» »

Zakaj rabm crack...?

Zakaj rabm crack...?

nicnevem ::

Dumb question...
Samo informativno me zanima zakaj potrebujem crack pri raznim špilih, programinh..., ki naj bi bili kopija originala....če cracka nimaš, ti napiše (ponavad) da ne najde cd-ja...sam v čem je fora? A majo cd-ji kako zaščito, ki se aktivira ko ga presnameš in ti ga zato pol ne najde :\
..kako program ve da ne laufa original?

če ma kdo preveč časa naj mi prosm mal razloži

Caligula ::

odvisnost? :D

Groovy ::

Program pri "full instalu" samo pri pogonu "rabi" prečekira CDrom oz. "originalnost programa", ostali podatki pa so instalirani na tvojem disku. Zato je ponavadi samo .exe file spremenjen tako da pač ne čekira "originalnosti".
As easy as that. :8)
I am the captain of my soul

Fizikalko ::

To ni odgovor na vprašanje, ki ostaja - kako ta exe file ve, da cd ni original? (ni pa vprašanje, kako crack to checking obide)

boych ::

Na originalnih CD-jih je nekak spečena neka dodatna koda, ki je ti z navadnim pekačem ne moreš spečti in to kodo preverja ta .exe file. Isto je pri play station igrah, zato tam rabiš čip, ki to kodo nonstop šiba sistemu...ups da se nebom preveč rezpričal(flower power):8)
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

joze ::

Mislim, da sem nekje prebral, da ima cd nekakšen vodni žig in tega išče originalen exe fajl.Če ga ne najde potem programa ne zažene.Crack pa je spremenjen tako, da tega ne preverja in gre direktno v program.

Fizikalko ::

Kaj je to vodni žig? Če je to nekaj fizičnega in ne softwareskega, potem dvomim, ker ne dojamem, kako bi program brez ustreznega, temu prilagojenega hardvera to čekiral. Sej CD rom ni narejen za čitanje nekih piosebnih žigov, ali pač? A res noben ne ve, kako je s tem? Jože, kje pa si to prebral, morda tam piše, kaj je ta vodni žig... LP ;)

SasoS ::

Ubistvu ravno tako to narediš :D. Na CDROM tovarniško zapečeš bad sektorje, ki jih enota potem ne more prebrat. Ako se nahajajo tam ko je treba, se špil požene drugače pa ne. Pečka ti pa teh bad sektorjev ne bo prepisala oz. jih sploh ne more narest na plati za pisanje...

gkovac ::

Fantje tale tema postaja sumljiva... previdno pri odgovorih ker drugače bo izbrisana.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Taras_Bulba ::

hehe lahko pa program nekak prepričaš, da naj naredi ravno obratno kot bi sicer. //megla, megla, da se ne briše...:D

joze ::

Ne spomnim se več kje sem prebral, predstavljam pa si to tako, kot da bi imel na ključu od vhodnih vrat fizično označeno, da je to tvoj ključ in bi vedno pogledal če imaš pravi ključ, s tistim ki nebi imel označbe pa nebi hotel odkleniti, čeprav je ključ pravi zavora bi bila la v tvoji glavi.Če pa se nebi oziral na to ali je ključ označen ali ne, bi brez težav odklenil z enim ali z drugim.

jjohny ::

Mene pa zanima kako se naredi crack. Saj ga ne bom šel jaz delat, ker verjetno doti premalo vem o teh stvareh. Če bi imel source kodo, potem verjetno za profije ni problem (to razumemem). Kaj pa če nimaš izvorne kode, kako lahko potem to narediš??? A obstajajo morda kakšni programi, ki ti iz .exe naredijo source kodo???

lp, jani:\ 8-O :D

boych ::

to pa lih ni najboljše vprašanje za to temo.
offtopic pa še ...
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Dr_M ::

ne ne mores nardit source, pa itak je za to ne rabis. rabis samo HEX editor in precejsnje poznavanje tega...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hypno ::

dr_M, samo HEX editor velikokrat premalo.

Včasih treba tut kak register pogledat. :)
Great are mysteries of the mind ...

Dr_M ::

Hypno no ja..to itak vedno pride v postev. sam ce hoces karkoli nardit, rabis hex editor, da spremenis klice na zascito...oz neki tazga :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Huh, resno ne vem zakaj se spljoh rabi crack. Kolikor vidim ima folk povsod cracke, doma si pa lahko naredim popolnoma delujočo kopijo originala in ne rabim nobenega cracka.
Kje je fora?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mchaber ::

>Kje je fora?

Fora je v tem, da vsi ne znajo narediti popolnoma delujoče kopije originala...:)
.

joze ::

Al pa originala nimajo če smo pošteni.

jjohny ::

Če prav razumem ima hex editor funkcijo Open in potem pač izbereš neki .exe file in on ti ga odpre (podobno kot Word odpre .doc)???
Meni se zdi, da je file .exe zapisan v strojnem jeziku. A se morda motim???

lp, jani

Jebiveter ::

ne, se ne motis. Zato pa ti tudi, ko odpres binarni fajl (.exe,...) z HEX editorjem le-ta prikaze vsebino fajla v hexadecimalni kodi. Za le-to razumet pa je dobro, da malo poznas delovanje racunalnika (joke - understatement):\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Romčy ::

mchaber ,ja kopijo ne znajo nardit, crack pa znajo. Zanimivo ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Romčy ()

pingo76 ::

Fora je v tem, da vsi ne znajo narediti popolnoma delujoče kopije originala...

No frajer pa naredi kopijo zaščiteno z starforce 3 zaščito. Poleg tega pa vsi niti ne morejo naredit tega ker imajo preslab/neprimeren hardver za to (EFM...).
Pa da ne bo kdo kaj sumil naj povem, da so me od vedno mikale zaščite in sem se včasih rad poigral z njimi. Zdaj nimam več časa/volje. Sem pa zagrizen hardveraš ne pa "cvetličar" (kdor razume razume).
Krekerji:D, ponavadi poleg editorja uporabljajo tudi kak debugger.

pivmik ::

Frajerji naredijo kopijo StarForcea s programom BlindWrite :)
LP, Gregor GRE^

jlpktnst ::

mimogrede, samo z hex-editorjem NIČ ne moreš. Rabiš najmanj dober debugger pa disassembler (spravi v assembler=zbirnik); torej obstaja program ki prevede programe nazaj v programski jezik, vendar NE v izvorno obliko, ampak v ponavadi spremenjen asm.

edit: zakaj rabiš krek? ker bi nekateri radi da kupiš nekaj kar ne rabiš kupit, pa si pameten in raje uporabiš krek.

ps: nikjer ne piše da odobravam uporabo nelegalne programske opreme ali kršenje pogodb s proizvajalci prog. opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Vesoljc ::

zabavno bojda postane, ko program sam sebe časovno meri... lahko namreč ugotovi, da ga nekdo upočasnjeno opazuje (recimo skozi debugger)...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unattended installation

Oddelek: Programska oprema
101693 (1420) Blisk
»

Spreminjanje programa

Oddelek: Programiranje
7919 (881) krneki0001
»

Potrebuje HEX v BIN pretvornik

Oddelek: Programiranje
101816 (1669) roscha
»

kakšnen program za gledanje source ,če mam samo exe file?

Oddelek: Programska oprema
121330 (1101) DMouse
»

Prevod programa

Oddelek: Programiranje
71073 (930) Thomas

Več podobnih tem