» »

Zaposlitev v IT

Zaposlitev v IT

majster123 ::

Zdravo.

Trenutno iscem zaposlitev v IT. Najbolj me zanima sistemska administracija Linuxov (imam tudi dolocene izkusnje s tem - Icinga, Zabbix, znam poinstalirati kaj v Debian recimo, znam pa tudi nekaj s frontend programiranjem (html, css, javascript).
Po izobrazbi dip. inz. informatike.
Eno leto sem delal kot sistemski admin na eni od obcin, kjer sem izdelal eno Windows Forms aplikacijo v C#, dve leti pa kot poslovni tehnolog za Sharepoint, PowerApps in PowerAutomate.
Malo vec kot en mesec iscem ustrezno zaposlitev, ampak nisem se nasel kaj konkretnega.
Seveda ima doma sedaj cas in delam z Linuxi in pa s frontendom - izdelujem eno spletno stran.
Kaksen nasvet bi bil dobrodosel.:)

Invictus ::

Profil na Linkedin in začni iskati.

Karkoli boš tam dobil, bo preko normiranca precej večji izkupiček kot od redne službe v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

karafeka ::

Izkupiček že, samo ko bi vsi radi redno zaposlene, še daljše neprekinjeno delo od doma je težko dobit.

Ima pa Invictus največ izkušenj, sodeč po njegovih prispevkih in nasvetih, zato sem prepričan, da ti lahko pomaga pri tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Invictus ::

Smo zadnjič debatirali v mojem novem timu za nemško stranko, imamo noter celo enega Nemca, pa je dejal, da so Nemci postali zelo odprti za remote delo.

Firme so postavile infrastrukturo, Ponavadi Citrix, SmartCard s certifikati, nekje ti dajo laptop, ki ima SmartCard port.

Pač so ugotovili, da se je folk razvadil med korono, in da drugače ne gre. Stera se tudi vse ponudbe, za redno službo v Nemčiji...

Sploh, če delaš v industriji, kjer je dostop do serverjev izven EU prepovedan. Potem izpade VB, ZDA, Indija, itn...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

secops ::

majster123 je izjavil:

Zdravo.

Trenutno iscem zaposlitev v IT. Najbolj me zanima sistemska administracija Linuxov (imam tudi dolocene izkusnje s tem - Icinga, Zabbix, znam poinstalirati kaj v Debian recimo, znam pa tudi nekaj s frontend programiranjem (html, css, javascript).
Po izobrazbi dip. inz. informatike.
Eno leto sem delal kot sistemski admin na eni od obcin, kjer sem izdelal eno Windows Forms aplikacijo v C#, dve leti pa kot poslovni tehnolog za Sharepoint, PowerApps in PowerAutomate.
Malo vec kot en mesec iscem ustrezno zaposlitev, ampak nisem se nasel kaj konkretnega.
Seveda ima doma sedaj cas in delam z Linuxi in pa s frontendom - izdelujem eno spletno stran.
Kaksen nasvet bi bil dobrodosel.:)


Par let nazaj z iskanjem službe ne bi imel problema, danes je drugače, novih delovnih mest je bistveno manj kot v preteklih letih.

Sistemska administracija se danes ne dela več tako kot včasih. Ročno nameščanje paketov je najprej zamenjala uporaba orodij za avtomatizacijo, kot so razni Ansibli, Chefi in Puppeti. Pa tudi to, danes že velja za staro tehnologijo.

Danes je aktualna uporaba oblakov, kot so GCP, Azure in AWS. Na njih z uporabo Terraforma upravljamo z managed storitvami. Lastno kodo zapakiramo v Docker kontejnarje, ki tečejo na raznih platformah, kot so Kubernetes, razne vendor rešitve v oblakih, recimo ECS ali pa korak naprej serverless rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secops ()

Invictus ::

secops je izjavil:


Danes je aktualna uporaba oblakov, kot so GCP, Azure in AWS. Na njih z uporabo Terraforma upravljamo z managed storitvami. Lastno kodo zapakiramo v Docker kontejnarje, ki tečejo na raznih platformah, kot so Kubernetes, razne vendor rešitve v oblakih, recimo ECS ali pa korak naprej serverless rešitve.

Večje firme so pogruntale, da je cloud predrag.

Se razmišlja nazaj o privat data centrih, kjer bo nek lokalen cloud.

Plus vse to kubernetes sranje firme preveč stane in deployment je v večini primerov predolg... Plus debugging je pain-in-the-ass.

Na koncu bomo pristali na Mainframih in batch jobih :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Ni tako hudo, ampak sem bil zadnjič na klicu z IBM supportom, pa sva se z eno inženirko (Britanko) krepko nasmejala na račun clouda in strank...

In vsaka tehnologija ima življenjsko dobo 5 let. Zdaj bo najbrž AI vzpon, dokler se noter ne zmeče milijarde in ugotovi neuporabnost ali pa prevelik vložek za dobljeno. Kot s cloudom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

@OP

Nauči se RedHat Linux, je de-facto standard v Enterprise firmah... Drugih tam ni.

Na travnikih b.p. dobiš certification guide za RHCSA in RHCE, plus odpreš developer account na RedHat in imaš dostop do njihovega softvera. In akcija. Sam certifikat je pa jeba, live in hands-on, se še nisem opogumil in ga šel delat... Dobiš pa tudi na netu izpitna vprašanja za opravljanje certfiikata...

Odločit se moraš samo kaj boš...

Programer, ali sistemc.

Sicer odvisno kaj programiraš, ali kaj adminisztriraš. Frontend pač ni dobro plačan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

majster123 ::

Hvala vsem.

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Na koncu bomo pristali na Mainframih in batch jobih :)).
Absolutno. To je še vedno daleč najbolj produktivna platforma. Tudi v domačih koncih se sedaj planira Vega 2 in se zaposluje na vsaj treh lokacijah na to temo ...

link_up ::

Invictus je izjavil:

secops je izjavil:


Danes je aktualna uporaba oblakov, kot so GCP, Azure in AWS. Na njih z uporabo Terraforma upravljamo z managed storitvami. Lastno kodo zapakiramo v Docker kontejnarje, ki tečejo na raznih platformah, kot so Kubernetes, razne vendor rešitve v oblakih, recimo ECS ali pa korak naprej serverless rešitve.

Večje firme so pogruntale, da je cloud predrag.

Se razmišlja nazaj o privat data centrih, kjer bo nek lokalen cloud.

Plus vse to kubernetes sranje firme preveč stane in deployment je v večini primerov predolg... Plus debugging je pain-in-the-ass.

Na koncu bomo pristali na Mainframih in batch jobih :)).


no, no ... z openshiftom kar pritiskajo...je pa res, da sploh ne omenijo vec druga, kot on prem. Zdaj je vroca zemljica osh kvm. KVM! Tista ancient zadeva ja...hehe :P

pegasus je izjavil:

Invictus je izjavil:

Na koncu bomo pristali na Mainframih in batch jobih :)).
Absolutno. To je še vedno daleč najbolj produktivna platforma. Tudi v domačih koncih se sedaj planira Vega 2 in se zaposluje na vsaj treh lokacijah na to temo ...


batch jobi gotovo.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Plus vse to kubernetes sranje firme preveč stane in deployment je v večini primerov predolg... Plus debugging je pain-in-the-ass.
Kubernetes je relativno fleksibilen, enostaven in straight-forward v primerjavi z monstrumi ala openstack. Tudi debugging je simple, ko se odvadiš razmišljat na star način. Ena oseba lahko komot fura cel datacenter kubernetesa. Če jo je pa strah izziva, lahko vedno vzame Openshift, kjer RedHat poskrbi za tričetrt dela.

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

secops je izjavil:


Danes je aktualna uporaba oblakov, kot so GCP, Azure in AWS. Na njih z uporabo Terraforma upravljamo z managed storitvami. Lastno kodo zapakiramo v Docker kontejnarje, ki tečejo na raznih platformah, kot so Kubernetes, razne vendor rešitve v oblakih, recimo ECS ali pa korak naprej serverless rešitve.

Večje firme so pogruntale, da je cloud predrag.

Se razmišlja nazaj o privat data centrih, kjer bo nek lokalen cloud.

Plus vse to kubernetes sranje firme preveč stane in deployment je v večini primerov predolg... Plus debugging je pain-in-the-ass.

Na koncu bomo pristali na Mainframih in batch jobih :)).


Pozabljaš omeniti, da moraš potem sam skrbeti za varnost.
Kar pa ni trivialno in to je proces, ne stanje. Poleg tega je drago.

Mi prašimo mesečno za gostovanje okoli 70 000EUR in nam na misel ne pride, da bi sami kaj čarali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MadMen ::

FireSnake je izjavil:


Pozabljaš omeniti, da moraš potem sam skrbeti za varnost.
Kar pa ni trivialno in to je proces, ne stanje. Poleg tega je drago.

Mi prašimo mesečno za gostovanje okoli 70 000EUR in nam na misel ne pride, da bi sami kaj čarali.

Obujamo spet staro tematiko, "oblak" je v določenih primerih smiselen, ne pa povsod. Predvidevam da je vaš produkt web based app, ki je dosegljiv iz interneta...

FireSnake ::

To, in še mnogo več tega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

FireSnake je izjavil:



Pozabljaš omeniti, da moraš potem sam skrbeti za varnost.
Kar pa ni trivialno in to je proces, ne stanje. Poleg tega je drago.

Mi prašimo mesečno za gostovanje okoli 70 000EUR in nam na misel ne pride, da bi sami kaj čarali.

Kaka varnost v cloudu? Ja, do cloud infrastrukture ja, do tvojih aplikacij pač ne. Ali pa plačaš posebej.

Varnost v cloudu je podobno kot backup v cloudu. Folk misli, da je cloud to rešil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Ne razumem kako ne razumeš kaj sem povedal.
Pa za takega stručkota se imaš. Si ti prepričan, da imaš pojma o čem govorimo tukaj?

Ogromno skrbi odpade, ko gostuješ v oblaku. S tem tudi stroškov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

V Sloveniji je v IT je precej revno, plače na nivoju recimo nekih prodajnikov. Tako da da to moraš imeti v mislih, če hočeš živeti od tega je dosti bolj smiselna tujina.
Quack !

pegasus ::

MadMen je izjavil:

"oblak" je v določenih primerih smiselen, ne pa povsod.
Drži. In teh primerov je zares zelo malo.
Pravzaprav je vedno več zgodb o migracijah iz clouda nazaj na on-prem in kako to zniža stroške in izboljša performance in razpoložljivost ...
Mi imamo pa še dodaten problem - radi bi procesirali podatke v takem obsegu, da se tudi AWS ljudje samo kislo nasmehnejo, ko jim začnem razlagat naše fantazije ;)

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

V Sloveniji je v IT je precej revno, plače na nivoju recimo nekih prodajnikov. Tako da da to moraš imeti v mislih, če hočeš živeti od tega je dosti bolj smiselna tujina.


Kakšna neumnost pa je to? Ok imaš prav če primerjaš s tujino ampak če primerjaš samo znotraj Slovenije (pustima smiselnost) pa so v SLO v IT dokaj solidne razmere... boljše kot v večini drugih panog...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MadMen ::

FireSnake je izjavil:

Ne razumem kako ne razumeš kaj sem povedal.
Pa za takega stručkota se imaš. Si ti prepričan, da imaš pojma o čem govorimo tukaj?

Ogromno skrbi odpade, ko gostuješ v oblaku. S tem tudi stroškov.

Invictus govori o varnosti na aplikativnem nivoju, "oblak" pa prevzeme varnost na nivoju infrastrukture ter zakupljenih servisov.

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

V Sloveniji je v IT je precej revno, plače na nivoju recimo nekih prodajnikov. Tako da da to moraš imeti v mislih, če hočeš živeti od tega je dosti bolj smiselna tujina.


Iz prve roke povem, da temu ni tako.
Daj malo številke na plano, da se malo nasmejemo.

MadMen je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne razumem kako ne razumeš kaj sem povedal.
Pa za takega stručkota se imaš. Si ti prepričan, da imaš pojma o čem govorimo tukaj?

Ogromno skrbi odpade, ko gostuješ v oblaku. S tem tudi stroškov.

Invictus govori o varnosti na aplikativnem nivoju, "oblak" pa prevzeme varnost na nivoju infrastrukture ter zakupljenih servisov.


To prvo nima veze z rdečo nitjo, o kateri je bilo govora. Sem nalašč tako zastavil vprašanje.
Dobro si ga potegnil iz luknje :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

FireSnake je izjavil:

LeQuack je izjavil:

V Sloveniji je v IT je precej revno, plače na nivoju recimo nekih prodajnikov. Tako da da to moraš imeti v mislih, če hočeš živeti od tega je dosti bolj smiselna tujina.


Iz prve roke povem, da temu ni tako.
Daj malo številke na plano, da se malo nasmejemo.



Pa ne z Indijo in Afriko primerjat...

majster123 ::

Pozna kdo kakega recruiterja, ki bi iskal kader, Frontend (HTML,CSS, JS) in pa kak Node.JS?
Tudi Junior C# pozicija bi bila dobrodošla. Znal bi si postavit Node.js okolje. Hvala!

c3p0 ::

Invictus je izjavil:


Na travnikih b.p. dobiš certification guide za RHCSA in RHCE, plus odpreš developer account na RedHat in imaš dostop do njihovega softvera. In akcija. Sam certifikat je pa jeba, live in hands-on, se še nisem opogumil in ga šel delat... Dobiš pa tudi na netu izpitna vprašanja za opravljanje certfiikata...

Odločit se moraš samo kaj boš...


Imam RHCE, sicer ni current. Če delaš vsak dan s tem, ni nobene panike naredit.
Če ne znaš vsega, je problem predvsem čas, preden kaj najdeš v man pages, čas hitro mine.

FireSnake je izjavil:


Mi prašimo mesečno za gostovanje okoli 70 000EUR in nam na misel ne pride, da bi sami kaj čarali.


Odvisno od namena. Mi "prašimo" podobno. Pa nismo v cloudu ker je kul, ampak ker se občasno rabi tudi po par 100 strežnikov s top CPUji, večinoma pa ne. Tu ni računice imet svoje racke ali datacenter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

majster123 ::

Naj mi kdo razloži tole. Mislim, da sem enkrat že nekaj podobnega pisal.
Zakaj so v SLO, firme taki "bullshiterji"?
Sedaj, ko je 2024, oz že tudi prej, te izkoristijo za 1 leto ali 2, potem si pa odveč, ko "zmanjka projektov".
Mislim, halo. Tehničar bi moral si sam iskati projekte, ne pa prodajnik? Kaka filozofija oz. polika je to?
Eni, ko se pa švercajo in imajo poznanstva, tam pa ni problema. Tisti, ko pa res pridno dela in je tiho, pa ta kratko potegne LOL.
Torej kaj to pomeni, da moraš biti "ritoliznik"? Podkupovat MANAGEMENT? Lezit v RIT?
Okej, eno so res kompetence in znanje, ampak vseeno, a je tako težko zaposlit človeka? Pač najlažje je outsourcat haha.

Zakaj ne dobiš šanse? Saj tvoj šef vidi napredek, vidi, da se učiš in trudiš, a ni dovolj?
Privatnik pa reče, ja, to se ne izplača. EKONOMIJA.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Od kje tebi ta info, folk v IT redno menja, odpuscanja so pa ponavadi le v primeru da firmi gre financno slabo, zelo redko iz drugega razloga (pa se takrat namesto da bi letel najslabsi ponavadi leti najbolj nov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tony1 ::

majster123 je izjavil:

Naj mi kdo razloži tole. Mislim, da sem enkrat že nekaj podobnega pisal.
Zakaj so v SLO, firme taki "bullshiterji"?
Sedaj, ko je 2024, oz že tudi prej, te izkoristijo za 1 leto ali 2, potem si pa odveč, ko "zmanjka projektov".
Mislim, halo. Tehničar bi moral si sam iskati projekte, ne pa prodajnik? Kaka filozofija oz. polika je to?
Eni, ko se pa švercajo in imajo poznanstva, tam pa ni problema. Tisti, ko pa res pridno dela in je tiho, pa ta kratko potegne LOL.
Torej kaj to pomeni, da moraš biti "ritoliznik"? Podkupovat MANAGEMENT? Lezit v RIT?
Okej, eno so res kompetence in znanje, ampak vseeno, a je tako težko zaposlit človeka? Pač najlažje je outsourcat haha.

Zakaj ne dobiš šanse? Saj tvoj šef vidi napredek, vidi, da se učiš in trudiš, a ni dovolj?
Privatnik pa reče, ja, to se ne izplača. EKONOMIJA.


To ni normalna firma. Poišči delo v večji firmi, ki ji ne bo kuzla v rit skakala vsako leto...

Kayzon ::

majster123 je izjavil:

Naj mi kdo razloži tole. Mislim, da sem enkrat že nekaj podobnega pisal.
Zakaj so v SLO, firme taki "bullshiterji"?
Sedaj, ko je 2024, oz že tudi prej, te izkoristijo za 1 leto ali 2, potem si pa odveč, ko "zmanjka projektov".
Mislim, halo. Tehničar bi moral si sam iskati projekte, ne pa prodajnik? Kaka filozofija oz. polika je to?
Eni, ko se pa švercajo in imajo poznanstva, tam pa ni problema. Tisti, ko pa res pridno dela in je tiho, pa ta kratko potegne LOL.
Torej kaj to pomeni, da moraš biti "ritoliznik"? Podkupovat MANAGEMENT? Lezit v RIT?
Okej, eno so res kompetence in znanje, ampak vseeno, a je tako težko zaposlit človeka? Pač najlažje je outsourcat haha.

Zakaj ne dobiš šanse? Saj tvoj šef vidi napredek, vidi, da se učiš in trudiš, a ni dovolj?
Privatnik pa reče, ja, to se ne izplača. EKONOMIJA.


A ne delas ti remote neki s php serverji (bmw m2) ali sem te zamesal :D

FireSnake ::

majster123 je izjavil:

Pozna kdo kakega recruiterja, ki bi iskal kader, Frontend (HTML,CSS, JS) in pa kak Node.JS?
Tudi Junior C# pozicija bi bila dobrodošla. Znal bi si postavit Node.js okolje. Hvala!


Pokaži mi rekruterja, ki ne išče tega.
Čemu rekruter, če firme iščejo in lahko pošlješ direkt sporočilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

majster123 ::

Ne, trenutno sem na sončni upravi, haha

Štekam ja. Ampak nevem, ne pridem noter kar tako.
Mogoče sem premalo proaktiven.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mogoče pa ne znaš dovolj xD

Težko je kot izkušen ITjevec ne dobit šihta dandanes
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

majster123 ::

Ja, nisem nek profi no. Znam nekaj, ampak ne neki wow, priznam. :D

Programirat znam malo več kot en freshman iz faksa.

Očitno bi blo fajn sedet za kompu 6 ur vsak dan, ni druge. Pa delat.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

majster123 je izjavil:

Naj mi kdo razloži tole. Mislim, da sem enkrat že nekaj podobnega pisal.
Zakaj so v SLO, firme taki "bullshiterji"?
Sedaj, ko je 2024, oz že tudi prej, te izkoristijo za 1 leto ali 2, potem si pa odveč, ko "zmanjka projektov".
Mislim, halo. Tehničar bi moral si sam iskati projekte, ne pa prodajnik? Kaka filozofija oz. polika je to?
Eni, ko se pa švercajo in imajo poznanstva, tam pa ni problema. Tisti, ko pa res pridno dela in je tiho, pa ta kratko potegne LOL.
Torej kaj to pomeni, da moraš biti "ritoliznik"? Podkupovat MANAGEMENT? Lezit v RIT?
Okej, eno so res kompetence in znanje, ampak vseeno, a je tako težko zaposlit človeka? Pač najlažje je outsourcat haha.

Zakaj ne dobiš šanse? Saj tvoj šef vidi napredek, vidi, da se učiš in trudiš, a ni dovolj?
Privatnik pa reče, ja, to se ne izplača. EKONOMIJA.

Zato, ker 70% slovenskih IT firm živi od javnega sektorja. In ker so večinoma na nivoju neke garažne firme, ki sestavi nekaj škatel in malo pokonfigurira mrežo.

Po drugi strani si je pa lastnik že naredil bajto, kupil vikend ali dva, ima barko in dober avto ter samo to vzdržuje.

Ker je javni sektor nesposoben in koruptiven, pač dobiva pač pogodbe in vzdržuje svoj life.

Preprosto, po moje, v Sloveniji res ni projektov, ki bi zahtevali nek hud brainstorming in inteligenten folk.

Zato gre preprosto inteligenten folk v tujino, normiranec je ta odhod malo zmanjšal, če bodo res ukinili zdajšnjo obliko, se top lahko poveča, ker preprosto davki ne bodo vzdržni, niti jih inteligenten folk ne bo hotel plačati.

Marsikateri inteligenten ITjev se je preprosto odklopil od slovenske IT scene, ker je z delom v tujini videl, da se tukaj nič ne investira.

Mato989 je izjavil:

Mogoče pa ne znaš dovolj xD

Težko je kot izkušen ITjevec ne dobit šihta dandanes

Šiht dobiš, sam za koliko denarja in kako delo...

Meni so pa na vseh razgovorih rekli, da sem prekvalificiran, hočem previsoko plačo, in da ne vedo kako bi uporabili moja znanja.

V Sloveniji je zares kvalificiran kader težko dobiti službo, ker večina kadrovske, direktorjev in lastnikov sploh ne razume kaj se dela po tujini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Šiht dobiš, sam za koliko denarja in kako delo...


No saj to, ranga star 18 let in 20 let delovnih izkušenj >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

Vedno lahko freelancaš za tujino od doma. Projekti so lahko tudi po eno leto in več. Seveda pa ne moreš bluzit, ampak si (dobro) plačan po učinku. Imeti moraš zgleden github profil za začetek.

Invictus ::

WhiteAngel je izjavil:

Vedno lahko freelancaš za tujino od doma. Projekti so lahko tudi po eno leto in več. Seveda pa ne moreš bluzit, ampak si (dobro) plačan po učinku. Imeti moraš zgleden github profil za začetek.

Github ni potreben, sam ga sploh nimam, še nihče v tujini ni rekel zanj.

Spet neka slovenska fora...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

majster123 ::

Huh. Nevem a bi upal delati za tujino. Nimam dosti kompetenc. :D

Grimnir2 ::

Invictus je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Vedno lahko freelancaš za tujino od doma. Projekti so lahko tudi po eno leto in več. Seveda pa ne moreš bluzit, ampak si (dobro) plačan po učinku. Imeti moraš zgleden github profil za začetek.

Github ni potreben, sam ga sploh nimam, še nihče v tujini ni rekel zanj.

Spet neka slovenska fora...


Ti nisi razvijalec.
To je razlika.

Invictus ::

majster123 je izjavil:

Huh. Nevem a bi upal delati za tujino. Nimam dosti kompetenc. :D

To sam ti misliš...

Toliko amaterjev, kot sem jih srečal odkar sem freelancer, v Sloveniji težko zbereš na kupu.

Grow some balls...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

majster123 ::

Hvala za podporo, no!

Si bom probal poiskati nekaj v freelancu potem.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Security ali devops? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
646859 (4099) Lonsarg
»

Kater software uporabljate za avtomatizacijo skaliranja?

Oddelek: Programiranje
423433 (1489) pegasus

SQL in No-SQL v Dockerju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
537680 (7005) Mavrik
»

Guverner New Jerseya urgentno išče programerje za COBOL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5612433 (9482) ginekk
»

Smiselnost in uporaba mainframov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11921756 (19877) jype

Več podobnih tem