» »

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

[:Notebook:] ::

Zgodba teče takole:

Svež priključek ADSL, telekom pripelje modem Callisto 821, pozabijo CD z navodili, ki ga jaz preberem in ugotovim, da ima modem možnost delovanja kot Router. Torej. Zakaj bi trošil denar za nov router ker ga že imam? Kličem na SiOL, tam pa povejo, da navodil sploh ne bi smel videti, ter da naj vsa vprašanja naslovim na Telekom, ki je to zakuhal. Tam pa itak nihče nič ne pove.

Na Iskratel so mi povedali, da je modem programsko že vnaprej definiran za znanega naročnika (torej Siol in Telekom), ter da mi o možnostih modema ne more nič povedati.

Na internetni strani Slo Reactor je opisan postopek, katerega se ne upam lotiti, da nebi kej zašuštral modem in bom imel težave z Telekomom.

A ima kdo kakšno idejo kaj storiti.
[:DELL / HP / APPLE:]

[:Notebook:] ::

Hvala vsem, ki ste že pisali na forumih.

Sem že vse porebno našel.

Zanima me le, koliko se vas je upalo šariti po modemu?
[:DELL / HP / APPLE:]

Samson ::

Jaz....Sicer stoji v kotu, ker je testni, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

borchi ::

aj, dejte no. sej je nekdo že na slo-tecu postal username in geslo za modem, ter ip na katerem je router. vse se nastavi preko web vmesnika. jaz sem se malo igral vendar v tistih 5ih minutah nisem pogruntal kako se porte forwarda. drugače pa zadeva deluje.

edin problem, ki sem ga imel je, da nisem vedel, da je treba, ko vtipkaš username in password, kar kako minuto počakat, da router to prežveči.

aja, passworda ne vem več :-( (sem ga že spremenil). mora biti v enem thread-u na tem forumu.
l'jga

falotXP ::

No, saj ni nič takega, da so Telekomovci pozabili CD z navodili, saj jih tudi že na tem forumu najdeš in vse o tem ADSL modemu tukaj!
Tako, da to ni itak nič takega...saj na CD-ju ni nič drugega kot ta že videna navodila.
Naj se veselijo in imajo ta CD.

[:Notebook:] ::

Sem poizkušal z "tistim" geslom, pa me ne spusti zraven, prek RS232 pa še nisem probal.
[:DELL / HP / APPLE:]

borchi ::

@prenisnik: pa maš prav naštimane mrežne nastavitve, da lahko prideš do 192.168.1.1?! a pingaš ga lahko? če ga lahko pingaš, boš sigurno prišu s tistim geslom v njega. pa prvič sem js mogu več kot minuto počakat, da sem se loginal.
l'jga

Jebiveter ::

Fantje, meni je ratalo! Svaka vam dala! :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Samson ::

Drugace pa da ne nucas menjat IP iz 192.168.0.x na 192.168.1.x - Zamenjaj masko podomrezja na 255.255.0.0 in ti bo upostevalo zadnje dve cifre in bos z naprimer 192.168.0.3 lahko naceloma dostopal do 192.168.1.1 naprimer. Kdor je razumel, potem zna :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Jebiveter ::

logish...
Sicer pa mam en problem... sem si postelal WAN -> PPP nastavitev, vse zgleda v redu, tudi ko pogledam status je "on line" (z zeleno). Se pravi, da se router connecta. Na PCju nastelam 192.168.1.2 in 192.168.1.1 kot gateway.
Vendar... ne pridem vn. What am I missing?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

DMouse ::

Si vpisal siolove dns serverje v nastavitvah za mrežno kartico?

[:Notebook:] ::

Če nebi imel prav nastavljene mrežne, potem me sploh nebi vprašal za geslo. Pingam ga lahko. Ko vpišem IP v brskljalnik me vpraša za admin geslo, vtipkam tisto las6... pa mi ga takoj zavrne. Mogoče so me pa prehiteli inzamenjali gesla?

lp,
[:DELL / HP / APPLE:]

DMouse ::

Možno >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Jebiveter ::

DMouse: that's a must? Bom probal, tnx.

PS: Ce prav razumem z Admin->Commit & reboot -> Commit shranis nastavitve v flashrom. Se pravi, da se ob resetu routerja (powerfalure) nastavitve ohranijo... al ne? Kako potem dobit nazaj default (by telekom/siol) settingse, ce ne mores tko resetirat? To sam tko, v primeru, da kej ornk zajebem...:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Wox ::

Meni je tud ratalo. Modem (router) sem vklopil v stikalo (switch). Pol pa še dva PC-ja pa en laptop. Dela ko urca. Pol pa na enem PC-ju vklopim eMule, pa je kar naenkrat zgodbice konec. Ne gre več nikamor. Zadeva se očitno zašopa. A ve kdo kaj moram še nastavit, če se nastaviti sploh kaj da?

Jebiveter ::

ja, na routerju moras nastavit port-fowarding oz. firewal za porte:
TCP: 4661 in 4662
UDP: 4675 (oz. default je 4665)

porocaj...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Wox ::

Jep. Seveda da sem nastavo NAT. Sicer se mi je eMule itak povezal z low ID. Kar se tiče povezave je vse OK. Problem je v tem, da mi eMule, predvidevam da z uploudom, zašopa celo zadevo. Kak te rešit zadevo.

klemen1 ::

a lahko kdo točno opiše kako se nastavi router in firewall?
lp

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013237 (2583) verto
»

Ganymede 822+ geslo za dostop preko HTTP

Oddelek: Omrežja in internet
3010444 (5482) sergejom
»

Router Netgear WGR614

Oddelek: Omrežja in internet
103080 (2770) e-marko
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488342 (7368) Miha_T
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963413 (27108) JoskoMacher

Več podobnih tem