» »

Popolnoma izpraznjen akumulator

Popolnoma izpraznjen akumulator

omnimint ::

Pozdravljeni mojstri!
Akumulator Varta B90 12V 190Ah se mi je popolnoma izpraznil, stal je v mirovanju več let, sedaj pa ga ne morem več na noben način napolniti. Ima praktično 0h delovanja. Se da še kaj rešit?

alternative ::

Popolnoma nič, je za na DINOS. Svinčev akumulator mora biti venomer poln, drugače plošče sulfatizirajo. Če ni v uporabi, ga je treba na nekaj mesecev dopolnjevati, ker ima precejšnje samopraznenje.

mailer ::

Mogoče se da uredit s kakšnim naprednim polnilcem, ki omogoča desulfatizacijski postopek.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Assass1n ::

Žal je zanič. Ne trudi se in ne izgubljaj časa, že dosti krajši čas od enega leta na 0V ga uniči. Sem probal rešit vsaj 3, dolival vodo polnil na 1A na 0.5A ...
Vem, da nebi rad tega prebral, ker tak akumulator ni poceni ampak ne gre popravit :) .

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

kixs ::

alternative ::

Ne bi rekel. Če bi bil prazen krajši čas, mogoče še. Lahko vseeno poskusiš. Sam sem že par krat rešil akumulator, ki je bil v redko uporabljanem avtu. Vzel sem ga iz avta, ga priključil za par dni na laboratorijski usmernik, nastavljen na 20 V, 5 A ter dolival destilirano vodo. Akumulator se v takem režimu precej greje. Nevarno je tudi okoli njega povzročati iskre, ker se sproščata vodik in kisik.

Akumulator se v redni uporabi sicer sam desulfatizira pri vsakem večjem tokovnem sunku, torej zagonu motorja. Meni je zadnji deloval 14 let. Dvomim, da bo še kateri tako dolgo, danes namreč proizvajajo precej slabše. Že takega s pokrovčki za dolivanje sem težko našel.

Pred časom sem nabavil 8 A polnilec: https://www.aliexpress.com/item/1005005... Ima funkcijo "repair mode", ki prav tako uspešno desulfatizira.

Če je akumulator "zaprt", preveri ali se morda da na vrhu odlepiti nalepko in priti do posameznih celic. Moj prejšnji je namreč bil tak. V nasprotnem primeru je treba uporabiti dleto in potem zalepiti z "MacGyver tejpom".

hojnikb ::

če je dalj časa sulfiral, so se plosce fizično uničle in nobena desulfacija nebo resla stvar. Na dinos in po novega. Litijskega, če je ciklična aplikacija...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri akumulator za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29739440 (16171) m0LN4r
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11120612 (10959) FireSnake
»

Polnenje akumulatorja

Oddelek: Na cesti
287526 (7140) Brane22
»

Kombiniranje dveh akumulatorjev z 10Ah z recimo z enim z 20Ah. Kako to vpliva na stva

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233537 (2137) Pyr0Beast
»

Postavitev AP ki bi se napajal na solarno energijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272597 (1927) svizec75

Več podobnih tem