» »

Priposestvovanje

Priposestvovanje

«
1
2

Mali voz ::

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s priposestvovanjem?

Imamo nepremičnino, ki jo že več kot 10 let, na podlagi ustnega dogovora, uporabljamo, v ZK pa je še vedno vpisana na več lastnikov. Volje do razdružitve ni, zato me zanima, ali bi lahko pridobili lastninsko pravico s pomočjo priposestvovanja. Kot berem je treba vložiti zahtevek na sodišče, ali kdo ve kaj več o tem?

Assass1n ::

Če veš, da ni tvoje ne boš kar izsilil lastništva. Priposestvovanje je nekaj drugega.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mali voz ::

Kako ni moje, če smo se ustno dogovorili, da je moje. Kaj pa je potem priposestvovanje?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Priposestvovanje ni tako enostavno da nekaj koristiš 10 let. Mislim da mora biti daljše obdobje in koristiti moraš v dobri veri, da je tvoje.

Če ste se dogovorili, da je tvoje, potem pa to naredite še pri notarju, vsi lastniki napisani v ZK.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Groot ::

To kar ti pišeš ne daje pogojev za priposestvovanje, saj je med vsemi več kot očitno razumevanje da stvar ni tvoja. Vi ste sevpač dogovorili o načinu uporabe, ne moreš pa na tej podlagi potem kar priposestvovati.

Utk ::

Mali voz je izjavil:

Kako ni moje, če smo se ustno dogovorili, da je moje. Kaj pa je potem priposestvovanje?

In kaj bi ti zdaj rad, ker ste se ustno dogovorili, bi šel na ZK to vpisat nase?

Če so v ZK zapisani lastniki, od njih ne more nihče nič "priposestovat".

Mali voz ::

fikus_ je izjavil:

Priposestvovanje ni tako enostavno da nekaj koristiš 10 let. Mislim da mora biti daljše obdobje in koristiti moraš v dobri veri, da je tvoje.

Če ste se dogovorili, da je tvoje, potem pa to naredite še pri notarju, vsi lastniki napisani v ZK.


10 let je za nepremičnine: Zakon natančno predpisuje, koliko časa mora oseba imeti stvar v dobroverni posesti, da lahko pridobi na njej lastninsko pravico s priposestvovanjem. Če gre za premične stvari, je predpisana priposestvovalna doba tri leta. Pri nepremičninah pa deset let.

Vprašanje je kaj pomeni "dobra vera", kot jaz razumem, da si prepričan v to, da je nepremičnina tvoja.

Kaj pa če nočejo iti k notarju in tudi uradno realizirati ustni dogovor?

Utk je izjavil:

Mali voz je izjavil:

Kako ni moje, če smo se ustno dogovorili, da je moje. Kaj pa je potem priposestvovanje?

In kaj bi ti zdaj rad, ker ste se ustno dogovorili, bi šel na ZK to vpisat nase?

Če so v ZK zapisani lastniki, od njih ne more nihče nič "priposestovat".

Od koga pa potem priposestvuješ, saj je vsaka nepremičnina/parcela vpisana v ZK pod nekim lastnikom?

Groot je izjavil:

To kar ti pišeš ne daje pogojev za priposestvovanje, saj je med vsemi več kot očitno razumevanje da stvar ni tvoja. Vi ste sevpač dogovorili o načinu uporabe, ne moreš pa na tej podlagi potem kar priposestvovati.

Ne drži, vsi razumejo, da je ta parcela moja, parcele, ki jih oni koristijo pa njihove, samo ne ljubi se jim tega tudi zemljiško knjižno urediti. In ne vem kako naj jih k temu prisilim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mali voz ()

napsy ::

Lastnike ne mores prisilit, razen ce govoris o izsiljevanju. Kar pa mocno dvomim da je zakonito.

Dejstvo je, ce tvoje lastnistvo ni zapisano v v ZK, enostavno ni tvoje.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

djabi ::

Saj ti na povezavi, ki jo je linkal Invictus piše:

Stvar (premično ali nepremično) lahko priposestvuje le tisti, ki jo ima v lastniški posesti.

Ker nisi lastnik, ne moreš nepremičnino priposestovati. Lahko pa se poskusiš z lastniki dogovoriti, da parcelo ali karkoli je že to, odkupiš. Vprašanje, če jo bodo seveda želeli (tebi) prodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

Utk ::

Od koga pa potem priposestvuješ, saj je vsaka nepremičnina/parcela vpisana v ZK pod nekim lastnikom?

V ZK ni nujno, da je pravilno stanje. Nekdo lahko postane lastnik, pa se nikoli ne vpiše tam.

Ne drži, vsi razumejo, da je ta parcela moja, parcele, ki jih oni koristijo pa njihove, samo ne ljubi se jim tega tudi zemljiško knjižno urediti. In ne vem kako naj jih k temu prisilim.

S priposestovanjem ne. Če bi naredili neko pogodbo, da oni tebi to (pro)dajo, in bi vsi vi pomrli, bi morda tvoji vnuki uspeli s priposestovanjem, ker lastnikov iz ZK ne bi več bilo, tvoji vnuki bi mislili, da je tisto njihovo, tam bi pa bila neka napol veljavna pogodba. Morda bi to šlo čez.

napsy ::

OP: jaz bi na tvojem mestu prosu lastnike za razparcelacijo pa vpis v ZK na tvoje stroske pa primerno ceno za odkup. Ce se s tem enostavno nocejo ukvarjat (birokracija, voznje z avtom sem pa tja), jim lahko se prevoz ponudis. Lahko gres po sodiscu pa dokazujes da je tvoje (pravis da vsi ze mislijo, da je tvoje), vendar glede na to da je lastnistvo napisano v ZK, bo tu kr tezka borba.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

Kalibri ::

Ustni dogovor ni podlaga za priposestvovanje.

Mali voz ::

napsy je izjavil:

OP: jaz bi na tvojem mestu prosu lastnike za razparcelacijo pa vpis v ZK na tvoje stroske pa primerno ceno za odkup. Ce se s tem enostavno nocejo ukvarjat (birokracija, voznje z avtom sem pa tja), jim lahko se prevoz ponudis. Lahko gres po sodiscu pa dokazujes da je tvoje (pravis da vsi ze mislijo, da je tvoje), vendar glede na to da je lastnistvo napisano v ZK, bo tu kr tezka borba.


Razparcelacija je že opravljena. V osnovi je šlo za večje posestvo, ki se je razdelilo na manjše parcele, meje so urejene, v naravi vsak uporablja svojo, v Zk pa smo proporcionalno vsi solastniki vsega.

In zdaj mi vi pravite, da v tej državi ni instrumenta, da bi lahko posameznik uskladil zemljiško knjižno stanje s tistim v naravi? Banana republika od države!!

Kaj pa če zahtevam, da mi izplačajo moj delež, če ne dovolijo, da z njim tudi lastniško upravljam?

Kalibri ::

Kako da ni instrumenta? Delilna pogodba. S tem, da si v tej temi ti tisti, ki si zajebal. Tu ni država nič kriva, razen tega bi lahko imela malo boljši sistem izobrazevanja. In če ne moreš skleniti pogodbe imaš predlog za razdelitev solastnine. vse so drugi kriviTM

Utk ::

Razparcelacija je že opravljena. V osnovi je šlo za večje posestvo, ki se je razdelilo na manjše parcele, meje so urejene, v naravi vsak uporablja svojo, v Zk pa smo proporcionalno vsi solastniki vsega.

In zdaj mi vi pravite, da v tej državi ni instrumenta, da bi lahko posameznik uskladil zemljiško knjižno stanje s tistim v naravi? Banana republika od države!!

Če ste vi toliko fukneni, da ste šli 10 parcel delit vsako na 5 lastnikov, namesto, da bi si razdelili, da bi bli lastniki celih parcel, vsak svojih, kaj zaboga ima država s tem? Raje se zamisli nad pametjo in lenobo sebe in svoje familije.

V vsakem primeru boste pa imeli dvojne, ali pa petorne, odvisno koliko vas je, stroške za brez veze. Za vsak parcelo vsak solastnik k notarju...to bo notar vesel. Easy money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Mali voz je izjavil:

napsy je izjavil:

OP: jaz bi na tvojem mestu prosu lastnike za razparcelacijo pa vpis v ZK na tvoje stroske pa primerno ceno za odkup. Ce se s tem enostavno nocejo ukvarjat (birokracija, voznje z avtom sem pa tja), jim lahko se prevoz ponudis. Lahko gres po sodiscu pa dokazujes da je tvoje (pravis da vsi ze mislijo, da je tvoje), vendar glede na to da je lastnistvo napisano v ZK, bo tu kr tezka borba.


Razparcelacija je že opravljena. V osnovi je šlo za večje posestvo, ki se je razdelilo na manjše parcele, meje so urejene, v naravi vsak uporablja svojo, v Zk pa smo proporcionalno vsi solastniki vsega.

In zdaj mi vi pravite, da v tej državi ni instrumenta, da bi lahko posameznik uskladil zemljiško knjižno stanje s tistim v naravi? Banana republika od države!!

Kaj pa če zahtevam, da mi izplačajo moj delež, če ne dovolijo, da z njim tudi lastniško upravljam?

Seveda je.

Zato so pa notarji, odvetniki nepremičninskega prava, itn...

Ampak najprej se zmenite med sabo, bo najceneje...

p8263143 Če ste vi toliko fukneni, da ste šli 10 parcel delit vsako na 5 lastnikov, namesto, da bi si razdelili, da bi bli lastniki celih parcel, vsak svojih, kaj zaboga ima država s tem? Raje se zamisli nad pametjo in lenobo sebe in svoje familije. V vsakem primeru boste pa imeli dvojne, ali pa petorne, odvisno koliko vas je, stroške za brez veze. Za vsak parcelo vsak solastnik k notarju...to bo notar vesel. Easy money.[/st.citat naj bi izjavil:


Taka praksa je bila včasih pri dediščini.

Vse, kar je pokojni imel, je šlo na iste dele.

Zato so kmetijska zemljišča zdaj tako razdrobljena...

djabi je izjavil:

Saj ti na povezavi, ki jo je linkal Invictus piše:

Stvar (premično ali nepremično) lahko priposestvuje le tisti, ki jo ima v lastniški posesti.

Ker nisi lastnik, ne moreš nepremičnino priposestovati. Lahko pa se poskusiš z lastniki dogovoriti, da parcelo ali karkoli je že to, odkupiš. Vprašanje, če jo bodo seveda želeli (tebi) prodati.

Napačno si razložil...

Ne razumeš lastnine in

Taka praksa je bila včasih pri dediščini.

Vse, kar je pokojni imel, je šlo na iste dele.

Zato so kmetijska zemljišča zdaj tako razdrobljena...

djabi je izjavil:

Saj ti na povezavi, ki jo je linkal Invictus piše:

Stvar (premično ali nepremično) lahko priposestvuje le tisti, ki jo ima v lastniški posesti.

Ker nisi lastnik, ne moreš nepremičnino priposestovati. Lahko pa se poskusiš z lastniki dogovoriti, da parcelo ali karkoli je že to, odkupiš. Vprašanje, če jo bodo seveda želeli (tebi) prodati.

Napačno si razložil...

Ne razumeš lastnine in posesti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Groot ::

Haha kot so ti že omenili, nesposoben si zgolj sam oziroma tisti talent, ki je delal parcelacijo brez sočasne uskladitve lastništva. Saj stvar se da relativno preprosto vseeno urediti tudi sedaj, ampak glede na nadut ton in pametovanje o institutu priposestvovanja, ki ga razumeš popolnoma narobe, nimam želje zastonj reševati tvojih težav.

P.s. samo upaj da se je parcelacija delala vsaj približno z obzirom na medsebojne deleže, ker sicer se boste ukvarjali še s FURSom ;)

mirator ::

Ja res zanimivo, kako bi si ljudje kar prisvojili, kar ni njihovo, čeprav jim je lastnik ustno dovolil, da nepremičnino lahko uporabljajo. Priposestvovanje je, da nekaj uporabljaš določeno število let (ne zapišem številke, ker ne vem na pamet) v dobri veri, da je to tvoje. V tem primeru pa ne more biti dobra vera, da je tvoje, če to koristiš z dovoljenjem lastnikov. Seveda pa se z lastniki lahko dogovoriš, da ti to glede na čas koriščenja brezplačno odstopijo (kar je malo verjetno) ali pa z odplačilom.

Mali voz ::

Invictus je izjavil:


Ampak najprej se zmenite med sabo, bo najceneje...


Če bi se dalo zmeniti, bi se že, ampak se ne da, zato sprašujem za druge variante. Priposestvovanje torej odpade, kaj drugega že ostane ?

Groot je izjavil:

Haha kot so ti že omenili, nesposoben si zgolj sam oziroma tisti talent, ki je delal parcelacijo brez sočasne uskladitve lastništva. Saj stvar se da relativno preprosto vseeno urediti tudi sedaj, ampak glede na nadut ton in pametovanje o institutu priposestvovanja, ki ga razumeš popolnoma narobe, nimam želje zastonj reševati tvojih težav.

P.s. samo upaj da se je parcelacija delala vsaj približno z obzirom na medsebojne deleže, ker sicer se boste ukvarjali še s FURSom ;)


Te ni nihče niti prosil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mali voz ()

Machete ::

Mali voz je izjavil:

Invictus je izjavil:


Ampak najprej se zmenite med sabo, bo najceneje...


Če bi se dalo zmeniti, bi se že, ampak se ne da, zato sprašujem za druge variante. Priposestvovanje torej odpade, kaj drugega že ostane ?

Groot je izjavil:

Haha kot so ti že omenili, nesposoben si zgolj sam oziroma tisti talent, ki je delal parcelacijo brez sočasne uskladitve lastništva. Saj stvar se da relativno preprosto vseeno urediti tudi sedaj, ampak glede na nadut ton in pametovanje o institutu priposestvovanja, ki ga razumeš popolnoma narobe, nimam želje zastonj reševati tvojih težav.

P.s. samo upaj da se je parcelacija delala vsaj približno z obzirom na medsebojne deleže, ker sicer se boste ukvarjali še s FURSom ;)


Te ni nihče niti prosil.



Čese ne da zmenit, seveda obstaja opcija, da se iz te nepremičnine umaknete in odprodate svoj delež.
Vse ostalo je čakanje čudeža in izguba časa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Priposestvovanje torej odpade, kaj drugega že ostane ?

Čakanje, da umrejo, morda bojo imeli otroke bolj pametne. Malo verjetno sicer.

hamez66 ::

Utk je izjavil:

Razparcelacija je že opravljena. V osnovi je šlo za večje posestvo, ki se je razdelilo na manjše parcele, meje so urejene, v naravi vsak uporablja svojo, v Zk pa smo proporcionalno vsi solastniki vsega.

In zdaj mi vi pravite, da v tej državi ni instrumenta, da bi lahko posameznik uskladil zemljiško knjižno stanje s tistim v naravi? Banana republika od države!!

Če ste vi toliko fukneni, da ste šli 10 parcel delit vsako na 5 lastnikov, namesto, da bi si razdelili, da bi bli lastniki celih parcel, vsak svojih, kaj zaboga ima država s tem? Raje se zamisli nad pametjo in lenobo sebe in svoje familije.



Zakaj ga napadaš? Po več kot 10 letih so (moj oče in ostali) končno uspeli urediti lastništvo parcele, na kateri je bilo 28 lastnikov. Pa je verjetno trajalo 30 let in ne samo 10. Pa se ni noben izmed 28 lastnikov šel "menit", da bi se tako delilo, država je tako delila maso iz denacionalizacije.

Utk ::

Zato ga napadam:

In zdaj mi vi pravite, da v tej državi ni instrumenta, da bi lahko posameznik uskladil zemljiško knjižno stanje s tistim v naravi? Banana republika od države!!

Sodnik pri dediščini lahko direktno na obravnavi zapiše karkoli so dediči dogovorjeni. Če niso dogovorjeni nič, potem gre vsakemu enak del vsega. In potem imamo komedijo.
Najbrž je bilo tudi pri denacionalizaciji podobno, ker tudi tam so bili dediči, ne pa direktni "lastniki". Samo morajo bit prej že dogovorjeni in pripravljeni.

Kaj naj bi država tu naredila? Nekomu na silo odvzela, ker je nekdo reku, da je to njegovo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Mali voz je izjavil:



10 let je za nepremičnine: Zakon natančno predpisuje, koliko časa mora oseba imeti stvar v dobroverni posesti, da lahko pridobi na njej lastninsko pravico s priposestvovanjem. Če gre za premične stvari, je predpisana priposestvovalna doba tri leta. Pri nepremičninah pa deset let.

Vprašanje je kaj pomeni "dobra vera", kot jaz razumem, da si prepričan v to, da je nepremičnina tvoja.



V dobri veri, da si prepričan da je nepremičnina tvoja, jo tako tudi uporabljaš, ne veš, da je v ZK zapisano, da ima drugega lastnika, ti nihče ne nasprotuje uporabljati,...

Ampak ti si napisal, da ste se dogovorili, da jo boš ti uporabljal, da veš, da so v ZK napisani drugi lastniki,... Tako da priposestvovanje ne bo šlo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hamez66 ::

Napisal si "če ste vi tako fukneni", jaz ti pa pravim, da nismo šli mi v to, da se zadeva deli na 28 delov, ampak se je tako dobilo "od države".

Utk ::

On pravi, da so si tako razdelili in da se ne da z nobenim nič zmenit. Ne vem kaj ima to z vami.
In kolk vem je bilo tudi pri denacionalizaciji enako kot pri dediščini. Lahko si se odpovedal v korist drugih, lahko v korist države, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hamez66 ::

"V osnovi je šlo za večje posestvo, ki se je razdelilo na manjše parcele, meje so urejene, v naravi vsak uporablja svojo, v Zk pa smo proporcionalno vsi solastniki vsega."

Z nami ima to veze, da ga nekaj napadate za brezveze, čeprav je samo vprašal za nasvet.

Če bi jaz vprašal, bi pa mene napadali.

Utk ::

Če bi reku, da je to banana država, ker je vsak dobil svoj delež in bi moral dobit samo ti določeno parcelo, ker ti tako praviš, ja, ti bi isto napisal.

hamez66 ::

Ampak on je napisal 2 stavka.

V prvem je napisam "MI VI PRAVITE, ...", v drugem pa "banana država".

On nekako nima mnenja, da je naša država tako slaba, da se tega ne bi dalo urediti.

Utk ::

Mene bi zelo skrbelo, če bi se dalo to uredit. Ker to bi bila pa zares banana država. Da nekdo pride na ZK in reče, čujte, ta parcela je samo moja, so mi ustno garantirali, da je, dajmo mi to zdaj lepo vpisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Ni kriva država, če sami niste v naravi označili mej in vnesli v kataster.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hamez66 ::

Država je dala parcelo 28im lastnikom, ni je dal sveti Peter. Če bi bila drugačna zakonodaja, bi lahko država dala vsakemu lastniku svoj del.

Ampak v redu, vi kar teorizirajte naprej in pljuvajte po ljudeh, ki sprašujejo za mnenja.

Pa ne pozabit povedat "ah pejt raje k odvetniku".

bye

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Utk ::

Ja itak, država naj gre zdaj parcelirat parcelo na 28 delov in se kregat z vsakim posebej kater meter je čigav.
Dogovorte se in sporočite državi kaj naj naredi, madona.

fikus_ ::

Država je vrnila zemljo, ki jo je nacionalizirala njihovim prednikom. Ni dolžna narediti parcelacije in poslušati njihovo kreganje, to morajo rešiti sami.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mali voz ::

Država, ki dopušča neurejenost ZK, je slaba država, pa pišite kar želite.

Utk ::

Če je kaj narobe v ZK, greš k notarju s svojim dokazom, pogodbo, karkoli imaš, in bo to vpisal (če imaš dovolj dobro stvar v roki, seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Država ne ve, da imate med sabo težave pri mejah parcel!
Pri parcelaciji npr. novih gradbenih parcel pa zahteva, da so meje okrog parcel urejene.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mali voz ::

Problem niso meje ampak lastništvo. Neusklajenost Zk bi moral biti prekršek, ko bi ti loji dobili položnice, bi si hitro premislili in leteli k notarju, tako pa se jim gladko j*be in nihče jim nič ne more.

Utk ::

S čim ZK ni usklajena? Ste dedovali pa niste vpisali v ZK? Čeprav mislim da to sodišče naredi samo direktno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mali voz ::

S stanjem v naravi.

fikus_ ::

Kdo bo ugotavljal "neusklajenost" in kdo pošiljal položnice?

ampak to je vaš oz. tvoj problem. Na ST ga ne boš rešil, pojdi k notarju.

Mali voz je izjavil:

S stanjem v naravi.


To praviš ti, kaj pa ostali lastniki v ZK???
Ali nisi pisal, da ste se dogovorili, da ti uporabljaš nepremičnino, sedaj pa pričakuješ, da bodo drugi to urejali, ker sami niste?!

pojdi k notarju, ti bo vse razložil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Utk ::

Mali voz je izjavil:

S stanjem v naravi.

Čak mau. Ti bi zdaj rad, da sodnik tako občasno, na blef, gre malo po njivah in vpraša ljudi, če je ta njiva res njihova, ali je 50:50, a ni morda v resnici sosedova? Al kako si to predstavljaš? Vi ste se enkrat nabiti nekaj kao dogovorili, in ZK naj bi to kar čudežno vedela?

hamez66...zdaj vidiš koga "žalim"?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mali voz ::

Ni treba na blef, na predlog solastnika pa bi lahko. Ampak ta debata je itak brezveze, ker urejenost države, tudi na tem področju, marsikomu ni v interesu.

fikus_ je izjavil:


Ali nisi pisal, da ste se dogovorili, da ti uporabljaš nepremičnino, sedaj pa pričakuješ, da bodo drugi to urejali, ker sami niste?!

Z veseljem bi sami uredili, pa ne moremo, v tem je catch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mali voz ()

Utk ::

Seveda lahko sami. S tistimi, ki so solastniki "tvoje" parcele. Normalno pa da jim ne moreš ti tega kar ukrast.

Mali voz ::

Kako lahko ukradeš lastno parcelo?

Utk ::

Da je tvoja praviš ti. V ZK piše pa drugače. Če imaš črno na belem, da je tvoja, potem to pač vpiši v ZK. Če pa nimaš, jebiga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Pač klasičen zajeb vseh vpletenih.

1x nekaj ustni dogovor, pa preškrti, da bi zadevo zapisali in overovili pri notarju, ki bi speljal cel postopek.

Tega ni tako malo, da so celo nekaj uredili na papirju, pa nihče ni potem zadev spremenil v ZK.

Ko pa nekdo umre in pridejo dediči, pa celo sranje in tožarjenje za oslovsko senco.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mali voz ::

Invictus je izjavil:



1x nekaj ustni dogovor, pa preškrti, da bi zadevo zapisali in overovili pri notarju, ki bi speljal cel postopek.

Ne samo ustni dogovor, tudi defacto razdelitev parcel v naravi in koriščenje le-teh več desetletij. Enostavno me čudi, da to ne bi imelo prav nobene teže pred zakonom.

kriptobog ::

Mali voz je izjavil:

Invictus je izjavil:



1x nekaj ustni dogovor, pa preškrti, da bi zadevo zapisali in overovili pri notarju, ki bi speljal cel postopek.

Ne samo ustni dogovor, tudi defacto razdelitev parcel v naravi in koriščenje le-teh več desetletij. Enostavno me čudi, da to ne bi imelo prav nobene teže pred zakonom.


Zakaj pa takrat niste vpisali v ZK? :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med služnostjo ter "priposestvovano" služnostjo?

Oddelek: Loža
193795 (1098) kloko
»

Ali obstaja služnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222292 (13543) St235
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16028099 (22804) rekt

Več podobnih tem