» »

Brezplacne e-polnilnice LJ

Brezplacne e-polnilnice LJ

miha1135899 ::

Pozdravljeni,

Lidl je dvignil hitrost polnjenja in zacel polnilnice zaracunavati.
Glede na malo kilometrov in 1x tedenski nakup mi je polnjenje v casu nakupa ravno lepo pokrilo porabo, brez nekega razmisljanja.
To je cca 20-30€ domacega polnjenjenja na mesec.

A sploh se kaj drugega brezplacnega obstaja v teh casih?

Sej ne da sem skrtuh, bolj fino se ti zdi zastonj natakat, ce je pa usput pa se toliko bolje.

p0ki ::

Uh to si pa malo zamudil, mislim, da so pred dobrim letom/dvema šle vse oziroma vsaj večina javnih polnilniv v LJ na plačljiv sistem.
V MB smo imeli 3 mestne polnilnice do predkratkim še zastojn, sedaj pa je vse za plačat.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

LeQuack ::

Primerjava cen v Sloveniji je pokazala, da je polnjenje na najhitrejših polnilnicah najdražje. Dražje tudi od točenja bencinskega goriva.
https://si.bloombergadria.com/ostalo/av...

Torej če hočeš prišparat moraš kupit bencinarja.
Quack !

Mare2 ::

LeQuack je izjavil:

Primerjava cen v Sloveniji je pokazala, da je polnjenje na najhitrejših polnilnicah najdražje. Dražje tudi od točenja bencinskega goriva.
https://si.bloombergadria.com/ostalo/av...

Torej če hočeš prišparat moraš kupit bencinarja.


Tole bo kar držalo. Eden je napisal, kako mu prav pride el. skiro. Tačas, ko se avto fila, se zapelje z njim domov in potem čez nekaj ur spet po avto. Doma nima možnosti polnjenja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

2dark ::

miha1135899 je izjavil:

Pozdravljeni,

Lidl je dvignil hitrost polnjenja in zacel polnilnice zaracunavati.
Glede na malo kilometrov in 1x tedenski nakup mi je polnjenje v casu nakupa ravno lepo pokrilo porabo, brez nekega razmisljanja.
To je cca 20-30€ domacega polnjenjenja na mesec.

A sploh se kaj drugega brezplacnega obstaja v teh casih?

Sej ne da sem skrtuh, bolj fino se ti zdi zastonj natakat, ce je pa usput pa se toliko bolje.


Saj lahko. Doma.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

feryz ::

Itak da si škrtuh, totalni.

Bom vprašal soseda, če je pri nas na placu še gratis. Mislim, da sta dve polnilni mesti, eno on zaseda non stop, druga bo lahko zate.
Res je, da je 40 km iz Ljubljane, ampak lahko se pripelješ zvečer in prespiš v avtu ta cajt, ko se fila. Prijetno s koristnim.

Gambino ::

Kupiš EVja in si želiš brezplačnega polnjenja, pa kaj še.

Čeprav z vidika onesnaževanja mest bi to bilo čisto OK.

Treba bi bilo pobiranje taks (za vstop v mesto) za avte z notranjim izgorevanjem, ter s tem denarjem omogočiti polnjenje EVjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Invictus ::

Naj lastniki EV lepo plačajo kar porabijo.

Ne bomo jim ostali plačevali "bencina"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pingme ::

Polnjenje na elektriko bo postalo v prihodnosti še bistevo dražje, ker ko bo delež narasel, bodo države morale nadomestiti izgubo miljard iz dajatev na goriva. Ker tega na domačih polnilnicah seveda ne bo možno enostavno implementirati, bodo verjetno uvedli plačilo ob registraciji z možnostjo poročanja, če ne boš sam, bo pa mesečni pavšal glede na prejšnjo porabo in potem poračun.
Prihodki od goriv so ogromen proračunski vir in ga bo pač potrebno nadomestiti, elektrike za več kot 100% ali 200% pa ne bodo mogli kar tako podražiti. Bencin bi bil brez dajatev le 1/3 trenutne cene.

Utk ::

Jah, meni je vseeno ali grem v hofer ali lidl, sem pa šel parkrat v lidl, ker mi je prav prišlo malo dopolnitve. Če ne zavlačuješ, boš recimo zapravil not 30 evrov, porabil pa za 60 centov elektrike. Če boš zapravil 10 evrov, boš težko v tem času napolnil več kot za 20 centov, itd.

Tako da tisto ni bila slaba poteza, da so imeli zastonj z omejeno hitrostjo. Morda bi morali to ohranit, zastonj s 15-20 kw, če hočeš 50, pa plačaj.

pingme ::

Neumnost - vse polnilnice bi morale računati čas polnjenja, katerega cena se določi na moč polnilnice in ločeno tudi porabljeno energijo.
Tako preprečiš, da nekdo namenoma blokira polnilnico z večjo močjo, polni pa "po kapljicah".

Utk ::

Predvsem bi morali odstranjevat avte, ki ne polnejo. Naftaše itak, ampak tudi razne avant2go in vse kar obstaja, ki tam parkira za brez veze.

fikus_ ::

Za nekatere je to zastonj parkplac.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pingme ::

Daš 5-10 eur na uro in še dodatno visoke kazni za nepriklopljeno vozilo (kamera posneme registrsko).

feryz ::

Jaz se moram tudi registrirati za polnjenje.
Čeprav je to pri priključnih hibridih totalna norost.
Ampak, kar prevlada je frej parkirplac. Ponavadi celo v prvi vrsti.

solatko ::

Fantje, v yugi je bila še kakšna stvar zastonj, v kapitalizmu zastonj kosila ni in to smo hoteli.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Fantje, v yugi je bila še kakšna stvar zastonj, v kapitalizmu zastonj kosila ni in to smo hoteli.

V yugi je bil zastonj samo goli otok.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Dimnik ::

solatko je izjavil:

Fantje, v yugi je bila še kakšna stvar zastonj, v kapitalizmu zastonj kosila ni in to smo hoteli.


Kaj utrujaš z jugo v tej temi

fujtajksel ::

fikus_ je izjavil:

Za nekatere je to zastonj parkplac.


Po drugi strani bi bilo v perspektivi dobro, da bi imeli parkplaci večinoma polnilne priključke.
Da bi se e-avti pretežno lahko polnili takrat ko sije sonce. Hranilniki elektrike so precej dražji kot paneli.

kixs ::

solatko je izjavil:

Fantje, v yugi je bila še kakšna stvar zastonj, v kapitalizmu zastonj kosila ni in to smo hoteli.


Sej zdravstvo, solstvo je tudi danes... NI, tako kot vcasih ne.

solatko ::

Dimnik - Zato, ker se vsi nekaj pizdite, ker je treba stvari (kosilo) plačat!
Delo krepa človeka

Utk ::

Tipičen "komunist". Ko je bilo za vzet zastonj to kar je država častla v Jugoslaviji, je vzel, ko je sam kaj zaslužil na črno, pa bog ne daj da bi "delil".

Vsi ste isti.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Tipičen "komunist". Ko je bilo za vzet zastonj to kar je država častla v Jugoslaviji, je vzel, ko je sam kaj zaslužil na črno, pa bog ne daj da bi "delil".

Vsi ste isti.

Itak.

Država naj mi zrihta stanovanje, ampak davka nanj pa ne bi plačeval :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Utk - Pri vsaki plači smo plačali 3%-te za stanovanjsko gradnjo, tega v kapitalizmu ni. Pa si je večina stanovanja kupilo ali zgradilo hiše in ni nihče nič dobil nazaj, res pa je inflacija, kredite razpolovila. Delo na črno tudi danes nihče ne "deli" pa še davkov bi se vsi izognili za redno, knjiženo delo.

Invictus - Vsi bi radi, da država zrihta vse a nihče nebi davkov plačeval.
Delo krepa človeka

Utk ::

Delo na črno tudi danes nihče ne "deli" pa še davkov bi se vsi izognili za redno, knjiženo delo.

Normalno, samo da nekateri ne fantaziramo kaj vse bi morala država naredit z denarjem, ki ji ga nočemo dat. Čim manj dat, država pa naj čim manj dela, ker dela samo sranje. Jugoslavija, Slovenija in vsaka druga.

solatko ::

Utk - Ne vem zakaj se potem nikjer ne morejo zment, da bi bilo vse privat, tudi oblast? Nikjer niso ukinili države, ker preveč troši za svoj obstoj, a ni to čudn?
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Itak da želimo normalni ljudje državi čim manj dati, če pa iracionalno porablja denar, da o korupciji niti ne govorimo. Zgine par miljončkov, 2 članka se pojavite v časopisu in to je to, čez en teden vse pozabljeno. Ko se komu zamaje stolček... gre pač drugam. Državo bi morala voditi vsaj stroka. A je minister za obrambo vojak? Ministrica za zdravje je ekonomistka. Pričakoval bi zdravnika, kirurga. Za infrastrukturo bi pričakoval gradbinca...

Sej verjetno narobe razmišljam. Rabimo na vodstvenih položajih managment, ekonomiste, da upravljajo z ljudmi in denarjem. Zaenkrat jim gre super.

Utk ::

solatko je izjavil:

Utk - Ne vem zakaj se potem nikjer ne morejo zment, da bi bilo vse privat, tudi oblast? Nikjer niso ukinili države, ker preveč troši za svoj obstoj, a ni to čudn?

Država bi se morala obnašat tako kot firma, in tudi mi do nje kot do neke firme. Mi njej plačujemo za neke stvari in ona mora to dostavljat. Čisti biznis. In za tolk kolk ji plačujemo, ne dostavlja kaj dost.

starfotr ::

MIHAc27 je izjavil:

Itak da želimo normalni ljudje državi čim manj dati, če pa iracionalno porablja denar, da o korupciji niti ne govorimo. Zgine par miljončkov, 2 članka se pojavite v časopisu in to je to, čez en teden vse pozabljeno. Ko se komu zamaje stolček... gre pač drugam. Državo bi morala voditi vsaj stroka. A je minister za obrambo vojak? Ministrica za zdravje je ekonomistka. Pričakoval bi zdravnika, kirurga. Za infrastrukturo bi pričakoval gradbinca...

Sej verjetno narobe razmišljam. Rabimo na vodstvenih položajih managment, ekonomiste, da upravljajo z ljudmi in denarjem. Zaenkrat jim gre super.


Če imaš inženirje na vodilnih položajih, imaš dobro narejene stvari, ni pa nujno da so dobro prodane. Problem so vedno ekonomisti in ostali priskledniki.

MIHAc27 ::

Sej za digitalno preobrazbo je elektrotehničarka. Ma jaz za doma nikoli ne bi kupil Acer Travelmate P2 in podobnega. Mi je škoda denarja. 3 leta nazaj za korono, ko se je nujno rabilo prenosnike ok, sedaj pa to res ni bila najboljša poteza. Tole se bo pokvarjalo na polno v roku 2-3 let(slabi panti in plastik ohišje).

In super, da so prenosniki čakali 1 leto v skladišču. Samo še 1 leto je garancije.

starfotr ::

Prenosniki so bili politična poteza oz. usluga za nekaj. Praznenje skladišč in delanje posla dvornim dobaviteljem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teror parkomatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36327139 (2900) codeMonkey
»

Evropski parlament izglasoval prepoved dizelskih in bencinskih avtomobilov po 2035. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
43630487 (12390) AtaŠtumf
»

Problem polnjenja električnih vozil v triplex garažni hiši

Oddelek: Loža
312175 (1321) Invictus

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21919481 (11444) 2dark

Več podobnih tem