» »

ADSL Callisto821 router

ADSL Callisto821 router

««
7 / 7
»
»»

js ::

Gwanaroth a si za povezavo na Calisto uporabu ip: 192.168.1.1?

_Dejan_ ::

men so v tor tut zamenjal modem za Callisto821+ in ta sploh nima com porta, ma en reset gumbek, gesla pa tudi ne zagrabijo. datum zadej ma apr 2005
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

js ::

Če js napišem v mozillo ali ie http://192.168.1.1 mi nič ne odpre.

_Dejan_ ::

pa maš naštiman svoj ip 192.168.1.2. ker če nimaš pol itak ne odpre.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

link ::

Ve že kdo novo geslo za Callisto821+

GaS ::

Mene pa samo neki zanima; mam tega Callisto821, lepo sem ze saril po IP filterjih, nekaj nastimal, je delovalo itd.. Zdej je pa problem, ker se vec ne morm povezat nanj. Ne najde ga. V cem je problem? Net mi dela obicno, samo nanj se enostavno ne morem povezat.

cune ::

rad bi uporabljal calisto modem samo kot firewall in ne kot router. neki sm naštimal IP filter in NAT, kot sm zasledil nekaj strani nazaj. ali moram še kaj drugega spremenit, mogoče pod firewall ali RIP ali kej podobnega? internet pa uporabljam za torrente, mule in za surfat.

hvala

Jst ::

In za te namene ga boš vsake par dni moral resetirati.

ufek ::

mene tud zanima če že ma kdo geslo za callisto821+, ker stari gesli ne delujeta ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

_Dejan_ ::

mislim da nima noben razen serviserjev :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

janip ::

Gesel za Callisto821+ baje ne poznajo niti serviserji, seveda v narekovajih "Ne poznajo". Drugače pa ta modem ni namenjen kot router ali firewall. kakršnokoli poseganje v njega pa ti lahko telekom zaračuna modem. Men se zdi da okrog 15 čukov. Ne splača se ga štelat, ker ni narejen za take namene, pa še drago te lahko stane, če ugotovijo, da ste po njem šarili ali kaj spreminjali...... Saj jaz sem o tem tako obveščen..

LP
Jani P

Ro! ::

Čudno: "...ta modem ni namenjen kot router ali firewall..." mislim, da to ne drži. Pol bi uporabniški vmestnik imel samo menu LAN/WAN, vsi pa vemo, da temu ni tako. Sigurno pa je tako stališče Telekoma - po svoje je tudi razumljivo. Samo pomislimo, koliko bi bilo reklamacij in zahtev za tehnično pomoč pri Telekomu, ko bi začel prav vsak šariti po nastavitvah. Zaro pa rajši "držijo rajo na distanci" in rzglašajo, da "...ta modem ni namenjen kot router ali firewall..."

Jaz ga sicer imam nastavlejnega kot router že kake 3 mesece - doslej brez reseta. Požarni zid imam rajši softwerski, saj callisto npr. ne javlja, kateri programi se ti silijo na i-net (Http://www.sarguide.co.uk/faq.php?qid=2...

Pozdrav,
Ro.

Magnum ::

Meni je pred dobrim tednom crknil ADSL zato sem si downloadal datasheet od Callista 821 Ceprav sem ga na hitro preletel se mi zdi da je nekje pisalo da sta username in pasword po defoltu admin nisem pa preprican Drugace pa v davodilih ne pise da je Callisto modem tako kot govori vecina ampak pravijo da je ADSL bridge - Simple router
l.p. Magnum

GRainbow ::

Od vceraj naprej mi modem vske tolko casa (na cca 10min) reconnecta sam od sebe oz. izgubi konekcijo in spet vzpostavi. Mi lahko kdo pomaga resit problem al pa vsaj ugotovit kaj je krivo?

Takle zgleda seznam "Alarm":

STATUS ALARM : PPP Interface Up : Interface - ppp-0
STATUS ALARM: PPP Authorization Successful : Interface - ppp-0
STATUS ALARM : PPPoE Up : Interface - ppp-0
STATUS ALARM : ATM VC Up : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=1, Vci=32
STATUS ALARM : ATM Interface Up : Interface - atm-0
STATUS ALARM : DSL Interface Up
WARNING : ATM VC Down : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=1, Vci=32
WARNING : PPPoE Down : Interface - ppp-0
WARNING : PPP Interface Down : Interface - ppp-0
MAJOR ALARM : ATM Interface Down : Interface - atm-0
MAJOR ALARM : DSL Interface Down
STATUS ALARM : PPP Interface Up : Interface - ppp-0
STATUS ALARM: PPP Authorization Successful : Interface - ppp-0
STATUS ALARM : PPPoE Up : Interface - ppp-0
STATUS ALARM : ATM VC Up : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=1, Vci=32
STATUS ALARM : ATM Interface Up : Interface - atm-0
STATUS ALARM : DSL Interface Up
STATUS ALARM : System Up

Guardian ::

Mi lahko kdo pove, kako izklopim firewall na tem Callisto821, ker je res moteč!!! Ne da bi odpiral posamezne porte... ampak ga želim v celoti izklopit.

_Dejan_ ::

v osnovi je že izklopljen, če si ga vklopil pa ga tudi tam izklopiš :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Guardian ::

V bistvu nisem nilč vklapljal ali izklapljal, ampak sem le omogočil routing... kar dela oke, linijo vzdržuje brez kakšnega obešanja ali resetiranja. Problem pa se pojavi takrat, ko imam recemo Call of duty server, ga drugi ne vidijo oz. se ne morejo connectat name. ;(( Če grem preko klicne povezave v adsl omrežje dela brez problema. Zakaj tako?!?!

20sdfj093f ::

Mogoče ni kriv modem ampak tvoje neznanje o tem, kaj je port forwarding?

Vsaj iz tvojega opisa se sliši tako, seveda ti zadeva deluje, ko tvoj "server" vzpostavlja povezavo na SiOL, router pa pač ne ve, na kateri računalnik naj preusmeri zahteve po določenem portu...

LP

GTi ::

Mogoče že kdo pozna nov password za Callisto821+ Annex B iz maja 2006 (ver: S.V.:4.0.5-1.8 H.V.:1.1A) >:D
When it changes it reveals its true potencial.

turborudel ::

mene zanima ali ima Callisto821 podporo tudi za ADSL2+???

LP

matotej ::

Ja mislim, da ima!

lp

MUSKA ::

Callisto821 nima podpore ADSL2+ Callisto821+ pa ima :\

desperados ::

telekomovci so MAL prasci callisto821+ je čist solidn ruterčk in bi se lahk marsikaj konkretnega iz njega naredlo sam zgleda da so dal oni nek shekan FW gor z spremenjenimi gesli in ostalimi pizdarijami,...

a ima kdo idejo kako bi naštimal tole stvarco da bi sam držal povezavo in da mi nebi blo treba vedno posebej na sinfoniko konektat

če ne drugač bom pa skriptico napisal pa bruteforse nad uporabniško ime pa geslo spustu :D

to bi znalo trajati:)

pijanc ::

men se sploh noce connectat na ip:192.168.1.1, kak ga vi prpravte du tega?
maria believe me i like your ass :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijanc ()

Ch4N93 ::

IP mrežne mora biti 192.168.1.x, kjer je lahko x od 2 do 255
Ni nam lahko...

desperados ::

modem(ruter):192.168.1.1
meržna:192.168.1.2
.
.
.
ne moreš (smeš) nastavit mrežne na 192.168.1.1 ker ta ip že zaseda ruter

pijanc ::

ip mrezne mam nastavlen na 192.168.1.2
samu mam pa privzeti prehod prazn, a j slucajn kej v zvezi s tem?
maria believe me i like your ass :P

desperados ::

najbrž da si do sedaj ze zrihtal pa vseeno

mislim da prehod nima veze js mam praznega
kako maš pa masko 255.255.255.0 a kaj si naštimal?

lahko da je kaj narobe z hw al pa ostalimi nastavitvami

pijanc ::

ne nisn se zrhtau, ja maska podomrezja je 255.255.255.0, ka ce bi mi ti poslal sliko kak mas ti zrihtano na mejl---->tale
maria believe me i like your ass :P

JoskoMacher ::

Tudi prehod je pomemben, če želiš da zadeva deluje stabilno. Callisto 821+ podpira tudi DHCP, vendar ne priporočam tistim, ki želijo resno stabilno delovanje. Admin pass obstaja iz razloga, ki je že omenjen zgoraj. Nastavitve znotraj Callisto+ ne podpirajo edino DYNDNS. Za razliko od navadnega Callisto821 modema ta podpira tudi ADSL2.
Prav tako je mogoč remote firmware update, ki se žal ne prakticira.
Uporabnikom SiOLTV-ja ponavadi zagotavlja boljšo sinhronizacijsko hitrost kot Callisto 821. Trenutno je Callisto+ nekoliko out, Vse dobre lastnosti je podedoval namreč Ganymede 822+ ki ga priporočam. No tudi Ganymede bo prej ali slej out. Vse dobre lastnosti bo predal modemu Sinope, ki bo omogočal še WiFi(vgrajena antenca 15 cm) ter imel vgrajenega še SIP klienta za potrebe VOIP. Zadeva je v testiranju in deluje odlično.
Če koga zanima kaj konkretnega pa naj pošlje zasebno sporočilo.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problemi win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
9773 (711) d4r3_k
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205871 (3892) Tilen
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246140 (4328) simnov

Heckanje telekomovega 'adsl ruterja'

Oddelek: Omrežja in internet
182429 (1830) BigWhale

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

Oddelek: Omrežja in internet
184919 (4528) Gandalfar

Več podobnih tem