» »

Hišni zvonec s kamero?

Hišni zvonec s kamero?

AnotherMe ::

Iščem hišni zvonec, oz. zunanjo enoto, ki se zmontira zraven vhodnih vrat hiše (no, vsaj ponavadi :D ).

V njem bi naj bila tudi kakšna širokokotna kamera, da se lahko vidi kdo zvoni.

Lepo bi bilo, da je neka aplikacija, ki ti na telefonu pokaže, da nekdo zvoni, pa da za to ne rabiš plačevati mesečne naročnine.

Če je mogoče v prihodnje to upariti z pametno ključavnico, ali vsaj z "buzzerjem", da vrata odkleneš na daljavo je to prednost - ni pa nujna potreba.

Zanima me kakšne opcije je mogoče nabavit v letu 2024?

Ring me ne zanima. (sem slišal veliko slabega)

Gledal sem rešitev od HikVision. Načeloma izgleda kar ok - je pa tudi kar draga zadeva.

Več pa že ne najdem.

Lahko napišete kakšne predloge, ali pa izkušnje s stvarmi, ki jih vi uporabljate?

Daniel ::

Baltazar: ::

Daniel je izjavil:

Sicer ne uporabljam zvonca, samo njihove kamere.

https://reolink.com/si/product/reolink-...

https://reolink.com/si/product/reolink-...

Ali bi bil s tako kamero v bloku lahko kakšen problem,če bi si jo namontiral poleg svojih vhodnih vrat?

gddr85 ::

za tole najbrž ne, za kakšno običajno 24/7 security robo pa rabiš pomoje soglasje, pa mogoče še kakšno nalepko kje, da je objekt pod videonadzorom, čeprav pri nas v slovenistanu je vse možno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

miteq ::

Nabavil sem Aqara G4 Smart Doorbell. Lahko ga priklopiš na električno napeljavo in/ali baterije. Zaradi večje zasebnosti sem ga nato integriral v Apple Homekit in ne uporabljam Aqara aplikacije. Sem zadovoljen z zadevo.

Map ::

Gledam tele pametne zvonce s kamerami, pa so vedno neki kompromisi in mi ni vse čisto jasno.

Trenutno imam navadno ključavnico. Želel bi imeti pametno ključavnico, ki se montira namesto te navadne, torej da ni potrebne nobene dodelave. To ključavnico bi želel odklepati (s pametnim zvoncem) s prstnim odtisom ali kodo, zaželjena opcija tudi s telefonom (HomeKit). Ker baterije niso vedno najboljša opcija, bi bil super priklop na napajanje. V primeru izpada elektrike obvezno možno odklepanje s ključem.

Kaj vse je potrebno zamenjat oz. ali obstaja kaj približno podobnega? Pa recimo, da cena ni problem. Tale Aqara je očitno že nek začetek, potreboval bi pa še ključavnico?

Floxi ::

Tudi jaz iščem nekaj podobnega, da je vse v enem.

darkolord ::

Map: kako gre skupaj priklop na napajanje in to, da ni potrebne nobene dodelave?

miteq ::

Map je izjavil:

Gledam tele pametne zvonce s kamerami, pa so vedno neki kompromisi in mi ni vse čisto jasno.

Trenutno imam navadno ključavnico. Želel bi imeti pametno ključavnico, ki se montira namesto te navadne, torej da ni potrebne nobene dodelave. To ključavnico bi želel odklepati (s pametnim zvoncem) s prstnim odtisom ali kodo, zaželjena opcija tudi s telefonom (HomeKit). Ker baterije niso vedno najboljša opcija, bi bil super priklop na napajanje. V primeru izpada elektrike obvezno možno odklepanje s ključem.

Kaj vse je potrebno zamenjat oz. ali obstaja kaj približno podobnega? Pa recimo, da cena ni problem. Tale Aqara je očitno že nek začetek, potreboval bi pa še ključavnico?


Kolikor sem pred kratkim gledal, ni velike izbire kombinacije pametnih ključavnic in Homekita v Evropi. Pri pametnih ključavnicah je potrebno bit pozoren, da podpirajo evropske ključavnice.
Počakamo lahko na to, na primer: Aqara U200

Omenja se tudi Nuki, na primer: Nuki Smart Lock Pro.

Map ::

Dodelava bolj v smislu, da ni potrebno kaj ekstra vrtat vrat in podobno.

Možnost je tudi tista elektromagnetna ključavnica, ki se montira v okvir vrat. Na vratih tako ostane ista ključavnica, ampak se odstrani kljuka in se montira krogla oz. nek fiksni ročaj. Se mi zdi pa to bolj rešitev za takrat, ko si okoli hiše, za ko greš od doma pa premalo varno in bi itak potreboval še pametno ključavnico na vratih ali pa sam zaklenit.

lgg2 ::

https://nuki.io/en/smart-lock/

https://www.doorbird.com/

Sam uporabljam te dva produkta že 6+ let, vse deluje tako kot mora (ker imam še starejše verzije obeh, ni možna neka smiselna povezava med seboj).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira domofona

Oddelek: Loža
216442 (231) polozweii
»

Kamera za nadzor dvorišča (s snemanjem)

Oddelek: Pomoč in nasveti
264710 (837) dvihtelic
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6516485 (2058) G_mAn
»

Nakup nadzorne kamere - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
393894 (2861) mat xxl
»

Zunanja solarna wifi "nadzorna" kamera

Oddelek: Kaj kupiti
122024 (1621) Konlov

Več podobnih tem