» »

Tehnična plat avtorske zaščite programske opreme

Tehnična plat avtorske zaščite programske opreme

Tr0n ::

TAGES™

Pozna kdo od vas to zascito? Nekateri novi izdelki (npr. igra XIII) jo uporabljajo in dosedaj se ni crack-a ali kaksne druge walk-around metode.

Kako dolgo bodo potrebovali za razbitje?


[spremenil naslov v splošnejše razumljivega -- m.]
  • spremenilo: Marjan ()

Thomas ::

Jest sem zmerej trdil, da dobra zaščita se da narest. Taka, da je ne premagaš za manj denarja, kot je vreden produkt ki ga ščiti. Naposled je nekdo to tudi dokazal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Nekaj bodo zagotovo pogruntali. Lepo bi bilo, če bi naredili tako zaščito, o kateri govori Thomas, vendar zgodovina pravi drugače. No, bomo videli.

BigWhale ::

Thomas,

Patience is a virtue. :)

Greva stavit? ;)

Thomas ::

Lahko. Med 1.9. in 1.10. 2004 nekdo od naju plača drugemu pijačo. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Kake tri mesece pred iztekom roka me more nekdo spomnit, da grem preverit... V skrajni sili, se bom moral sam igrat... ;)

Sicer se pa strinjam z avtorji te zascite, da najbrz generic crack-a ni moc narediti.

Law_Enforcer ::

To ste že videli?

mchaber ::

Popolna zaščita?:\

|O

Še vedno drži (in še dolgo bo) reklo:

Everything people make, can people break.;)


Čez nekaj let pa:


Everything computers make, can computers break.:)
.

Thomas ::

Enfoncer - skopirali niso. So pa skrekali, to pa. Ampak to ne šteje, ker crack ni enakovreden originalu. Haber - ne smeš se preveč zanašati na pregovore.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Ja, prvotno TAGES zascito, ki jo je imela igra Moto Racer 3 so zlomili v 48 urah.

Cisto na kratko razlozeno, se lahko dobi image, ki vsebuje TAGES podatke tako, da se najprej prebere medij od zacetka do konca in se naredi image, nato od konca do zacetka in se potem poiscejo razlike med tema dvema.

XIII ima verjetno kaksno novo verzijo. Image jim je ze uspelo naredit, problem je, da ima skoraj vsak pomemben file (.exe, .dll) v sebi tempirano zascito, ki se izvrsi ob dolocenem casu. Zato igra po dolocenem casu oz. v dolocenem odseku tudi preneha delovati.

Edina resitev je seveda TAGES emulator z ustrezno image tabelo ali nekaj v tej smeri.

mchaber ::

>Haber - ne smeš se preveč zanašati na pregovore.

Držal se jih bom, dokler bodo delovali v praksi:

In do sedaj so...:)

iration ::

Ampak TLF, ki je ob Deviance največja game release groupa, je "izdala" XIII, in nekako ne verjamem, da je ne bi skrekal 100%. It's the matter of honor :-)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tr0n ::

XIII je izdal FairLight, ampak so v NFO dodali "Boil the cds for about 5 hrs under a low heat to remove the protection. Install and Enjoy!" kar pomeni, da jim ni uspelo zadeve skrekat in bodo to verjetno naredile druge skupine.

Only time will tell.

NoUse4AName ::

Ravno zdajle sem naletel na: XIII_Crackfix.

Fury ::

crackfix je nuked.

grp.req.does.not.work.after.cable.station.level.12

grp.req. pomeni Group Request.. skrata.. vedo da so zasrali :)

NoUse4AName ::

Nov dan, nov crack: XIII Proper Crackfix-FLTDOX

iration ::

Pa je še ena zaščita šla po gobe.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Pa tolk so pametni tuki :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BigWhale ::

Do sedaj so ze vse zascite sle po gobe. Enostavno, je to pac narava zascit... :)

Gandalfar ::

Torej je sedaj Thomas dolzan BigWhalu pijaco?

Thomas ::

Ja sem. Če je zaščita res prebita.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Notes
~~~~~

To err is only human. The entire game was tested. Apparently no-one else
wanted to burn their fingers on it. The end sucks btw :-). Nice effort
from Ubisoft, it almost kept me busy for the weekend.

Glede na ta izsek iz .nfo datoteke ocitno ne potrebujes originalnega srebrnega ploscka za igranje. Se to kvalificira kot razbita zascita?

iration ::

A bojo tolk fer in updatal tole? :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Marjan ::

Debata naj prosim (glede na oddelek) ostane na tehničnem vprašanju o sami programski zaščiti.

Tr0n ::

Tudi Voodoo Extreme poroca o tem.

Ja, zascita je bila razbita, vendar so morali celotno igro preigrati, da so stestirali, ce je se kje kaksen time-bomb-encrypt, kar je pa dokaj zamudno. Sem preprican, da bodo razvili kaksne druge metode za testiranje ucinkovitosti crackov.

Ostaja pa dejstvo, da 1:1 kopija pri tej zasciti (se) ni mogoca, saj na koncu ne dobis 100% delujoc produkt.

Kako bomo pa sedaj backupirali originalne igre? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

CaqKa ::

nehali bomo igerce špilat.. založniki pa bodo k pameti prišli :)

BigWhale ::

> Ja, zascita je bila razbita, vendar so morali celotno igro preigrati, da so
> stestirali, ce je se kje kaksen time-bomb-encrypt, kar je pa dokaj
> zamudno. Sem preprican, da bodo razvili kaksne druge metode za
> testiranje ucinkovitosti crackov.

Govorim zelo abstraktno...
Ce pogledas exe, je notri zelo verjetno ena funkcija, ki se klice, ko se preverja zascita. Ta funkcija je vedno na enem in istem mestu v exe datoteki.

Problem je ugotovit kje je ta funkcija, ko enkrat ves, tudi ves kako se klice, en hex search po .exe datoteki ti pove kolikokrat se ta funkcija klice, kje se klice.. etc... Od tu naprej je vse skupaj samo se 'cake walk'. Ce je teh funkcij vec, je stvar sicer malo tezja ampak se zmeraj izvedljiva.
Preigrat je pa se vedno treba celo igro, da si 100%.

Thomas ::

Če vsebino nekako uganeš, nisi razbil zaščite. Vendar ne vem, kaj se je zares zgodilo. Počakejmo mau!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

XIII CD Fix Tip

A post to the XIII PC Tech Forum offers some work around tips for users having troubles running XIII on systems that have CD copying software installed.

Toliko o Tages zasciti. Na koncu bodo imeli vec skode, kot koristi.

mchaber ::

>Problem je ugotovit kje je ta funkcija, ko enkrat ves, tudi ves kako se klice, en hex search po .exe datoteki ti pove kolikokrat se ta funkcija klice, kje se klice.. etc...

Problem?:\

Če je zaščite samo v exe potem je to peace of a cake.Poiščeš in spremeniš v 000000:D . Če pa vsak fajl pričakuje nek call od exe, potem pa je malo več dela.
Naprimer, če si se hotel znabiti aktivacije Win2003 si pač zamenjal nekaj fajlov na cdju in ni blo več ne duha ne sluha o njej.Toliko o M$ masterjih :D .

Okej več ne bom govoril, ker itak vse veste0:)
.

BigWhale ::

> Problem?

Ja. A napisem en tak exe, kjer bos blazno tezko nasel kje se klice funkcija, ki skrbi za zascito?

Hint:

Funkcijo lahko klices na poljubnem mestu, sporocilo o napaki pa javis pol ure kasneje.

Sploh pa, ce exe precej dobro zapakiras skupaj, ga bodo raznorazna orodja prav tezko brala. Enkrat sem celo studiral o ideji, kjer bi bil exe sam nek pseudo program, ki bi samega sebe precital v memorijo se na usterzen nacin razpakiral, da bi dobil pravi exe in ga kar iz spomina startal.

:)

Ampak tudi okrog tega se da... ;)

Thomas ::

A sem torej zgubil stavo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

>Funkcijo lahko klices na poljubnem mestu, sporocilo o napaki pa javis pol ure kasneje.

Lepo odpreš v dissamblerju pa ne nek način ki ga tu nesmem opist lepo poiščeš in spremeniš tisti 0,5h timer v npr. 99h.:\

>A sem torej zgubil stavo?

Da
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Ubisoftov DRM deloval? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12419887 (16488) BaToCarx
»

Dostopnost RTV Slovenija in MediaPlayerConnectivity

Oddelek: Zvok in slika
53417 (3311) pivmik
»

Ubisoft bo opustil StarForce zaščito

Oddelek: Novice / Varnost
174113 (3270) Mirč
»

TOCA Race Driver 2 ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
766774 (4317) gappee
»

Zakaj rabm crack...?

Oddelek: Programska oprema
253608 (3139) Vesoljc

Več podobnih tem