» »

Dodelitev računalnika iz strani ministerstva za digitalno preobrazbo.

Dodelitev računalnika iz strani ministerstva za digitalno preobrazbo.

1
...
3 4
5
»

gort ::

misek je izjavil:

V tem članku so bili napisani modeli: https://www.delo.si/novice/slovenija/ra...

Pa res, ne morem verjeti - HP PROBOOK 455 G10 - prav vsi imajo ceno nad jurja! Noro!

Jeffreyy ::

gort je izjavil:

Torej zelo verjetno niso kupili takšnih z ali brez Win11Pro, če je gor Linux?


Ni na vseh linux, na nekaterih je windows, je bilo nekje rečeno že dolgo nazaj. Četudi bi na teh bil linux, misliš, da bi potem namesto jurja stali 400 z istim procesorjem?

gort je izjavil:

misek je izjavil:

V tem članku so bili napisani modeli: https://www.delo.si/novice/slovenija/ra...

Pa res, ne morem verjeti - HP PROBOOK 455 G10 - prav vsi imajo ceno nad jurja! Noro!


Tisti z Ryzen 7, kot s seznama, majo ceno tam nekje okol jurja, brez ali z windows.

gort ::

Seveda imajo ampak meinekenov neuradni seznam ni zanesljiv, p0f... Ti pač brezrezervno meniš, da je. Jaz pa čakam na razkritje, problem bo pa kvečjemu samo še večji :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Jeffreyy ::

Ti si cel "brezrezerven", sem lepo napisal, da ne vem, od kod je te podatke vzel. Se mi zdijo možni, ker so še najbolj konkretni od vsega do zdaj napisanega, to je pa tudi vse.

gort ::

Tvoji občutki niso bistveni, še vedno je nezanesljiv. Če pa je vendarle pravilen, to odpre dodatne in še resnejše težave in očitke ministrici... Se beremo še kdaj kasneje, če boš sploh še kaj s tem računom aktiven.

Jeffreyy ::

Ja sej to sm že tud napisal. Če je kaj ryzenov 7, ryzenov 5 ali pa i7tk ali i5tk vmes, bo pa še resnejša težava, da predobre kupuje za 500 EUR po kosu povprečno, mamo pokrite vse variante za kritizirat, nič skrbet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

WizzardOfOZ ::

Če sem jaz prav razumel, so vsi računalniki samo z ryzen 5 ali pa i3 (12 ali 13 generacije), 8GB rama in 256GB nvme diskom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Jeffreyy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če sem jaz prav razumel, so vsi računalniki samo z ryzen 5 ali pa i3 (12 ali 13 generacije), 8GB rama in 256GB nvme diskom.


Od kod pa ta informacija ali sklepanje? npr. Ryzen 5 tisti HP model, ki je omenjen, je pri nas v maloprodaji od 800 naprej, prilepil gort zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Utk ::

Sej to da nimamo seznama računalnikov s točnimi specifikacijami ti že dost pove o tem poslu.

Gregor P ::

Če obnovimo ...


Enoletna garancija se jim bo iztekla novembra. Povprečna cena računalnika je 500 evrov.

Na ministrstvu za digitalizacijo so pojasnili, da so kupili računalnike HP PROBOOK 455 G10, Lenovo V15 G3 IAP, Dell Latitude 3540 P170G ter Acer TravelMate P215-54. Podatki povprečnemu uporabniku ne povedo prav veliko, kot tudi ne strokovnjakom za informacijsko-komunikacijsko tehnologijo, če ob tem ni jasno, kakšne imajo vgrajene procesorje in grafične kartice, kakšen je zaslon ter kolikšen je RAM, s katerim razpolagajo ...

Po več prošnjah so nam na ministrstvu za digitalno preobrazbo poslali podatke. Računalniki Lenovo imajo dve leti garancije, drugi eno leto; začela je teči od dneva, ko so bili računalniki nabavljeni, torej novembra lani. Dodatne garancije, kot so dejali na ministrstvu, niso zakupili. Vsakih je prišlo po 3250, vsi imajo integrirano grafično kartico in 15,6-palčni barvni HD LED zaslon, RAM obsega osem gigabajtov. Razen računalnikov HP, ki imajo AMD Mobile x86-64 7330U Ryzen 3 procesor, imajo vsi drugi vgrajen Intelov Mobile x86-64 i3-1215U procesor.

Gre za računalnike, ki so po oceni strokovnjaka za informacijsko-komunikacijsko tehnologijo primerni za povprečnega uporabnika - za brskanje po svetovnem spletu in delo s preglednicami ter tekstom. Lenovov prenosnik je na prostem trgu brez operacijskega sistema sicer vreden dobrih 400 evrov, HP z vgrajenim operacijskim sistemom se dobi za slabih 900 evrov. Posel z računalniki so dobila podjetja Lancom, Unistar, Gambit Trade in Acord-92.

Nekoliko nenavadno je, da so računalniki na voljo z naloženim odprtokodnim sistemom Linux Pop OS - velika večina uporabnikov je navajena dela s sistemom Windows, a so na ministrstvu poudarili, da je tak "modus operandi" v skladu z nacionalno strategijo Digitalna Slovenija 2030. Sistem Linux je sicer brezplačen, medtem ko je treba licenco za Windows plačati.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Razen računalnikov HP, ki imajo AMD Mobile x86-64 7330U Ryzen 3 procesor, imajo vsi drugi vgrajen Intelov Mobile x86-64 i3-1215U procesor.

No vidiš, nobenih i5, kaj šele i7, nobenih ryzen 5, kaj šele 7. MPC če grem jaz kupit en komad se pravi je 350-400 evrov. Če kupuje najbolj sposobna in poštena ministrica, ki je kriva samo tega, da je ženska in čefurka, pa 500.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Razen računalnikov HP, ki imajo AMD Mobile x86-64 7330U Ryzen 3 procesor, imajo vsi drugi vgrajen Intelov Mobile x86-64 i3-1215U procesor.

No vidiš, nobenih i5, kaj šele i7, nobenih ryzen 5, kaj šele 7. MPC če grem jaz kupit en komad se pravi je 350-400 evrov. Če kupuje najbolj sposobna in poštena ministrica, ki je kriva samo tega, da je ženska in čefurka, pa 500.


Utk je izjavil:

Sej to da nimamo seznama računalnikov s točnimi specifikacijami ti že dost pove o tem poslu.


Kaj zdaj imamo podatke ali nimamo?

Utk ::

Kaj zdaj imamo podatke ali nimamo?

Nimamo. Imamo samo neke izjave. Tam še zmeraj nič ne piše o velikosti diskov, na primer. Je tak problem dat ven seznam, ta model s temi specifikacijami tolk komadov? Ker bi potem VSAK lahko šel na mimovrste pogledat kolk stane tak računalnik. To vam pa nekak ni v interesu, a ne da?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jeffreyy ::

Zakaj meni ne bi bilo v interesu? Jaz se cel čas osredotočam na podatke o specifikacijah oz. tisto, kar pač drugi napišejo o tem, to me najbolj zanima. Precej bolj od nabijanj povprek, da so neuporabni in za v kanto in da se bo procesorje dodelalo

Utk ::

Ti se osredotočaš na to, da morda imajo pa i7 not, morda imajo pa 1 giga ssd, in ne vem kaj, samo da bi opravičil ta nateg. Zato naj dajo ven seznam, da boste lahko nehali srat s tem.
Tudi če bi imel nek del računalnikov i7 not, zakaj bi bilo pa to dobro? Če je i3 dober, naj imajo vsi i3 not, če ni dovolj dober, naj imajo vsi i7.

Zakaj meni ne bi bilo v interesu?

Ker smo že zdavnaj ugotovili, da to vlado zagovarjajo samo idioti in tisti, ki imajo direktne koristi od teh nategov. Tako da če nisi idiot...

Jeffreyy ::

Te informacije o Ryzen 7, Ryzen 5 itd. so se pač pojavile v temi in sem komentiral. Normalno da je to faktor pri presoji nakupa. Sej to sem tudi že napisal, da če so ti procesorji res vključeni, lahko pa tudi zaradi tega kritiziramo, da so predobri za namen, nič bat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Grimnir2 ::

Specifikacije niti niso tak problem, sploh CPU.

Jaz doma gonim t460s iz leta 2016, ki ima Core i7-6600U (2C/4T) in je čez glavo dovolj za vse "pisarniške" naloge.
RAM bi bilo fino da je 16GB, ker je poceni in da si dober še za nekaj naslednjih let. 8GB je v današnjem času web smeti že res na spodnji meji.
Disk je dober praktično kateri koli SSD in tudi 250GB bi moralo biti zadosti, saj se na laptope ne bo nameščal iger ki zasedejo po 50 ali 100GB.

Največji problem je da mamo očitno 13k laptopov, ki stojijo v skladišču že eno leto in še vedno nič ne kaže da bi imeli kak resen načrt kaj z njim početi. To bi morali vedet še preden se je šlo v nabadvo ne pa leto ali dve po tistem ko so laptopi že dobavljeni.

brbr21 ::

Evo, da se ne boste polomili. Tole mi(nam) je prišlo pod roko od fanta, ki mu pomagamo:

Lenovo V15 G3 IAP
i3-1215U
8Gb RAM
500Gb Samsung Nvme SSD
250nit 15,6" zaslon
priložena miška - vrvična (eh)

RAMa je malo, ampak pozitivno je to, da je nadgradljiv (en slot). Osnovnih 8Gb je fiksnih na MBDju.

Primerljiva konfiguracija na notebooksbilliger.de pride €349 https://www.notebooksbilliger.de/lenovo...
Prav pretegnili se niso pri popustih na količino.

Naložena precej simpatična distribucija linuxa (KDE neon), ki je sfrizirana da izgleda kot Windows10. Nameščeno kup uporabne programske opreme: LibreOffice, MS Teams, Zoom, OBS, qBittorrent(?!?!), Inkscape.... nimam časa lahko kasneje.
Browserji Firefox, Edge s kopico uporabnih bookmarkov. Za namen, ki ga pokrivajo, res ni potrebe po Windows okolju.

Res precej osnovna konfiguracija, ampak več kot primerna namenu uporabe. Za tratenje časa z igricami bo pač potrebno seči v lasten žep. Vse bolj smiselen projekt mi je tole, le izvedba (tako logistika, kot PR).... nesposobnost JS at it's finest! Že samo zaradi tega bi gospa Dr. morala leteti. Primerjava z boni za slušalke ni na mestu. Kakorkoli, čimprej naj najdejo pot do tistih, ki jih potrebujejo.

Utk ::

Ja, 13,000 x 350 evrov je 4,5 mio. 1,5 mio in drobiž je šlo pa nekomu v žep. Pa tudi v teh 350 evrih je not marža trgovca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jeffreyy ::

brbr21 je izjavil:


Primerljiva konfiguracija na notebooksbilliger.de pride €349 https://www.notebooksbilliger.de/lenovo...
Prav pretegnili se niso pri popustih na količino.


V Nemčiji je tradicionalno malo ceneje zaradi še večjih količin, spet pa ne bi mogli kupit od tam zaradi gravure na tipkovnici, bi bili izdajalci slovenskega jezika, sploh Makedonka, folk je občutljiv. Za 400 € pa nekaj takega verjetno dobiš pri nas tudi, od oka. Če so vse konfiguracije približno take, so preplačali.

brbr21 je izjavil:


Res precej osnovna konfiguracija, ampak več kot primerna namenu uporabe. Za tratenje časa z igricami bo pač potrebno seči v lasten žep. Vse bolj smiselen projekt mi je tole, le izvedba (tako logistika, kot PR).... nesposobnost JS at it's finest! Že samo zaradi tega bi gospa Dr. morala leteti. Primerjava z boni za slušalke ni na mestu. Kakorkoli, čimprej naj najdejo pot do tistih, ki jih potrebujejo.


To se mi zdi pa dokaj korekten povzetek.

c3p0 ::

V DE si lahko ponekod naročiš SLO ali HR tipkovnico (isto sr...), če malo počakaš. Pri enem komadu. Kaj misliš, da lahko dosežeš pri 13.000 komadih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Jeffreyy ::

c3p0 je izjavil:

SLO ali HR tipkovnico (isto sr...)


Za politiko ne, folk je BP sposoben naumit, da Makedonka s hrvaškimi tipkovnicami žali Slovence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Grimnir2 ::

V enem od člankov je bilo omenjeno da ima laptop nameščen PopOS!, ta iz zgornjih postov pa ima KDE Neon.

To je še en faktor shizofrenije in nepremišljenega nakupa. Že tako se folk punta, ker je linux, potem pa po sedajšnih informacij dajo gor še različne distribucije, da si prejemniki laptopov še med sabo ne bodo znali pomagat.

Ministrica, sedi in cvek v redovalnico!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimnir2 ()

fikus_ ::

Jeffreyy je izjavil:

Ko maš 13000 prenosnikov na zalogi, zakaj bi bla garancija blazno pomembna? To je pomembna potrošniku, ki ma enga.

Saj ne pocrka 70 % "flote" ničesar nikoli.


Narediš tako kot lLidl, Hofer,... kupiš 10% več kosov in jih porabiš za menjavo za pokvarjene.
Ni vrag, da se pri 13000 ne bi dalo to narediti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

delavec44 ::

Ampak Lidl/Hofer sta na strani, ko ona zagotavljata garancijo. Vi pa govorite naj bo kupcu vseeno, če garancijo ima ali pa ne? To ni ravno v luči dobrega gospodarja. Potem naj se vsaj izpogaja za 10% popust in naj zapišejo v pogodbo, da garancije ni.

Sedaj so pa plačali in garancije ne bo.

Jeffreyy ::

delavec44 je izjavil:

Ampak Lidl/Hofer sta na strani, ko ona zagotavljata garancijo. Vi pa govorite naj bo kupcu vseeno, če garancijo ima ali pa ne? To ni ravno v luči dobrega gospodarja. Potem naj se vsaj izpogaja za 10% popust in naj zapišejo v pogodbo, da garancije ni.


Lidl pa hofer sta tudi kupca računalnikov, ki jih prodata naprej, sej ne šraufta sama računalnikov skup med solato. Če je nakup ugoden, to lahko komot pokrije kratko garancijo, pri velikih količinah pa sploh, pa če je izrecno naveden popust ali ne. ČE je nakup ugoden, kar tu ne vem.

Pa garancija tudi ni edina oblika zaščite, uveljavljajo lahko tudi stvarno napako 2 leti, neglede na garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

delavec44 ::

Tudi v dveh letih jih ne bodo dodelili.

In ja Hofer/Lidl sta uvoznika in dajeta garancijo. Nista kupca. Nič drugače od 3 firm izbranih na razpisu za te prenosnike.

Zgodovina sprememb…

Jeffreyy ::

Sta kupca od dobaviteljev in seveda si lahko od njih izpogajata neke garancije za robo ali pa tudi ne.

sbawe64 ::

Na drugi poziv za državne računalnike poslanih 112 vlog
Na prvi poziv so prejeli 2631 vlog

https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnol...

No do konca mandata jih bo menda podelila. Ta zenska je res genij, najprej ustvari problem kjer ga ni da se lahko potem celi mandat pretvarja da nekaj reshuje, neprecenljivo !
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

delavec44 ::

Kaj sedaj bo 8 pozivov za vsak razred dohodkov posebej?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ministrovo za digitalizacijo

Oddelek: Problemi človeštva
242496 (506) misek
»

Digitalni bon 55 - nateg?

Oddelek: Loža
213042 (2086) floyd1
»

Digitalni bon 2022 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12915404 (5799) dione2kx
»

Nakup notebooka 2021 za otroka

Oddelek: Kaj kupiti
373202 (1951) Linko

Več podobnih tem