» »

edavki in sepa

edavki in sepa

lolipop2 ::

Hej!

Rabim pomoč. Mi lahko nekdo napiše step by step, kako si lahko izvozim sepa datoteko za plačilo prispevkov v edavkih? Iščem, pa ne najdem kje za vraga je to. Prej mi je to delal računovodja, sedaj pa moram sam.
Če grem na obrazec oddanih prispevkov imam tam opcije izvoz "pripravi upn" in "eplačilo". Ampak nikjer ni tega, da bi izvozil v sepa, katero potem lahko uvozim v proklik. Grrrr

Hvala.

velikBrokoli ::

Pojdi pod vložene dokumente in najdi vložen dokument s prispevki.

lolipop2 ::

velikBrokoli je izjavil:

Pojdi pod vložene dokumente in najdi vložen dokument s prispevki.


To imam odprto. Ampak nikjer ne najdem tega gumba za izvoz plačil v XML sepa.

pingme ::

Mislim, da eDavki nimajo te možnosti. Lahko zgenerirajo QR kodo ali pa plačaš čez Flik.
Sicer je pa xml enostaven - odpri prejšnjega in samo zamenjaj datume in zneske. Potem 12 mesecev samo datume menjaš, pa namen, če želiš da je tudi tam napisano obdobje.

starfotr ::

Jaz sem vsa vprašanja naslovil na FU. So zelo prijazni in radi pomagajo. Eden bolj prijaznih servisov od JU.

lolipop2 ::

izgleda, da res ni možno. Očitno mi je računovodja to delal v svojem programu. :-/
Sem kar ročno naredil... 4 virmani. Malo sicer traja, ampak ajd. ČE smo že 20., potem ne sme biti težko. Ne vem pa, zakaj eDAvki nimajo eplačil z NLB urejenimi. Mislim... največja banka... pa ne moreš eplačila narediti.

Daniel ::

Jaz si vsak mesec izvozim 9 UPNjev iz edavkov in pač plačam na E-bančništvu. Drugače zaenkrat ne gre.

ReRMh ::

to ne pride v poštev?

lolipop2 ::

ReRMh je izjavil:

to ne pride v poštev?


a to je kot neke vrste "trajnik"?

Daniel je izjavil:

Jaz si vsak mesec izvozim 9 UPNjev iz edavkov in pač plačam na E-bančništvu. Drugače zaenkrat ne gre.


opcijo imam tudi, da si dam pdf upn naloge.... pa jih plačam prek osebnega klika. Pa še provizije se izognem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

ReRMh ::

lolipop2 je izjavil:

a to je kot neke vrste "trajnik"?

polavtomatska direktna bremenitev (potrdiš v ebanki) in lahko vključiš več 'upravičencev'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem vsa vprašanja naslovil na FU. So zelo prijazni in radi pomagajo. Eden bolj prijaznih servisov od JU.

Sam res.

Še opozorijo te, da kaj popravi, da ne plačaš kazni plus zastonj davčno izobraževanje...

Ne smeš jih pa ignorirati, imajo tudi svoje roke, da zaključijo odprte tickete.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pingme ::

lolipop2 je izjavil:

ReRMh je izjavil:

to ne pride v poštev?


a to je kot neke vrste "trajnik"?

Daniel je izjavil:

Jaz si vsak mesec izvozim 9 UPNjev iz edavkov in pač plačam na E-bančništvu. Drugače zaenkrat ne gre.


opcijo imam tudi, da si dam pdf upn naloge.... pa jih plačam prek osebnega klika. Pa še provizije se izognem.

Ni potrebe po množini - za vse prispevke si lahko zgeneriraš eno qr kodo ali pa še bolje in hitreje - uporabiš Flik.
Jaz sem tako plačal ta mesec, ker sem dobil previsok e-račun, ker je bilo v znesek prišteto še doplačilo akontacije za preteklo leto in poračun, čeprav sem to že prejšnji mesec plačal in so bile postavke že febrarja zaprte.

Daniel ::

Lahko pojasniš kako priti do ene QR kode za vse prispevke? Meni jih zmeraj prikaže ločeno, kar seveda pomeni tudi 9x40 centov banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

ReRMh ::

Daniel je izjavil:

Lahko pojasniš kako priti do ene QR kode za vse prispevke? Meni jih zmeraj prikaže ločeno, kar seveda pomeni tudi 9x40 centov banki.

ker tam sami razparcelirajo zneske:
Ne glede na navedeno z enim e-računom plačate obveznosti določene z obračunom prispevkov za socialno varnost, ki so oddani v tekočem mesecu, obveznosti iz naslova akontacije dohodnine in dohodnine od opravljanja dejavnost ter druge obveznosti opredeljene v seznamu obračunov davka na podlagi katerih se izda e-račun, če zapadejo v plačilo isti dan.

pingme ::

eKarticaO, poklikaš postavke, ki jih želiš plačati, nato pa ali ePlačilo (Flik) ali Pripravi UPN (in je gor tudi QR).
Če greš pa čez dokument na Pripravi UPN, dobiš 4 x QR, če daš pa ePlačilo pa vse skupaj plačaš čez Flik.
V vsakem primeru je torej Flik najboljša opcija.

ReRMh ::

pingme je izjavil:

eKarticaO, poklikaš postavke, ki jih želiš plačati, nato pa ali ePlačilo (Flik) ali Pripravi UPN (in je gor tudi QR).
Če greš pa čez dokument na Pripravi UPN, dobiš 4 x QR, če daš pa ePlačilo pa vse skupaj plačaš čez Flik.
V vsakem primeru je torej Flik najboljša opcija.

najbrž res, samo zahteva več pozornosti s tvoje strani - je pa res kot je napisano, e-račun dobiš tudi če imaš preplačila, čeprav ga pred potrditvijo popraviš kot vsak upn.

pingme ::

Jaz imam sicer eRačun, ampak bom po novem verjetno enkat po desetem v mesecu kar čez Flik plačeval, ker gledati ali bo eRačun prišel 18. ali 19. ali celo 20-tega ni ravno ok.

ReRMh ::

pingme je izjavil:

Jaz imam sicer eRačun, ampak bom po novem verjetno enkat po desetem v mesecu kar čez Flik plačeval, ker gledati ali bo eRačun prišel 18. ali 19. ali celo 20-tega ni ravno ok.

pogledaš in potrdiš, ko pride, je časovno nastavljeno - do sedaj sem enkrat samkrat dobil opomin zaradi neplačila ddv, pač pride furs s tremi chinooki in swat ekipo, te zaležejo in je... ko se zjokaš in jih na kolenih z rokami za vratom prosiš za milost, pa radi kakšeno rečejo in popijejo kak... čaj... :D

pingme ::

Ja in če ni, pogledaš nasledni dan, ...
Tako greš pa vsakič kadarkoli po desetem na edavke (čez telefon seveda), označiš in potrdiš čez Flik.

ReRMh ::

pingme je izjavil:

Ja in če ni, pogledaš nasledni dan, ...
Tako greš pa vsakič kadarkoli po desetem na edavke (čez telefon seveda), označiš in potrdiš čez Flik.

jojno... za eračun dobiš notifikacijo na telefonu (in emailu) s prstom 2x potapkaš in je. sicer te ne prepričujem - meni je flik sicer v redu zaradi neprovizije in takojšnosti ampak za komotnost pa ne odstopim od eračuna :D

Invictus ::

UPN je meni najbolj simple.

eračun je odvisen od banke, če ima dobro implementirano. Moja nima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Enkrat na leto po oddanem DDD-DDD naštimaš trajnik/scheduled transfer, ki vsak mesec pošlje denar na vse račune. Je to preveč zakomplicirano, sem edini, ki to počne?

lolipop2 ::

Ampak 21. stoletje... digitalno... bi sklepal, da ni to neka težava naredit, v wdavkih dodati izvoz sepa, da potem lahko uvoziš v proklik. En dodaten feature, potem pa naj uporabnik izbira kaj in kako. A nimamo celo nekega ministrstva za dogitalizacijo? C'mon... bi rad imel to opcijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
57995683 (328) AgiZ
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426752 (1394) dronyx
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421108 (14454) maticb492
»

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12819232 (16295) opeter
»

Elektronski računi 01.01.2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6119293 (11798) prtenjam

Več podobnih tem