» »

Ugašanje računalnika

Ugašanje računalnika

mighty ::

Lep pozdrav najprej vsem!

Mam en velik problem in zato sm se sedaj obrnil še na ta forum.

Po vgraditvi novega RAM modula TwinMos 512Mb PC3200, se mi je začel računalnik resetirat. Po reinstalaciji Windovsov ni bilo nič bolje, ampak sčasoma je kar samo od sebe nehalo. Ubistvu pa kot kaže napaka ni izginila, ker se mi še vedno meče vn, le da sedaj le med eno aplikacijo in to je Counter-Strike. Pojavi se blue screen in napiše nekaj o memory dumpu in omeni tudi file kymxer.sys.

Prosim da mi pomagate če mi le lahko hvala.

P.S.:
Še moj comp:
ATHLON XP 2000+
Epox 8RDA+
ATI Radeon 9000pro
TwinMos PC3200 512MB
Windows XP

SavoS ::

Ja, če sem te prav razumel si dal not en ram modul, nisi pa povedal. ka si mel prej, mogoče ti timingi ne štimajo. Pejd v bios in daj prvo na defaul nastavitve pa pol malo probaj programe stestirat, probaj še ta ram v drugi slot dat in potem sprobaj programe.....drugače pa še obstaja en program z imenom Memtest86 mislim, da pa si ga dol potegni in z njim stestiraj tvoj ram, .......ali pa maš mašino preveč navito, hmmmmmm lahko je maljon stvari zaka ti mašina jebe.......mogoče pa sploh ni ram kriv........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mighty ::

V Biosu kot sem gledal je vse normalno, RAM mi lepo zazna na 400Mhz in to je to, vse ostalo sem pustil pri miru. Prej sem imel 512Mb PC2700, ki pa me je kar naenkrat zapustil, crknu je in ne vem zakaj.

SavoS ::

Reči hitro a maš še v garanciji plato?? jaz bi jo nazaj neso v trgovino!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mighty ::

Mam v garanciji, mislm da še ene 6 mescev. Upam da maš prav.

mighty ::

Nesel plato in RAM nazaj vendar, ko sem prišel domov sem ugotovil da se napaka še vedno ponavlja. Poskusil sem še enkrat namestiti WinXP, toda mi sedaj to več ne uspe. Saj se instalacija prekine z raznimi napakami. Any ideas?

Tiger ::

Ali imaš to Nforce 2 plato, kaj ni za te priporočeno, da se uporablja 2 modula? Drugače pa ram nastavi na 333MHz,..

mISOk ::

Hi!

Jaz mam isto plato pa 1800+ in iste rame sam da mam 2x po 256 (pc3200) pa nisem mel nobenih problemov!
A ko si mel prejsnje rame je blo vse ok? Ko si prej reku da si nesu stavr nazaj me zanima a so ti vse (ram in plato) zamenjali?

mighty ::

RAM sem nastavil že prej na 266Mhz a to ni odpravilo napake.

Zamenjali so mi le RAM in ne MB. Čeprav mi je zelo čudno da niso zamenjali obojega, ker sem vbistvu MB nesu na servis RAM pa samo tko mal zravn nesu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308808 (6536) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077148 (5280) mare87
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457294 (4976) pele-on
»

Corsair vs all other memory moduls

Oddelek: Kaj kupiti
221630 (1212) Dr_M
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329089 (5552) AtaStrumf

Več podobnih tem