» »

8RDA+ in Kingston Hyperx problem

8RDA+ in Kingston Hyperx problem

Moonman ::

Danes sem končno nabavil še drugo ploščico PC 3500 rama in glej ga zlomka, nikakor ju ne morem spraviti k stabilnemu delovanju.
FSB gre nekje do 200Mhz, probal sem vse voltaže, večino možnih timingov, pa nič. Plata sigurno zmore več, prej sem jo gonil na 217Mhz FSB.
Probal sem že enih 10 biosov, pa še vedno nič. :(
Prosim za pomoč.

PS: se opravičujem, če je bila ta tema že obravnavana, nisem našel nič konkretnega.

LP

asPeteR ::

Lej, lahko imas premajhno Vdd napetost ... (toda, ce pravis, da si jo gonil ze na 217MHz ... No vseeno preveri)

In druga moznost je nekompatibilnost ramov z to plato ...
http://blog.stegnar.com

Moonman ::

VDD sem preveril, nastavljen je na 1,8V.
Muči me ravno to, da bi bili nekompatibilni. A ni neka fora z winbond čipi in nForce2?
Prosil bi tiste, ki imajo enake rame, da napišejo kakšne timinge imajo in na kateri frekvenci jih furajo.

LP

Caligula ::

Probaj ti voltazo raje znizat lepo na 2l5 oz 2.6 skratka cimmanj. Dela to cudeze ponavadi. Nimas jih kaj tako sponat dokler nisi cez 215 FSBja npr. Moji Infineoni bedni sploh ne marajo delat npr pri 215, ce niso na default voltazi. Sele, ce bi jih hotel stabilizirat na 220+, bi zeleli gospodje vec soka.

Skratka najprej znizaj, je pa znano, da Nforce2 ne marajo ow lateny ramov drugace.

Caligula ::

Govorim o voltazi RAMa, da se razumemo.

Caligula ::

Pa probaj s timingi 3,3,3,7 al pa, 3,3,3,11, al pa kako kombinacijo tega samo najbolje, ce je na koncu 7 ali 11, ker gre za specifiko Nforce2 cipa.

Moonman ::

Hvala!
Zdaj mi stabilno grejo na 218Mhz FSB z timingi 2,3,3,7 in to na 2,63V:D
Moram še narediti NB blok, saj me zdaj omejuje plata.
Do koliko je še varno dvigniti VDD? 1,9V?...

LP

DjTonic ::

Moonman jaz mam tudi te rame vendar mene zavira slab primerek porcesorja saj ne gre čez 2Ghz. Rami HyperX 2x256MB gredo pri 1,7V VDD v biosu na max 246FSB. V kratkem bom nabavil XP-ja 2800 pa potem testiral dalje. Za screenshote pa poglej v To Temo ;)

OwcA ::

Naloži najnovejši BIOS in izklopi Memory Auto Precharge.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Vse dela kot mora-96% izkoristek prepustnosti:)
Zgleda, da imam jaz slab primerek plate, pri 1,7V mi stabilno gre do 214Mhz FSB. Zato pa je moj adut proc., na default voltaži gre na 2,2Ghz:D

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946059 (4258) Veron
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381543 (1041) WhiteWolf
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421633 (1125) WhiteWolf
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231754 (18581) OwcA
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462030 (1331) Clemento

Več podobnih tem