» »

Odličnjakinja za tekočim trakom

Odličnjakinja za tekočim trakom

1 2
3
»

Boomerang ::

m0LN4r je izjavil:


Less is more. Spomnil si me na zeninega bivsega sodelavca, ki je bil vodja projektov vec kot 10 let, pa mu je nekega dne vse dokurcilo in je danes neke vrste hisnik v bolnici. Placa manjsa ja, ampak je rekel, da mu cisto nic ne manjka in v enem letu se je clovekovo zdravje tako spremenilo, da nisva mogla verjeti.
Cloveka pred tem nikoli nisem videl se zares smejati, skos podocnjaki, pod stresom, pri zdravniku.


Tu omenjaš en kup stresa in negativnih stvari, ki jih po tvoje prinaša višja izobrazba. Pozabljaš pa, da tudi v nižje kvalificiranih poklicih ni vse rožnato. Sploh če pristaneš nekje v proizvodnji, imaš delovne vikende pa nočne izmene, kar na zdravje tudi ne vpliva pozitivno. Med drugim tudi šolsko okolje (kup predmetov in pričakovanja staršev, da mora biti povsod ocena vsaj 4) lahko deluje stresno - celo bolj stresno kot kasneje v službi.

Drugače pa imaš tudi delovna mesta, kjer lahko z minimalno stresa (da je kje popolnoma non-stresno okolje, ne verjamem) razviješ dobro kariero, nadpovprečno služiš in imaš še kakšne ugodnosti, ki jih nižje kvalificirana delovna mesta ne prinašajo.

no comment ::

kow je izjavil:


slovenske inteligence je danes manj kot pred 20 leti (fizicno je manj mozganov). Jo bomo morali uvazati. Problem je, da ne bomo edini. Kako bos outspendal severnjake in amere? Ne bos.

Štepanje novih ljudi zato, da bo po principu samoniklosti nastal tist en procent nadpovprečne sive materije, je... erm, princip iz kamene dobe.

Pri možganih se je boljše iti intenzivno kmetijstvo.

matic492 ::

no comment je izjavil:

kow je izjavil:


slovenske inteligence je danes manj kot pred 20 leti (fizicno je manj mozganov). Jo bomo morali uvazati. Problem je, da ne bomo edini. Kako bos outspendal severnjake in amere? Ne bos.

Štepanje novih ljudi zato, da bo po principu samoniklosti nastal tist en procent nadpovprečne sive materije, je... erm, princip iz kamene dobe.

Pri možganih se je boljše iti intenzivno kmetijstvo.



Woke in communist propaganda bo verjetno nasprotovala po principu "vsi smo enakopravni", ampak raziskave kažejo, da je IQ dejansko hereditary:

Early twin studies of adult individuals have found a heritability of IQ between 57% and 73%, with some recent studies showing heritability for IQ as high as 80%. IQ goes from being weakly correlated with genetics for children, to being strongly correlated with genetics for late teens and adults.


Pa dodaš k temu še urejeno družbo, brez travm v otroštvu in je dejstvo, da bo vsaka naslednja generacija verjetno bolj inteligentna. Pomojem ima veliko več vpliva na uspešnost v življenju to, da te starši niso tepli ali čustveno zlorabljali, da potem nimaš niti samozavesti za ničesar več.

Zdaj če so brezciljni in celi depresivni, ker so razvajene riti in samo doom scrollajo tiktok 12 ur na dan, je pa to druga stvar spet.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Notechis ::

Izobrazba, kakršnakoli, ti da samo orodja.

Kako jih uporabljaš nima nobene veze s tem, da ti je nekdo nekoč pokazal kako se uporabljajo ali, da te je za to celo ocenil.

Plačo oz. delovno mesto pa imaš za izdelavo "izdelka" (karkoli že je). Orodja lahko pomagajo, lahko se spomniš nova, ampak brez "izdelka", ti vsa izobrazba nič ne pomaga.

matic492 je izjavil:

vsaka naslednja generacija verjetno bolj inteligentna

Trenutno kaže obratno in dvomim, da bo v prihodnosti kaj bolje, mogoče na Kitajskem. Si lahko sliko spodaj pogledate ali pa pogledate debate recimo 2001 na slo-techu in zdaj. Več kot očitno gre na slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

matic492 ::

To sem mislil zelo široko, pač vsi danes imamo malenkost višji IQ kot prejšnje generacije, zaradi urejene družbe:

https://humanprogress.org/trends/iq-sco...
https://www.verywellmind.com/the-flynn-...

What accounts for this massive increase in IQ scores? Researchers suggest a panoply of causes, including better nutrition, exposure to more mentally challenging media, more formal schooling, and, thanks to better sanitation and higher vaccination rates, the reduced load of infectious childhood diseases. Mobilizing the immune system to fight off diseases and parasites is very expensive metabolically, taking away nutrients and energy that would otherwise be used to fuel the building and maintenance of a growing child's brain.

Some more recent studies have detected a topping out and even a slight reversal of the Flynn effect in some richer countries. However, a 2018 study reports that the United States continued to show a steady average IQ gain from 1989 to 2014 at about its historic rate of 0.3 IQ points per year.


Izobraževlni sistem je pa lahko tudi cela debata zase ja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

fikus_ ::

Kako že gre tisto; količina pameti na svetu je konstantna, število ljudi pa se veča ....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matobeli ::

Notechis je izjavil:

pogledate debate recimo 2001 na slo-techu in zdaj. Več kot očitno gre na slabše.


Ja jebiga, ko si star 20 se je drugač pogovarjat kot pa pri 45.

tony1 ::

"ali pa pogledate debate recimo 2001 na slo-techu in zdaj. Več kot očitno gre na slabše."

V bistvu je grozljivo, razlika je očitna že 10 let nazaj.

Internet so odkrile množice, ki sploh nimajo računalnika, rezultat forumske kulture je pa porazen.

Notechis ::

matobeli je izjavil:

Notechis je izjavil:

pogledate debate recimo 2001 na slo-techu in zdaj. Več kot očitno gre na slabše.


Ja jebiga, ko si star 20 se je drugač pogovarjat kot pa pri 45.


Pusti tiste, ki so tukaj že celo večnost. Poglej "po šrek" debate. Proteini, lasni vložki, avto, avto, avto, avto, avto, kriptovalute, Kmetija (!!!), kaj kupiti, kaj kupiti, kaj kupiti,... samo teme, da se sploh ne spuščam v inteligenco teh debat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

matobeli ::

Ti garantiram da so bile enako zabite debate že leta 2001, sam ne na ST.

To kar pravi tony1, zraven še dvig splošne povprečne starosti na forumu ter dejstvo da tudi stari mački niso vsako leto bolj uvidevni, skormni, prijazni ter vse te lepe stvari.

Tko da, ST ni ravno merilo, ampak na bolje pa tudi ne gre.

tony1 ::

"Ti garantiram da so bile enako zabite debate že leta 2001, sam ne na ST."

:)) Dobra, bravo :D Včasih so za to imeli glasujzame.si, zdaj so pa toliko starejši in pridejo na S-T ;((

matic492 ::

Enako ugotavljajo na BMWslo forumu, da so teme samo še kreganje, samo jaz bi reku da je to bolj zato, ker danes pač pogooglaš vse kar rabiš. Noben nima več razloga odpret teme z nekim tehničnim vprašanjem, če imaš na youtubu 10 videov na to temo, pa še čakat ni treba na odgovore. Kakšne specifike še kdo vpraša, ostalo pač filozofiramo in imamo politične debate.

Sej ste/smo vsi del foruma, zakaj pa noben ne odpre bolj pametne teme?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Notechis ::

matobeli je izjavil:

Ti garantiram da so bile enako zabite debate že leta 2001, sam ne na ST.

To kar pravi tony1, zraven še dvig splošne povprečne starosti na forumu ter dejstvo da tudi stari mački niso vsako leto bolj uvidevni, skormni, prijazni ter vse te lepe stvari.

Tko da, ST ni ravno merilo, ampak na bolje pa tudi ne gre.


Bo deloma držalo, v 2001 ni imel vsak "zarukan kmet" (parafraziram) modema, da bi lahko prišel svoje možganske dogodivščine izliti na slo-tech.

Sicer iskreno upam, da nimam prav, ker ne vem, kdo mi bo sicer penzijo plačeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

tony1 ::

Moj vtis je, da je splošna kultura ljudi, ki se hodijo pogovarjat na forume, že presek celotne družbe. Kot v vaški oštariji, kjer so največji neotesanci najbolj glasni.

Nekoč so bili na internetu izobraženi, kultivirani (in sploh ni nujno samo tehnični, čeprav je bilo teh največ) ljudje. Danes tle svoj čas zabija "raja". Nivo debate je temu ustrezno - povprečen.

Zraven je še to, da smo postali družba individualizma (kolektivno je šlo z menjavo sistema v pozabo), kaj pa je bolj individualistično kot postavljati sebe nad druge, tudi če z zganjanjem neumnosti in buliranjem?

no comment ::

matic492 je izjavil:


Woke in communist propaganda bo verjetno nasprotovala po principu "vsi smo enakopravni", ampak raziskave kažejo, da je IQ dejansko hereditary:

Early twin studies of adult individuals have found a heritability of IQ between 57% and 73%, with some recent studies showing heritability for IQ as high as 80%. IQ goes from being weakly correlated with genetics for children, to being strongly correlated with genetics for late teens and adults.

Če kaj, potem to kaže, da na mentalne sposobnosti veliko vplivajo drugi dejavniki prisotni v družbi. Sicer bi dvojčki, pri katerih opažajo več divergence v rani mladosti, z odraščanjem verjetno ne konvergirali.

Skratka, jaz bi bolj stavil na pravilen trening "možganov" (pravilna prehrana od spočetja naprej, varno in stimulativno okolje, dostop do izobraževanje in zdravstva ne glede na socialni status...) kot na golo količino le-teh.

Notechis ::

matic492 je izjavil:

če imaš na youtubu 10 videov na to temo, pa še čakat ni treba na odgovore

Pffff... sem šel preverit teorijo in po nesreči ugotovil, da je Microsoft naredil IAT tabelo write protected... še dobro, da sem se tega sranja od Windowsov znebil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

Mato989 ::

Treba je razumet, da recimo leta 2001 semjaz bil med prvimi v razredu ki sem dobil internet... mislim da celo drugi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

tony1 je izjavil:

Moj vtis je, da je splošna kultura ljudi, ki se hodijo pogovarjat na forume, že presek celotne družbe. Kot v vaški oštariji, kjer so največji neotesanci najbolj glasni.

Nekoč so bili na internetu izobraženi, kultivirani (in sploh ni nujno samo tehnični, čeprav je bilo teh največ) ljudje. Danes tle svoj čas zabija "raja". Nivo debate je temu ustrezno - povprečen.

Zraven je še to, da smo postali družba individualizma (kolektivno je šlo z menjavo sistema v pozabo), kaj pa je bolj individualistično kot postavljati sebe nad druge, tudi če z zganjanjem neumnosti in buliranjem?


Zakaj bi na slo-tech prišel nek random človek, ki ga to ne zanima? Še naši resident trolli tipa shinto so tech enthusiasti.

Mene tech zanima na skoraj vseh področjih, itak sem programer, imam WC loop oziroma imam zadnjih cca. 10 let skos WC loop v računalniku. Tudi na android se spoznam, , Raspbery PI, celo škatlo PI senzorčkov in zadev, celo enga robota PI robota s 4 nogami in nekimi python skriptami imam, tudi 3D printer, Oculus Rift sem sicer prodal. Ampak za nič od tega še nisem imel razloga odpirat teme na slo-techu. Zato ker dobim vse v par sekundah na googlu. Nazadnje sem bil po tej logiki del pametne debate pred skoraj 10 leti, ko sem začenjal in sem rabil nasvete za komponente in sem kupoval in prodajal rabljene zadeve pa potem postal 3Dmark score in cel večer tunal in overclockal grafiko. Se spomnem včasih je bila 3DMark tema skos aktivna in so se lestvice posodabljaje, danes noben več ne posta tega :) - sicer tu je jasno zkaja, tudi jaz ne overclockam več nič, ker nima več smisla, itak so že out of the box navite oziroma se zadeve danes same overclockajo. Tako da kaj nam sploh še drugega ostane lol? Tema kaj kupiti, to je pa to.

Če že ne drugega, tema o normiranih in kripto je meni osebno dosti pomagala oziroma sem se kaj naučil ali celo zaslužil.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Notechis ::

Mato989 je izjavil:

Treba je razumet, da recimo leta 2001 semjaz bil med prvimi v razredu ki sem dobil internet... mislim da celo drugi

Ja, samo se takrat nisi tako šopiril kot se danes.

Mato989 ::

Notechis je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Treba je razumet, da recimo leta 2001 semjaz bil med prvimi v razredu ki sem dobil internet... mislim da celo drugi

Ja, samo se takrat nisi tako šopiril kot se danes.


Takrat sem nažigal igrice večinoma
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Notechis ::

matic492 je izjavil:


Če že ne drugega, tema o normiranih in kripto je meni osebno dosti pomagala oziroma sem se kaj naučil ali celo zaslužil.

Ti je pa osebnostno izredno škodila. Kar naenkrat, vsi v tej temi, niso več razumeli pojma etika in so samo še drkali na to kaj so zaslužili, s tem, da so nekoga drugega nategnili.

(in preden slišim, kako sem bil jaz nategnjen: ne, nategov kot so piramidne sheme, kriptovalute in ostale svinjarije, se niti s palico ne dotaknem, imam določeno samospoštovanje)

Mato989 je izjavil:

Notechis je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Treba je razumet, da recimo leta 2001 semjaz bil med prvimi v razredu ki sem dobil internet... mislim da celo drugi

Ja, samo se takrat nisi tako šopiril kot se danes.


Takrat sem nažigal igrice večinoma

Govorim o obnašanju na prosto dostopnem mediju, pobijanju penzionistov ipd. Pač, ni ti padlo na pamet, ker so se tudi vsi ostali obnašali bolj kultivirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

Blinder ::

matic492 je izjavil:

To sem mislil zelo široko, pač vsi danes imamo malenkost višji IQ kot prejšnje generacije, zaradi urejene družbe:



razen v drzavah, kjer imajo muslimane. Tam se rodevajo retardirani otroci zaradi parjenja s sestricnami
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bm1973 ::

Tudi v Sloveniji ...

kow ::

no comment je izjavil:

kow je izjavil:


slovenske inteligence je danes manj kot pred 20 leti (fizicno je manj mozganov). Jo bomo morali uvazati. Problem je, da ne bomo edini. Kako bos outspendal severnjake in amere? Ne bos.

Štepanje novih ljudi zato, da bo po principu samoniklosti nastal tist en procent nadpovprečne sive materije, je... erm, princip iz kamene dobe.

Pri možganih se je boljše iti intenzivno kmetijstvo.


Noben San Marino ne more tekmovati s Slovenijo. Pa ce tudi bi imel najboljse solstvo na svetu. Ceteris paribus, kolicina mozganov steje. Menda ne trdis drugace?

blay44 ::

m0LN4r je izjavil:


Nekateri poznamo oba svetova, od "rocneg dela na plantazi" in corporate german BS, seveda gledas drugace na svet, ce v srajci zasluzis tolko, da se ne sprasujes,


Lej tukaj sem mislil malo širše, pa zato so tudi uporabljeni nerekovaji.
"plantaža" opisuje družbeno-ekonomsko-socialno življenje in delo ljudi v sistemu.
Zgodovinsko se ni veliko spremenilo. Samo metode so drugače ovite, ali pa večkrat.
Saj se kar malo čudim tu na forumu. "Spisi" so tehnično popolni. Znak za izobrazbo. Vsebina za en k**, razumevanje pri branju pa...Tko, da tale x generacija ni glih...

sbawe64 ::

If China or Iran remotely detonated mobile devices held by U.S. soldiers living among civilians, the U.S. would call that "terrorism."

@ggreenwald
on Israel's pager attack and the flexible definition of "terrorism:"
https://x.com/SystemUpdate_/status/1836...

Kakorkoli obrneš, teroristični napad.




Madžarski pagerji:
Here is reportedly the financial sheet of the said BAC company: https://t.me/prchand/9504
For years this mighty industrial company had ONE employee who received ZERO salary.
This hints at a shell company (or should we say, condom company), only created to be assigned nominal blame for all the surfaced transgressions from the real criminal and be thrown away.

Also, reportedly (Al Jazeera) the fabrication of pager-bombs started 5 months ago, after Knesset representatives visited Taiwan and promised them Israel would recognize their sovereignty. So much for empty promises...
https://t.me/prchand/9502



Blinder je izjavil:

matic492 je izjavil:

To sem mislil zelo široko, pač vsi danes imamo malenkost višji IQ kot prejšnje generacije, zaradi urejene družbe:



razen v drzavah, kjer imajo muslimane. Tam se rodevajo retardirani otroci zaradi parjenja s sestricnami

https://worldpopulationreview.com/count...
Nepal, Liberia in Sierra Leone so zadnji na iq lestvici.
IL je z 92.43 nekje na 60 mestu.
Slovenija je pred IL.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Notechis ::

Blinder je izjavil:


razen v drzavah, kjer imajo muslimane. Tam se rodevajo retardirani otroci zaradi parjenja s sestricnami

V vseh letih mojega življenja, mi še ni uspelo najti razlike med versko izterjenimi muslimani in versko izterjenimi katoliki. Se priporočam, če poznaš razliko, sicer pa je bilo v Škofjeloškem hribovju (imaš dokumentarec posnet o tem) "normalno" tudi parjenje med očetom in hčerko, kjer sta potem oče in njegova draga posvojima otroka hčerke, tudi tukaj ne vidim dosti razlike.

Če grem na nivo poznavanja ene in druge vere, moram reči celo, da so muslimani celo manj iztirjeni, smatrajo Kristusa za preroka (enakega Mohamedu) in, če kakšno blekneš čez njega si lahko izobčen (sem si enkrat vzel čas za muslimanskega fundamentalista in sva debatirala nekaj ur, katoliki mi pa tako ali tako možgane perejo že od rojstva). Tako, da lahko ob takšnih natolcevanjih samo skomignem z rameni in si mislim "isto sranje drugo pakovanje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

Notechis ::

sbawe64 je izjavil:


https://worldpopulationreview.com/count...
Nepal, Liberia in Sierra Leone so zadnji na iq lestvici.
IL je z 92.43 nekje na 60 mestu.
Slovenija je pred IL.

,
Ko najdeš na takšnih "lestvicah" ZDA pri vrhu, veš, da je rigged. Če je kdo kaj potoval po "fly over" državah ZDA (ne, tega vam Hollywood praviloma ne bo pokazal), mu je jasno, da, samo te, tako zelo potegnejo navzdol kakršnokoli statistiko, da nima tudi tistih 10% priviligiranih, nobenih šans, da popravi splošen rezultat.

Pa, da sploh ne omenimo brežin Mississippija ali gozdovja Apalačev. Za boljšo predstavo, legendaren film, kjer pa se Hollywood je izprsil:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

Jeffreyy ::

matic492 je izjavil:


Woke in communist propaganda bo verjetno nasprotovala po principu "vsi smo enakopravni", ampak raziskave kažejo, da je IQ dejansko hereditary:

Early twin studies of adult individuals have found a heritability of IQ between 57% and 73%, with some recent studies showing heritability for IQ as high as 80%. IQ goes from being weakly correlated with genetics for children, to being strongly correlated with genetics for late teens and adults.



Zanimivo, kako se "heritability" pojača potem, ko so starši z nižjim IQ do konca izvedli vzgojo (late teens+)

Grizzly ::

Meni je zanimivo poslušat, kako faliranci (tisti, ki so šli študirat pa niso bili sposobni končat nek faks) nabijajo, kako je faks brezveze, pa kako od študija nič ne odneseš, pa kako je vse skupaj potrata časa. Vsem (po mojih ugotovitvah) pa je skupno to, da se jim je na neki točki zalomilo... ali ni ratal nek izpit ali pa kar cel letnik. Eno majhno peščico poznam takih, ki so uspešno opravili tekoče izpite pa se potem na lepem premislili in vse skupaj pustili. Bi rekel, da se tu najde tudi veliko nekdanjih odličnjakov, ki jih potem ob prvem padcu (ko se konča piflarija in je stvari treba razumeti) doleti resničnost in šok.

Nedolgo nazaj sem tudi prisostvoval pri debati neke skupine, kjer je model razlagal, kako se bo kmalu vse skupaj obrnilo... da naj bi se trend obrnil in bi se mladi začeli zaposlovat takoj po srednji šoli, brez kakšnega študija, toliko da čim prej naberejo izkušnje in se usposobijo za neko delo. Moja opažanja pa pravijo, da smo še v inflaciji izobrazbe. Jaz se s končanim dodiplomskim študijem prav smešno počutim, ker je okoli mene en kup magistrov. Morda se bo trend obrnil pri faksih, kjer množično štancajo diplomante, samo da imajo tamkajšnji šolniki zagotovljen šiht. Sigurno pa bo vsak, ki želi razviti kariero na nekem področju, šel študirat. Predstavljaj si zdravnika brez diplome... jaz si ga ne morem.

Pa drugače ne zagovarjam faks - vidim ga samo kot odskočno desko. Če se slabo odrineš, ni kriva odskočna deska. Enako je pri faksu: Dobiš nekaj teorije in možnost, da dokažeš, da si nekaj sposoben dokončat (kar kasneje izkazuješ z nazivom in pripadajočim papirjem). Na tebi pa je, da znaš teorijo potem prenesti v prakso.

no comment ::

kow je izjavil:


Noben San Marino ne more tekmovati s Slovenijo. Pa ce tudi bi imel najboljse solstvo na svetu. Ceteris paribus, kolicina mozganov steje. Menda ne trdis drugace?

Vsekakor trdim, da je samomor v Slovenijo naseliti 2 milijardi ljudi, da bomo po masi možganov tekmovali s Kitajsko.

Notechis ::

Grizzly je izjavil:

Meni je zanimivo poslušat, kako faliranci (tisti, ki so šli študirat pa niso bili sposobni končat nek faks) nabijajo, kako je faks brezveze

Preveč projiciraš. Kot sem zapisal zgoraj, faks te nauči orodij. Če si preneumen, da bi jih znal uporabljati, je vseeno ali si šel na faks ali ne, cilj je izdelek.

Mimogrede, ja, sem naredil faks pa ne vidim neke prednosti napram nekomu, ki je 4 leta porabil, da se je specializiral za svoje delo.

Tipično drkajo na to ravno tisti, ki so popolnoma nesposobni in se tolažijo s faksom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

Mato989 ::

Točno tako, faks je za 90% delovnih mest v SLO nepotreben ne nujen... skratka... če bi končali SŠ in bi imeli 3-6 mesecev uvajanja bi 90%+ delovnih mest funkcioniralo enako dobro...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

Problem so tisti, ki naredijo fakse s katerimi niso dobiti primerne zaposlitve. In potem delajo za neko revščino.
In oportunitetni stroški so precejšnji - glih v 20ih je obdobje, ko lahko prišparaš nek denar, ker je čisto normalno da živiš doma. Medtem ko taki, kot sem jih omenil v prvem stavku, pri 30ih nimajo niti za polog za kredit. Pa še za psiho ni ravno najboljše, da ti diplomiraš/magistriraš, potem pa končaš za trakom.

PrihajaNodi ::

Notechis je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Meni je zanimivo poslušat, kako faliranci (tisti, ki so šli študirat pa niso bili sposobni končat nek faks) nabijajo, kako je faks brezveze

Preveč projiciraš. Kot sem zapisal zgoraj, faks te nauči orodij. Če si preneumen, da bi jih znal uporabljati, je vseeno ali si šel na faks ali ne, cilj je izdelek.

Mimogrede, ja, sem naredil faks pa ne vidim neke prednosti napram nekomu, ki je 4 leta porabil, da se je specializiral za svoje delo.

Tipično drkajo na to ravno tisti, ki so popolnoma nesposobni in se tolažijo s faksom.

Odvisno kaksen faks. 95% v sloveniji so kebab faksi kjer potem uni.dipl.eko. dela kot kelnar.
Je pa tako prihaja AI, prihajajo indijski imigranti (vsaj v kanadi) in oni bodo bdeli celi noci ker morajo to solo odplacati in vrniti familiji ti oz vecina pa tega stresa nima tako da bos v tej tekmi popusil s faksom ali brez. Edino rokodelci so se uporabni

Mato989 je izjavil:

Točno tako, faks je za 90% delovnih mest v SLO nepotreben ne nujen... skratka... če bi končali SŠ in bi imeli 3-6 mesecev uvajanja bi 90%+ delovnih mest funkcioniralo enako dobro...


Ja to se pa zahvali butastemu narodu ki podpira javni sektor da imajo profesorji kebab ved dobro placane sluzbe. Tko kot rtvjevci
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zodiak ::

Blinder je izjavil:

matic492 je izjavil:

To sem mislil zelo široko, pač vsi danes imamo malenkost višji IQ kot prejšnje generacije, zaradi urejene družbe:



razen v drzavah, kjer imajo muslimane. Tam se rodevajo retardirani otroci zaradi parjenja s sestricnami


Če je dobra bi jo jaz tudi.

Grizzly ::

Notechis je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Meni je zanimivo poslušat, kako faliranci (tisti, ki so šli študirat pa niso bili sposobni končat nek faks) nabijajo, kako je faks brezveze

Preveč projiciraš. Kot sem zapisal zgoraj, faks te nauči orodij. Če si preneumen, da bi jih znal uporabljati, je vseeno ali si šel na faks ali ne, cilj je izdelek.

Mimogrede, ja, sem naredil faks pa ne vidim neke prednosti napram nekomu, ki je 4 leta porabil, da se je specializiral za svoje delo.


Ne pravim, da na isti nivo ne moreš priti brez faksa. Je pa ena pomembna razlika med imeti faks in neimeti faks:
Faks (če nimaš neki kebab faks) odpira vrata. V moji panogi (saj ne govorimo samo o programiranju) to pomeni možnost sodelovanja na tujih projektih. Pri nas v firmi nobenemu ne pade na pamet, da bi na tuje projekte dal nekoga, ki se lahko pohvali samo s srednjo šolo... kot sem že enkrat v tej temi omenil, pogosto imam na projektu kakšne magistre ali ljudi, ki imajo končanih celo več faksov. Ko pa si enkrat na tujih projektih, je "pipica" bolj odprta, kar se občuti na plačilni dan.

Zdaj se bo nekdo našel, ki bo napisal, da s srednjo šolo dela na tujih projektih. Ni nemogoče, samo vprašanje, v kakšni panogi in kaj točno počne. To je potem že stvar primerjave. Kar hočem reči, marsikje je faks zahtevan in če ga nimaš, so ti takšna vrata zaprta.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij - se sploh splača?

Oddelek: Šola
376587 (2624) acookook
»

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22027313 (22460) WizzardOfOZ
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16223511 (19301) "NaN"
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9147017 (45777) Nejc Pintar

Več podobnih tem