» »

Digitalni bon 2022

Digitalni bon 2022

1
2
3

GupeM ::

Denar tudi. Tako ali drugače.

AtaŠtumf ::

Osebno bi na vašem mestu, če imate možnost bona, tega izkoristil čim preje.

Je nova ministrica rekla, da bodo spremenili novelo glede tega digitalnega bona.

rini ::

Še dobro da se je vlada poslovila, ker to zadnje je čisti strel v koleno.

opeter ::

AtaŠtumf je izjavil:

Je nova ministrica rekla, da bodo spremenili novelo glede tega digitalnega bona.


https://www.rtvslo.si/slovenija/stojmen...

Citat: Zdaj je večina denarja predvidena za nakup tehnološke opreme, z novelo pa bodo skušali zagotoviti več denarja za tečaje osnovnih digitalnih veščin.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

misek ::

In kaj bodo naredili? Tistim, ki so porabili bodo rekli "imeli ste srečo" ostalim pa "sorry, za vas pa več ne bo denarja" ?

Davor je tu ::

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

https://www.mimovrste.com/lenovo-prenos...

Hvala vsem, ki ste mi pomagali pri izbiri prenosnika. Zanima me še le to, ali sta ta dva prenosnika enaka. Imata namreč različno kodo (82KU00RQSC - MIMOVRSTE in 82KU005VSC - EnaA). Je to le zaradi barve ?
To me zanima le zato, ker ga bom kupil tam, kjer ga dobim hitreje. Včeraj sem gledal soočenja na 24 ur, zato ga bom kupil kar se da hitro.
Ima mogoče ta prenosnik instaliran kak operacijski sistem, ker drugače bom dal namestiti windovs 10 home ??

Hvala vsem za pomoč in odgovore

Unchancy ::

Pogledal obrazec in zahteva se EMŠO in Davčna. Mokre sanje trgovcev, da bojo dobili rojstne podatke tisočev otrok in mladostnikov skupaj z imeni in priimki, to bojo lahko uporabljali vsaj 50 let.
Neverjetno.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

45cal ::

Davor je tu je izjavil:

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

https://www.mimovrste.com/lenovo-prenos...

Hvala vsem, ki ste mi pomagali pri izbiri prenosnika. Zanima me še le to, ali sta ta dva prenosnika enaka. Imata namreč različno kodo (82KU00RQSC - MIMOVRSTE in 82KU005VSC - EnaA). Je to le zaradi barve ?
To me zanima le zato, ker ga bom kupil tam, kjer ga dobim hitreje. Včeraj sem gledal soočenja na 24 ur, zato ga bom kupil kar se da hitro.
Ima mogoče ta prenosnik instaliran kak operacijski sistem, ker drugače bom dal namestiti windovs 10 home ??

Hvala vsem za pomoč in odgovore

Na Enaa ni na zalogi, na Mimovrste je napačen link. Poleg drugačne barve ima 82KU00RQSC po specifikacijah ekran svetlosti 250nits, 82KU005VSC pa 300nits.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Ganon ::

TikTok je poln šolarjev, ki se hvalijo z unovčitvijo bona za nakup Apple slušalk in podobnih traparij. Dejansko država financira preseravanje. Ministrica naj povleče odločno potezo in prekine to norijo.

mtosev ::

Zakaj bi bilo to traparija? A ti v življenju nisi nikoli kupil nobenih traparij ali kako? Smešno kako druge skrbi kar drugi ljudje kupujejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

UkrFTW! ::

mtosev je izjavil:

Zakaj bi bilo to traparija? A ti v življenju nisi nikoli kupil nobenih traparij ali kako? Smešno kako druge skrbi kar drugi ljudje kupujejo.

...with a taxpayers money!

Ganon ::

mtosev je izjavil:

Zakaj bi bilo to traparija? A ti v življenju nisi nikoli kupil nobenih traparij ali kako? Smešno kako druge skrbi kar drugi ljudje kupujejo.


Ko boš 150 evrov povlekel iz lastnega žepa in si privoščil precenjene brezžične slušalke, da boš glavni frajer na vasi, me ne bo motilo. Ko gre ta denar iz državnega proračuna, preko bona, ki je bil ustvarjen z namenom kupovanja volilnih glasov, pa me moti. Zelo.

Žalosti me, da pri svojih letih razmišljaš slabše od desetletnika.

mtosev ::

Večina taxpayers moneya se izgubi v raznih koruptivnih poslih in drugih projektih, ki stanejo milijarde, tukaj pa se eni okvarjate za celih 150 euros, ki jih je država podarila. Mislim, da nekateri imate napačno nastavljene svoje prioritete.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ganon ::

Ni ti pomoči.

mtosev ::

Ja mene gladko ne zanima kar si ljudje kupujejo. Pritoži se JJu/SDSju in ne ljudem katerim so pač podarili bone in katere lahko koristijo za pač karkoli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sentiš ::

Moj bratranec je vnovcil bon in kupil darilne kartice, ki jih je razdelil med Ganona in Kraljem ulice podobnim Slo-tech junakom, da si bodo lahko kupili tiskalnike za nove revije.

Ganon je izjavil:

TikTok je poln šolarjev, ki se hvalijo z unovčitvijo bona za nakup Apple slušalk in podobnih traparij. Dejansko država financira preseravanje. Ministrica naj povleče odločno potezo in prekine to norijo.


Te lahko samo še povprašam, zakaj gledaš Tiktoke mladoletnih šolarjev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sentiš ()

link_up ::

omg, davkoplacevalski denar v roke otrok. Oh boy...
In and Out

Telbanc ::

Ko bi 2009 tako vtikali dnar v podjetja.....kot ga zaj z lopato Jajo meče skoz okno. K tole je čista Jajotova rabota. .

Sam takrat so vsi tlele pisali ihtavo, naj trg nardi svoje.

Trg bo tud zaj naredu svoje, bodte brez skrbi, zastojn zajebancije ni. Tole je sramota. Kar se zaj dogaja. Mulci se preseravajo z našim dnarjem, in kupujejo made in China špas.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Davor je tu ::

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...
Ista oprema kot lenovo ideapad 3 na mimovrste, ki smo ga omenjali ?

Davor je tu ::

Je razlika med namembnostjo lenovo ideapad 3 in V15 serijo ?

klempo ::

Furbo ::

mtosev je izjavil:

Furbo je izjavil:

Bolha je že zasuta z airpodsi, mularija nima nobene domišljije kaj dilat in vsi kupujejo in prodajajo isto stvar. Generacija kretenov.

Funny. Koga briga kar ljudje počnejo s svojimi boni oz denarjem. Zaradi mene lahko počnejo karkoli. Bolha pa je sranje proti ebayu. Bolho naj imajo drugi, jaz rajše uporabljam eBay, bolhe pa se sploh ne dotaknem.

A ti razumeš stavke kot celoto ali se samo spotikaš ob nekatere besede?

Če ima mularija namen zaslužit z boni, se ne kupi isto zadevo, kot jo 90% ostalih, ker bo rezultat beden profit.
Bolha je čisto ok za zdilat stvari na lokalnem nivoju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

Ne vem kaj še ti vtikaš kar drugi ljudje počnejo s svojimi boni oz denarjem. Država jim jih je podarila in si bodo pač kupili kar želijo, če pa mislijo kupiti in prodati stuff pa je to tudi okay. Glede kolk ljudi je z mastnim profitom prodajalo grafe na bolhi, stju in še drugje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ganon ::

Furbo je izjavil:

A ti razumeš stavke kot celoto ali se samo spotikaš ob nekatere besede?


On ne razume ničesar, tudi ne pove ničesar. Ga v vseh teh letih še nisi spoznal?

Rok22 ::

Tisti ki ste izkoristili bon me zanima kaksen je končni znesek računa? Polna cena al je kot postavka prikazano npr. Dig bon -150EUR in je končni znesek na racunu odštet za znesek bona?
A lahko kdo pripne kak racun...svoje podatke seveda lahko izbrise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rok22 ()

OK.d ::

Polna cena minus DB.
LPOK.d

dby ::

A je kdo kupoval na mimovrste pod mejo 150 EUR?

Ta mali je nekaj naročil za 129 eur in ima doplačila 9 EUR. Baje moraš doplačati znesek, ki presega okrogle desetice - npr. pri 129 torej DODATNO plačaš 9 EUR, pri 136 plačaš 6 eur itd... A so tile normalni?

GupeM ::

A to te je tamali nategnil, da bo mel za čike pa alko? :D

spaceAce ::

GupeM je izjavil:

A to te je tamali nategnil, da bo mel za čike pa alko? :D


Ne, dejansko je to res. Punca je želela kupiti slušalke za 63€. Trajalo je teden in pol, da so jo poklicali, ker iz neznanega razloga pri njih ni mogoče upoštevati bona že med nakupom. V tem času so dvignili ceno na 79,99€. Niso priznali cene iz dneva nakupa, poleg tega pa bi morala plačati 9,99€, ker vrednost digitalnega bona zaokrožujejo navzdol. Je rekla, naj zaokrožijo vrednost bona na 80€, ker zakaj bi imela dodatno delo še s tem. Tudi to ni šlo, imela jih je dovolj in je preklicala naročilo. Nato je vzela te iste slušalke pri Telekomu za 80€, nakup opravljen v dveh minutah (vpišeš davčno in emšo, digitalni bon se nato sam obračuna). Včasih se nekateri prav trudijo, da ne pustiš denarja pri njih...

Miki N ::

V čem je sploh fora tokratne porabe javnih sredstev... mislim, folk kupuje slušalke in podobno kramo, medtem ko politiki napletajo o neki digitalni družbi?

WTF?

spaceAce ::

Miki N je izjavil:

V čem je sploh fora tokratne porabe javnih sredstev... mislim, folk kupuje slušalke in podobno kramo, medtem ko politiki napletajo o neki digitalni družbi?

WTF?


To je pa vprašanje za veleume, ki so si te bone in način kako se to izvaja izmislili. Ljudje so si večinoma kupili/dobili stvari takrat, ko so to potrebovali (med korono). Recimo v našem primeru tablico in udobnejši pisarniški stol. Ta denar bi prišel prav takrat, zdaj se pa pač vzame tudi stvari, ki jih realno ne potrebuješ.

karafeka ::

A ni jasno? Višanje marž trgovcev. Pa saj si, spaceAce, dal lep primer kako se na račun bonov zviša cena.
Isto je bilo pri turističnih bonih, čeprav se je tam šlo za pomaganje gostincev in hotelirjev zaradi izgube prometa zaradi korone, ampak so seveda zvišali cene na ta račun.
Tule pri digitalnih bonih pa nimam pojmam zakaj so uvedli bone. Verjeno zaradi kake plave kuverte podjetnemu bivšemu ministru.

GupeM ::

dby je izjavil:

A je kdo kupoval na mimovrste pod mejo 150 EUR?

Ta mali je nekaj naročil za 129 eur in ima doplačila 9 EUR. Baje moraš doplačati znesek, ki presega okrogle desetice - npr. pri 129 torej DODATNO plačaš 9 EUR, pri 136 plačaš 6 eur itd... A so tile normalni?

Uff... Sorry za prejšnji komentar. Sem mislil da sem v temi o Mimovrste, pa na digitalne bone niti pomislil nisem. To pa možno da počnejo, ja. Ampak plačaš z bonom 120, 9 pa z gotovino/kartico. Verjetno ne 129 z bonom + 9 z gotovino, kakor sem te jaz razumel?

Vsekakor pa je to neumno, ja.

spaceAce je izjavil:


Ne, dejansko je to res. Punca je želela kupiti slušalke za 63€. Trajalo je teden in pol, da so jo poklicali, ker iz neznanega razloga pri njih ni mogoče upoštevati bona že med nakupom. V tem času so dvignili ceno na 79,99€. Niso priznali cene iz dneva nakupa, poleg tega pa bi morala plačati 9,99€, ker vrednost digitalnega bona zaokrožujejo navzdol. Je rekla, naj zaokrožijo vrednost bona na 80€, ker zakaj bi imela dodatno delo še s tem. Tudi to ni šlo, imela jih je dovolj in je preklicala naročilo. Nato je vzela te iste slušalke pri Telekomu za 80€, nakup opravljen v dveh minutah (vpišeš davčno in emšo, digitalni bon se nato sam obračuna). Včasih se nekateri prav trudijo, da ne pustiš denarja pri njih...

Beri zgoraj. Sem zajebal temo in na bone nisem pomislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

CRTbraun ::

So kakšne dostojne trgovine z rabljeno opremo kjer se da koristit bone? :D

mtosev ::

Ne vem, če je to kar iščeš, a so-doo sprejema bone. Prodajajo demo kompe, refurb, new stock, etc.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CRTbraun ::

mtosev je izjavil:

Ne vem, če je to kar iščeš, a so-doo sprejema bone. Prodajajo demo kompe, refurb, new stock, etc.

Lih kej takega ja, sicer se mi tukaj cene zdijo malo zasoljene ampak dvomim da je kje kaj boljš. Hvala!

_Denny_ ::

CRTbraun je izjavil:

So kakšne dostojne trgovine z rabljeno opremo kjer se da koristit bone? :D

Pravkar sem med RSS feedi videl to:
https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...

Sicer ne poznam te trgovine...če bi bila problematična kot recimo AGT, bi itak že bila znana na tem forumu.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

V0RT3X ::

se mi zdi da so vse štacune z rabljeno robo zdej navile cene pred boni

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Nek občutek mi pravi, da dosti starejših ljudi ne bo izkoristilo teh bonov, ker poznam nekaj ljudi, ki jih kompi/tech preprosto sploh ne zanima.

Danes sem bil na obisku pri eni starejši gospi in sem ji omenil te bone pa pravi, da nima časa za to. V penziji pa je že nekaj let.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gedo7 ::

Izvajalci tečajev za starejše še niso objavljeni? Ali jih samo jaz ne morem dobiti?

BlackFox101 ::

gedo7 je izjavil:

Izvajalci tečajev za starejše še niso objavljeni? Ali jih samo jaz ne morem dobiti?


Zgleda, da jih še ni.

Seznam izvajalcev izobraževanj za osebe, stare 55 let in več, bo objavljen na naši spletni strani najkasneje v začetku avgusta

Izvajalci izobraževanj bodo o načrtovanem izobraževanju obveščali vsaj dva tedna pred izvajanjem tudi v lokalnih, regijskih ali k ciljni skupini usmerjenih medijih, dodatno pa izobesili plakate z informacijo o načrtovanem izobraževanju v občini, kjer bo izobraževanje potekalo. Zainteresirani se boste lahko do zapolnitve prostih mest prijavili direktno pri izvajalcih izobraževanj po vseh slovenskih statističnih regijah. Izobraževanja bodo trajala 12 ur, za upravičenost do digitalnega bona bo treba opraviti prisotnost v obsegu vsaj devet ur.

https://www.gov.si/zbirke/storitve/digi...

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Digitalni boni za starejše bodo samo za tiste brez računalniškega predznanja, tako da uporabniki Slo-Techa odpademo.

https://www.delo.si/magazin/generacija-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Buggy ::

Danes preko Mimovrste "narocena" zadeva (poslan email), ki je trenutno se v akciji. Sine misli koristit Dbon22. Cena je 129€ z akcijskim popustom pa 109€. Na mail poslano vse zahtevano (vkljucno s podpisano izjavo). Ce prav berem predhodnike lahko pricakujem doplacilo od nanizje polne cene, torej 9€ v vsakem primeru, ceprav je cena znotraj kvote bona?!. Druga stvar, ki me zanima pa je ali so akcijski popusti kakorkoli izzvzeti iz tega Dbona22 ter ali velja cena od takrat ko jim posljes email (s screenshotom) ali takrat ko te zacne "svetovalec" sele procesirati?

A ni tole malce skregano z idejo bona oz. vprasam drugace...kje imajo zakonsko podlago karkoli dodatno zaracunavati od polne cene in ceno prilagajati glede na vrsto placila?

Trenutno smo na morju in printerja ni v blizini, zato smo v Wordu podpisali izjavo, ker zelijo lastnorocen podpis (predvidevam da scan)...upam, da jim tudi to ne bo slo v nos?

Se je od izpred meseca dni kej spremenilo pri poslovanju z boni na Mimovrste?

driver_x ::

Meni je bilo žal, da sem bone od otrok porabil na Mimovrste. Precej enih komplikacij z dokumenti in obrazci, trajalo je, pa še osebno sem moral po robo.

Buggy ::

driver_x je izjavil:

Meni je bilo žal, da sem bone od otrok porabil na Mimovrste. Precej enih komplikacij z dokumenti in obrazci, trajalo je, pa še osebno sem moral po robo.



Tnx za info. Zal je tudi moja izkusnja podobna tvoji. Po dveh dneh se nobenega emaila. Ko sem klical na za to pristojno stevilko, sem sele po par klicih dobil na telefon studentko, ki je na moja konkretna vprasanja podajala genericne odgovore in opravicila. Skratka zaenkrat kaze zelo slabo in sem nasel ze alternativno trgovino.
Sramota za Mimovrste, da ima tako rigidno izplejano izvedbo vsaj glede na ANNI, kjer spletno narocilo in placilo z Dbon22 opravis isto kot s placilom preko kartice.
Razlike v ceni po koncani akciji (kar bo v nedeljo) pa ni. Ce pristejem k dejstvu, da je na Mimovrste potrebno se doplacilo od zaokrozene cene (kar studentka sicer ni znala jasno povedati, ce drzi) je tudi moje priporocilo, da se tisti, ki zelite koristiti Dbon22 Mimovrste ognete na dolgo in siroko!

MoRp ::

BigBang spletni nakup za 155€. V pogovorno okno nakupa upload podpisane izjave, link za 5€ doplačila v roku 24 ur, potrditev nakupa in oprema izdelkov v naslednjih 24h. Odlična izkušnja, pohvale!

misek ::

MoRp je izjavil:

BigBang spletni nakup ..... Odlična izkušnja, pohvale!
Tudi z moje strani. Ni čudno, da imajo toliko biznisa :)

OK.d ::

BigBang so zmagovalci pri unovčenju digitalnih bonov.
O MV pa škoda izgubljati besed.
LPOK.d

misek ::

OK.d je izjavil:

BigBang so zmagovalci pri unovčenju digitalnih bonov.
O MV pa škoda izgubljati besed.
Potrebno je vedeti, da je BigBang fizična trgovina in imajo zato takšen biznis.
Ampak Mimovrste, če bi želeli res biti dobri, bi morali postopek naročanja tudi avtomatizirati. Ne pa da se je potrebno "pogovarjati" s prodajalcem.
Kako pa imajo to urejene druge spletne trgovine? Tudi samo priložiš skenirane izjave in je to to ali so morda še kakšni bolj levi načini? :)

GupeM ::

misek je izjavil:

OK.d je izjavil:

BigBang so zmagovalci pri unovčenju digitalnih bonov.
O MV pa škoda izgubljati besed.
Potrebno je vedeti, da je BigBang fizična trgovina in imajo zato takšen biznis.
Ampak Mimovrste, če bi želeli res biti dobri, bi morali postopek naročanja tudi avtomatizirati. Ne pa da se je potrebno "pogovarjati" s prodajalcem.
Kako pa imajo to urejene druge spletne trgovine? Tudi samo priložiš skenirane izjave in je to to ali so morda še kakšni bolj levi načini? :)

Glede na to, kar sem prebral, tako BigBang kot Telekom ne komplicirana z unovčevanjem bonov. Prvic je postopek enostaven, drugič ni treba nobenih doplačil do okrogle cene.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetja ki bodo izvajala izobraževanje starejših

Oddelek: Pomoč in nasveti
141177 (957) #000000
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216439 (5692) V-i-p
»

Kdo jemlje BON21? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7817788 (9970) zuz3k
»

So darilne kartice ena velika potegavščina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912197 (10176) 111111111111
»

Pretecenost darilnega bona na Mimovrste

Oddelek: Loža
385927 (4620) starfotr

Več podobnih tem