» »

Nakup nadzorne kamere - pomoč

Nakup nadzorne kamere - pomoč

Ervink ::

Pozdravljeni,

prvič pišem tukaj in vas prosim za pomoč ker se sam ne spoznam na nazdrorne sisteme oz. kamere.

Skratka, sestra ima novo hišo in zunaj želi imeti 3 nadzorne kamere. V ta namen ima zunaj že potegnjene kable. Električni in internetni kabel je torej že potegnjen do tam kjer naj bi kamere bile. .

Problem je v tem da je poslala ponudbo dvem podjetjem in nazaj dobila odgovor da 3 kamere s priklopom bodo stale 1200 eur (oz. 1000 eur pri drugem ponudniku).

In zdaj meni ni jasno to, ker vidim da obstajajo zunanje nadzorne kamere ki jih lahko kupi po npr. 30-50 eur. Tako da mi je ta cena 1000 eur in več malo čudna.

Vem sicer da so razlike med kamerami...vem tudi da ene kamere so brezžične (tudi na baterije) in da so povezane na wifi in ne direktno na internetni (in električni) kabel.

Ker res nevem ali je res potrebno dajati takšen denar, vas prosim za nasvet in če mi razložite tako da bom kot laik glede tega razumel.

Poanta glede teh kamer za sestro je ta, da bi lahko imela nazdor (npr. preko aplikacije na telefonu) ko je ni doma.

Hvala že vnaprej,
lp,
Ervin

Likalnik ::

Poglej Reolink sistem...kjer dobiš poleg kamer še NVR rekorder.

cena cca 300€

lahko gledaš preko app na telefonu ali pa preko HDMI na TV-ju...priklop kamer je preko POE (power over enthernet) rabiš samo UTP kabel

Tilen ::

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cekr ::

Kamere kupuješ za dolgo časa in ne šparaj. Vse kar je pod 100€, je igračka, ki ti bo kasneje najedala živce. Vzameš raje nekaj po okoli 200€ po kosu in neko dodatno zadevo, ki ti zna snemat tok z vseh kamer na SSD. Seveda po potrebi in z logiko brisanja po določenem času, da se ne uporablja prevelik disk.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Likalnik ::

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Če kupi cel sistem z rekorderjem, potem ne rabi POE switch...imaš rekorder kateri podpira do 8 kamer (tudi do 16 kamer) in glede na to, da rabi "samo" bo tudi rekorder za 8 kamer dovolj za nekaj časa

cekr ::

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Raje pripeljat k vsaki kameri svoj vir napajanja in mrežni kabel ločeno. Zadeva bolje deluje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Likalnik ::

cekr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Raje pripeljat k vsaki kameri svoj vir napajanja in mrežni kabel ločeno. Zadeva bolje deluje.


kakšna je razlika v delovanju? imam 9 kamer priklopljenih preko POE in ni težav z delovanjem, da bi kakorkoli prekinjalo, izguba slike, zvoka....tako, da me res zanima kje je ta razlika, da se ti bolj splača za vsako kamero dva kabla vlečt namesto enega? pa še to mora biti en kabel povezan z elektriko, da kamera dobi napajanje....preko POE je pa vse preko enega kabla.
Pač te kamere so bolj kot ne uporabne, da lahko spremljaš kaj se ti doma na vrtu/dvorišču dogaja....če pa hočeš ti profi varovanje hiše potem pa 3 kamerce ne bodo dovolj....v tem primeru potrebuješ še kaj drugega kot samo kamero

AndrejS ::

Še 1 glas za reolink. kupiš 4 kamere s snemalnikom (NVR). Snemalnik podpira POE, tako da je samo mrežni kabel do kamer.

Daniel ::

Imam Reolink sistem z zaenkrat 12 kamerami in NVR z 36 kanali brez POE, ker imam NVR v hiši, kamere pa razmetane naokrog. Vse kamere, razen tiste, ki je na Wifi in nima LAN porta napajam preko POE stikala z 802.3af/at. Nikoli popolnoma nobenih težav.

Seveda pa, če je opcija vleči kable direktno do lokacije NVRja, se lahko vzame snemalnik z POE, ki bo napajal kamere direktno, vse po enem kablu.

z 8TB diskom zadeva trenutno shranjuje 14 dni konstantnega snemanja, ima pa prostora za 3 diske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

c3p0 ::

Likalnik je izjavil:

cekr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Raje pripeljat k vsaki kameri svoj vir napajanja in mrežni kabel ločeno. Zadeva bolje deluje.


kakšna je razlika v delovanju? imam 9 kamer priklopljenih preko POE in ni težav z delovanjem, da bi kakorkoli prekinjalo, izguba slike, zvoka....tako, da me res zanima kje je ta razlika, da se ti bolj splača za vsako kamero dva kabla vlečt namesto enega? pa še to mora biti en kabel povezan z elektriko, da kamera dobi napajanje....preko POE je pa vse preko enega kabla.
Pač te kamere so bolj kot ne uporabne, da lahko spremljaš kaj se ti doma na vrtu/dvorišču dogaja....če pa hočeš ti profi varovanje hiše potem pa 3 kamerce ne bodo dovolj....v tem primeru potrebuješ še kaj drugega kot samo kamero


Itak, da nič boljše ne deluje z ločenim napajanjem. Pa na kakem podstrešju napajalniki hitro crknejo zaradi vročine poleti.

Ervink ::

Hvala za odgovore.

Precej besed sploh ne razumem kaj pomenijo v vaših odgovorih.

Skratka kaj konkretno mi priporočate? Kot ste razbrali, verjetno ne glede na to kaj bomo kupili ne bomo mogli sami inštalirat ker se ne spoznamo na to.

Vidim da reolink ima prcej kamer ampak to mi nič ne pomeni, ker nevem kaj izbrat. Poleg tega sploh ne vem ali ta firma sploh ima podporo v Sloveniji (samo angleška stran obstaja, čeprav je napisano "Slovenija". Rabimo torej pomoč pri izbiri in rabimo tudi podporo pri sami izvedbi.

Idelano bi bilo če bi imeli recimo primerjavo različnih ponudb, tudi tistih poceni kjer kamera stane recimo do 100 eur. To drago varijanto (1000-1200 eur) kot sem že omenil imamo ponudbo, ampak rad bi vedel kakšna je praktična razlika pol med temi in cenejšimi, in kako naj potem sami to naredimo če recimo kupimo samo kamere v trgovini, itd...Jasno mi je da kamere imajo npr. različno ločljivost in je potem razlika v ceni, ampak to je bolj ali manj vse kar mi je jasno.

SKratka verjetno je sem dovolj napisal kakšno "težavo" imamo in zanimalo me je recimo če ima kdo izkušnje, glede bolj poceni variant...ali je mogoče to enostavno po navodilih naredit/instalirat ali boljše da tud v tem primeru poiščemo izvajalca ki bo intaliral itd...

Skratka ponudbo za "drago" varianto že imamo, ampak zanima če ni to mogoče predrago in se da zelo podobno stvar dobit ceneje (ob upoštevanju, da se pri nas noben kaj dost ne spozna glede teh stvari).

Še enkrat torej, razlog zaradi katerega pišem je, ker sem videl da se dokaj dobre kamere dobijo npr. že za 100 eur za eno kamero, in mi potem to ni šlo skupaj s temi ponudbami ki smo jih dobili ki stanejo 1000 + eur (za tri kamere in instalacijo).

cekr ::

Likalnik je izjavil:

cekr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Raje pripeljat k vsaki kameri svoj vir napajanja in mrežni kabel ločeno. Zadeva bolje deluje.


kakšna je razlika v delovanju? imam 9 kamer priklopljenih preko POE in ni težav z delovanjem, da bi kakorkoli prekinjalo, izguba slike, zvoka....tako, da me res zanima kje je ta razlika, da se ti bolj splača za vsako kamero dva kabla vlečt namesto enega? pa še to mora biti en kabel povezan z elektriko, da kamera dobi napajanje....preko POE je pa vse preko enega kabla.
Pač te kamere so bolj kot ne uporabne, da lahko spremljaš kaj se ti doma na vrtu/dvorišču dogaja....če pa hočeš ti profi varovanje hiše potem pa 3 kamerce ne bodo dovolj....v tem primeru potrebuješ še kaj drugega kot samo kamero


Imam en tak sistem samo ima zelo len odziv. Traja, da se ujame na ip. Če gre direktno, tega problema ni. Je pa res, da imam tisto zadevo za na kabel. Switch z napajanjem pa še nisem poskusil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Likalnik ::

Zadeva je čisto enostavna....ali daš celoten sistem zunanjemu izvajalcu, da ti ga montira in dobavi...po ceni kakršni si že napisal....ali pa vse skupaj sam dobaviš in montiraš po polovični ceni.
Sedaj, če se na to ne spoznaš potem boš rabil zunanjega izvajalca.
Kot rečeno, priklop kamer ni težek in bi moral to tudi ti brez kakšnega predznanja znati.
Če govoriva o Reolink sistemu lahko naročiš na spodnjem linku celoten sistem kar pomeni (snemalnik + kabli + 4 kamere) po ceni manj kot 500€

https://reolink.com/si/product/rlk8-520...

https://reolink.com/si/product/rlk8-410...

Glede montaže ni težav....snemalnik priklopiš na elektriko in 4 UTP kable vtakneš v snemalnik....na drugem koncu na hišo montiraš kamere in jih prav tako priklopiš na UTP kabel (kabel samo vtakneš v konektor)

to je praktično vse...logiraš se še v reolink sistem in kamere delajo

P.S. mogoče se pa lahko z monterjem dogovoriš, da sistem nabaviš ti on ti pa vse skupaj montira

tipykeh ::

Rešujete napačen problem na napačen način.

Če rabiš kamero, živiš v napačni soseski, rešitev je pa, da se preseliš nekam kjer se ne boš počutil ogroženega.

Ali pa, v večini primerov, manjši strošek: pojdi k psihiatru in si nehaj domišljati, da je Slovenija eksteritorialna država ZDA. Tam imajo čisto drug problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

Likalnik ::

tipykeh je izjavil:

Rešujete napačen problem na napačen način.

Če rabiš kamero, živiš v napačni soseski, rešitev je pa, da se preseliš nekam kjer se ne boš počutil ogroženega.

Ali pa, v večini primerov, manjši strošek: pojdi k psihiatru in si nehaj domišljati, da je Slovenija eksteritorialna država ZDA. Tam imajo čisto drug problem.


na dolgi rok je psihiater še dražji

tipykeh ::

Likalnik je izjavil:

tipykeh je izjavil:

Rešujete napačen problem na napačen način.

Če rabiš kamero, živiš v napačni soseski, rešitev je pa, da se preseliš nekam kjer se ne boš počutil ogroženega.

Ali pa, v večini primerov, manjši strošek: pojdi k psihiatru in si nehaj domišljati, da je Slovenija eksteritorialna država ZDA. Tam imajo čisto drug problem.


na dolgi rok je psihiater še dražji


Odvisno kako zavožen si v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

c3p0 ::

Nah, cilj je da bo lopov videl, da je pri tej bajti škoda truda in raje šel drugam.

Seveda bo za varnost dodat še alarm in kakšne senzorje dima, vode, loma stekla ipd., a to je že druga tema. Da ti je lopov 2 dni nazaj vlomil in spraznil bajto, ti nič ne koristi niti pri 16 kamerah. Če dobiš klic par sekund bo vlomu, pa je zadeva čisto druga.

tipykeh ::

c3p0 je izjavil:

Nah, cilj je da bo lopov videl, da je pri tej bajti škoda truda in raje šel drugam.


Potem se ne zajebavaš s kamerami in obesiš prazna ohišja, dve luknji v fasado in problem rešen, za 30 eurov. Ne vem sicer, ali imajo še, ampak DM je imel vrteč bullšit na stropih, kjer so bile na njem 4 prevelike kamere in utripajoča luč.

Če bi se moral iti vlomilca, bi prav iskal hiše s kamerami (ker očitno imajo nekaj za varovati in bo masten plen), štumf čez glavo pa še malo odplešeš balet pred kamero.

Sicer, pri takih cenah kamer, odmontiraš še njih in recorder in kasneje prodaš.

Ampak problem se začne vedno pri lastniku v glavi, preprodajalci kamer pa so zavohali zaslužek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

Daniel ::

tipykeh je izjavil:

Rešujete napačen problem na napačen način.

Če rabiš kamero, živiš v napačni soseski, rešitev je pa, da se preseliš nekam kjer se ne boš počutil ogroženega.

Ali pa, v večini primerov, manjši strošek: pojdi k psihiatru in si nehaj domišljati, da je Slovenija eksteritorialna država ZDA. Tam imajo čisto drug problem.


Ti imaš nek drug problem in sicer precej omejeno razmišljanje. Pri nas denimo niso težava vlomilci ampak Franček Piromanček. Nedolgo nazaj je bil v okolici požar objekta v katerem ni bilo električnih napeljav, niti ni bilo notri shranjeno nič, kar bi se lahko vžgalo samo od sebe. Pogorel je do tal.
Ironično se je nedolgo nazaj v eno naselje v bližini preselil en tak Franček, ki je ravno zaključil s 5 letnim "zdravljenjem"... in nekako nisem pripravljen stvari prepuščati naključju. Če ne drugega ima zadeva vsaj odvračalni učinek skupaj z reflektorji s senzorji.

Saul Goodman ::

tipykeh je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Nah, cilj je da bo lopov videl, da je pri tej bajti škoda truda in raje šel drugam.


Potem se ne zajebavaš s kamerami in obesiš prazna ohišja, dve luknji v fasado in problem rešen, za 30 eurov. Ne vem sicer, ali imajo še, ampak DM je imel vrteč bullšit na stropih, kjer so bile na njem 4 prevelike kamere in utripajoča luč.

Če bi se moral iti vlomilca, bi prav iskal hiše s kamerami (ker očitno imajo nekaj za varovati in bo masten plen), štumf čez glavo pa še malo odplešeš balet pred kamero.

Sicer, pri takih cenah kamer, odmontiraš še njih in recorder in kasneje prodaš.

Ampak problem se začne vedno pri lastniku v glavi, preprodajalci kamer pa so zavohali zaslužek.


lets get real, ti si bumbar. če žena živi v ljubljani in ima pritličje, so kamere z alarmi in primernim obveščanjem ok rešitev, ker so verjetno že imeli kraje okoli hiše ali poskuse vlomov. tko pač je v vseh večjih mestih, s to problematiko pritličij pa se soočiš prej kot slej in bo v prihodnje le še slabše. a zdej nej se žena preseli ven iz ljubljane na nek magičen kraj kjer 100% ne bo kriminala, in to ji bo zagotovil kdo, ti?

cena je čist OK, ne moreš pričakovat da se bo izvajalec pripeljal z ekipo monterjev in ti vse skup postavu za 100e + sendvič. what the actual fuck?

če ne znaš sam kamere zmontirat, pač plačaj, sicer pa jokaj po netu kako so storitve drage. dobiš par ponudb za feeling koliko stane, zbereš najprimernejšo in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tipykeh ()

Jure14 ::

Likalnik je izjavil:



https://reolink.com/si/product/rlk8-520...

https://reolink.com/si/product/rlk8-410...


Zakaj pa spodaj pri opisu piše Cameras do not work without NVR?

So te priložene kamere neka oskubljena verzija, brez IP dostopa?
Ali lahko na NVR priključim "normalno" reolinkovo kamero?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Daniel ::

Ervink je izjavil:

Hvala za odgovore.

Precej besed sploh ne razumem kaj pomenijo v vaših odgovorih.

Skratka kaj konkretno mi priporočate? Kot ste razbrali, verjetno ne glede na to kaj bomo kupili ne bomo mogli sami inštalirat ker se ne spoznamo na to.

Vidim da reolink ima prcej kamer ampak to mi nič ne pomeni, ker nevem kaj izbrat. Poleg tega sploh ne vem ali ta firma sploh ima podporo v Sloveniji (samo angleška stran obstaja, čeprav je napisano "Slovenija". Rabimo torej pomoč pri izbiri in rabimo tudi podporo pri sami izvedbi.

Idelano bi bilo če bi imeli recimo primerjavo različnih ponudb, tudi tistih poceni kjer kamera stane recimo do 100 eur. To drago varijanto (1000-1200 eur) kot sem že omenil imamo ponudbo, ampak rad bi vedel kakšna je praktična razlika pol med temi in cenejšimi, in kako naj potem sami to naredimo če recimo kupimo samo kamere v trgovini, itd...Jasno mi je da kamere imajo npr. različno ločljivost in je potem razlika v ceni, ampak to je bolj ali manj vse kar mi je jasno.

SKratka verjetno je sem dovolj napisal kakšno "težavo" imamo in zanimalo me je recimo če ima kdo izkušnje, glede bolj poceni variant...ali je mogoče to enostavno po navodilih naredit/instalirat ali boljše da tud v tem primeru poiščemo izvajalca ki bo intaliral itd...

Skratka ponudbo za "drago" varianto že imamo, ampak zanima če ni to mogoče predrago in se da zelo podobno stvar dobit ceneje (ob upoštevanju, da se pri nas noben kaj dost ne spozna glede teh stvari).

Še enkrat torej, razlog zaradi katerega pišem je, ker sem videl da se dokaj dobre kamere dobijo npr. že za 100 eur za eno kamero, in mi potem to ni šlo skupaj s temi ponudbami ki smo jih dobili ki stanejo 1000 + eur (za tri kamere in instalacijo).


Ali pa če napišeš iz katerega območja si (okvirno) pa se morda tudi najde kdo, ki bi ti pomagal zadevo skonfigurirati. Če so kabli napeljani jih je treba samo zaključiti s konektorji na obeh straneh, zmontirati kamere na hišo (to lahko storite tudi sami) in notri v hiši priklopiti snemalnik tam kjer pridejo kabli skupaj. Snemalnik se potem zgolj še priklopi na lokalno mrežo oz. internet in pa nek ekran, da se ga skonfigurira. Pozneje lahko ekran odklopiš in zadevo spremljaš in urejaš preko aplikacije na telefonu ali računalniku, ekran je potreben zgolj za morebitne posodobitve in pa za dodajanje kamer (pri Reolinku).

Kamere lahko izbereš po želji, osebno bi vzel katerokoli 4K z POE priklopom. Zoom, LED diode in ostale finese so po izbiri. Imaš tudi varianto kamere, ki snema 180 stopinj (DUO 2 POE). Kamere montiraš tako, da nobena kamera ne gleda proti drugi kameri, drugače boš imel ponoči samo bleščanje zaradi IR diod. Idealno je na vsak vogal vsake strani hiše po ena kamera, če je hiša kvadrat.

tipykeh ::

Daniel je izjavil:

...


Pojdi do drage/mame po najlonske štumfe, prižgi štoparico in si jih potegni na glavo. Odvračalni efekt za 1000 eurov je vreden točno toliko, kot so vredne najlonke. Skratka bullshit.

Glede piromančkov ti bo pa kamera ravno toliko pomagala, da bo bolje snemala ko ti gori hiša (več svetlobe). Tukaj okrog ni nobenega, mogoče se pa preseli?

Saul Goodman je izjavil:

lets get real, ti si bumbar. če žena živi v ljubljani in ima pritličje, so kamere z alarmi in primernim obveščanjem


Kamere ne. Alarmi da. Ravno zato se sprašujem kaj boste s kamero. Sicer živim v Ljubljani, ne rabiš tega niti tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

Daniel ::

Jure14 je izjavil:

Likalnik je izjavil:



https://reolink.com/si/product/rlk8-520...

https://reolink.com/si/product/rlk8-410...


Zakaj pa spodaj pri opisu piše Cameras do not work without NVR?

So te priložene kamere neka oskubljena verzija, brez IP dostopa?
Ali lahko na NVR priključim "normalno" reolinkovo kamero?


Te kamere v kompletu z NVR komunicirajo po nekem čudnem protokolu, ki ga razume samo njihov NVR. Najbrž zato, ker do kamer priklopljenih direktno na NVR tako ali tako ne moreš dostopati z aplikacijo na telefonu ampak se aplikacija poveže na NVR potem pa imaš na vsakem kanalu svojo kamero.

Brez težav lahko sicer kupiš zgolj NVR in nanj priklopiš kamere, ki sicer delujejo direkt v aplikaciji ampak jih priklopljene na NVR spet ne boš videl.

Ravno zato je meni ljubša varianta POE stikalo:

https://reolink.com/product/rla-ps1/

kamor priklopiš navadne kamere, recimo:
z zoomom: https://reolink.com/product/rlc-811a/

z dvojno lečo (blizu in daleč), sama sledi predmetu zaznave: https://reolink.com/product/reolink-tra...

navadna 4k: https://reolink.com/product/rlc-810a/

Za 180 stopinjske je dobro, če niso nameščene više kot 3 metre, ker če jo obrneš navzdol se slika malce lomi v sredini (nič strašnega, samo hecno izgleda).

180 stopinjska: https://reolink.com/product/reolink-duo...
180 stopinjska z dodatnimi reflektorji: https://reolink.com/product/reolink-duo...

Z snemanjem v barvah tudi ponoči
https://reolink.com/product/cx410/

NVR pa potem vzameš brez POE, moraš pa kupiti in vgraditi disk.
https://reolink.com/product/rln36/

Ventilator v temle NVRju je precej nadležen, sam sem ga menjal z Noctuo (https://noctua.at/en/nf-a4x10-flx)

Opcija je seveda tudi NVR z že vgrajenim diskom, kamere si bo NVR sam poiskal na lokalni mreži, vpišeš samo gesla za dostop.

Za začetek je sicer tudi opcija, da enostavno kupiš samo kamere in POE stikalo, v kamere vstaviš čim večje microSD kartice tipa high endurance in vse skupaj priklopiš na lokalno mrežo. Kamere se ti bojo pojavile v aplikaciji in potem lahko za vsako posamezno kamero nastavljaš alarme, posnetki bojo na microSD karticah (ti pa seveda ne smejo kamer ukrasti). NVR lahko dodaš naknadno.

Daniel ::

tipykeh je izjavil:

Daniel je izjavil:

...


Pojdi do drage/mame po najlonske štumfe, prižgi štoparico in si jih potegni na glavo. Odvračalni efekt za 1000 eurov je vreden točno toliko, kot so vredne najlonke. Skratka bullshit.

Glede piromančkov ti bo pa kamera ravno toliko pomagala, da bo bolje snemala ko ti gori hiša (več svetlobe). Tukaj okrog ni nobenega, mogoče se pa preseli?

Saul Goodman je izjavil:

lets get real, ti si bumbar. če žena živi v ljubljani in ima pritličje, so kamere z alarmi in primernim obveščanjem


Kamere ne. Alarmi da. Ravno zato se sprašujem kaj boste s kamero. Sicer živim v Ljubljani, ne rabiš tega niti tukaj.


Vidim, da ti še kar ni jasno... tvoja rešitev, preseli se je zagotovo cenejša in boljša, itak. Sploh če moraš seliti še cel grunt zraven. Idealna rešitev, ni kaj. Če prav razumem, ti bi si potegnil najlonke na glavo in šel zakurit točno tisto hišo, garažo itd., kjer veš, da te bo obsvetil reflektor in posnela kamera? Drzno, ni kaj.

Pithlit ::

cekr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Raje pripeljat k vsaki kameri svoj vir napajanja in mrežni kabel ločeno. Zadeva bolje deluje.

A vi res berete sam vsako četrto besedo? Je napisal da ima UTP in elektriko potegnjeno.
Life is as complicated as we make it...

Ervink ::

Hvala vsem za odgovore.

Preden se karkoli odločimo imam še eno podvprašanje.

Namreč v hišo ni speljan optični internetni kabel, ampak je navaden internetni kabel. Optiko so sicer pri T2 pripravljeni speljat, ampak mi nismo pripravljeni ponovno kopat in razdirat dvorišča. Zato bomo ostali pri navadnem kablu, ki so ga speljali pri Telemachu.

Malo pa me skrbi da če bodo 3 kamere naenkrat streamele / snemale 24/7 ali ne bo to vplivalo na hitrost interneta, ki ga bomo potrebovali za ostalo normalno internetno uporabo ?

Daniel ::

In kam naj bi kamere streamale? Posnetki se shranjujejo lokalno, internet se rabi le, če bi gledal kamere od kje drugje, kar pa je zgolj po potrebi. Pa še to potem kamere rabijo upload in ne downloada.

Ervink ::

Ok če pozabimo na streamanje - pa rečimo samo snemanje. Kaj nonstop prenašanje 3 videov z uporabo internetne povezave v snemalno napravo ne bo obremenejavalo interneta ?

Daniel ::

Lokalna mreža v nekem objektu je samo to, torej samo na objektu. Internetna povezava je od zunaj do tvojega modema, naprej je lokalna mreža. Vse kar ti prenašaš po mreži sem in tja med svojimi napravami v hiši se prenaša samo med njimi. Če želiš ogled kamer, ko nisi doma, pa se podatki prenašajo čez modem ven proti internetu in nato na tvoj telefon.

Poenostavljeno povedano, snemalnik in kamere lahko delajo tudi popolnoma brez internetne povezave, ker je to tvoje domače omrežje.

Drugo bi bilo, če bi ti imel snemalnik na eni lokaciji, kamere pa na drugi ampak za to je potrebno že nekaj kreativnosti, da izvedeš, pa še odvisen si od internetne povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

tac ::

Ko smo že pri poe kamerah,bi vprašal kako ste izvedli priklop/montažo poe kamer na fasado? Najbrž je kamera pritrjena na neko škatlo in ta na fasado?

cekr ::

Pithlit je izjavil:

cekr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ni dovolj samo UTP kabel, ker potrebuješ na drugi strani tudi POE switch. Priklop na navaden modem od operaterja ne bo dovolj.


Raje pripeljat k vsaki kameri svoj vir napajanja in mrežni kabel ločeno. Zadeva bolje deluje.

A vi res berete sam vsako četrto besedo? Je napisal da ima UTP in elektriko potegnjeno.


Ni bilo namenjeno avtorju. Samo kot odgovor.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dj_uro ::

tac je izjavil:

Ko smo že pri poe kamerah,bi vprašal kako ste izvedli priklop/montažo poe kamer na fasado? Najbrž je kamera pritrjena na neko škatlo in ta na fasado?

Vlozki za stiropor in vijacenje vanje👍🏻
Moje dalhua kamere so prilicno tezke, pa drzi kot pribito.. se nobena ni po vecih letih dol padla
vw-klub.si

tac ::

Kaj pa narediš s poe kablom? Ker to ostane zunaj in je potrebno vremensko zaščititi z nečim? Potem je bolj enostavno vse skup že v štartu dat v škatlo?

Vice ::

Ervink je izjavil:

Hvala za odgovore.

Precej besed sploh ne razumem kaj pomenijo v vaših odgovorih.

Skratka kaj konkretno mi priporočate? Kot ste razbrali, verjetno ne glede na to kaj bomo kupili ne bomo mogli sami inštalirat ker se ne spoznamo na to.

Vidim da reolink ima prcej kamer ampak to mi nič ne pomeni, ker nevem kaj izbrat. Poleg tega sploh ne vem ali ta firma sploh ima podporo v Sloveniji (samo angleška stran obstaja, čeprav je napisano "Slovenija". Rabimo torej pomoč pri izbiri in rabimo tudi podporo pri sami izvedbi.

Idelano bi bilo če bi imeli recimo primerjavo različnih ponudb, tudi tistih poceni kjer kamera stane recimo do 100 eur. To drago varijanto (1000-1200 eur) kot sem že omenil imamo ponudbo, ampak rad bi vedel kakšna je praktična razlika pol med temi in cenejšimi, in kako naj potem sami to naredimo če recimo kupimo samo kamere v trgovini, itd...Jasno mi je da kamere imajo npr. različno ločljivost in je potem razlika v ceni, ampak to je bolj ali manj vse kar mi je jasno.

SKratka verjetno je sem dovolj napisal kakšno "težavo" imamo in zanimalo me je recimo če ima kdo izkušnje, glede bolj poceni variant...ali je mogoče to enostavno po navodilih naredit/instalirat ali boljše da tud v tem primeru poiščemo izvajalca ki bo intaliral itd...

Skratka ponudbo za "drago" varianto že imamo, ampak zanima če ni to mogoče predrago in se da zelo podobno stvar dobit ceneje (ob upoštevanju, da se pri nas noben kaj dost ne spozna glede teh stvari).

Še enkrat torej, razlog zaradi katerega pišem je, ker sem videl da se dokaj dobre kamere dobijo npr. že za 100 eur za eno kamero, in mi potem to ni šlo skupaj s temi ponudbami ki smo jih dobili ki stanejo 1000 + eur (za tri kamere in instalacijo).


Pokliči / poglej na digitklik in boš dobil ustrezne informacije.
Predlagam pa kamere ki so samo na POE, ker to z dodatnim napajanjem je čisti idiotizem. Dahua, Reolink ali Hikvision so isti rang (kvaliteta / cena). Vzemi sistem ki ima vsaj malo logike. 3 kamere + snemalnik te pride cca 500€ + montaža če sam ne znaš.
Kamere za 50€... škoda denarja.
Tam kjer pa nimamš opcije napeljave kablovja pa priporočam Eufy. Ne rabiš nobenega da ti montira... Najbolj simple in meni delujejo top. V zadnjih parih letih brez enega samega problema.

Saul Goodman ::

ne vem kva se OP tako čudi glede cene montaže? oni ti s kamerami ne prodajo nobene storitve zravn, marže na kitajsko robo so itak minimalne, da sploh kdo kup.. na montaži edin neki zaslužjo. pričakovat, da se ti bo nekdo pripeljal na dom in zmontiral kamere za pingo sok je res smešno.

blackbfm ::

prvo naj nabavi ceneno kamero da mine začetniško navdušenje, potem naj investira če bo sploh želela... jaz mam rabljen reolink za 20 euro + sd kartica 10 eur, malo za igrat je okej:))

zajtam123 ::

www.techtrade.si v Trzinu pojdi pa dobiš željene informacije, pa morda tudi izvajalca.

Al pa Digitklik v Trzinu.

mrTwelveTrees ::

Jaz montiram kamere poklicno, in kot je bilo že napisano, naj se ne kupuje neki poceni.
Tudi v trgovini ne zadanejo točno tisto kar stranka želi.
Ogled monterja pred nakupom kamer priporočam, da se pogovori o željah stranke.
Dosegljiv sem na ZS.

mat xxl ::

Nabavi sistem ali kose od Reolinka, razred za sebe, deluje samostojno v svojem app-u, kasneje je pa v celoti združljiv z morebitnim kasnješim sistemom Home assistent, pametne hiše......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10616217 (383) Daniel
»

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
236270 (1390) blackbfm
»

Kamera za nadzor dvorišča (s snemanjem)

Oddelek: Pomoč in nasveti
264760 (887) dvihtelic
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
577111 (2683) Kekec
»

Varnostne kamere

Oddelek: Kaj kupiti
163100 (1191) jumpy

Več podobnih tem