» »

Nakup notebooka 2021 za otroka

Nakup notebooka 2021 za otroka

Dekinio ::

Pozdravljeni, ker otroci hitro rastejo in je potreba za šolsko delo + ostalo bi potreboval nasvet glede notbooka za otroka, star 10 let...Torej delo za šolo, mogoče tud kakšna igrca, teams, itd...
Cena nekje do 500-600€.
Ker smo bolj na applovih napravah in mogoče za kakšni dve leti mi ni smotrno kupiti macbooka (cena + večino dela v šoli pri računalništvu delajo na winsih) bi za kakšno leto ali dve kupil win mašino. S tem bi pridobila tudi izkušnje z win napravami. iMace, ipade in iphone mamo trenutno doma.

Tema ni namenjena apple ali win...iščem samo računalnik za otroka, da ni največja jaca in da bi dobil čim več za svoj denar.

Ker nekaj časa ne spremljam razvijanje komponent me zanima tudi razlika med AMD in intel?

Hvala.

kiFni ::

S tem trolanjem te noben resno je jemlje. Ali se hvališ ali si pa škrtuh.
Za nekaj tisočakov applove robe doma, pa škratariš za en laptop.
Pejt v bigbang, harveynorman po en dostojen prenosnik, za svojega otroka.

111111111111 ::

OP: Glede na to da imaš vse apple, pač kupi apple laptop. Tudi rabljen bo OK. Winsi nimajo neke hude prednosti (za šolarje) pa še težje ji boš pomagal če se bo kaj zapletlo. Gor dela vse "pomembno": teams, meets, zoom, office, FB messanger, viber, skype, tik tok, itd... Če bo pa šla na srednjo računalniško takrat razmišljaj o kakem windows nakupu, če bo šla pa na oblikovalsko bo pa apple že imela.

kiFni je izjavil:

S tem trolanjem te noben resno je jemlje. Ali se hvališ ali si pa škrtuh.
Za nekaj tisočakov applove robe doma, pa škratariš za en laptop.
Pejt v bigbang, harveynorman po en dostojen prenosnik, za svojega otroka.

Laptop za 500-600€ je solidna zadeva za šolarja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Dekinio ::

Ni bil namen trolanje, predstavil sem samo da smo bolj na apple eko sistemu, seveda zadovoljen. Aja če maš appla si frajer? Mislim, da si večina že lasti telefone za 1k €, apple al samsung...
Poanta je , da smo na apple ekosistemu, notebooka za 9 letnega otroka potrebujem za word, excel, youtube...in ti mi napišeš da naj kupim en dostojen prenosnik? A z tem za 500-600€ tega otrok ne more početi?
Prosim, če nimaš pametnega komentarja se obrni drugam...če bo kdorkoli pomaga se mu vnaprej zahvaljujem.

Dekinio ::

111111111111 je izjavil:

OP: Glede na to da imaš vse apple, pač kupi apple laptop. Tudi rabljen bo OK. Winsi nimajo neke hude prednosti (za šolarje) pa še težje ji boš pomagal če se bo kaj zapletlo. Gor dela vse "pomembno": teams, meets, zoom, office, FB messanger, viber, skype, tik tok, itd... Če bo pa šla na srednjo računalniško takrat razmišljaj o kakem windows nakupu, če bo šla pa na oblikovalsko bo pa apple že imela.

kiFni je izjavil:

S tem trolanjem te noben resno je jemlje. Ali se hvališ ali si pa škrtuh.
Za nekaj tisočakov applove robe doma, pa škratariš za en laptop.
Pejt v bigbang, harveynorman po en dostojen prenosnik, za svojega otroka.

Laptop za 500-600€ je solidna zadeva za šolarja.


Hvala ti na odgovoru. Se študiral o macbook M1 samo mi je cca 1k€ malo preveč, to lahko dobi čez kakšni dve leti...tudi sama je rekla, da delajo prek winsev pa ji je mogoče za začetek lažje za sledit...

Recimo Huawei matebook D15 mi je zanimiv...
samo je en z AMD procerje, drug z intel i3, pa me zanima kaj je trenutno boljša varjanta?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

111111111111 ::

Najboljša varianta je, da jo pelješ v Big Bang ali kaj podobnega in pogleda kakšna tipkovnica ji ustreza.

Drugače pa je v rangu 500-600€ praktično vseeno kaj kupiš ni nekih bistvenih razlik v preformancu.

i3, i5, rayzen 5, rayzen 7.

Sam bi otroku kupil nujno mat zaslon, pa prenosnih v velikosti 15 inchev, če bo tipkala po tipkovnici od laptopa pa nujno naj izbere sama, da ji bodo tipke OK. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Han ::

Ponudba solidnih prenosnikov v tem cenovnem rangu je trenutno dokaj skopa. Če se podvizaš, lahko za 589 eur ujameš Toshiba Dynabook z 10. generacijo i5 procesorja. Pozor, ta prenosnik je brez programske opreme.

https://www.mimovrste.com/prenosniki/to...

Enak z Win10 Home: https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

In pol manjšim SSD: https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Za 739 eur je na voljo Lenovo IdeaPad 5 z Ryzen 5500U, ki bo poganjal tudi malce bolj zahtevne igre.

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Prava povezava za Toshibo z 256 GB SSD: https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Pa še najcenejša z i3: https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

111111111111 ::

Tako kot je rekel Han. Ponudba je dokaj skopa. Zato išči velike trgovce: Mercator tehnika, Big Bang, Harvey Norman. Imajo zaloge in boš lahko dobil na licu mesta. PO spletu se zna: zavleči, robe ne dobiš, itd... Trenutno je res v nižjem cenovnem rangu ponudba skopa.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

DePalmo ::

Procesor naj bo vsaj i3 ampak glej da ima 4 jedra oz. niti (thread). Kar je manj ni vredno denarja, obvezno pa se izogni vsem celeronom, pentiumom in N4xxx ker so ostanek zgodovine, a jih še vedno prodajajo. i5 je seveda bolje.
Windows 10 dela spodobno na 4gb rama, 8 je bolje, več ne rabiš oz. ne bo rabila.
SSD disk je obvezen, dovolj bo že 128gb, manj ne, raje več. Če bo želja po več se lahko kupi zunanji disk ampak za šolo dvomim da bo potreben. NVMe je boljši ampak tudi dražji.
Grafična bo Intel HD dovolj dobra za šolo, a igrice uglavnem odpadejo. Sem pa bolj mrzel kar se tiče grafičnih, tako da ti ne morem svetovat.
Obvezno IPS zaslon!! TN so zgodovina, ampak jih še vedno najdeš v trgovinah. Tako kot celerone. Ponavadi skrijejo da je TN zaslon (z razlogom) in če ne piše izrecno da je IPS, je TN in se ga ogni.
15 inčev bo zadosti, 17 je seveda bolje.
Windows 10 Home bo verjetno dovolj, ne bom pa trdil ker sem sam vedno na Pro verzijah.
Osebno se bi raznih Huawei, Chiuwi in Ching Chong prenosnikov izognil in pogledal po čem bolj renome ala HP, Lenovo, Asus, Acer. Lahko pa tvegaš, mogoče boš imel dobro izkušnjo, le glej da bo čimveč garancije.
Tipkovnica. Osebno prisegam na osvetljene tipke in številčnica mora biti ločena. Smerne tipke morajo biti malce pomaknjene stran od ostalih tipk, drugače bo moteče. Vem iz izkušenj ker se na tako tipkovnico nisem navadil po cca. 4 letih in sem prej menjal prenosnika, pa dnevno veliko pretipkam (sem programer). Govorim o takih ki jo ima tale: https://www.mimovrste.com/prenosniki/as..., sedaj imam tole: https://www.mimovrste.com/prenosniki/le... in je milina v primerjavi s prejšnjim. Tavelik "enter" je tudi priročen, pa seveda, naj bojo slovenske tipke (niso vsi s slovenskimi!) in če bo osvetljeno, mora biti obvezno lasersko graviranje. Da neboš dobil kakšnih nalepk slučajno.
DVD enota načeloma ni potrebna, a sklepam da so v šolah za časom tako da nebi bilo slabo če je prisotna.
Glej da bosta vsaj 2x USB-B priklopa, idealno bi bil vsaj eden USB-C in seveda vhod in izhod za mikrofon in slušalke. Več pa sklepam da ne rabi kot naprimer HDMI, DVI in podobno.
Kamera naj bo čimboljša, HD 720p naj bo minimum. Pa če se le da, tako da se jo lahko prekrije: https://www.facebook.com/watch/?v=54603... Sicer bo dovolj košček samolepilnega listka, če ne bo tega vgrajenega.

Lahko pogledaš tudi bbt.si, imajo rabljene prenosnike in naj bi imeli tudi vrhunsko ohranjene. Tako da lahko trofneš dober nakup za manj denarja. Načeloma.

Mislim da je to to.

GregiB ::

Če ga dejansko rabiš le za 2 leti, lahko kupiš tudi šrot iz Lidla. Kamero pa mikrofon itak ima vsak, vse kar navajaš pa dela praktično na vsakem mlinčku.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mihagr ::

pozdravljen,
jaz bi šel v BBT in izbral tega:"https://www.bbt.si/prenosnik-lenovo-thi..., to so prenosniki iz poslovne linije (ne za široko potrošnjo kot bigbang ali harveynorman) in so enakovredni applovim napravam. res da je rabljeb, ampak ravno tako dobiš garancijo, pa že inštaliran win10 proffessional.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

RedDrake ::

Ampak tile 6-7 let stari i5 prenosniki imajo zmogljivost ravno nekje na nivoju današnjih celeronov/pentiumov.

Je pa res, da so bolje grajene.
tako da če mene vprašaš, je kaj takega kot spodaj, idealno, sploh če je res samo za 2 leti.
HP 15s R5300U - 480 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

energetik ::

Po izkušnjah s hčerko, laufajo MS Teams + brskalnik s sharepointom + kakšen odprt Word, Powerpoint.
S 4GB rama diha na škrge. 6GB je skoraj obvezno.
Seveda SSD in kamera.

Zdj če ima otrok svojo sobo, ni problema imeti stacionarca, pa LCD ji našraufaš na steno, da ji ne dela gužve na pisalni. Brezžična tipkovnic in miš, da ju lahko komot umakne. Ker vsaj v prvi triadi je tako, da si prikaže naloge na ekran in potem dela v zvezke. Laptop s svojo tipkovnico dela samo gužvo.
Ena od variant je tudi RPI4 s 8GB rama, neslišen in ne zasede nobenega placa, je pa treba posebej nabavit kamero in pa Teamsi laufajo le v Chromu.

Če pa nima svoje sobe in se seli iz prostora v prostor, pa je pač potreba po laptopu. Seveda se lahko vzame tudi nekaj poceni, le da ima SSD in vsaj 6GB ram.

poweroff ::

Svetujem, da greš na eBay in poiščeš kakšen a-ware prenosnik. Za 400 EUR dobiš zelo spodobno zverino.

Res je pa, da ne bodo to neka Apple jajca.
sudo poweroff

FireSnake ::

Čemu ta tema:
https://slo-tech.com/forum/t170766/31049

ni dovolj dobra za tole?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klemenSLO ::

Kaj pa vem. Jst sm mal skeptičen do teh raznih kitajskih jajčk. Slike so sicer lepe...
Sam prisegam na preverjene business serije recimo Lenovo Thinkpad , al pa HP Elitebook. Tu veš kaj kupiš. Kvalitetna izdelava, robustno, Lenovo ma top tipkovnico, osvetljene tipke.
Tako da sem jih nekaj že zamenjal. Kupujem pa ne novo ampak rabljene. Prenosnihk 6/7 generacije s 8 rama / 256 ssd je odlična zadeva, za recmo 350€ dobiš odličen laptop.
Če pa res rabiš nekaj za na pot potem moraš pa kaj novejšega gledat da bo dologo zdržala baterija.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

TheBlueOne ::

Ce so na Applu nima smisla kaj drugega kot M1 Mabook Air (sub 1000EUR). Pri Winsih tezko prides blizu pod 1700EUR.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Rabljeni Thinkapdi so od 200 EUR naprej.

Malo rikirapš za 8 GB RAMa in en SSD, pa je spodobna mašina za furat šolo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

misek ::

Invictus je izjavil:

Rabljeni Thinkapdi so od 200 EUR naprej.
Sem prepričan, da bi kakšen direkten link prišel komu prav.

klemenSLO ::

Invictus je izjavil:

Rabljeni Thinkapdi so od 200 EUR naprej.

Malo rikirapš za 8 GB RAMa in en SSD, pa je spodobna mašina za furat šolo...

V Sloveniji malo morgen. Poglej bolho npr.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

AllStarc ::

Za 500-600 eur toplo priporočam stran Second option:https://www.so-doo.si/prenosniki
Za 500-600€ dobiš odlicno masino za otroka. Lenovo in Hp. 516ssd, fullhd 8GBram, dovolj dober procesor. Jaz sem za moji dve srednjesolki kupil. Dobro sluzi namenu.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

poweroff ::

Poglej si Trzinsko firmo BBT.si. Imajo rabljene prenosnike, se pa na eBayu dobijo še malenkost cenejši (išči a-ware).
sudo poweroff

Mike_Rotch ::

Dekinio je izjavil:

Pozdravljeni, ker otroci hitro rastejo in je potreba za šolsko delo + ostalo bi potreboval nasvet glede notbooka za otroka, star 10 let...Torej delo za šolo, mogoče tud kakšna igrca, teams, itd...
Cena nekje do 500-600€.
Ker smo bolj na applovih napravah in mogoče za kakšni dve leti mi ni smotrno kupiti macbooka (cena + večino dela v šoli pri računalništvu delajo na winsih) bi za kakšno leto ali dve kupil win mašino. S tem bi pridobila tudi izkušnje z win napravami. iMace, ipade in iphone mamo trenutno doma.

Tema ni namenjena apple ali win...iščem samo računalnik za otroka, da ni največja jaca in da bi dobil čim več za svoj denar.

Ker nekaj časa ne spremljam razvijanje komponent me zanima tudi razlika med AMD in intel?

Hvala.


1. Opcija: Greš na bolho in najdeš rabljen Macbook Air v tem budgetu.

2. Opcija: Odšteješ nekaj 100 eur več in za 950€ iz Nemčije naročiš Macbook Air M1. Oz. počakaš še en teden in vidiš, če bo Amazon dal še kakšnih 50 eur popusta za black friday. Mašina bo top za naslednjih kar nekaj let.

3. Opcija: Kupiš navadnega iPada (10.2") in Logitech tipkovnico s trackpadom za dobrih 400 eur. Pa imaš zmogljivo in trpežno mašino, ki pokrije potrebe po "office" računalniku, napravi za media consumption in gamingu.

4. Opcija: Greš v temo "kateri prenosnik kupiti" pa malo pogledaš zadnje predloge. Je nekaj solidnih "windows" prenosnikov na voljo po tej ceni.

prowb ::

A kdo za šolanje otrok od doma uporablja chromebook?

Pride v višjih razredih do kakšnih težav?

111111111111 ::

prowb je izjavil:

A kdo za šolanje otrok od doma uporablja chromebook?

Pride v višjih razredih do kakšnih težav?

Ne kupit najcenejšega, pa ni nobnene panike, res pa da ga ima kolega za malega šele 2 leti tako da ti o dolgoživosti lahko povem le malo, dela pa solidno. Tamali je naredil 5,6 in je sedaj 7 razred in lahko vse za šolo dela in filme gleda. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

energetik ::

Za delo v šoli, filme, youtube komot tole:
https://www.raspberrypi.com/products/ra...

Pa en 27" IPS LCD. Skupaj nekje 300€. Pa še en ključ 128GB za podatke. Edino ne moreš imeti nativnih Teamsov, samo preko browserja.

klemenSLO ::

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Dekinio ::

Fantje hvala za odgovore in različna mnenja ter poglede. Sicer ne vem koliko vas ima doma otroke, ampak ja danes 9-10letni otrok že počasi potrebuje računalnik. Res je, da se lahko tud tisti računalnik, ki je že doma...

Najprej sem tudi jaz bil prepričan, da kupim apple produkt, ker smo pač na tem ekosistemu. Hčerki je trenutno vseeno kaj bi imela, do sedaj je te zadeve delala prek ipada. Sedaj počasi potrebuje računalnik. Ne zdi se mi smiselno, da ji kupim jabko, da bo gor opravljala povsem več ali manj nezahtevna opravila. Kot je že en opisal, kupiš avto za 60k pa se voziš do Lidla pa v službo. Tudi sama se trenutno bolj nagiba na windowse, ker tako delajo tudi na šoli plus na winsih še kako igro zaigra kot je roblox. Seveda bo prišel cajt ko si bo želela appla ampak v tem momentu tudi sam ne vidim smisla dat 400-500€ več. Plus rad bi da ima vsaj 15", kar so applovi macbooki M1 13". Doma še imamo imaca 27" 5k, tako da se bo tudi navadila na MAc OS.

Večina se strinja z nakupom kakšnen Hp, Lenovo, Acer...

energetik ::

Predvsem najprej premisli, če res rabi laptopa. Ker z desktopom in dobrim velikim ekranom bo izkušnja boljša za manj denarja.
S tem da daš gor kakšen Ubuntu, pa prišparaš še dodatno. Moja 8 letnica vse za šolo dela brez težav na Linux Mint.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Dekinio ::

Sem tudi razmišlaj o dekstopu pa glede na to, da res ni veliko na računalniku, plus tega lahko ko je v varstvu laptop odnese tudi babici se mi zdi kar sprejemljiva varjanta.
Mac OS, WINS sem kar podkovan o Linuxu pa nimam pojma in ne vidim smisla, da grem na eno čist tretjo zadevo pa se ob tem oba s hčerko iščema kak pa kaj. Tistih par € ceneje mi ne igra neke vloge. Tudi nisem najbolj navdušen nad kakšnimi rabljenimi prenosniki. Raje dam kakšen € več pa dobi novega, nekje mid range, kot sem rekel v rangu 500€.

Linko ::

... jaz pa vsem, kateri me vprašajo za mnenje - svetujem, da nabavijo PC in ne prenosnikov. Samo v moji žlahti je primerov, kjer se je vedno nekaj polilo, dol padlo in po pomoti gor vsedlo.
jaz sem za mojega šolarja nabavil komplet PC za 200EUR... res da je iz leta 2014. Ampak ima i5, 8gb ram..ssd in r9 grafično. Zraven še 24 lg monitor. Kar je več kot dovolj kar potrebuje za šolo. Zraven pa še poganja igre. Pač ne 4k ampak gre + če kaj crkne.. zamenjam sam. Kaj si naj začnem pri ulrabookih?

Zakaj bi moral šolar imeti prenosnika? A bo na kavču oz postelji delal?
Na koncu pa itak 90% vseh ki imajo prenosnike, delajo za mizo in je vedno priključen na štrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Invictus ::

Linko je izjavil:


Na koncu pa itak 90% vseh ki imajo prenosnike, delajo za mizo in je vedno priključen na štrom.

In kaj pol? Kaj je narobe s tem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Linko je izjavil:

... jaz pa vsem, kateri me vprašajo za mnenje - svetujem, da nabavijo PC in ne prenosnikov. Samo v moji žlahti je primerov, kjer se je vedno nekaj polilo, dol padlo in po pomoti gor vsedlo.
jaz sem za mojega šolarja nabavil komplet PC za 200EUR... res da je iz leta 2014. Ampak ima i5, 8gb ram..ssd in r9 grafično. Zraven še 24 lg monitor. Kar je več kot dovolj kar potrebuje za šolo. Zraven pa še poganja igre. Pač ne 4k ampak gre + če kaj crkne.. zamenjam sam. Kaj si naj začnem pri ulrabookih?

Zakaj bi moral šolar imeti prenosnika? A bo na kavču oz postelji delal?
Na koncu pa itak 90% vseh ki imajo prenosnike, delajo za mizo in je vedno priključen na štrom.
Kot sem rekel, je prednost laptopa, če otrok nima svoje sobe in/ali dela vsakič v drugem prostoru, takrat laptop zmaga.
Ampak če ima kot naša svojo sobo s pisalno mizo, dela vedno tam, zato desktop.

vuki ::

Ena od opcij je lahko tudi SFF velikost računalnika, dobiš na bolhi npr. HP ProDesk G2 ali G3 za 250EUR (lahko tudi novejše) Intel Quad Core i5, RAM 8 GB, 256 GB nVME SSD+ 320GB SATA III,
Super zadeva, imam tudi sam takega doma (G2) in zadeva je res super odzivna kar se offica, weba tiče (valjda to ni za igrice itd).
Še en monitor, kvalitetna tipkovnica in miška in ima otrok neslišen pc, lepo in odziveno delovno mašino.

p.s.: za sff imaš tudi veliko rešitev kako lahko to skriješ pod mizo, za monitor itd (išči: SFF Computer Mount)
p.s.s.: sorry, nisem veliko zgoraj bral!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vuki ()

sass628 ::

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Evo OP, tale bo vredu za to kar si naštel, ni baš Apple ampak it will do the job:D do 600 eur ti ostane še neki drobiža, tko da še sebe časti kako mrzlo pivo;)

Han ::

Links ga ima dejansko na zalogi. ;)

https://links.si/prenosnik-hp-15s-eq203...

Pa še desktop alternativa...

https://links.si/racunalnik-aio-lenovo-...

Linko ::

Invictus je izjavil:

Linko je izjavil:


Na koncu pa itak 90% vseh ki imajo prenosnike, delajo za mizo in je vedno priključen na štrom.

In kaj pol? Kaj je narobe s tem?



:D To ti je enako, kot da imaš doma dixija, namesto normalnega wc-ja. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za službo

Oddelek: Kaj kupiti
111112 (737) cronos1234
»

Laptop za otroka

Oddelek: Kaj kupiti
10759 (570) 111111111111
»

Prenosnik do 500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6611066 (5910) mtosev
»

Prenosnik do 300€

Oddelek: Kaj kupiti
294849 (2070) LeXani

Več podobnih tem