» »

Digitalni bon 2022

Digitalni bon 2022

«
1
2 3

Sony-Tech ::

15. tega meseca bodo do digitalnega bona v vrednosti 150 evrov upravičeni tisti, ki so na dan 12. marca imeli stalno prebivališče v Sloveniji in so bili ali šoloobvezen otrok, vpisan v 7., 8. ali 9. razred ali dijak srednje šole ali študent višje šole po predpisih o višjem strokovnem izobraževanju ali študent študijskega programa prve, druge ali tretje stopnje po predpisih o visokem šolstvu ali stari 55 let ali več in se boste udeležili izobraževanja na področju digitalne pismenosti, subvencioniranega po Zakonu o spodbujanju digitalne vključenosti.

Več si lahko preberete na spletnem mestu https://www.gov.si/zbirke/storitve/digi...
i.imgur.com/2msintd.png | Oči Marjan 1976-2014

Master_Yoda ::

Meni ni uspelo starih starsev prepricati da bi sla na to izobrazevanje, da bi bon dobila heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

Neon87 ::

Itak, ker otroci pred 7.razredom pa ne potrebujejo računalnika, tiskalnika,.. Banda pokvarjena spet dela razlike, bi vsaj vsem dali 100eur in pika.

FoxKnox ::

A smo se malo razvadili na tele bone , ane ? Ja nič, bo treba začeti kaj delat. Je pomanjkanje kadra vsepovsod.

Master_Yoda ::

Od viska glava ne boli ...
Dovie'andi se tovya sagain.

FoxKnox ::

Saj, plačujemo jih pa že vsi.

LeQuack ::

Janšev bonbonček, ki direktno da denar v žepe proizvajalcev strojne opreme, se pravi v Sloveniji nič ne ostane. Eden najbolj neumnih bonov. Poleg tega trgovci so imeli rekordne prodaje v korona času, tako da ne moreš smatrati kot nič drugega kot predvolilna podkupnina.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

SodVina ::

FoxKnox je izjavil:

A smo se malo razvadili na tele bone , ane ? Ja nič, bo treba začeti kaj delat. Je pomanjkanje kadra vsepovsod.

Ne gre za to. Nekateri šolski otroci tega ne dobijo, ker niso dovolj visok razred. Pa je v bistvu od korone dalje, ko se je uvajala šola od doma, princip ostal tak, da je veliko dela/nalog še vedno doma, v spletnih učilnicah, na računalnikih. Za vse razrede, ne samo od 7.ga naprej.

Torej tu ne gre za enakomerno razporeditev, kot pri turističnih vavčerjih.
Niti ne gre za neko socialno razporeditev, kot pri energetskih bonih.
Gre za neko fiktivno mejo med DA in NE, ki pa nima nobenega smisla.
In ker "država časti" pomeni v resnici "vsi častimo"... je ta zadnja mogoče še nekoliko bolj nefer, kot ostale.

anketar ::

če kdo njade izvajalce za starejše od 55 naj kle napopa link, da lahka starcem zrihtamo bone

Groot ::

Master_Yoda je izjavil:

Meni ni uspelo starih starsev prepricati da bi sla na to izobrazevanje, da bi bon dobila heh.


Saj niti še ni znan seznam izvajalcev izobraževanj, tako da bi jih v vsakem primeru bolj težko prepričal v udeležbo ;)

svecka ::

Jeseni bo šele seznam izobraževalcev za starejše od 55 let, da bodo potem dobili bon..skratka še eno skopucalo, je blo treba najprej odpret firme, da bodo prijatelji zaslužili, zato se pa čaka do jeseni.

mtosev ::

Nek občutek mi pravi, da dosti starejših ljudi ne bo izkoristilo teh bonov, ker poznam nekaj ljudi, ki jih kompi/tech preprosto sploh ne zanima.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: misek ()

misek ::

mtosev je izjavil:

Nek občutek mi pravi, da dosti starejših ljudi ne bo izkoristilo teh bonov, ker poznam nekaj ljudi, ki jih kompi/tech preprosto sploh ne zanima.


Se opravičujem za predlagan izbris :(

Moj občutek pravi, da bo pri starejši populaciji izkoriščenih med 5 in 10% bonov.

rini ::

svecka je izjavil:

Jeseni bo šele seznam izobraževalcev za starejše od 55 let, da bodo potem dobili bon..skratka še eno skopucalo, je blo treba najprej odpret firme, da bodo prijatelji zaslužili, zato se pa čaka do jeseni.


Podpis!

r00k ::

Sepravi stari nad 55 let se morajo do danes prijaviti na ta izobraževanja, ki bodo potem potekala v augustu ? Piše da je prvi rok za prijavo do danes, torej se bo možno še kasneje prijaviti verjetno ?

svecka ::

Prebivalci Republike Slovenije, stari 55 let in več, se boste lahko v letu 2022 udeležili subvencioniranega neformalnega izobraževanja za dvig digitalnih kompetenc. Udeležba na tem izobraževanju bo za vas brezplačna, pogoja za udeležbo sta stalno prebivališče v Republiki Sloveniji in starost 55 let ali več (oboje) na dan 12. 3. 2022.

Ko boste opravili neformalno izobraževanje, boste v informacijski sistem FURS vpisani kot upravičenec do digitalnega bona '22.

Za letošnja neformalna izobraževanja, namenjena starim 55 let ali več, torej ne koristite dobroimetja digitalnega bona, temveč dobroimetje po opravljenem neformalnem izobraževanju šele pridobite. Dobroimetje nato lahko koristite za nakup računalniške opreme.

Javni razpis za izvajalce subvencioniranega izobraževanja je bil objavljen 20. maja 2022.

Obseg in vsebina izobraževanja sta del razpisne dokumentacije.

Seznam izvajalcev bo predvidoma znan(objavljen na naši spletni strani) konec julija, izobraževanja naj bi se pričela v avgustu.

https://www.gov.si/zbirke/storitve/digi...

Buggy ::

Bravo svecka! Eni zgleda povsod vidijo zarote in korupcijo, tudi tam kjer je ni, pa ceprav je bil digitalni bon rezultat prejsnje vlade, tukaj vsaj glede starostnikov nimam nobenih pripomb. Pohvalno! Brezplacnih izobrazevalnih delavnic digitalnih vescin za starejse je bilo ze do sedaj organiziranih kar nekaj, udelezba take delavnice pa je predpogoj za unovcitev digitalnega bona in ne, bon ni namenjen izobrazevanu, kjer bi kdo zaradi tega namensko bogatel ali ustvarjal firme ;((

Digitalni bon tudi ni namenjen mulcem, da si sedaj kupujejo graficne karice za spilanje, ampak naj bi v osnovi kompenziral stroske, ki so jih imeli s tem, ko se je za solanje na daljavo kupovalo potrebno opremo. Realizacija in dodana vrednost tega pa je malce bolj vprasljiva (naceloma opremo ze imajo in je morda celo ne bodo vec potrebovali).

Si znam pa predstavljati kar nekaj umazanih praks, ki se jih trgovci lahko gredo, da bodo pobraili cim vec teh bonov.

misek ::

Buggy je izjavil:

... ampak naj bi v osnovi kompenziral stroske, ki so jih imeli s tem, ko se je za solanje na daljavo kupovalo potrebno opremo.
In kako natančno se zdaj z bonom kompenzira? Tako, da kupiš še več opreme?

Buggy ::

...sej pravim, da je tole dost cudno zapeljano oz. dodelano na nivoju prejsnje vlade :))

pero12 ::

Buggy je izjavil:

...udelezba take delavnice pa je predpogoj za unovcitev digitalnega bona in ne, bon ni namenjen izobrazevanu, kjer bi kdo zaradi tega namensko bogatel ali ustvarjal firme ;((


Da da, firme bodo for free vodile "delavnice" :))

Buggy ::

Da da, firme bodo for free vodile "delavnice" :))


... natanko tako kot dosedaj neodvisno od teh bonov ;((

Res cela jeba :))

Ales ::

Buggy je izjavil:

... in ne, bon ni namenjen izobrazevanu, kjer bi kdo zaradi tega namensko bogatel ali ustvarjal firme ...

Ni govora o bonu. Izobraževanje starejših bo nekdo plačal, al kaj misliš, da ponudniki izobraževanja zastonj delajo in živijo od zraka in dobre volje?

Vsak posamezen udeleženec torej ne bo plačal, bo pa proračun, torej mi vsi (z udeleženci vred...). In bon isto.

Aja, pardon, to gre iz naprintanega keša, ki nas nič ne stane! Z neba pade!

ge ::

Torej 55 letni računalničar, informatik, programer, ... če bo hotel porabit 150€ bonov bo se moral udeležili "subvencioniranega neformalnega izobraževanja za dvig digitalnih kompetenc".

Predvidevam, da se bo tam naučil pravilno uporabo miške , klik, dvoklik, levi klik,...;((
Ge

Jakkob ::

To sm tudi sam pomislil. Profesor FRI-ja starejši od 55 mora za bon na delavnico... komično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

misek ::

Jakkob je izjavil:

Profesor FRI-ja starejši od 55 mora za bon na delavnico
Profesor tega bona verjetno ne "potrebuje" :)
Tole zgleda pač ni bila dobro dodelana ideja.

scipascapa ::

https://www.bolha.com/?ctl=search_ads&k...

evo že PREPRODAJA. Zakaj se ne kaznuje?

rini ::

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zanimanje na področju spodbujanja digitalnega vključevanja.

Vsi upravičenci do digitalnega bona '22 bodo dobroimetje koristili izključno za nakup računalniške opreme.

Osebe, ki so imele 12. 3. letos stalno prebivališče v Republiki Slovenije in so bile na ta dan stare 55 let ali več, postanejo upravičene do digitalnega bona '22 potem, ko opravijo neformalno izobraževanje s področja digitalnih kompetenc.
Ta izobraževanja bodo za udeležence brezplačna, izvajala pa se bodo izvajala v jesensko-zimskem času.

Lepo vas pozdravljamo,
Republika Slovenija / Republic of Slovenia
Služba vlade za digitalno preobrazbo / Government Office for Digital Transformation

_____
Pod črto pa se bo/je zdaj izkazalo, da upokojenci ne bodo prisli do računalnika, ker mladina služi s slušalkami in opremo, ki jo ne rabijo za šolo.

SmolWhale ::

Kaj piskate, mladi so naredili vse po predpisih, pravilno da izigravajo tudi jaz bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Badwolff ::

Kake ideje kaj naj si mulci kupijo, če vresnici nič ne rabijo. Lahko tudi za nekaj več denarja....

misek ::

Zanimivi članek: https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...
Prejšnja vlada je denar predvidela za pet tisoč starejših od 55 let. Za ostale bodo drugače poskrbeli, obljublja ministrica.

bauci ::

Za nas "neuke starce nad 55 let" samo 5.000 bonov in kao 9 ur izobraževanja, da lahko koristiš bon.
Naj si ga nekam vtaknejo.

BeerBelly ::

SmolWhale je izjavil:

Kaj piskate, mladi so naredili vse po predpisih, pravilno da izigravajo tudi jaz bi.


V pravilih koriščenja bona je da dve leti ne smeš preprodati zadeve....druga stvar je pa koliko bodo to res preverjali in kako...

BenchSL ::

Je možno kupit arduino z temi boni? To je "komponenta za učenje programiranja" sam nisem ziher, ker nikjer ne vidim, da bi to ponujali. Če se da me bi lahko mogoče še napotili kje bi se dalo dobiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BenchSL ()

Sony-Tech ::

Tukaj si že poizkusil?
i.imgur.com/2msintd.png | Oči Marjan 1976-2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sony-Tech ()

BenchSL ::

Hvala za tale odgovor! Sploh nisem vedel, da ta trgovina obstaja. Sicer sm poskušal v Conrad in oni jih ne sprejemajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BenchSL ()

Davor je tu ::

Kateri prenosni računalnik priporočate za koriščenje digitalnega bona do max 400€ budgeta. Prenosnik se bo potreboval predvsem za faks. Seminarske, power point, word in podobno. Občasno tudi za domačo rabo.
Kaj pravite na tegale ?

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

Han ::

45cal ::

Turistični bon je bil vsaj namenjen predvsem storitvam v turizmu (hoteli, restavracije ipd.). Solidarnostni dodatek so študenti do decimalke natančno dobili na račun, sedaj pa je odvisno od tega kakšnega kupca dobijo.:)) Tisti dodatek so očitno dobili prelahko in zato se je vlada odločila, da boš moral pri digitalnem bonu malce pogarati za pridobiti denar v žep.:)) Takrat se morda vsaj ni toliko pokazalo kakšna nepopolna ideja je bil solidarnostni dodatek, zdaj pa lahko vidiš kar naenkrat od 15.6. same objave novih izdelkov na Bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Davor je tu ::

Han, kaj bistveno bpljšega pa ima ta lenovo na mimovrste bolje od tistega, ki sem ga imel v mislih jaz (procesor,grafiko) ?

45cal ::

Mogoče edino rahlo višja svetlost ekrana (220nits vs. 250nits). Drugače pa je Ryzen (4C/8T) dooosti boljša izbira od Celeron (2C/2T).

Davor je tu ::

45cal, hvala za odgovor. Za izdelke na bolhi se strinjam, ker sem tudi sam opazil da se je našlo veliko nove 'računalniške opreme' nekoliko ceneje od nove. Ali morda priporočaš kateri drugi prenosnik ?

driver_x ::

Sem naročil nekaj na bone od otrok na Mimovrste. Če bi v naprej vedel, da bo naročilo na bone tako komplicirano, bi se raje odpeljal do prve trgovine. Obrazce je bilo potrebno naložiti preko njihove spletne strani (ni delovalo) ali poslati po mailu skupaj s povezavo do izbranega izdelka. V navodilu je pisalo, da te potem kontaktirajo na telefon, vendar se to od srede še ni zgodilo. Kot sem razumel, bo pa v vsakem primeru potreben osebni prevzem, zaradi identifikacije. Tako da se bomo jutri najbrž zapeljali do ene od fizičnih trgovin.

45cal ::

Moje mnenje je, da je v naših trgovinah IdeaPad 3 z 5300U/256Gb SSD/2x4Gb Ram (dual channel pomaga integrirani grafiki)/15,6" 1920 x 1080 ekranom še najboljša izbira za 400€. Mogoče pa kdo najde kaj boljšega. Glede takojšnje prodaje nove elektronike na Bolhi je v bistvu še kar okej ponudba glede na to, da dobiš novo ceneje+račun+garancijo. Samo ne vem kako bo to pomagalo "spodbujanju digitalne vključenosti". Če je to bil namen npr. pomagati nekomu, ki si ji moral že leto dni nazaj kupiti prenosnik in ostalo periferijo, je sedaj po mojem mnenju že prepozno. Kot, da ti za rd mama kupi miško, naslednji dan pa ti drugačno miško podari babica. Bi verjetno raje, da ti babica podari direkt 50€, kot pa da moraš miško prodati na Bolhi in dobiti tako nekaj denarja. Logično, da kupijo Apple izdelek za 157€ (porabiš realno le 7€) in jih potem prodaš za 100€. 93€ spraviš v žep (ampak izgubiš navideznih 57€). Ali pa si z boni kupiš nekaj res zase ali za svojega bližnjega.

Buggy ::

Bravo prejsna rumena vlada..zadetek v polno, kot sem predvideval :| Zgolj upam, da bo budget od preprodajlskih mulcev, ki so z "konvetiranim" bonom zdej kupujejo nekaj se bolj idotskega ali celo prepovedanega, ostal toliko vzdrzen, da bo jeseni kaksen starostnik imel upam kej od tega :))

Nesposobnost SDS vlade pac priplava na plano, ko so ze davno pase (racune placuje naslednja vlada in mi), zmeraj pa sokira, tako ali drugace. Glavno, da se Andrijanic tako lepo nasmiha..res je cortkan za rumene idiote >:D

Buggy ::

Pazi zdej to!

Spletni nakup (kjer v opombo opises da zelis nakup z bonom) je po (sedanjih) pravilh spletnega nakupa regularni nakup.
Torej v kolikor z izdelkom nisi zadovoljen v 14 dneh ti pripada ali vracilo izdelka ali dobropis, ki ga potem lahko izkoristis za kaj tretjega izven seznama definiranih nakupov. Sem kej sfalil ali samo dal idejo >:D

stornacije digitalnega bona kot je bilo pri turisticnem IMO ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Furbo ::

Bolha je že zasuta z airpodsi, mularija nima nobene domišljije kaj dilat in vsi kupujejo in prodajajo isto stvar. Generacija kretenov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

qwertyy ::

Furbo je izjavil:

Bolha je že zasuta z airpodsi, mularija nima nobene domišljije kaj dilat in vsi kupujejo in prodajajo isto stvar. Generacija kretenov.


Pa dej ti kakšno idejo kaj kupit za ta dnar.

scipascapa ::

prodaš naprej bon nekomu, ki resno kaj rabi?

mtosev ::

Furbo je izjavil:

Bolha je že zasuta z airpodsi, mularija nima nobene domišljije kaj dilat in vsi kupujejo in prodajajo isto stvar. Generacija kretenov.

Funny. Koga briga kar ljudje počnejo s svojimi boni oz denarjem. Zaradi mene lahko počnejo karkoli. Bolha pa je sranje proti ebayu. Bolho naj imajo drugi, jaz rajše uporabljam eBay, bolhe pa se sploh ne dotaknem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

misek ::

mtosev je izjavil:

Koga briga kar ljudje počnejo s svojimi boni oz denarjem.
Za denar mi je res vseeno. Za bone pa ne, ker jih vsi sofinanciramo. Tako ali drugače.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetja ki bodo izvajala izobraževanje starejših

Oddelek: Pomoč in nasveti
141177 (957) #000000
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216432 (5685) V-i-p
»

Kdo jemlje BON21? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7817786 (9968) zuz3k
»

So darilne kartice ena velika potegavščina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912188 (10167) 111111111111
»

Pretecenost darilnega bona na Mimovrste

Oddelek: Loža
385925 (4618) starfotr

Več podobnih tem