» »

Zakaj in kako je Maribor zaostal za Ljubljano?

Zakaj in kako je Maribor zaostal za Ljubljano?

Temo vidijo: vsi

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Invictus, tebi so pa nekoč eni Štajerci morali "fejst na žulj" stopit :D:D:D....

No, nismo "zajebali" lokalci pri Magni (tu se je Magna sama kao "zajebala"), nismo pri Geberitu, nismo pri B/S/H-ju v Nazarjah, pa pri Odelu v Preboldu tudi ne, še kar bi se našlo tega... Samo verjetno ne dovolj...

Lp

Jože

Invictus ::

Seveda ste zajebali lokalci, saj je Počivalšek vaš...

Kaj vam ni jasno ?!?!?!

Da ne govorim o glupih Mariborčanih, ki na enih protestih "odstopijo" župana, na naslednjih pa istega izvolijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

Slučajno sem našel, da vlada ne jebe samo vzhodno od Trojan, ampak tudi jebe investicije zahodno. Torej so za njo sprejemljive le investicije v LJ in okolici.

Letališče Portorož že ima v načrtu 200 metrov daljšo pristajalno stezo od leta 2015 in leta 2023 so se na vladi spraševali, če ni boljše zapreti to letališče, ker stagnira. Da pa bi na ministrstvu v 8. letih uredili dokumentacijo za podaljšanje steze iz 1200 metrov na 1420 metrov. No to pa ne. Raje uničijo to letališče, da bo na koncu samo 1 letališče v državi. Ve se kje

2015
LETALIŠČE PORTOROŽ: Pristajalna steza daljša za 200 metrov
https://www.regionalobala.si/novica/let...

2018
Letališče Portorož načrtuje podaljšanje vzletno-pristajalne steze na 1379 m, s tem pa bodo postali tudi komercialno bolj zanimivi
https://www.blog.uporabnastran.si/2018/...

2023
Bodo Aerodrom Portorož prenovili ali zrušili?
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Portoroško letališče pa si že dolgo prizadeva za podaljšanje letališke steze za 220 metrov, in sicer z zdajšnjih 1200 na 1420. To bi namreč omogočilo pristanek večjih letal. Njihove trenutne zmožnosti so omejene na letala z nosilnostjo do 70 potnikov, medtem ko bi s podaljšanjem steze lahko omogočili pristanek letal z nosilnostjo do 120 potnikov.

S tem bi omogočili pristajanje letal kot sta Airbus 318 in Bombardier CS100, ki imata okoli 110 sedežev.

kamiKaZaA ::

Invictus je izjavil:

Da ne govorim o glupih Mariborčanih, ki na enih protestih "odstopijo" župana, na naslednjih pa istega izvolijo...

Edini, ki je odstopil je bil Kangler. Kdaj za tem je Kangler spet zmagal oz. smo ga po tvoje spet izvolili? Res si obremenjen z Mariborom in pišeš vse slabo o njem zraven tega pa še polno laži!

Master_Yoda ::

V prejsnjih volitvah je prisel Kangler v drugi krog in smo potem imeli "super" izbiro med Arsenovicem in Kanglerjem.
Dovie'andi se tovya sagain.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Invictus je izjavil:

Da ne govorim o glupih Mariborčanih, ki na enih protestih "odstopijo" župana, na naslednjih pa istega izvolijo...

Edini, ki je odstopil je bil Kangler. Kdaj za tem je Kangler spet zmagal oz. smo ga po tvoje spet izvolili? Res si obremenjen z Mariborom in pišeš vse slabo o njem zraven tega pa še polno laži!



Že to da je prišel v drugi krog je sramota enake magnitude kot izvolitev.

Sicer pa Arsenovič ni nič kaj boljši kot Kangler.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

Seveda ste zajebali lokalci, saj je Počivalšek vaš...

Kaj vam ni jasno ?!?!?!

Da ne govorim o glupih Mariborčanih, ki na enih protestih "odstopijo" župana, na naslednjih pa istega izvolijo...


Glede na tvoje zelo očitne frustracije imam na sumu, da so ti štajerci v preteklosti kar nekaj bab konkretno nažgali :))
Te teorije sem v mladosti več krat slišal...prišli hilbiliji v LJ študirat, množično žgali lokalne žabice, te to se vračale, ker je kvaliteta bila boljša od domače :)

gruntfürmich ::

kako pa si potem razlagaš frustracije mariborčanov nad ljubljančani?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

kako pa si potem razlagaš frustracije mariborčanov nad ljubljančani?


Zagotovo bi jih bilo veliko manj če LJ s posebnim zakonom ne bi dobivala veliko več denarja kot MB...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Meni štajerci niso naredili nič. Sam še vedno še čudim nad njihovimi debilizmi, sploh iz Maribora. Tam je res center štajerskega debilizma.

Ostala Štajerska je kul, še moja žena je Štajerka. Sicer iz celjskega konca, in glej, tudi tam ne marajo Mariborčanov.

Zakaj so pa Mariborčani zafrustrirani nad Ljubljano, pa nimam pojma. V veliki večini politiki v vladi prihajajo iz Štajerske, to pomeni, da se kar sami sebe jebejo v glavo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sparkxl ::

gruntfürmich je izjavil:

kako pa si potem razlagaš frustracije mariborčanov nad ljubljančani?


Nad ljubljančani? In ljubljano kot mestom? Tu ni frustracij. Kaj imaš tu bil zafrustriran? Je balkanska vukojebina, ki se pretvarja da je neka prestolnica. Prebivalci so mnenja da je center sveta. Vprašaj povprečnega švaba kaka je razlika med lj in skopjem...je ne vidi.

Frustracije letijo v smer države, konkretno centralizacije. In to ni frustracija maribora, ampak večine vzhoda. Maribor je pač največji in se ga najboj sliši.
Mogoče imajo take novice, kot je današnja kaj s tem veze? "Kako je mogoče, da država za sanacijo državnih cest v Mariboru letos ne bo namenila niti centa"

In tukaj ima Invicstus prav. Drekač po imenu Andrej Rajh, doma iz centra MB, je državni sekretar, ki je zadolžen za prometno infrastrukturo. In takih drekačev je nebroj.

To je ista scena kot slovenski poslanci v EU. Delajo vse kar je možno, da naredijo sloveniji škodo oz. se ne postavijo za naše interese. Mora imet neko vezo z našo mentaliteto

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:

Vprašaj povprečnega švaba kaka je razlika med lj in skopjem...je ne vidi.

Povprečen švaba, sploh starejšega letnika, 50+, sploh ne ve, da je Jugoslavija propadla...

Ravno zadnjič čvekam s sodelavcem, pa začne trobezljati o Jugoslaviji...

Pa ni bil to prvi primer...

Sparkxl je izjavil:


Frustracije letijo v smer države, konkretno centralizacije. In to ni frustracija maribora, ampak večine vzhoda. Maribor je pač največji in se ga najboj sliši.

Tudi v LJ letijo frustracije proti vladi, ker gre večina socialnih dodatkov na vzhod države...

Sparkxl je izjavil:


In tukaj ima Invicstus prav. Drekač po imenu Andrej Rajh, doma iz centra MB, je državni sekretar, ki je zadolžen za prometno infrastrukturo. In takih drekačev je nebroj.

To je ista scena kot slovenski poslanci v EU. Delajo vse kar je možno, da naredijo sloveniji škodo oz. se ne postavijo za naše interese. Mora imet neko vezo z našo mentaliteto

Počasi bo tudi Mariborčanom potegnilo v čem je problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Sparkxl ::

"Tudi v LJ letijo frustracije proti vladi, ker gre večina socialnih dodatkov na vzhod države..."

bi rekel da je to bolj tvoja osebna frustracija, ker so ti mariborčani evidentno babe serijsko nažigali...

Povprečno žabo boli kita za vzhod zahod sever in jug, ker svet se za njih začne in konča pri obroču

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

skumpl ::

Zdaj ravno berem, da država za sanacijo državnih cest v Mariboru letos ne bo namenila niti centa.

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:


bi rekel da je to bolj tvoja osebna frustracija, ker so ti mariborčani evidentno babe serijsko nažigali...

Pa kaj si ti iz vrtca prišel?!?!?!?!

Saj jaz sem pa mariborčanke. Rade dajo >:D:)). Ne bi je pa imel doma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutO ::

Scaramouche3 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Zakaj starejci tako hudo sovrazijo ljubljancane? Sem tudi slisal take da mi nismo pravi slovenci :|

Zakaj? O tem bi se dalo na veliko razpravljati... Ampak tako na hitro... Prvič zato, ker gre največ in večina davkoplačevalskega denarja samo v LJ, da se potem lahko lublančani hvalite kako imate v LJ edini vse v sloveniji, da imate nedokončane stožice, ki so po večini zgrajene z državnim denarjem, šole in univerze se gradijo samo z državnim denarjem, itd, v glavnem, vse se gradi v lj. Sreča v nesreči je edino ta, da je Slovenija izredno majhna država in imamo zelo dobro AC povezavo iz skoraj cele slovenije do lj. Recimo, švedska je velika država, pa nima tako dobre AC povezave med seboj med večjimi mesti. Ljubčjančani tega pač ne vidite, ker tam živite. Sicer pa, malo si poglejte koliko državnih denarnih sredstev na leto država nameni katerim mestom.

Ampak ni pa vse samo država kriva. Tu so tudi podjetja, ki hočejo uspeti, in si sedež firme raje odprejo v Lj, če tudi imajo obrate po drugih mestih, ampak je bolj "moderno", če imajo kar vse v LJ. Pač je v LJ več prebivalcev in dnevnih migrantov, kar poveča možnost poslovanja podjetjem.

Pa saj ni samo to, je še polno vsega drugega, ki se ži ne da naštevati.

Recimo, za tiste, ki ste obsedeni s fuzbalom in ste zraven še prizadetki, en drugemi uničujete avtomobile samo zato, ker imajo napačen grb na tablici. Ampak fuzbala ne gledam, tako da mi je vseeno, če se koljete med seboj, ampak tudi to je za nekatere en od razlogov.


To je smešno, v Ameriki je glavno mesto Washington, pa je veliko bolj uspešnih mest!
Ljubljana in MB nista toliko narazen, to pa da gre več denarja v LJ je logično, je večje mesto!
Kar ti moraš dokazat da je posledica nepotizma? In da je več denarja na prebivalca?
Mislim da je tukaj čista foušija, pač v vsaki državi, večja mesta so potem gledana, kot kaj pa mislite da se greste,,,,

Pa slovenija ni Amemrika. Tam je so zvezne države, za katere še nisi verjetno nikoli slišal. ZDA imajo skupno državo, o kateri v večji meri odločajo vse v Washingtonu in Pentagonu, a zvezne države so glavne na zvezni ravni, kar pomeni, kakor guverner neke zvezne države reče, tako bo. Lepi primeri so recimo ukinjanje splavov, smrtnih kazni, kjer si recimo predsedniki prizadevajo, da vse ostane kot je, a guvernerji so pač rekli, da so proti splavu in smrtnim kaznim, pa se lahko kakšen Biden ali Trump samo pod nosom obrišeta, kar enako pomeni za finance. Vsaka zvezna država ima svoje glavno mesto, in v vsako tisto glavno mesto se iztega več denarja kot v druga. Recimo, v zvezni državi New York je glavno mesto Albany, a večje oz. bolj znano mesto je pa New York City. Zakaj je tako? Zato, ker se po navadi nanaša na gospodarski razvoj, populacijo, turistično privlačnost ali splošno prepoznavnost. Od 50 zveznih držav je 7 takih, kjer je glavno mesto manj razvito od svojih drugih mest. Recimo v Kaliforniji je glavno mesto Sacramento, samo sta Los Angeles in San Francisco veliko bolj prepoznavna in razvita z vidika gospodarstva, kulture in turizma.
Tako je v sloveniji ... Slovenija je pač (recimo) ena od teh 43 zveznih držav, kjer je glavno mesto bolj razvito od drugih,ravno zaradi gospodarstva, kulture, turizma, lege, populacije itd ...

Razen ljubljančanov, vsi vemo, da država ogromno denarja porine v LJ in ogromno malo v vsa druga mesta. Maribor je palček v prejemu državnega denarja proti Ljubljani.

BorutO ::

Aja, treba je še omeniti, da smo vsi neljubljančani lahko hvaležni EU-ju. Ker če ne bi bilo EU-ja, bi bili ogromno manj razviti, kot smo, ker ogromno milijonov evropskih sredstev gre v druge regije za razvoj. En takih lepih in preprostih primerov ... Tam kjer sem odraščal, živimo nekje bogu za hrbtom, cela občina in tudi najbližnje mesto je 24km stran ... Ko so mesta in okoliške vasi bile priklopljene na kabelski internet, se je foter mogel prepirati na telekomu, da so nam naredili internet, vendar čisto brez uspeha. Še le leta 2002 sva s sosedom klicala na telekom, naročila ISDN telefonijo z internetom in takrat so takoj potegnili baker do hiše. Še le takrat smo dobili internet ... ampak še vedno je skoraj vsa vas in vse okoliške vasi bile brez interneta ... še le ko je evropski sklad financiral optiko, imamo zdaj optiko, vsaka hiša, vsaka gradbena parcela. Če bi čakali državo, še vedno ne bi imeli ničesar.

matobeli ::

Vedno je debata ali je fino da imajo na podeželju internet, vodovod, elektriko, na vsak jeben kucelj ali pa bi bilo ta denar bolj pametno namenit za mesto kjer bi infrastrukturo uporabljalo bistveno več ljudi.

solatko ::

BorutO - Ni bilo firme in je tudi na zapadu ni, ki bi financirala vleko optike na ruralna območja, ker se to enostavno ne splača, je pa zato EU dal nekaj denarja za razvoj takih področij in nosilec tega je bil pač Telekom, ki pa naročenega niti slučajno ni speljal v redu. Največ denarja so pokurili notarji za sklepanje pogodb o služnosti za polaganje kabla na njihovih parcelah, za vsako parcelo 400€, nekatere pogodbe so imele več kot 20 parcel in tudi do 50 lastnikov. Vem, ker sem sestavljal te pogodbe. Vse to je šlo iz evropskih sredstev, s tem, da uporaba zemlje je morala bit brezplačna.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Torej tipično slovensko, ko je sicer v teoriji dovolj denarja, a si ga potem na hitro razdeli nekaj ljudi pri koritu, folk pa (večinoma) spet ostane z dolgim nosom.
Pa še to, tudi EU je morala ta denar nekje vzet. Od kod ga je le dobila :|?

Bud_Bundy ::

PacificBlue je izjavil:

Kakšen procentualni delež slovenske elite živi v MB?
Sem danes prebral izjavo Jožeta Anderliča glavnega investitorja v stanovanjski dvorec Schellenburg, ki pravi:
" Brez elite ni naroda, elita je jedro naroda. Narod brez elite ne obstaja, je samo amorfna gmota ljudi, ki ne ve, kam in kako. Vsak narod potrebuje elito na številnih področjih - gospodarskih, političnih, kulturnih, znanstvenih ... Brez tega ni napredka"


Anderlič je sicer povzpetnež, ne pa elitnež. Brez skrbi, bi že vedeli kam brez njega.

floyd1 ::

Jp, pri nas so očitno elita tisti ljudje na položajih, ki znajo dobro krasti "javna sredstva", skrivoma nezakonito lobirati, itd. Vsaj precej takih je bilo v zvezi z nakupom omenjenih.

Aja... še nazaj na naslov teme - dokler bomo Mariborčani za vse slabo v našem mestu iskali vzrok v Lj, bo tu samo še slabše. Saj ne rečem - veliko stvari, omenjenih zgoraj, po mojem kar drži, a vseeno bo najprej treba bolj pametno izkoristit to, kar imamo.

BorutO ::

floyd1 je izjavil:

Jp, pri nas so očitno elita tisti ljudje na položajih, ki znajo dobro krasti "javna sredstva", skrivoma nezakonito lobirati, itd. Vsaj precej takih je bilo v zvezi z nakupom omenjenih.

Aja... še nazaj na naslov teme - dokler bomo Mariborčani za vse slabo v našem mestu iskali vzrok v Lj, bo tu samo še slabše. Saj ne rečem - veliko stvari, omenjenih zgoraj, po mojem kar drži, a vseeno bo najprej treba bolj pametno izkoristit to, kar imamo.

Prvo boste morali v Mariboru dobiti enega župana ali županjo, ki bo velika riba med aktualno vlado. Ne spremljam politike, ker je ne prebavljam, tako da ne vem kdo je kakšen zelo znan politik, ki je iz maribora. Recimo, to je prvi korak, da bi pod mizo sklenili posle (kot to počne jankovič), da bi dobili več državnega denaja, potem bi moral ta isti župan biti tudi normalen v glavi, da bi kaj zgradil, širil, posodobil itd ... ampak ne ... Ne kangler, pa ne ta arsenovič nista ničesar pametnega naredila za maribor. Sicer pa vsi vemo, da je point županovanja večjega mesta samo to, da se čim več pokrade z investicijami. Kitajci so zgradili jedrsko elektrarno za dobri 2 mrd evrov, slovenija je teš 6 zgradila za 1,5 mrd ... torej, tako se krade. Projekt je ocenjen na recimo en milijon realno, župani in ostali z lepljivimi prsti ga bodo ocenili na 4 milijone. Ne jaz, ne vi, ne inženirji in ne noben drugine bo vedel realne in prave končne cene izgradnje, kot samo tisti, ki so imeli najbolj prste pri koritu. In na koncu rečemo: "prav, 4 mio, v redu, jutri bomo to cifro že pozabili" ... a 3 mio bodo priskledniki legalno pobasali.

Kot sem omenil tudi, iz maribora bežijo delodajalci oz. podjetja. Poznam kar nekaj firm, ki so v zadnjih petih letih poslovalnice ali celo podjetje preselili v LJ. Tudi to je odtekanje denarja mestu. Sicer pa, če se Ljubljana in Maribor dokaj razvijata, pa so druga mesta v popolnoma obratni sliki ... Ptuj, nekoč živo mesto, danes je zelo prazno, nič se ne dogaja, ljudje zdolgočaseni od dolgčasa. Krško ... kakršno je bilo 50 let nazaj, takšno je še skoraj danes ... žalost od žalosti ... Škofja Loka ... skoraj ista slika kot Krško ... in še bi lahko našteval.
V 20ih letih, kolikor imam v spominu, se mi zdi, da se je od manjših mest še najbolj razvil Ljutomer. Ne vem koliko ima prebivalcev, ampak se je zelo razširil in napredoval. Tudi v Murski Soboti, ko sem bil ne dolgo nazaj, sem bil res pozitivno presenečen nad razvojem, glede na to, da sem pred tem nazadnje bil tam 20 let nazaj nekje, ko smo še hodili na radgonski sejem.

Sicer sem iskal nekje seznam koliko državnega denarja je šlo v katero občino, ampak ga več ne najdem nikjer. Na enem medijskem portalu sem bral, mislim, daje blo na rtvslo ali na 24 ur. Se splača pogledati.

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

Vedno je debata ali je fino da imajo na podeželju internet, vodovod, elektriko, na vsak jeben kucelj ali pa bi bilo ta denar bolj pametno namenit za mesto kjer bi infrastrukturo uporabljalo bistveno več ljudi.

ja, to sem se tudi jaz spraševal. namreč po krškem in še kje, kjer so se uspešno prijavili na te evropske projekte, so vlekli optiko do vsakega grabna.
ok, sj ni panike morda ni veliko stroška izkopati 20cm širok jarek in ga takoj zasipavat, ampak ali ni to brezveze ko že imamo praktično brezžični 5g pred vrati in lahko vse prestaviš na brezžično komunikacijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sparkxl ::

Za začetek, internet je nujno potreben že 25 let, zato ni brezveze. Še manj brezveze je, ker 5g je že dolgo pred vrati in še kar noče skozi. Sploh na podeželju pa pozabi na 5g, ker morajo biti bazne postaje preveč blizu in se spet ne izplača.

Ena modra bosanka mi je nekoč dejala: razvitost države vidiš po razvitosti podeželja. In mi je dalo misliti. Ima prav. Če pogledaš neko slovaško, romunijo in podobne greznice....glavna mesta spolirana, podeželje pa v kameni dobi, ker ni denarja. Pri nas je podeželje kar dobro razvito

Lani sem se vozil po nekih zabačenih prekmurskih vaseh in sem se samo čudil. Lepe fasade, lepe ceste, skoraj nič zapuščenih hiš. Pa je to najmanj razvita regija.
Probajte to vajo naredit na hrvaškem. Te je strah zavit iz glavne ceste, sploh v notranjosti države. Obala je spolirana, ostalo pa obup

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Invictus ::

Ja, razvoj ruralnih območij je brez zveze, da se koplje in vleče eno usrano optiko. Tista območja ne bi videla nič od interneta, če ne bi bilo evropskih sredstev.

Sam dam lahko za primer Nemčijo in Belgijo, takoj, ko greš ven iz mesta z vsaj 20k prebivalci, je ADSL na 20Mbit/s luksuz, pa če ti sploh delajo klici na GSMu. Skoraj... Preprosto se ne splača vlagat.

Zdaj, če bi naredili enkraten projekt, z optiko, vodovodom, elektriko in kanalizacijo, da se koplje samo 1x, ajde... Sam vemo, da se tega ne dela, ker frend/žlahtnik/ljubica od župana dela beton ali nekaj gradbenega, pa je za isto traso to treba narediti vsaj 3x...

Ampak to nima veze z Mariborom, ki je pač umrl kot večina provincialnih mest. Pamwetni so pač odšli v Ljubljano in tujino, večinoma Avstrijo. Če si native Štajerc okoli MAribora, lahko z avstrijsko/tujo službo živiš tam gori precej dobro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sparkxl ::

Samo za splošno razumevanje, ti kot najboljši predstavnik prepotentne žabe boš znal najbolje odgovorit: provincialna mesta so za vas vse, kar je izven centra sveta, torej za oborčem?

kamiKaZaA ::

Invictusu so res po moje drugi rihtali babe, pol je pa dobo enega zraven, pa je ta bil iz Maribora. In od tod tako sovraštvo do Maribora in vseh ostalih ruralnih predelov kot je Maribor, ker so mu vsi izven obroča žgali babo. Jebat ga, kdor zna, pač zna. Invictus pa pač ne zna potešiti ženske.

Sparkxl ::

Pa ne samo to. Tip se tu oglaša konstantno, za povedati pa nima nič. Tukaj se gre samo za povečevanje njegovega večvrednostnega kompleksa. Patetično. Večino žab, ki jih poznam in trpi za večvrednostnim kompleksom, so samozavestne in nimajo potrebe po potrditvi. Invictus pa ima izgleda da izjemno nizek nivo testosterona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Mato989 ::

Oprostite samo Invictus ima na pol prav...

Bistveno razliko ki obojni ne vidite je drugje:

1. Ja Kamikaza ima prav v delu da v nekih zadevah čisto verjamem da "Ljubljana" (Vlada) kdaj bremza plus za vzhodni deč države
2. Invictus ima tudi prav ko pravi da je veliko ministrov ipd. bilo s Štajerske

Ampak bistvo je v tem da so ŠTAJERSKI ŽUPANI OVERALL NESPOSOBNI (saj jih je večina ampak govora je o MB/Štajerksa vs LJ/Vzhod

Ti primeri ki jih Kamikaza izpostavlja so like 5% celotne slike... za ostalih 85-95% so krivi pa nesposobnost in rigidnost ter pohlepnost županov na Štajerskem... in če bi teh 90% cca uredili kot treba za svoje ljudi bi bilo večinoma bolje ne glede na uspehe teh parih investitorjev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Kak so šele nesposobni župani na zahodu države, da v enem Portorožu ne uspejo z investicijo povečanja letališke steze za 220 metrov, ter se ukvarjajo (pridobivajo vsa birokratska dovoljenja s strani LJ) in jih na ministrstvu za infrastrukturo blokirajo že od leta 2015. Krivi so (po Matotovo) župani, ne pa seveda odločevalci iz Ljubljane (ministrstvo za infrastrukturo).

In komu gre v nos in vse skupaj že 9 let blokira dovoljenja, da bi se letališča steza v Portorožu podaljšala za 220 metrov (prostora je dovolj in letališče bi končno zaživelo) in bi lahko pristajala potniška letala tipa Airbus A318 ali pa večji private jet-i in ne kot sedaj samo Cessne ali Pilatosi?

To je sramota, da se samo LJ in okolica LJ rihta vse ostalo, kar bi vplivalo na razvoj ostalih regij, pa se blokira. Pa ni važno ali je to vzhod ali zahod ali sever ali jug. Državni denar se večinoma samo za LJ in okolico porablja vse ostalo pa lahko tudi crkne, pa se v LJ ne bodo sekirali zaradi tega.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kak so šele nesposobni župani na zahodu države, da v enem Portorožu ne uspejo z investicijo povečanja letališke steze za 220 metrov, ter se ukvarjajo (pridobivajo vsa birokratska dovoljenja s strani LJ) in jih na ministrstvu za infrastrukturo blokirajo že od leta 2015. Krivi so (po Matotovo) župani, ne pa seveda odločevalci iz Ljubljane (ministrstvo za infrastrukturo).

In komu gre v nos in vse skupaj že 9 let blokira dovoljenja, da bi se letališča steza v Portorožu podaljšala za 220 metrov (prostora je dovolj in letališče bi končno zaživelo) in bi lahko pristajala potniška letala tipa Airbus A318 ali pa večji private jet-i in ne kot sedaj samo Cessne ali Pilatosi?

To je sramota, da se samo LJ in okolica LJ rihta vse ostalo, kar bi vplivalo na razvoj ostalih regij, pa se blokira. Pa ni važno ali je to vzhod ali zahod ali sever ali jug. Državni denar se večinoma samo za LJ in okolico porablja vse ostalo pa lahko tudi crkne, pa se v LJ ne bodo sekirali zaradi tega.


Kamikaze še 1x

Niso samo te zadeve, ogromno je stvari ki jih VSI župani zaradi pohlepa ali debilnosti ne izpeljejo in nima daj si že dopovedat da ni za VSAKO pizdarijo kriva LJ... nekatere so krivi kr lepo lokalni župani...

Kaj ima recimo z debilnim mostom pri Lentu LJ???
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Kaj ima recimo z debilnim mostom pri Lentu LJ???

Sploh veš zgodovino te brvi? Je to primarni projekt Arsenoviča? Ni. Pred nekje 15 leti je projektno dokumentacijo dal delati Kangler z namenom, da bi večino sredstev bilo evropskih in ko je to bilo odobreno je bil rok za izdelavo te brvi do konca leta 2023 in če se to ne bi realiziralo, se ne bi dobilo evropskih sredstev. Tako da idejni oče te brvi ni Arsenovič, ampak Kangler! Je pa Arsenovič izpeljal projekt do konca, ker je večina sredstev bila evropskih...

kamiKaZaA ::

Izvoli za brv. Sega v leto 2011 in ko je vse padlo v vodo je začel iskati rešitev v evropskih sredstvih, katere je kasneje tudi pridobil, a čez leto dni ni več bil župan in projekt je imel rok uporabe za evropska sredstva do konca leta 2023. In ideja za to brv je Kanglerjeva:

19.12.2011
Kangler uspel z rebalansom

Mestna občina, ki jo vodi župan Franc Kangler, je ostala tudi brez načrtovane donacije Dravskih elektrarn Maribor za izgradnjo brvi Lent, med transfernimi prihodki pa se je nateklo manj denarja iz državnega proračuna in evropskih sredstev za načrtovane projekte.

https://www.finance.si/finance/kangler-...

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ima recimo z debilnim mostom pri Lentu LJ???

Sploh veš zgodovino te brvi? Je to primarni projekt Arsenoviča? Ni. Pred nekje 15 leti je projektno dokumentacijo dal delati Kangler z namenom, da bi večino sredstev bilo evropskih in ko je to bilo odobreno je bil rok za izdelavo te brvi do konca leta 2023 in če se to ne bi realiziralo, se ne bi dobilo evropskih sredstev. Tako da idejni oče te brvi ni Arsenovič, ampak Kangler! Je pa Arsenovič izpeljal projekt do konca, ker je večina sredstev bila evropskih...


Saj nima veze, debilen projekt preplačan Evropska sredstva pa kdo plača če ne davkoplačevalci? Kaj je to neka olajševalna okoliščina za neumno porabljen denar?

Pa koliko je še raznoraznih zadev kjer LJ ni vpletena niti Vlada pa so MB Župani delali neumnosti in debilizme namesto v dobro svojih ljudi in podjetij?

kamiKaZaA je izjavil:

Izvoli za brv. Sega v leto 2011 in ko je vse padlo v vodo je začel iskati rešitev v evropskih sredstvih, katere je kasneje tudi pridobil, a čez leto dni ni več bil župan in projekt je imel rok uporabe za evropska sredstva do konca leta 2023. In ideja za to brv je Kanglerjeva:

19.12.2011
Kangler uspel z rebalansom

Mestna občina, ki jo vodi župan Franc Kangler, je ostala tudi brez načrtovane donacije Dravskih elektrarn Maribor za izgradnjo brvi Lent, med transfernimi prihodki pa se je nateklo manj denarja iz državnega proračuna in evropskih sredstev za načrtovane projekte.

https://www.finance.si/finance/kangler-...


Ja super, ampak ni to moj point, point je da je stotine projektov in debilizmov MB Županov ki nimajo nobene veze z privoščljivostjo LJ ali Vlade in izključno z njihovo nesposobnostjo...

A je tudi Vlada v LJ kriva da je Kangler šel postavljat tiste merilniek hitrosti po MBju in izzval proteste?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Pa koliko je še raznoraznih zadev kjer LJ ni vpletena niti Vlada pa so MB Župani delali neumnosti in debilizme namesto v dobro svojih ljudi in podjetij?

Se strinjam, da je Kangler bil med največjimi debili med župani Maribora in od tod tudi debilni projekti kot so brv, pa rondo s fontano na sredini za 2 milijona evrov in še bi se dalo naštevati...

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa koliko je še raznoraznih zadev kjer LJ ni vpletena niti Vlada pa so MB Župani delali neumnosti in debilizme namesto v dobro svojih ljudi in podjetij?

Se strinjam, da je Kangler bil med največjimi debili med župani Maribora in od tod tudi debilni projekti kot so brv, pa rondo s fontano na sredini za 2 milijona evrov in še bi se dalo naštevati...


No in to bi ti rad jaz tu razložil... da ni za VSE kriva Vlada in LJ ampak so veliko krivi kr Mariborčani in Župani Maribora (in vsem občin na Štajerski) sami...

Če bi Župani v MB in drugo delali resnično v dobro svojih občanov bi tudi te prepreke iz Vlade/LJ bile malenkost ker večinsko se ustvarja od požegnanih zadev Županov in mestnih Svetov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kamiKaZaA ::

Kdo je kriv, da letališče Portorož želi povečati stezo za 220 metrov in s tem postati tako letališče kot je recimo London City airport (najmanjše v Londonu za komercialni promet), kjer lahko pristajajo večja poslovna letala in manjša potniška. Nesposobni župan? Ali ministrstvo za infrastrukturo, katero je preobremenjeno z delom in ima premalo birokratov, da v roku 9. let niso uspeli izdati ustrezno dokumentacijo za povečanje letališke steze, kjer ni problem prostor, katerega je na pretek ampak je problem faušija LJ, da bi se ostali predeli regionalno razvijali.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kdo je kriv, da letališče Portorož želi povečati stezo za 220 metrov in s tem postati tako letališče kot je recimo London City airport (najmanjše v Londonu za komercialni promet), kjer lahko pristajajo večja poslovna letala in manjša potniška. Nesposobni župan? Ali ministrstvo za infrastrukturo, katero je preobremenjeno z delom in ima premalo birokratov, da v roku 9. let niso uspeli izdati ustrezno dokumentacijo za povečanje letališke steze, kjer ni problem prostor, katerega je na pretek ampak je problem faušija LJ, da bi se ostali predeli regionalno razvijali.


Pa a razumeš da nima veze 1 ali 5 zadev ampak TUDI ostalih 1.000 za katere nima Vlada nič zraven...

Kdaj boš to dojel?

Kdo pa je kriv da je v Cityu tako malo trgovin? Kdo je kriv da se v jedru mesta trgovine v MB zapirajo in postajajo ulice duhov? Vlada v RS ali Župan in smer kamor pelje mesto?


In ja če hočeš je kriv tudi nesposobni župan, ker če bi bil sposoben bi spravil svoje ljudi v LJ in bi to uspel, pa kot kaže ne zmore...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

In ja če hočeš je kriv tudi nesposobni župan, ker če bi bil sposoben bi spravil svoje ljudi v LJ in bi to uspel, pa kot kaže ne zmore...

No to pa je nekaj novega. Sem vedno mislil, da ministrstvo za infrastrukturo dela za dobro cele Slovenije, ker ga tudi cela Slovenija financira preko davkov in nisem vedel, da če želi Portorož uspeti z letališko stezo, da more infiltrirati svoje ljudi noter, da bi projekt uspel. Torej, če bodo jutri želeli dodatno porihtati infrastrukturo na Ptuju bo to šele možno, ko bo dovolj Ptujčanov na tem ministrstvu? In bo potem župan Ptuja nesposoben, ker projekt ni uspel, ker je bilo premalo Ptujčanov na ministrstvu, kateri bi podprli projekt? ;((

Tebi res ni jasno, da se večino državnega denarja, kjer država skrbi za infrastrukturo celotne Slovenije steka velika večina tega denarja v LJ za ostale predele pa se jim fučka.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In ja če hočeš je kriv tudi nesposobni župan, ker če bi bil sposoben bi spravil svoje ljudi v LJ in bi to uspel, pa kot kaže ne zmore...

No to pa je nekaj novega. Sem vedno mislil, da ministrstvo za infrastrukturo dela za dobro cele Slovenije, ker ga tudi cela Slovenija financira preko davkov in nisem vedel, da če želi Portorož uspeti z letališko stezo, da more infiltrirati svoje ljudi noter, da bi projekt uspel. Torej, če bodo jutri želeli dodatno porihtati infrastrukturo na Ptuju bo to šele možno, ko bo dovolj Ptujčanov na tem ministrstvu? In bo potem župan Ptuja nesposoben, ker projekt ni uspel, ker je bilo premalo Ptujčanov na ministrstvu, kateri bi podprli projekt? ;((

Tebi res ni jasno, da se večino državnega denarja, kjer država skrbi za infrastrukturo celotne Slovenije steka velika večina tega denarja v LJ za ostale predele pa se jim fučka.



Seveda, kaj pa misliš da počnejo župani in izvoljeni poslanci iz okrajev in občin v LJ če ne tudi to da lobirajo za svoje občine in pokrajine?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kak so šele nesposobni župani na zahodu države, da v enem Portorožu ne uspejo z investicijo povečanja letališke steze za 220 metrov, ter se ukvarjajo (pridobivajo vsa birokratska dovoljenja s strani LJ) in jih na ministrstvu za infrastrukturo blokirajo že od leta 2015.

Tam so bolj krivi lokalci za to.

Imam soseda, ki je pilot in član Aerokluba Portorož :).

Pač, kot ponavadi, lokalci delajo sranje zaradi lastne nesposobnosti in krivijo Ljubljano.

Letališče Portorož nima keša, naj ga da vlada, zadeva pa niti pod razno ni rentabilna... Kateri debil z denarjem bi pa prišel žurat v portorož, halooooo?!?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, kaj pa misliš da počnejo župani in izvoljeni poslanci iz okrajev in občin v LJ če ne tudi to da lobirajo za svoje občine in pokrajine?

V nacionalnem interesu bi moralo biti, da je Slovenija infrastrukturno čimbolj enakomerno urejena, kjer skrbi država za to infrastrukturo in ne da je urejenost glede koliko predstavnikov 200+ občin ima ministrstvo za infrastrukturo. In se potem večino državnega denarja za infrastrukturo steka v občino LJ in njeno okolico, za vse ostale pa potem ostane bore malo denarja. Letos recimo občina Maribor ne bo dobila nič urejene državne infrastrukture s strani ministrstva. Koroški most lahko zato konča kot tisti v Genovi. Kdo bo kriv, če se zruši?

kamiKaZaA ::

1 dan stara novica:

Kako je mogoče, da država za sanacijo državnih cest v Mariboru letos ne bo namenila niti centa


Čeprav prometni strokovnjak Gregor Ficko ocenjuje, da Koroški most razpada, na direkciji za infrastrukturo pravijo, da je stanje mostu dobro.

Ministrstvo za infrastrukturo:
Manj denarja kot bomo dali za ruralne predele (Maribor, Novo mesto, Murska Sobota, Koper...), več ga bomo lahko porabili za LJ in okolico. Simple kot pasulj. Če se pa bo zrušil kakšen državni most, pa bomo okrivili nesposobne župane, kateri niso uspeli prepričati nas, da bi bolj redno vzdrževali mostove.

solatko ::

kamiKaZaA - Kaj ima Ljubljana z vlado in državno birokracijo? Ljubljana prosperira zaradi dobrega župana, prej se ravno tako ni naredilo nič v 50.-ih letih. Hvala puklavcu, da je iz Mečkatorja nagnal Zokija, sicer bi bil M največji trgovec in lastnik pol maloprodaje na Balkanu ampak je vseeno bolje, da je poštimal LJ.
Da ne boš mislil kako državna birokracija hebe samo vzhodno in zahodno od centra, si preberi Pečečnikove težave s štadionom, Zokijeve težave z železniško postajo, Gradaščico,..... skratka povsod, kjer mora sofinancirat država ali dat soglasje za nek projekt, večina vlade in vodilnih pa ni iz LJ temveč iz cele Slovenije. Z več denarja bojo lahko napolnil svoje žepe in ne namenili infrastrukturi LJ.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

Invictusu so res po moje drugi rihtali babe, pol je pa dobo enega zraven, pa je ta bil iz Maribora. In od tod tako sovraštvo do Maribora...

ti 10× bolj jamraš čez ljubljančane kot invictus čez mariborčane.
tako da sem že prej spraševal, kaj pa so tebi ljubljančani naredili? je bil tvoj mamin poštar iz ljubljane?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Invictusu so res po moje drugi rihtali babe, pol je pa dobo enega zraven, pa je ta bil iz Maribora. In od tod tako sovraštvo do Maribora...

ti 10× bolj jamraš čez ljubljančane kot invictus čez mariborčane.
tako da sem že prej spraševal, kaj pa so tebi ljubljančani naredili? je bil tvoj mamin poštar iz ljubljane?

Ni bil poštar, ampak vsa ministrstva so grupno žgala mojo. Pa me ne bi bolelo toliko, če bi se potem vsaj kakšni projekti s teh ministrstev v MB uredili, pa se niso. In to boli. Pa ne samo mene, ampak večino živečih v MB.

Samael ::

kamiKaZaA je izjavil:

Pa me ne bi bolelo toliko, če bi se potem vsaj kakšni projekti s teh ministrstev v MB uredili, pa se niso. In to boli. Pa ne samo mene, ampak večino živečih v MB.

Če ste pa začeli v luft skakati, civilne iniciative pa vse za vsako najmanjšo pizdarijo ... da tega in onega, tretjega pri vas pa že ne bo, kar naj bo v LJ ... in potemtakem je v LJ.
(in ne, nisem Ljubljančan)
Samael != Samuel

kamiKaZaA ::

Samael je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Pa me ne bi bolelo toliko, če bi se potem vsaj kakšni projekti s teh ministrstev v MB uredili, pa se niso. In to boli. Pa ne samo mene, ampak večino živečih v MB.

Če ste pa začeli v luft skakati, civilne iniciative pa vse za vsako najmanjšo pizdarijo ... da tega in onega, tretjega pri vas pa že ne bo, kar naj bo v LJ ... in potemtakem je v LJ.
(in ne, nisem Ljubljančan)

Kdaj smo mi skakali, da nočemo Magne? Da nočemo BMW? Da nočemo IBM? Da nočemo TUI, niti Wizz Air? Kdaj? Nikoli! Večina nas je za nove tovarne in nove investicije v naši regiji. Prosim ne mešat peščico zelenih ekofašistov (par ljudi), kateri so dobili plačilo, da se jih je 10 zbralo na njivi in protestiralo proti tovarni Magne, na koncu protesta, pa so se dvolične pizde usedle v avto za katerega pravijo, da je na drevesu zrastel in ni bil zgrajen v tovarni.

kamiKaZaA ::

Na, izvoli te tvoje množične proteste proti Magni, kjer se je zbralo več deset tisoč ljudi iz Maribora in okolice:



Civilna Inciativa - Ekofašisti Štajerske. Denar raste na drevesu in se ne služi v tovarnah, ampak obira iz dreves.

Več kot 100.000 ljudi iz MB in okolice je podpiralo Magno in le peščica (par 10) jih je bila proti. A ni v demokraciji tako, da se upošteva večina? Da pa vsem ne moreš ugotoviti pa se tako ve. Zato pa se upošteva večino, da gre potem tej večini boljše...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Maribor zmrzuje, Ljubljana pa spušča cene plina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
966764 (4421) kamiKaZaA
»

Decentralizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21119983 (15382) Grizzly
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830721 (20601) Mati

Več podobnih tem