» »

racunalnik kot budilka?

racunalnik kot budilka?

PhotoBlaz ::

kako bi svoj racunalnik uporabil kot za budilko?
Na ta nacin, da si bi npr v BIOS-u ustimal, da se mi vsak dan ob npr. 7h uzge racunalnik in pride v winse in zacne spilat ene random komade.
Nej omenim, da mam tudi pass na userju racunalnika,..tko da bi moral tudi nekako mimo tega, ko bi hotel pognat muziko.
Pa svetujte mi tudi kater player je boljsi Windows media P, al Winamp?

Thnx!

undefined ::

V BIOSu ne moreš naštimat, kdaj se ti naj prižge računalnik. To je isto, kot bi reku, da bi v motorju avta nastavil, kdaj se naj avto vžge. Ne more se vžgat, če ga sam ne vžgeš, basta. Za budilko pa poglej na kak tucows.com, dobiš dosti takšnih programčkov, pa ti lahk ob določenem času poženejo Winamp listo, al pa karkol. :)

Gapi ::

IceMan: Pri ATX ploščah in ohišjih to že ni več prioblem!!!!Maš tm nekje v biosu pri power options maš opcijo da se ti pržge računalnik ob določeni uri. V biosu nastaviš uro in datum in to je to kar se pa logina tiče maš pa na Microsoftu TwekUi Powertoy programčič.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

redspeed ::

Ice: Mogoče ti ne moreš, jaz lahko.

Imam ASUS A7V333, ki ni ravno najnovejša plata pa to ima. Rač. imam v isti sobi kot spim zato ga ko grem spat ugasnem, ob 7:00 pa se sam vklopi in mula že Vlečeeee :)

Model:Kako plato imaš? Si našel to nastavitev v BIOSu? Če si potem NP.

Nastavi kdaj se naj BUTNE in bo :D

Glede zagona programov pa lahko uporabiš Sceduled tasks (ENG) ali kaj podobnega, ki ga imaš že v winsih. Ne floodaj računalnika z nepotrebnimi programčki, ki odkrivajo Ameriko na novo. Zažene naj playlisto, v Winamp-u npr. pa si vklopi random in to je to.
Zna pa bit problem zaradi prijave. Sicer lahko v Scheduled tasks vpišeš pod kerim userom in pass se prijavi oz. zažene, tak da bi mogoče delalo. Probaj pa javi.

Ice: BTW, tudi nekatere avte lahko nastaviš, da se sami vžgejo in ti lepo ogrejejo mašino in notranjost avta preden se vsedeš vanj (npr. že stari Jeep Cherokee). Pa kot bi ti rekel BASTA >:D

undefined ::

Vsak dan se človek nekaj novega nauči. ;)

OrkAA ::

o fak...ne morm vrjet 8-O IceMan je priznal zmoto !?! 8-O 8-O


:D

PhotoBlaz ::

hehe, ja ja sej mam kr pojma....vem da se v Biosu zrihta,....nc skrbet Iceman,...sej mas zihr tud ti to opcijo :-)
Aha sheduled tasks,..ja to je najbrs dobra resitev...sam upam, da bo slo mimo prijave v userja....bom javu kako je.

cau

undefined ::

In kje je tale opcija? :)

Vikking ::

povem ti lahka kje to naštimaš pr abit nf7 plati:
v biosu maš: power management setup--->WAKEUP BY ALARM,,,, citiram: (when set to ENABLED, you can set the date and time at wich the RTC (real-time clock) alarm awakens the system from Suspend mode,) pa lahka pol nastaiš datum uro, kok ti paše,, pa mislim da so tud mele to še ne tako nove plate, mislim da sm mel na eni stari abitki isto to možnost.

undefined ::

Ahaaa, Suspend Mode. To je pa že druga, kot pa Shut Down mode. Jest sem namreč govoril, da BIOS ne more zbudit računalnika iz slednjega položaja, ja. :)

No, zdaj pa še da razčistimo pri avtomobilih... ;)

PhotoBlaz ::

sm ze zrihtal,...super dela.....ceprav se dons nisem zbudil, ker sem prepotiho zvocnike nastimal HAHAHA!

JA v Power management se nastima v BIOS-u, sem imel tud jaz na stari Asusovi plati to moznost, in tud zdej na Epox 8RDA+ jo mam......aja pa BTW,..tud iz ShutDown moda se cist lepo z veslejm zbudi :-)

IceMan kr se mau poisc pa probej! Je ful fino, k se zbudis, pa se ze mp3-ji vrtijo :-)
cau

Gapi ::

Jest sem se ponavadi zbudu že ko se je računalnik vklopu:)) :)) :))
No person is rich enough,to buy back his past.

undefined ::

> IceMan kr se mau poisc pa probej! Je ful fino, k se zbudis, pa se ze mp3-ji vrtijo :-)

Ne, hvala. Suspend mode je eno navadno sranje, milo rečeno. Povzroči lahko samo probleme. Al ga ugasnem, al pa mam skoz prižganega. Ponavad izberem slednjo opcijo, čeprav ne rabim računalnika za namen budilke. :)

Vikking ::

ok iceman, da nadaljujem citat od prej, tkole gre: Ypu can set Date (month) Alarm and Time Alarm (hh:mm:ss). Any event occurring will awaken a system that has POWERED DOWN.

Macro ::

Meni pa ne pride cez prjavo...;(( A je to morda ker mam gor Windows network client?

Gapi ::

Macro tudi za tebe obstaja verjetno rešitev. Poišči na googlu windows auto logon. Če maš Windows XP uporabi TweakUi od Powertoys od windowsov.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet vdori v računalnik, rešitev!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
947353 (5922) ToniT
»

Catalyst 3.9 izšli

Oddelek: Novice / Grafične kartice
322415 (2415) Romčy
»

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533899 (3221) Dr_M
»

Alkimisti vračajo udarec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
696789 (6789) OwcA
»

Branje zasebnih sporočil?

Oddelek: Slo-Tech
391457 (955) undefined

Več podobnih tem