala svet?

Politični del debate, vzdrži se, sicer te bom prijavil, kot sem trola od Ganona. Vsem ostalim trolom, če boste vlekli zadevo na trolanje, vas bom brez izjeme prijavil. Namen teme je predstavitev tehnologije, ne drkanju ukrajinskih navijačev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

pegasus ::

Kako izboljšati svet je politična debata?

In če namen razvoja in predstavitve neke tehnologije ni izboljšati svet, kaj je potem namen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Ploobu ::

Mimogrede, v drugem delu sem razumel, da je zadeva sposobna pri 15 machih krožit okrog zemlje in odlagati bojne glave, ki lahko kasneje samostojno vzletijo proti cilju tudi kasneje.

Je bilo rahlo dvoumno povedano, je še kdo tako razumel?

pegasus je izjavil:

Kako izboljšati svet je politična debata?

In če namen razvoja in predstavitve neke tehnologije ni izboljšati svet, kaj je potem namen?


Opozoril sem te, zdaj sem te prijavil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tiborrr ()

pegasus ::

Kako odlaganje bojnih glav naredi ta svet prijetnejši za življenje?

2dark ::

Ploobu je izjavil:

Mimogrede, v drugem delu sem razumel, da je zadeva sposobna pri 15 machih krožit okrog zemlje in odlagati bojne glave, ki lahko kasneje samostojno vzletijo proti cilju tudi kasneje.

Je bilo rahlo dvoumno povedano, je še kdo tako razumel?


Ja. S tem boš izboljšaš svet. Bravo.

Rusi , ne samo Rusi potrebujejo za lastno varnost rakete , ki dosežejo ZDA iz vseh smeri.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kalibri ::

Kaj vidiš v tem dobrega, da potem, ko obkroži zemljo, pobija ljudi in uničuje premoženje?

Ploobu ::

pegasus je izjavil:

Kako odlaganje bojnih glav naredi ta svet prijetnejši za življenje?

Tako, da prepreči vojno med ZDA in Rusijo. Klasičen koncept znan od 195x.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tiborrr ()

Kalibri ::

Ploobu je izjavil:

pegasus je izjavil:

Kako odlaganje bojnih glav naredi ta svet prijetnejši za življenje?

Tako, da prepreči vojno med ZDA in Rusijo. Klasičen koncept znan od 195x.

Kot vidiš, ni preprečilo vojne v Ukrajini.

2dark ::

Kalibri je izjavil:

Kaj vidiš v tem dobrega, da potem, ko obkroži zemljo, pobija ljudi in uničuje premoženje?


Kalifornijo bi bilo potrebno v celo zbrisat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

pegasus ::

Torej močno pogrešaš hladno vojno? Striktno polarizacijo sveta?

Zmeden sem ... gor sem zrasel v socializmu in učili so me, da je sodelovanje bolj zaželjeno kot tekmovanje. Vi zdaj trdite drugače?

Kalibri ::

Ko vi serjete druge teme z bedarijami prve klase, je pa vse v redu?

Vidim, da bi se šel rad rusko cenzuro. Good luck tovariš!

Torej, kaj je doprinos tega izdela, razen da po rusko stvar ne bo delala in da bodo kradli, kolikor se da?

pegasus ::

Dokumentarec? :)) Sklepam da ima zadeva že nekaj desetletij zgodovine uspešne uporabe?

Ali gre samo hipotetično strašenje? S frekvenco testiranja na dve leti?

pegasus ::

Documentary film @ Wikipedia "A documentary film or documentary is a non-fictional motion picture intended to "document reality, primarily for instruction, education or maintaining a historical record".
Kako je torej zgoraj linkan material dokumentarec? :))

Kalibri ::

Iz sosednje teme - fikcija sarmat dokumenarni film z elementi domišljije in propagande
https://www.index.hr/vijesti/clanak/rus...

Ranije su zapadni mediji izvijestili o pet probnih lansiranja Sarmata, od kojih četiri nisu uspjela. Prema CNBC-ju, najduži probni let Sarmata trajao je nešto više od dvije minute, a projektil je preletio nešto više od 35 kilometara prije nego što je izgubio kontrolu i srušio se.

pegasus ::

Sem našel boljši opis linkanega materiala :))
Propaganda @ Wikipedia "Propaganda is communication that is primarily used to influence or persuade an audience to further an agenda, which may not be objective and may be selectively presenting facts to encourage a particular synthesis or perception"

Sicer se pa ne skrivam, Poldi je že bil pri meni in ve, kje sem.

Kalibri ::

Kaj so ti spustile tablete in že groziš po forumu? Ruska duša je brezmejna, vendar hitro pride do prepada...

gort ::

Pegasus, objavi osebno, kaj se skrivaš pred norci na internetu.

Takoj zdaj! :D

Kalibri ::

Gospodar je zahteval osebno. Takoj! Sicer pride!! Tudi takoj!!

Kalibri ::

SDS-a ne maram. Rusi pa so fašisti.

gort ::

Oh ne... Kalibri, objavi osebno, takšnim grožnjam se ja moraš podrediti :D

"Boj pa se, če bo problem. Zelo se boj, ker boš plačal zame, za mojo ženo, za obe hčerki in za vso sorodstvo po obeh straneh."

bici ::

A to je ona huda raketa z 4mi neuspelimi lansiranji?

:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

pegasus ::

https://imgur.com/a/Z0SrLMt ... a je dovolj kul? :D Nisem glih photoshop expert ...

Sicer sem se pa o natikanju na kole pred cca tremi tedni izobraževal direkt na lokaciji, pri Vladu v Romuniji. Tako da sem na tekočem :))

Kalibri ::

Raketa je krš. Poln hangar nedelujočih sarm.

https://www.24ur.com/novice/tujina/ruso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

bciciban ::

Kalibri je izjavil:

Raketa je krš. Poln hangar nedelujočih sarm.

https://www.24ur.com/novice/tujina/ruso...


Najbolj nevarna raketa v Rusiji in za Rusijo :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

gort ::

Kalibri je izjavil:

Raketa je krš. Poln hangar nedelujočih sarm.

Lepo prosim, ne nas vplesti v nuklearno vojno, baje, da imaš možnost :D

Strel455 ::

Katastrofa, Putine: Eksplodiralo je FOTO/VIDEO

Teška međukontinentalna balistička raketa RS-28 Sarmat eksplodirala je tokom vežbe u Arhangelskoj oblasti na severozapadu Rusije, piše ukrajinski novinski portal Pravda.

Pravda se u svom članku poziva na podatke koje je na društvenoj mreži X objavio korisnik "MeNMyRC". On je pak do zaključka da je Sarmat eksplodirao došao na temelju satelitskih snimaka na kojima se može videti da se kod kosmodroma "Pleseck" nalazi veliki krater.

Veliki krater navodno pokazuje da je Sarmat eksplodirao u svom silosu te samim time uništio taj poligon.

Korisnik X-a MeNMyRC tvrdi da su požar u "Plesecku" videli sateliti NOAA-20 i Suomi NPP koji pripadaju Nacionalnoj upravi za okeane i atmosferu Sjedinjenih Američkih Država.

Pravda navodi da su zapadni mediji izvestili o pet ispitivanja Sarmata. Četiri su bila neuspešna. Američki novinski portal CNBC piše da je najduži let jedne Sarmat rakete trajao nešto više od dva minuta te da je raketa u tom periodu prevalila nešto više od 35 kilometara. Nakon toga je izgubila kontrolu i pala na tlo.

Jedino uspešno lansiranje Sarmata dogodilo se 20. aprila 2022. godine. Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin naredio da se Sarmati u borbenu funkciju stave 2022. godine. To je učinjeno tek u aeptembru 2023. godine.


Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

Hudobec82 ::

A niso ble te rakete default launch platforma za komercialne satelite po razpadu CCCP. Tako poceni, kot se je takrat šlo v vesolje s temi raketami, se do tedaj še ni šlo. Še prvi slovenski satelit so lansirali na tej raketi.

bciciban ::

Sarmat me vedno spomni na sarme. Njami :P

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

Strel455 ::

Iz ruskega mockingtarca:



iz satelitskega posnetka silosa:



Oboje zelene barve.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

tony1 ::

Je to koda NATO "Satan"?

nejc_nejc ::

evo gledal prvi del.
tipičen propagandni film
v tehnologijo se nebi spuščal, vem samo, da smo z dvostopenskimi motorji raket v JNA imeli probleme

močno dvomim, da jih rusi pri 200 tonah nebi imeli

tukaj

mojsterleo ::

Rusi sploh ne rabijo Sarmata za uničenje ZDA. Dovolj so 4 nukice, sprožene cca 150 km nad zemljo, na določenih točkah v ZDA (torej nad atmosfero, že v vesolju).
https://x.com/StarboySAR/status/1837400...

bciciban ::

mojsterleo je izjavil:

Rusi sploh ne rabijo Sarmata za uničenje ZDA. Dovolj so 4 nukice, sprožene cca 150 km nad zemljo, na določenih točkah v ZDA (torej nad atmosfero, že v vesolju).
https://x.com/StarboySAR/status/1837400...


A ti bi tudi kupil jugoslovanski raketni program?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ploobu ()

bici ::

Verjetno kak dogovor da se dovoli uporaba zahodnega orožja na ozemlju Rusije.

Bodo Rusofili povedali kaj več.

Strel455 ::

mojsterleo je izjavil:

Rusi sploh ne rabijo Sarmata za uničenje ZDA. Dovolj so 4 nukice, sprožene cca 150 km nad zemljo, na določenih točkah v ZDA (torej nad atmosfero, že v vesolju).
https://x.com/StarboySAR/status/1837400...


Čudn, da Rusi tega ne vejo. 8-)
A kr tko boš metal atomske bombe na ZDA, ne da bi nihče ugotovil, da letijo proti njim - a je vse v redu s tabo!?

pegasus ::

Ko smo bli mulci v vrtcu, smo imeli one karte z avti, avioni in ladjami in smo se primerjali, kdo je v čem boljši ... Isto igro hočejo sedaj igrati ruski troli, z nukicami in raketicami. Sam da še niso ugotovili, da nismo več v vrtcu :))
Pa čudi me, da še niso car bombe privlekli na plano :P

bici ::

pegasus je izjavil:

Ko smo bli mulci v vrtcu, smo imeli one karte z avti, avioni in ladjami in smo se primerjali, kdo je v čem boljši ... Isto igro hočejo sedaj igrati ruski troli, z nukicami in raketicami. Sam da še niso ugotovili, da nismo več v vrtcu :))
Pa čudi me, da še niso car bombe privlekli na plano :P


Haha, točno to.

Moj avto na karti gre 300na uro in poberem tvojo karto :D

MadMen ::

Ja, tema je shit show. OP pravi brez političnih komentarjev, potem pa komentira o "Ukrajinskih navijačih" ter "3. Svetovni vojni", kar je že od samega začetka proruska propaganda. Drugače misleče pošilja v likvidacijske jame... Potem imaš še 2Dark, ki si svojim seksizmom proti ženskam glih ne dela usluge.


OP, youtube video glih ni kredibilen vir o sami raketi, mas kakšne druge vire o tem revolucionarnem orožju. Sori ker ti ne vrjamemo, sam Rusija glih nima neke pretirane dobe zgodovine pri dokazovanju svojih trditev.


Ali smo se čisto ušteli, debatiramo kako je v bistvu dokumentarc posnet? Debatiramo o tem, če gre za fanfikcijo?

bici ::

Je pa jasno zakaj je sedaj toliko hrupa o tem.
Fronta jim faila, skladišča orožja gredoyv luft.
In potem je treba preusmerjat pozornost in pač nimajo druzga kot mi imamo najboljšo raketo.

Oberyn ::

OP, o orožju Sarmat je bilo že kar nekaj napisanega po medijih, kjer se s takimi stvarmi ukvarjao. Dokumentarec je kul, vendar jaz osebno raje berem, ker je bolj zgoščeno. Recimo Mike Mihajlovic je priznan strokovnjak za ruske raketne sisteme in je lani o tem napisal tudi knjigo. Na njegovem substacku je dosti člankov glede tega. Sicer naš južni brat po rodu.
Drugače pa absolutno ne razumem, da objaviš temo o ruskem raketnem sistemu, ki je 10 let razvoja pred čemerkoli z zahoda, pa poleg rečeš "brez politike". A si resen? Kaj pa pričakuješ? Za tak razgovor so drugi forumi, kjer se lahko mirno pogovarjaš s strokovnjaki. Tale je greznica, kar si tudi opazil.
Plus namig, če te čudi že Sarmat, si poglej kaj o sistemu Burevestnik. Ta te bo bolj osupnil.

Bostjan_321 ::





Nevarna zadeva.
Za Ruse mislim :D

Ali trdite da je to fake?

Zgodovina sprememb…

paradajzos ::

2dark je izjavil:

pegasus je izjavil:

In kako bo ta tehnologija izboljšala svet?


Ne bo. Lahko pa Rusi s tem dosežejo Američane iz vseh smeri.

Če bi delalo. Glede na to, da še poštenega avta ne znajo spravit skupaj, …
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

pegasus ::

bici je izjavil:

Haha, točno to.
Še ena ilustracija na to temo: Friendship is Optimal zgodbica iz začetka prejšnjega desetletja strašljivo dobro prikazuje mehko moč sodobne tehnologije v kombinaciji s kulturno prevlado. Tako se danes osvaja svet, na civiliziran način. Ruske metode so v primerjavi s tem kamenodobno primitivne in v razvitem svetu enostavno ne delujejo več. Rezultat dosežejo samo še na primitivnih osebkih z bully osebnostjo. Vostok ekipa, dajte to opazko sporočit nadrejenim. Moja želja je, da se razvijete in svetu ponudite kaj mamljivega, kak korenček. Potem se lahko spet pogovarjamo.

Strel455 ::

Kako nor moraš biti, da tako nasedeš propagandi na twitterju? ;)


Se vidi kako si neinteligenten. Gre za satelitske posnetke dveh satelitov. Ti pa napadaš medij, twitter.

Utk ::

Če je Rus res tako fuknen, da bo uničil svet zarad Ukrajine, potem je Ruse treba čim prej spravit v kameno dobo, ne glede na ceno, ker zmeraj bo našel en razlog za izsiljevanje in vsi mu bomo morali popustit. Če jih tolčejo Ukrajinci v našem imenu tolk boljše.

Ko opravimo z Rusi, bo pa treba opravit tudi s Severno Korejo, Iranom in ostalimi. Ne smemo čakat da tehnologija tolk napreduje, da bo lahko kdorkoli razfukal pol sveta. Take režime bo treba zatret v kali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ukrajina part VIII (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088851 (8063) VladarP

Ukrajina part VI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27427560 (25112) PrimoZ_
»

Jedrske rakete

Oddelek: Znanost in tehnologija
335806 (4974) D3m

Več podobnih tem