» »

Vinogradništvo

Vinogradništvo

1
2
»

Janez01 ::

fikus_ je izjavil:

Če ne mislite obdelovati vinograda, v jeseni porežite trte, spomladi pospricate, kar bo pognalo.


To, da se jih poreže, jih ne uniči.
Kar bi najbrž vedel, če se ukvarjaš deloma z vinogradništvom, ali sadjarstvom.

Vprašanje je, kater strup je tako močan, da se uniči vse trte.
Nekdo je navedel, da celo boom efekt ne pomaga. (eden hujših komercialnih strupov)
Ki se ga ne uporablja v vinogradništvu, ampak pri železniških progah.
Najbrž železnice ne uporabljajo ravno boom efekta, ampak podobno snov (pod drugačnim imenom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

Janez01 ::

Daniel je izjavil:

Bo, če bo šprical po trti jo bo uničil. Ni pa to nekaj kar je pametno početi. Po moje bi bilo najbolje posekati trte in mulčiti oz. kositi površino, pa kolikor sem razbral iz objav OPa nima nekega interesa ne za eno, ne za drugo, češ, če sosed ne rabi, zakaj bi jaz.


Kater strup uniči vse trte, OPa oz. mene to zanima.

Ker bi rad imel mir z inšpekcijami proti nam.

Zaradi policije in ostalih državnih organov, ki naj bi ščitili posameznike, in ki ni rešila niti enega problema, ki so se zgodili NAM od vseh prej naštetih.

Kot OP oz. jaz imam interes, da se reši le inšpekcij proti njegovim bližnjim. In kako se učinkovito v eni sezoni uniči celoten vinograd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

Janez01 ::

Lastnika sta vložila kri in znoj v ta vinograd.

Problemov na njihovi strani ni rešil nihče.
Sedaj ko pa lastnika opuščata vinograd (zaradi prej naštetih problemov), jih vsi pritiskajo s strani inšpekcij in podobno.
Medtem, ko je veliko opuščenih vinogradov, brez sankcij oz. prisile, da bi sekali trte, ali obdelovali vinograd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

Janez01 ::

A si lahko predstavljate, da imate vinograd (navkljub temu, da je močna finančna izguba).
In, da imate povzročene hujše škode s strani drugih na vikendu in kmetijskih površinah. (ki so nepovrnjene škode)
Priznano s strani policije.

In vas potem izterjujejo, če ne boste obdelovali vinograda. Bodo hude kazni, 500EUR s strani inšpektorata, če se ne upošteva njegovih navodil, in posledično sekanje nizkega in visokega grmičevja na stroške lastnika.

Jaz in lastnika si pač tega, ne znamo predstavljat. Zaradi dejstev, se nam tega niti ni treba predstavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

M-XXXX ::

Primerjaš hruške in jabolka...
Vlom in škoda nima nobene veze s trto katere se ne obdeluje.

;-) ::

Najbolj noro je trto s strupom spricat ker spet in spet poganja. En vinograd cca 500 trsov sma z znancem pulila en dan..na izi tempo, sploh ni tezavno. Lopato zemlje odgrnes, primes trto kot bi jo lomil v luknjo in s sikiro odsekas. Ce potem redno kosis se kak poganjek ki se spet ustvari unici v sezoni. Cene ti spet skozi sezono oleseni in je ze problem za svoh kosilnice. Druga stvar je stebre podret in znosit ce nimas dostopa z avtom. Pa se naklon v Halozah je ubijalski.

Na parceli kjer zivim smo imeli 200 trsov ko sma jo zacela rihtat sma si zamislila zelenico in manjsi vrt. Ker je dostopno sem jih populil z zanko verige okoli trte in okoli kljuke avta. Z lahkoto ampak res da je na ravne terenu. Za takim puljenjem ne poganja nic vec.

Druga plat so spet bili betonski stebri in ce ze so jih je fajn v celoti ven dobit, ceprav jih sedaj nihce noce niti zastonj :)

Dve vrsti stebrov po 40m sem pustil in vtaknil 60 paradiznikov, kumare, cilije, papriko itd. In sedaj zadeve zvezem k zicam ki je bila prej za trte. No ugotavljam da imam prevec zelenjave, vsak sosed ma svoj vrt, vsak sorodnik tud, tako da iz stebel direktno filamo bolj kot ne kompost z vecino zelenjave :)

Jaz nebi sprical z bumefektom in podobnim sranjem ker preprosto ne deluje na takih zadevah in si ustvaris se vec tezav. Lahko da ti bo drugo leto zacela trta ze od tal delat grmicaste veje ven in bo problem se vecji.

Janez01 ::

M-XXXX je izjavil:

Primerjaš hruške in jabolka...
Vlom in škoda nima nobene veze s trto katere se ne obdeluje.


Ne primerjam hrušk in jabolk.
Kaj pa škoda na trtah in drevesih? (v parih desetletjih)
Ko se je redno obdelovalo?
A nisi prebral, kar pišem?

To je le poleg škode na vikendu.

;-) je izjavil:

Najbolj noro je trto s strupom spricat ker spet in spet poganja. En vinograd cca 500 trsov sma z znancem pulila en dan..na izi tempo, sploh ni tezavno. Lopato zemlje odgrnes, primes trto kot bi jo lomil v luknjo in s sikiro odsekas. Ce potem redno kosis se kak poganjek ki se spet ustvari unici v sezoni. Cene ti spet skozi sezono oleseni in je ze problem za svoh kosilnice. Druga stvar je stebre podret in znosit ce nimas dostopa z avtom. Pa se naklon v Halozah je ubijalski.

Na parceli kjer zivim smo imeli 200 trsov ko sma jo zacela rihtat sma si zamislila zelenico in manjsi vrt. Ker je dostopno sem jih populil z zanko verige okoli trte in okoli kljuke avta. Z lahkoto ampak res da je na ravne terenu. Za takim puljenjem ne poganja nic vec.

Druga plat so spet bili betonski stebri in ce ze so jih je fajn v celoti ven dobit, ceprav jih sedaj nihce noce niti zastonj :)

Dve vrsti stebrov po 40m sem pustil in vtaknil 60 paradiznikov, kumare, cilije, papriko itd. In sedaj zadeve zvezem k zicam ki je bila prej za trte. No ugotavljam da imam prevec zelenjave, vsak sosed ma svoj vrt, vsak sorodnik tud, tako da iz stebel direktno filamo bolj kot ne kompost z vecino zelenjave :)

Jaz nebi sprical z bumefektom in podobnim sranjem ker preprosto ne deluje na takih zadevah in si ustvaris se vec tezav. Lahko da ti bo drugo leto zacela trta ze od tal delat grmicaste veje ven in bo problem se vecji.


Ok, populiti vso trsje, to je najbrž boljša rešitev.

Samo inšpektorat, nam še vedno lahko dodeli kazen, če bo tam rastlo grmičevje.

Verjetno bomo odstranil grmičevje, brez, da bi odstranjeval trte.
Če bomo pa to počeli z močnejšimi strupi, bo pa najbrž sosed brez polovice vinograda.

Ampak navodila inšpekcije treba spoštovat.

In jih bomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

Janez01 ::

Ne vem kaj bolje deluje, slan bencin, ali slan dizel.

Ko bom šel škropit, vam pa sporočim naslednjo jesen.

Ales ::

Janez01 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Primerjaš hruške in jabolka...
Vlom in škoda nima nobene veze s trto katere se ne obdeluje.


Ne primerjam hrušk in jabolk.
Kaj pa škoda na trtah in drevesih? (v parih desetletjih)
Ko se je redno obdelovalo?
A nisi prebral, kar pišem?

To je le poleg škode na vikendu.

Koji kurac ima v preteklosti tebi povzročena škoda veze s tem, da zdaj z zapuščenim vinogradom škodiš drugim?

Ko berem tvoje "prispevke" nisem čisto siguren, ali si tipičen nevoščljivc, ki misli, da če se mu pri nečem godi krivica, ima potem avtomatsko pravico vse druge jebat v glavo in da nobena pravila zanj več ne veljajo... ali pa imaš nek psihičen problem..?

Misliš, da boš prišel do neke pravice zase, če škodiš drugim?

Vse kar ti bo ratalo, če boš počel neumnosti, je prit v črno kroniko...

;-) ::

Ce vam tako zelo delo smrdi naredi crto okoli vikenda koliko parcele pa bi imel, jaz pokrijem stroske odmerjenja in placam prepis ter davek...en mesec na oglasni deski pa bos vedno resen problema, samo sluznost do parcele mi daj da se pripeljem do tja. Dam ti se pogodbo da lahko parcelo prosto uporabljas med pikniki itd.,20 let pa kosim se vaso parcelo.

Nevem zakaj se ljudje drzijo svojega imetja kot pijanec plota, ce jim je v breme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Raptor F16 ::

Janez01 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Bo, če bo šprical po trti jo bo uničil. Ni pa to nekaj kar je pametno početi. Po moje bi bilo najbolje posekati trte in mulčiti oz. kositi površino, pa kolikor sem razbral iz objav OPa nima nekega interesa ne za eno, ne za drugo, češ, če sosed ne rabi, zakaj bi jaz.


Kater strup uniči vse trte, OPa oz. mene to zanima.

Ker bi rad imel mir z inšpekcijami proti nam.

Zaradi policije in ostalih državnih organov, ki naj bi ščitili posameznike, in ki ni rešila niti enega problema, ki so se zgodili NAM od vseh prej naštetih.

Kot OP oz. jaz imam interes, da se reši le inšpekcij proti njegovim bližnjim. In kako se učinkovito v eni sezoni uniči celoten vinograd.


Če boš zemljo posolil ne bo dolgo več nič raslo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

cvalsr ::

Janez01, ne vem več, ali si trol ali si res tak bedak kot zgleda iz tvojega jalovega cmerjenja.
Stopi z buteljko do prvega soseda - kmeta, odprita jo in ga vprašaj za nasvet. Aja, ne moreš, ker ne veš, kaj bi sploh rad.

FireSnake ::

Janez01 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zakaj potem 5-im vinogradom na istem hribu pustijo to, kar nam ne dovolijo.


Ker njih ni noben prijavil.


20-let? Mi dve leti ne obdelujemo, ker imamo še vedno zaloge vina.

Zakaj bi obdelovali vinograd, če imamo vina še za 1-2leti?
Mogoče bomo obdelovali, ko bo vina zmanjkalo v sodih.

Trt pa ne bomo sekal.
Ker visoko in nizko grmičevje bo ostalo, brez trt ali z njimi.


Trol tema.
Zaklep.
Tip se nerca dela.

Vsake toliko let bojo obdelovali, ko jim bo vina zmanjkalo.
Ja, pa ja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Janez01 je izjavil:

Ne vem kaj bolje deluje, slan bencin, ali slan dizel.

Ko bom šel škropit, vam pa sporočim naslednjo jesen.


Psihopate tvojega kova je potrebno zapreti,da ne onesnažujejo narave.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

;-) ::

To da bojo vsake tolko let obdelovali ko bo vina zmanjkalo je bosa ali pa res nic ne vejo o vinogradnistvu. Ce bo trta zapuscena ali napacno obrezana rabis dve sezoni sploh da jo pripravis na pravilno rezanje tretjo sezono bos komaj kaj obiral pridelka, v cetrti ce sploh bos imel prideleka kot si ga imel kdaj v "dobrih" letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Bud_Bundy ::

Že na prvi strani sem(sicer nesramno) povzel, da je OP slab sosed, ne pa obratno, kot on trdi, pa sem bil pobrisan....

rawwer ::

Pozdravljeni,
bi uporabil to temo za eno vprašanje.
Imamo podedovan vinograd 2000m2, ampak ne pridelujemo vina...
V primeru da bi hoteli pridelovati, katere pogoje bi potrebovali? Vem da ne moreš kar tako, verjetno pregledujejo če imas tečaj FFS in druge pogoje.
Veste mogoče kateri so pogoji?
Če bi dali v najem bi moral te pogoje imeti najemnik?

Zdaj v GERKU ni več vpisan kod vinograd, ker nismo imeli teh pogojev. Je napisan kot kmetijsko zemljisce v pripravi.

Tukaj nekaj piše ampak nisem siguren da je to to.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Daniel ::

rawwer je izjavil:

Pozdravljeni,
bi uporabil to temo za eno vprašanje.
Imamo podedovan vinograd 2000m2, ampak ne pridelujemo vina...
V primeru da bi hoteli pridelovati, katere pogoje bi potrebovali? Vem da ne moreš kar tako, verjetno pregledujejo če imas tečaj FFS in druge pogoje.
Veste mogoče kateri so pogoji?
Če bi dali v najem bi moral te pogoje imeti najemnik?

Zdaj v GERKU ni več vpisan kod vinograd, ker nismo imeli teh pogojev. Je napisan kot kmetijsko zemljisce v pripravi.

Tukaj nekaj piše ampak nisem siguren da je to to.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


Prideloval bi zase ali za prodajo? Vprašanje, če se sploh splača na taki mali količini pridelovati za prodajo.

Mi imamo recimo 40 arov vinograda, pa že nekaj let delamo z njim minus. Je pa na lepi lokaciji in tudi če bi ga vrgel ven tam niti trave ne moreš pridelati, ker je vse okrog vinograd in se škropi. Res pa je, da nam vsaj nekaj vina ostane za doma, ker tisto grozdje, ki ni sorta za prodajo stisnemo za doma.

Drugače pa recimo če pelješ 2 toni grozdja in ti ga plačajo po 40 centov je to ravno nekih 800 EUR, kar komajda pokrije stroške za škropivo in morda še nafto, vse ostalo delaš v znak dobre volje, pa še "brače" moraš nahraniti, ko je trgatev. To je sicer tudi edini dan v letu, ko se zbere skoraj vse sorodstvo in prijatelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

rawwer ::

hvala za odgovor.

Prideloval bi zase

Daniel ::

Če vinograda ni več v registru (ne v gerku) in boš imel samo zase ne vem če ima sploh smisel vse to urejati v registrih, potem boš moral pa še letno poročati državi koliko si pridelal. Uradno sicer ne moreš kupiti FFS brez tečaja.

rawwer ::

Aha sej to je dilema.
izbiram med tremi opcijami obdrzati, dati v najem ali posekati.

Torej teoreticno bi moral samo:
1. narediti ta tecaj FFS in
2. Vpis v register pridelovalcev grozdja in vina.
Nato na UE in vpisati v GERK kot vinograd, ali kaj pozabljam?

V primeru da dam v najem pa mora ti 2 tocki imeti najemnik?

Daniel ::

Gerka ne rabiš če ne uveljavljaš neposrednih plačil.

mn ::

FFS tečaj rabiš samo če sam škropiš. Je možnost koga najeti za to delo, ki že ima tečaj opravljen?

Ne pozabi, da je FFS tečaj potrebno obnavljati na 5 ali 10 let (ne vem na pamet).

rawwer ::

FFS tečaj moreš imeti ker je nujno škropiti za ameriškega škržata itd? Da ne bi škodil drugim vinogradom.
Sej tečaj bi naredil, bi mi rabil tudi za drugo.

Vem da takrat so rekli v UE, da če imaš vec kot 1000m2 mores imeti to urejeno. Če je samo tečaj FFS in letno poročanje ni problema.

Daniel ::

https://www.kmetijskizavod-celje.si/izo...

Za to poročanje niti nisem 100%, malo povprašaj kakšnega kmetijskega svetovalca. Lahko, da je obvezno samo za tiste, ki prodajajo.

misticnimrk ::

Izpit iz FFS je pogoj za nakup škropiva v prvi vrsti. Tudi izvajalec škropljenja mora imet tečaj iz FFS.
To je v veljavi že kar nekaj let.

Tudi če uporabljaš samo baker in žveplo potrebuješ izpit iz FFS.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vino

Oddelek: Loža
206674 (631) PacificBlue
»

Katero motorno škropilnico?

Oddelek: Loža
177273 (7015) T0RN4D0
»

Pripravili kvasovke za boljšo proizvodnjo bioetanola

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3411269 (10336) noraguta
»

Trgatev 2006

Oddelek: Loža
242263 (1539) ;-)

Več podobnih tem