» »

Evidenca delovnega časa

Evidenca delovnega časa

««
«
1 / 6
»»

LeyaPrive ::

Kot je že v naslovu navedeno - kako imate pri vas urejeno vodenje evidence?
Kaj uporabljate tisti, ki delate od doma? Pri nas ne kompliciramo, vsak ve kaj ima za narediti. In sistem deluje.
Se mi zdi, da je tale novela papisana bolj za tiste par podjetij, ki trži programsko opremo za vodenje delovnega časa.

Mato989 ::

Kao bi naj v wordu vpisal v nek mušter od kdaj do kdaj si delal in 2-3 alineje kaj si počel... ampak tega skoraj nihče ne dela
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Od 20.11. naprej boš moral "redno, do minute natančno" popisovati.
V elektronsko evidenco.

MadMicka ::

To, kar govorite, seveda ne drži. Že sedaj je moral delodajalec voditi evidenco glede delovnega časa. In tudi po novem ne rabi nujno voditi elektronske evidence, razen v primerih, ko je bila izrečena globa glede tega, glej 19. člen sprememb. Mislim, sploh mi ni jasno, od kje vam ti podatki.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

LeQuack ::

MadMicka je izjavil:

To, kar govorite, seveda ne drži. Že sedaj je moral delodajalec voditi evidenco glede delovnega časa. In tudi po novem ne rabi nujno voditi elektronske evidence, razen v primerih, ko je bila izrečena globa glede tega, glej 19. člen sprememb. Mislim, sploh mi ni jasno, od kje vam ti podatki.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...


To bodo mikromanažerji vzeli kot navodilo, da morajo delavci do minute natančno meriti delovni čas. Čeprav kot si rekel, to velja samo za določena podjetja katerim je bilo to naloženo.
Quack !

SasoS ::

Če prav razumem je treba "redno, do minute natančno" popisovati (ker je nekje piše da če 8:02 zaokrožiš na 8:00, lahko obstaja sum da si to izpolnjeval za nazaj), ne rabi pa elektronsko. Lahko na list papirja.

val46 ::

In kaj se tu dejansko spremeni? Razen "papirologije"? Ker mene zanima sledeče...trenutno je v našem podjetju tako, da nam plačajo dejansko le "polne" ure, se pravi, če pridem na delo ob 5:50 recimo, in podjetje zapustim ob 14:10, imam plačanih 8h, ne pa 8h in 20min. A zdej po novem bodo plačevali pa točno toliko časa, na minute natančno, kot boš dejansko v službi? Al kako naj si razlagam ta zakon?

LeQuack ::

Z uravnilovko država kaznuje produktivne ljudi.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Kar so iskali, to so dobili. Torej nespostovanje delavskih pravic. Ceprav ne vem, kako bodo dejansko "lovili" krsitelje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

val46 je izjavil:

In kaj se tu dejansko spremeni? Razen "papirologije"? Ker mene zanima sledeče...trenutno je v našem podjetju tako, da nam plačajo dejansko le "polne" ure, se pravi, če pridem na delo ob 5:50 recimo, in podjetje zapustim ob 14:10, imam plačanih 8h, ne pa 8h in 20min. A zdej po novem bodo plačevali pa točno toliko časa, na minute natančno, kot boš dejansko v službi? Al kako naj si razlagam ta zakon?


Je to sploh zakonito, da ti kradejo minute? Že praksa zaokroževanja na 15 min je sumljiva, na polne ure pa še nisem slišal. Zračunajte koliko firma dobi notri na mesec od vseh zaposlenih.

MadMicka ::

SasoS, to kar praviš ne drži. Če se delovni čas začne točno ob 8.00, potem seveda ne moreš pisati npr. 7.58.
val46, normalno, da imaš npr. v proizvodni delovni čas od 6.00 do 14.00, kar si tam več ali manj, ne velja, razen seveda, če dobiš tako navodilo oz. če je nujno potrebno zaključiti delo. V pisarnah pa imajo pogosto t.i. drseči delovni čas. V bistvu ni nič novega, razen malce več glob in "kazenska" elektronska evidenca.

PacificBlue ::

delavec44 je izjavil:

val46 je izjavil:

In kaj se tu dejansko spremeni? Razen "papirologije"? Ker mene zanima sledeče...trenutno je v našem podjetju tako, da nam plačajo dejansko le "polne" ure, se pravi, če pridem na delo ob 5:50 recimo, in podjetje zapustim ob 14:10, imam plačanih 8h, ne pa 8h in 20min. A zdej po novem bodo plačevali pa točno toliko časa, na minute natančno, kot boš dejansko v službi? Al kako naj si razlagam ta zakon?


Je to sploh zakonito, da ti kradejo minute? Že praksa zaokroževanja na 15 min je sumljiva, na polne ure pa še nisem slišal. Zračunajte koliko firma dobi notri na mesec od vseh zaposlenih.


Pri nas so placevali pred leti nabrane minute(vsaj pol ure skupaj). Pa so potem eni to izkoriscali in se je to ukinilo.
Zdaj niti ne dobis placano, ce se pozabis stemplat. Ena ura ti gre, ce pozabis malico stemplat, 4 ure pa ce pozabis prihod ali odhod(z ozirom da malico vmes stemplas normalno).
Saj s casoma pride v kri, da ne zajebes:D

starfotr ::

Tema je dokaz, da smo navadni hlapci in čisto nič drugega.

https://www.rtvslo.si/kultura/citat/iva...

SasoS ::

MadMicka je izjavil:

SasoS, to kar praviš ne drži. Če se delovni čas začne točno ob 8.00, potem seveda ne moreš pisati npr. 7.58.
val46, normalno, da imaš npr. v proizvodni delovni čas od 6.00 do 14.00, kar si tam več ali manj, ne velja, razen seveda, če dobiš tako navodilo oz. če je nujno potrebno zaključiti delo. V pisarnah pa imajo pogosto t.i. drseči delovni čas. V bistvu ni nič novega, razen malce več glob in "kazenska" elektronska evidenca.


Zakon ne omenja kdaj se začne delovni čas pač pa čas prihoda na delo. Dvomim da točno prideš vsak dan ob 8:00. Kot že rečeno, nekje sem prebral da štejejo minute, poskušam najti vir pa ne najdem...je pa glupo, ja. Ampak najbrž s tem ravno lovijo te situacije kjer moraš prit 15 min prej da se preoblečeš, gledalo se bo pa kdo je pred pisarno skadil še en čik in prišel notri 8:04...

KraitPay ::

Preberite mojo zgodbo;
Pri nas smo šli iz popolnega ne beleženja delovnega časa šli na polno beleženje in štemplanje by the book.
Prihod na delo se evidentira. Odhod iz dela se evidentira. Odhod na malico se evidentira, prav tako prihod iz malice. Evidentira se tudi osebna pavza iz službena pot.

Zdaj kolikor je bilo nam razloženo, je zakon takšen; da mora delodajalec za vsakega vedeti kje je (lokacija, z vidika zavarovanja, se pravi na malici ali v bližini podjetja, zunaj podjetja itd.) in drugo še pomembnejša stvar v zakonu, da je delavec bil na malici 30min (delodajalec mu mora omogočiti 30 min malice, ki je ustrezno zabeležena). Prav tako mora biti na nek način urejeno, da delavec ni bil na malici in "kadil" ampak da je dejansko imel obrok - tako je bilo rečeno nam. Imamo še težave kako se bo zadeva reševala glede obroka.

Drugo težavo ki jo imamo je samo beleženje malice. Malica mora biti 30min by the book, če boš 15min na malici, lahko imaš kot privat oseba težave z inšpekcijo. Če boš imel več kot 30min si minute dolžan podjetju. Zopet, takšna razlaga je bila dana nam, kdo nas bo lovil in kako ne vemo.

Vsak od nas ima delovni čas, primer 6h-14h; pred 6h se ne beleži minut, po 14h se ne beleži minut, razen če je odobreno od nadrejenega. Vsak nadrejeni tedensko poroča o nadurah in potrjuje razne dopuste, zamude itd. Zamuda se kaznuje z odpitkom zaokroženo na 1h.

Imamo zadevo vso rešeno sistemsko, nimamo nekakšnih možnosti ker je sistem vezan še na ERP in na skoraj vse nivoje podjetja.
Z eno besedo, katastrofa; upam da je drugje bolje. Vsako beleženje in popravljanje za nazaj mora biti evidentirano, kdo je delal, kaj je delal in zakaj je delal z vso sledljivostjo.

Pri nas je stanje takšno - nadur dejansko ni. Prihodi so 2min pred začetkom delovnega časa (štemplanje), odhodi so 1-2min po končanih 8h. Težave ki se je pojavila sedaj je ta, da baje ni pošteno da pridemo v službo samo gledati na "uro". Pri malemu podjetju je pač res žalostno, da se moramo takole kontrolirati, ampak jebat ga; bolj ko omejuješ ljudi - enkrat poči. Produktivnost je padla, da o vzdušju znotraj podjetja sploh ne pišem.

SasoS ::

Našel:

https://www.finance.si/topjob/nasvet-bl...

čas prihoda delavca na delo in odhoda z dela - do minute natančno, torej, če pride na delo ob 8.03, ne morete zaokrožiti na 8.05 ali voditi pavšalov, saj lahko to pomeni dvom o verodostojnosti vodenja evidence, kar je prekršek;

darksamurai ::

KraitPay je izjavil:

Preberite mojo zgodbo;
Pri nas smo šli iz popolnega ne beleženja delovnega časa šli na polno beleženje in štemplanje by the book.
Prihod na delo se evidentira. Odhod iz dela se evidentira. Odhod na malico se evidentira, prav tako prihod iz malice. Evidentira se tudi osebna pavza iz službena pot.

Zdaj kolikor je bilo nam razloženo, je zakon takšen; da mora delodajalec za vsakega vedeti kje je (lokacija, z vidika zavarovanja, se pravi na malici ali v bližini podjetja, zunaj podjetja itd.) in drugo še pomembnejša stvar v zakonu, da je delavec bil na malici 30min (delodajalec mu mora omogočiti 30 min malice, ki je ustrezno zabeležena). Prav tako mora biti na nek način urejeno, da delavec ni bil na malici in "kadil" ampak da je dejansko imel obrok - tako je bilo rečeno nam. Imamo še težave kako se bo zadeva reševala glede obroka.

Drugo težavo ki jo imamo je samo beleženje malice. Malica mora biti 30min by the book, če boš 15min na malici, lahko imaš kot privat oseba težave z inšpekcijo. Če boš imel več kot 30min si minute dolžan podjetju. Zopet, takšna razlaga je bila dana nam, kdo nas bo lovil in kako ne vemo.

Vsak od nas ima delovni čas, primer 6h-14h; pred 6h se ne beleži minut, po 14h se ne beleži minut, razen če je odobreno od nadrejenega. Vsak nadrejeni tedensko poroča o nadurah in potrjuje razne dopuste, zamude itd. Zamuda se kaznuje z odpitkom zaokroženo na 1h.

Imamo zadevo vso rešeno sistemsko, nimamo nekakšnih možnosti ker je sistem vezan še na ERP in na skoraj vse nivoje podjetja.
Z eno besedo, katastrofa; upam da je drugje bolje. Vsako beleženje in popravljanje za nazaj mora biti evidentirano, kdo je delal, kaj je delal in zakaj je delal z vso sledljivostjo.

Pri nas je stanje takšno - nadur dejansko ni. Prihodi so 2min pred začetkom delovnega časa (štemplanje), odhodi so 1-2min po končanih 8h. Težave ki se je pojavila sedaj je ta, da baje ni pošteno da pridemo v službo samo gledati na "uro". Pri malemu podjetju je pač res žalostno, da se moramo takole kontrolirati, ampak jebat ga; bolj ko omejuješ ljudi - enkrat poči. Produktivnost je padla, da o vzdušju znotraj podjetja sploh ne pišem.


Genialni zakon spisan s strani "garačev" z natanko 0s realne delovne dobe. Močno dvomim, da so ti Levi geniji tudi kot študentje delali v kakšnem podjetju. Kot si že napisal je ta zakon 100% v škodo delavcev in tudi v škodo delodajalcev (padec motivacije in čakanje pred uro za štempljanje). Loose-lose situacija.

Najboljša stvar pri tem je, da ti delodajalec ravnotako lahko odredi nadurno delo v okviru zakonodaje. Če bo potrebno boš vseeno moral delati dlje, pod nobenim pogojem pa ne boš smel kdaj delati 1min manj. J*bali te bodo, če se boš 3min prepozno štempljal, kljub temu da boš opravil vso delo. J*bali te bodo, če boš zaradi zastoja na cesti 3min prepozno prišel iz malice in to kljub temu, da boš opravil vso delo. Če boš 1h dlje v službi bo pa vse OK.

Geniji z 0s realne delovne dobe.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

SasoS, to kar so napisali na Financah, ne more držati. Čas prihoda na delo je lahko le tedaj, ko z delom začneš, t.i. efektivni delovni čas iz 142. člena ZDR-1. Če prideš v službo ob 7.58, delovni čas pa se začne šele ob 8.00 uri, pač začneš z delom ob 8.00 in ne prej. Da pa bi sedaj Inšpektorat zahteval dvojno vodenje evidence, čas, ko v resnici delavec pride v podjetje, lahko tudi pol ure prej, češ gre za prihod na delo in še registracijo delovnega časa, tj. ko delaš oz. bi moral dejansko delati, za kaj takega pa ni pravne podlage. Ne vem pa, ali so na Financah imeli kako zunanjo pravno pomoč ali pa so se nemara obrnili po informacije na ministrstvo in dobili po moje napačne informacije, bomo videli.

Matheus ::

Samo totalen idiot in nekdo, ki v življenju ni oddelal ene ure lahko spesni tak debilen zakon.

Napovedujem, da ob nastopu naslednje vlade tega zakona nebo več. Razen, če bo to Levica.

Miki N ::

A to si je Luk'c zmislil? ;( Sprememba tipa "samo da nekaj dogaja"?

SasoS ::

MadMicka je izjavil:

za kaj takega pa ni pravne podlage. Ne vem pa, ali so na Financah imeli kako zunanjo pravno pomoč ali pa so se nemara obrnili po informacije na ministrstvo in dobili po moje napačne informacije, bomo videli.


Ammm...pravna podlaga bi v tem primeru bil novi 18. člen ZEPDSV-A, mar ne?

Mato989 ::

Itak je zadeva skregana z logiko...

Recimo da imaš ti delo od 6-14... ok vse lepo in prav... kaj pa priprava na delo? Če recimo menjaš onega na stroju, ne moreš hkrati začet ob 6:00, se ob 6:00 preoblačit in hkrati še prevzemat in začet delat...

Pač skregano z logiko!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Po mojem je tukaj problem, da so ti mojstri gledali vse skozi optiko avtomatiziranega beleženja časa -kjer kao razlike med pojmoma "prihod na delo" in "pričetek dela ni". Ko se "štemplaš" si kao prišel. Zdaj pa pazi foro - če je registrator kartic v spodnjem štuku in greš po stopnicah minuto - je to v okviru "prihoda na delo" če je zgoraj pa ne. :))

Skratka ja kretenizem. Ker v čem je potem sploh fora - spet zakonsko določenega - uradnega delovnega časa, če komplicirajo z nekimi časi prihodov?

Mato989 ::

Miki N je izjavil:

Po mojem je tukaj problem, da so ti mojstri gledali vse skozi optiko avtomatiziranega beleženja časa -kjer kao razlike med pojmoma "prihod na delo" in "pričetek dela ni". Ko se "štemplaš" si kao prišel. Zdaj pa pazi foro - če je registrator kartic v spodnjem štuku in greš po stopnicah minuto - je to v okviru "prihoda na delo" če je zgoraj pa ne. :))

Skratka ja kretenizem. Ker v čem je potem sploh fora - spet zakonsko določenega - uradnega delovnega časa, če komplicirajo z nekimi časi prihodov?



Seveda... pazi to v Talumu v Kidričevem jaz ne razumem kako folk ne ponori, kolega ki tam dela pravi da se štemplajo pri vhodu v podjetje ampak jim ODBIJEJO 15 min od te ure KER pazi to, moraš čez cel kompleks firme na delovno mesto in se preoblečt... pa gonte se vi, to je 1h 15min na teden, ali skor 60 ur na leto... FU!!!

Ok saj jaz se strinjam da bi morali VSI zaposleni (ali skoraj vsi) imeti elektronski registrator ki avtomatsko beleži in ga vidi FURS... ampak potem moramo tudi zakonodajo spremenit da se plačajo VSE TE URE... če si pač vsak dan 5 min rpej na šihtu pač jebiga naj se plača... če pa si 5 min kasneje naj se kompenzira ali če nimaš dovolj ur, se ne plača itd...

Samo kaj ko imamo glup sistem mesečne plače... že davno bi morali preit na minimalno URNO postavko (namesto minimalno plačo)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Minimalna plača je narejena s tem razlogom, da vsak ki dela lahko preživi. Mišljeno je bilo dobro, žal pa se vse izrodi, ko ljudje dobimo v roke nekaj dobrega.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Minimalna plača je narejena s tem razlogom, da vsak ki dela lahko preživi. Mišljeno je bilo dobro, žal pa se vse izrodi, ko ljudje dobimo v roke nekaj dobrega.



Saj ni problem, samo spremeniti bi morali minimalno plačo v MINIMALNO URNO POSTAVKO...

In to je to... kolikor ur delaš tolikokrat najmanj minimalna urna postavka (oz več) bi moral dobit...

Namesto tega dobiš minimalca če je 19 delovnih dni ali 22... wtf
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Kolikor razumem, je težava v razumevanju pojmov.
Ker (kot običajno) zakonodajalec nima pojma, o čem govori.

Lukec ne loči med pojmoma "prihod na delo" in "delovni čas / čas dela / začetek-konec dela".
Niti "efektivni čas" in "plačane ure".
(kar, roko na srce, ne ločijo niti forumaši)

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Kolikor razumem, je težava v razumevanju pojmov.
Ker (kot običajno) zakonodajalec nima pojma, o čem govori.

Lukec ne loči med pojmoma "prihod na delo" in "delovni čas / čas dela / začetek-konec dela".
Niti "efektivni čas" in "plačane ure".
(kar, roko na srce, ne ločijo niti forumaši)


Iskreno povedano, od prihoda na delo se bi moral začet računat DELOVNI ČAS... saj nisi tam za hec kajne? Kaj je torej čas ko se preoblačiš v službeno uniformo ki je predpisana (recimo zaščitna oprema) je to nekaj kar bi moralo biti plačano ali ne? Po moje da...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

Eni bi radi, da se stemplajo ze pri prihodu na parking.

Invictus ::

Ta zakon je kar nekaj, pač Levica je morala nekaj sproducirati, da ne bodo izpadli čisto nesposobni.

Že 20 let si ne beležim pridoa v službo in odhoda. Če bi to zahtevali, dam odpoved.

Je pa res, da nisem že 20 let bil v redni službi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

SasoS, po mnenju ministrstva ni glede tega, kar midva govoriva, nič drugače...

https://www.gov.si/novice/2023-04-19-vo...

SasoS ::

Ne da bi zagovarjal glup zakon, niti nisem neka avtoriteta na tem področju, ampak po mojem laičnem branju:

Če je praksa drugačna ter se ure pavšalno vnaša, gre ŽE sedaj za kršitev zakonodaje. Novela zakona pa določa, da se na dnevni ravni beleži čas prihoda in čas odhoda z dela ter izraba odmora med delovnim časom. V smislu dnevne obremenitve gre za zanemarljivo majhno spremembo.


...so pač v zakon dodali svojo interpretacijo delovnega časa, ki sedaj pomeni čas prihoda in odhoda iz dela. Sprememba tako ni zanemarljiva kot se skuša prikazati. Prav tako ta interpretacija podpira kar so pisali v financah, da če ne vneseš točnega časa, gre pač za pavšalen vnos in s možnost da evidence niso točne.

Mato989 ::

SasoS je izjavil:

Ne da bi zagovarjal glup zakon, niti nisem neka avtoriteta na tem področju, ampak po mojem laičnem branju:

Če je praksa drugačna ter se ure pavšalno vnaša, gre ŽE sedaj za kršitev zakonodaje. Novela zakona pa določa, da se na dnevni ravni beleži čas prihoda in čas odhoda z dela ter izraba odmora med delovnim časom. V smislu dnevne obremenitve gre za zanemarljivo majhno spremembo.


...so pač v zakon dodali svojo interpretacijo delovnega časa, ki sedaj pomeni čas prihoda in odhoda iz dela. Sprememba tako ni zanemarljiva kot se skuša prikazati. Prav tako ta interpretacija podpira kar so pisali v financah, da če ne vneseš točnega časa, gre pač za pavšalen vnos in s možnost da evidence niso točne.



Saj če smo filozofski je itak to pravilno.

Čas prihoda na delo bi MORAL biti enak kot DELOVNI ČAS... Saj jaz ne pridem na delo zato da grem v gostilno na pir kot popoldan s kolegom kajne? Na delo pridem zato da bom pričel delat, vse kar se dogaja po mojem prihodu na delo je delovni čas, ker če dela ne bi imel tega postopka ne bi bilo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Dejansko se skoraj zdi, da zakon tukaj - namerno ali ne - šlampasto uporablja dva izraza za isto svar in dela zmedo - razen če je kje v zakonu definiran vsak pojem posebej?

Ker recimo najprej bluzijo o nekih "prihodih na delo" nakar razkladajo o raznih "pravicah do sprotnega (tedenskega?) vpogleda delovnega časa" kjer očitno govorijo o teh ISTIH vpisih "prihoda na delo" ...

... saj na koncu bo rešitev dileme ta da bodo uvedli obvezno avtomatizirano "šteplanje" za vse, čudežno se bodo pojavili "ponudniki informacijskih rešitev" ... ovce bodo blejale, kako "red mora biti". Neke vrste Davčne blagajne 2.0, da še razne male "Špica d.o.o." pridejo do krme iz korita ane. >:D

Teorija zarote? Mogoče.

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Čas prihoda na delo bi MORAL biti enak kot DELOVNI ČAS... Saj jaz ne pridem na delo zato da grem v gostilno na pir kot popoldan s kolegom kajne? Na delo pridem zato da bom pričel delat, vse kar se dogaja po mojem prihodu na delo je delovni čas, ker če dela ne bi imel tega postopka ne bi bilo...

V kakšni proizvodnji (tekoi trak) to niti v teoriji ne more delovat.
Ne moreš začet delat prej kot ostali.
Ne moreš pa tudi priti do minute natančno v službo.
Jaz stanujem 4 minute peš stran od pisarne, pa ne morem do vhoda priti natančno ob 8:00. Mi semafor stvar pokvari.
Kaj šele tisti, ki so na kak LPP vezani, al pa na skupinske vožnje s sosedi/sokrajani, al pa na iskanje parkirišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Miki N ::

Mato989 je izjavil:



Saj če smo filozofski je itak to pravilno.

Čas prihoda na delo bi MORAL biti enak kot DELOVNI ČAS... Saj jaz ne pridem na delo zato da grem v gostilno na pir kot popoldan s kolegom kajne? Na delo pridem zato da bom pričel delat, vse kar se dogaja po mojem prihodu na delo je delovni čas, ker če dela ne bi imel tega postopka ne bi bilo...


Ja samo kaj ko obstaja ta zadevica imenovana Lajf, kjer se stvari dogajajo, situacije so take in onake. Kaj če ti prav ne MOREŠ pričeti z delom preden se (mogoče dobesedno) ne odpre štant, si pa pač slučajno prišel prej na lokacijo pol ure prej, ker kaj vem, je tako naneslo v prometu, karkoli, rezerve pa to.

... registrator časa pa za zaprtimi vrati, ti pa zunaj na parkirišču čakaš in bentiš na Slotechu - pa ne po svoji volji ampak zaradi šihta! Tega potem v delovnem času ne bo!!! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

LeQuack ::

To beleženje časa je bilo aktualno v jugi, kjer je bilo to edino merilo dela. V kapitalizmu pa firme bolj zanima produktivnost in kaj je narejeno. Zdaj pa gremo spet nazaj na popolno uravnilovko, kjer bo važen samo čas na delovnem mestu.
Quack !

Miki N ::

Skratka morala zgodbe: ni vseeno kjer stoji avtomat za kavo. V "dickhead" podjetjih stoji pred registratorjem časa, v prijaznih pa za njim. Bodite pozorni na take detajle pri pogovorih za službo. :))

IL_DIAVOLO ::

LeQuack je izjavil:

To beleženje časa je bilo aktualno v jugi, kjer je bilo to edino merilo dela. V kapitalizmu pa firme bolj zanima produktivnost in kaj je narejeno. Zdaj pa gremo spet nazaj na popolno uravnilovko, kjer bo važen samo čas na delovnem mestu.


Ja, jih zanima cim vec narejenega za cimmanjse placilo. Ce nocejo placat delavcev, bodo pac plačali pravice delavcev.

Good enough.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čas prihoda na delo bi MORAL biti enak kot DELOVNI ČAS... Saj jaz ne pridem na delo zato da grem v gostilno na pir kot popoldan s kolegom kajne? Na delo pridem zato da bom pričel delat, vse kar se dogaja po mojem prihodu na delo je delovni čas, ker če dela ne bi imel tega postopka ne bi bilo...

V kakšni proizvodnji (tekoi trak) to niti v teoriji ne more delovat.
Ne moreš začet delat prej kot ostali.
Ne moreš pa tudi priti do minute natančno v službo.
Jaz stanujem 4 minute peš stran od pisarne, pa ne morem do vhoda priti natančno ob 8:00. Mi semafor stvar pokvari.
Kaj šele tisti, ki so na kak LPP vezani, al pa na skupinske vožnje s sosedi/sokrajani, al pa na iskanje parkirišča.


Seveda ne morš, samo ti meni razloži... če jaz začnem ob 6:00 na tekočem traku ali menjam onega na CNC stroju, pod kaj spada preoblačenje iz normalnih oblačil v delovska po navodilih NADREJENEGA zaradi varnosti pri delu? Se to šteje pod moj prosti čas ali pod delovni čas preko priprave na delo... jaz menim da drugo... torej bi moralo biti plačano.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SasoS ::

Saj je plačano...to je prva stvar, ki jo vsi, vključno s tem glupim zakonom pozabljamo. Ko si prišel v službo si se zmenil za bruto plačo. V pogodbi verjetno tudi piše kakšne so tvoje obveznosti (preoblačenje, priprava na delo...). Tako kot si zgoraj napisal, plača je ista a si se preoblekel 19x ali pa 22x na mesec. Ne moreš zdaj delodajalca vlečt za minute, zdaj pa plačaj več kot je dogovorjeno v pogodbi, to se lahko zmisli samo nekdo ki je še debelo v prejšnjem sistemu.

In ne želim zagovarjat nategurovićev, ki imajo delavce po 16h zaprte v proizvodnji, tem štempljanje ne bo nič pomagalo - jih bojo pač nagnali poštemplat in potem U-obrat nazaj v proizvodnjo. Gre za to, da v večini služb je treba pač podelati kar je, in včasih to traja 7ur56, včasih pa 8ur12 pa zaradi tega ni konec sveta...in zakon ki nalaga drugače je pač neživljenjski.

Mato989 ::

SasoS je izjavil:

Saj je plačano...to je prva stvar, ki jo vsi, vključno s tem glupim zakonom pozabljamo. Ko si prišel v službo si se zmenil za bruto plačo. V pogodbi verjetno tudi piše kakšne so tvoje obveznosti (preoblačenje, priprava na delo...). Tako kot si zgoraj napisal, plača je ista a si se preoblekel 19x ali pa 22x na mesec. Ne moreš zdaj delodajalca vlečt za minute, zdaj pa plačaj več kot je dogovorjeno v pogodbi, to se lahko zmisli samo nekdo ki je še debelo v prejšnjem sistemu.

In ne želim zagovarjat nategurovićev, ki imajo delavce po 16h zaprte v proizvodnji, tem štempljanje ne bo nič pomagalo - jih bojo pač nagnali poštemplat in potem U-obrat nazaj v proizvodnjo. Gre za to, da v večini služb je treba pač podelati kar je, in včasih to traja 7ur56, včasih pa 8ur12 pa zaradi tega ni konec sveta...in zakon ki nalaga drugače je pač neživljenjski.



ne to ne drži, jaz sem v pogodbi podpisal plačo za POLNI DELOVNI ČAS torej 40 ur na teden, ne pa 41 ali 42 kar preoblačenje doprinese... torej jaz pridem ob 6:00 na firmo se štemplam opravim VSE aktivnosti v zvezi z delovnim procesom (to je tudi preoblačenje v in iz delovne opreme) in nato ob 14:00 podjetje zapustim...

Moje obveznosti so znotraj 40 urnega delovnika... ne nekaj ločenega.

Medtem ko si to kot kaže ti predstavljaš da je v pogodbi to tako da jaz delam 8 ur (oz 7:30) 30 min malicam, preoblačim in pripravljam za in iz dela pa se v prostem času...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

SasoS ::

Potem bodi v službi 40 ur in 0 min :D ... pa poročaj koliko časa te bodo gledali. Sem imel ljudi ki so spakirali 15:59...ponavadi so tudi prišli 8:20 ker je bila gužva na cesti.

Netrunner ::

To je marsikje, plačan si od ure do ure, zahteva pa se da prideš prej, da se lahko pripraviš za delo. Praviloma prihod na delo ne bi smeli enačiti z začetkom dela. Če bi bili delodajalci pravični, bi plačali od 8:00 do 16:00 s tem, da se delo začne on 8:15 in zaključi ob 15:45.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Seveda ne morš, samo ti meni razloži... če jaz začnem ob 6:00 na tekočem traku ali menjam onega na CNC stroju, pod kaj spada preoblačenje iz normalnih oblačil v delovska po navodilih NADREJENEGA zaradi varnosti pri delu? Se to šteje pod moj prosti čas ali pod delovni čas preko priprave na delo... jaz menim da drugo... torej bi moralo biti plačano.

Tu sploh ni debate. To spada v delovni čas.

Govora je od "prihodu na delo" in "delovnem času".
Torej na parikrišle pridem 7:48.
A čakam na dežju, al grem mimo vratarja in se štempljam?
Domov se iz pisarne odpravim ob 15:58. Čakam lift, ker v zgornjem nadstroju nekaj nalagajo noter. Odhod štemplam ob 16:02.
Kaj je zdaj s temi 14 minutami? Mora to delodajalec nekako plačati? Saj sem na delovnem mestu?
Ampak nič ne delam, ker tekoči trak stoji/pisarne so zaklenjene/ne morem sam začeti.
Zakaj potem sploh beležiti teh 14 minut? Imeti v dobrem in pokoristiti jih ne morem, ker tekoči trak začne ob 8:00 delat.

Aal bo mogoče naslednji korak, da bo registrator neposredno pred vsakim delovnim mestom?

SasoS ::

Seveda, in ko te prime na WC boš pritisnil gumb "sranje" :D

Miki N ::

Jure14 je izjavil:



Aal bo mogoče naslednji korak, da bo registrator neposredno pred vsakim delovnim mestom?


Kolikor voham "duh časa" ponavadi pride ideja, da se pri dvornih izvajalcih naredi "app" (hej itak imamo vsi telefone ane) ki "rešuje" ta problem.

Dejansko ta novi zakon smrdi po tem danes tako modernem ustvarjanju tehničnih problemov, da se potem iščejo tehnične rešitve.

LeQuack ::

Kaj pa da vsak delavec nosi GPS zapestnico, ki je neodstranljiva. Tako bo lahko država natančno določila kdaj si prišel na delovno mesto in kdaj odšel. Poleg tega bi piskala in svetila, če bi se oddaljil od delovnega mesta za več kot pol ure ali v večjem radiju kot je dovoljena. Po moje je to dobra rešitev.
Quack !

Utk ::

Čak malo, če si na malici 29 min, ti teži država, ker nisi bil 30.
Če si na malici 31 min, ti teži delodajalec.
Če si na malici točno 30 min, ti teži inšpektor, ker si si to izmislil, ker je nemogoče, da bi bil točno 30.

fikus_ ::

V enih od prejšnjih firm, kjer sem delal, je bila ideja, da ima vsak zaposleni kartico, ki jo nosi zraven in se "štemplja", ko se giblje po firmi, gre na malico, na cigaret pavzo, nazaj na delovno mesto, ...
V glavnem, bil je revolt in do tega ni prišlo.
Če prav razumem, do tega zakona je prišlo zaradi izkoriščanja delavcev v nekaterih firmah in sedaj se bo moralo voditi evidenco povsod in to so oblikovali ljudje, ki nimajo pojma, kaj je realnost (papir prenese vse).

Manjkajo nam še samo čipi, kot pri psih in čitalci na vsakih nekaj metrov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se lahko nadure brišejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504987 (1232) FrRoSt
»

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17521466 (15552) IL_DIAVOLO
»

Obračunavanje ur v službi

Oddelek: Loža
424910 (2875) Superboyy
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211476 (8754) miha1135899
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126829 (22915) Invictus

Več podobnih tem