» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
6 / 14
»»

GupeM ::

Haha. Pred časom naročim nekaj s kitajske, po nesreči na svoj stari naslov. Me kliče dostavljalec iz express one, da mi bo dostavil, če sem doma. Ugotoviva, da je na mojem starem naslovu in da bo zadevo dal v ponovno dostavo in naj mu dam nov naslov. Zadeva po 14 dneh še kar ni bila dostavljena, zato pokličem njihovo centralo. Tukaj se pa zabava začne (kraji in ulice so izmišljeni).

Jaz: Zanima me, kje je moj paket ta in ta, bil je predan v ponovno dostavo na nov naslov.
Ona: Ja, imamo nov naslov. Cesta v špansko vas 5, 6666 Selo pri Peklu.
Jaz: Narobe, pravi naslov je Španska vas 5, 1234 Španska vas
Ona: Aha. Torej Španska vas 5, 6666 Selo pri Peklu.
Jaz: Ne, pošta je 1234 Španska vas.
Ona: Aja, potem je Cesta v špansko vas 5, 1234 Španska vas.
Jaz: NE!!!! Španska vas 5, 1234 Španska vas!

Potem je pa le dojela. Upam. Dobil še nisem.

Sicer pa do sedaj še nisem imel problemov z njimi in verjetno jih tudi tokrat ne bi imel, če bi že v trgovini naročil na pravi naslov.

Spc ::

Meni so sony tuner SONY ST-SA5ES za 260EUR UNIČILI.
Vse je zlomljeno, zvito gumbi so popadali ven.

Pošiljka je bila v mariboru 30.10, danes sem komaj dobil pošiljko 15.11.

Potrebna je tožba.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Ebay oglas:
 Original slika iz ebay-a

Original slika iz ebay-a



Tuner v trenutnem stanju:




Tudi stranice so zvite.


LINKI do original slik:




http://www.netsky.org/expressslo/SA5ES-nepo.jpg
http://www.netsky.org/expressslo/Zlom1.png
http://www.netsky.org/expressslo/Zlom1.png
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

mtosev ::

Jaz sem pred dvema dnevoma dobil pošiljko od njih pa je bilo vse v redu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Spc je izjavil:

Meni so sony tuner SONY ST-SA5ES za 260EUR UNIČILI.
Vse je zlomljeno, zvito gumbi so popadali ven.

Pošiljka je bila v mariboru 30.10, danes sem komaj dobil pošiljko 15.11.

Potrebna je tožba.


Verjetno je bilo ze v osnovi slabo zapakirano. Veliko prodajalcev dela to napako, da znotraj skatle ne zarinejo vsaj veliko zmeckanega casopisnega papirja, da je stvar fiksna. Ali pa vzamejo ne dovolj mocno skatlo in se cela zmecka.

Ceprav sem ravno iz DE in preko Express1 dobil dva taksna, slabo zapakirana, paketa in oba sta prezivela.

Sicer pa zjutraj dobim obvestilo o dostavi paketa preko Express1. Meni nic jasno od koga?? Gledam sledenje - Madzarska. OK. Imam par ljudi s katerimi sodelujem od tam, ampak trenutno nic. Sele potem mi pade na pamet AliExpress. Pred dvemi tedni sem nekaj narocil, grem gledat njihovo sledenje in res je bilo vceraj predano Express1. Danes me menda ze caka doma...

Law&justice ::

Express One je končno priznal, da je zamenjal metalce pošiljk! Poleg tega bodo nekateri dobili pošiljke namesto preko njihovega dostavljalca s pošto Slovenije!

GupeM ::

GupeM je izjavil:

Haha. Pred časom naročim nekaj s kitajske, po nesreči na svoj stari naslov. Me kliče dostavljalec iz express one, da mi bo dostavil, če sem doma. Ugotoviva, da je na mojem starem naslovu in da bo zadevo dal v ponovno dostavo in naj mu dam nov naslov. Zadeva po 14 dneh še kar ni bila dostavljena, zato pokličem njihovo centralo. Tukaj se pa zabava začne (kraji in ulice so izmišljeni).

Jaz: Zanima me, kje je moj paket ta in ta, bil je predan v ponovno dostavo na nov naslov.
Ona: Ja, imamo nov naslov. Cesta v špansko vas 5, 6666 Selo pri Peklu.
Jaz: Narobe, pravi naslov je Španska vas 5, 1234 Španska vas
Ona: Aha. Torej Španska vas 5, 6666 Selo pri Peklu.
Jaz: Ne, pošta je 1234 Španska vas.
Ona: Aja, potem je Cesta v špansko vas 5, 1234 Španska vas.
Jaz: NE!!!! Španska vas 5, 1234 Španska vas!

Potem je pa le dojela. Upam. Dobil še nisem.

Sicer pa do sedaj še nisem imel problemov z njimi in verjetno jih tudi tokrat ne bi imel, če bi že v trgovini naročil na pravi naslov.

Update:

Pošiljke še vedno ni, kličem na center.
Jaz: a lahko preverite, kaj se zdaj dogaja s pošiljko XXX, zadnjič sem kurirju povedal nov naslov, Španska vas 5, pa še vedno nisem dobil.
Ona: A kurirju ste povedali? To je že vprašljivo, verjetno je kaj zafrknil. Bom preverila ... (preveri) pošiljka je pri nas v skladišču, ampak na naslov Španska vas 15. Bom popravila in dobite v kratkem...

Wtf, no.

leonmilav ::

Ljudje božji!!! Trgovin je milijardo na svetu. Pojdi, izberi in vzemi kar ti paše. Pomankanje časa ni izgovor! Ko potrebuješ tampone ali pivo/vino, greš po njih. Vsak dostavljalec se trudi dnevnih pošiljk znebiti se dnevno. Namesto njega jih namreč nihče drug ne bo dostavil. Izredno žalosten postanem, ko gledam te komentarje. 6 različnih pošt se eden za drugim vozijo z istimi pošiljatelji k istim prejemnikom. BOOOLNOOOO!!!! Ni logike, kje šele je kakoršnakoli ekološka osveščenost! Za par €prodate dušo in planet. DA JE CENENEJE! Neopravičljivo!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

starfotr ::

Spc je izjavil:

Ebay oglas:
 Original slika iz ebay-a

Original slika iz ebay-a



Tuner v trenutnem stanju:




Tudi stranice so zvite.


LINKI do original slik:










To, da prodajalec ni ustrezno zapakiral pa nisi pomislil?

Ne glede na kurirsko službo se zgodi, da ti poškodujejo, uničijo ali izgubijo pošiljko.

Veliko se da rešit s tem, da se pravilno zapakira.

Yuka ::

Sem pozabil zadnjic napisat update. Paket sem dobil tisti dan kot sms, nobenih napak na paketu vse bp. Zgleda sem mel sreco.

Bellzmet ::

So komu že izgubili/ukradli paket? Vidim, da kar prosto po prešernu označijo v tracking, da je paket dostavljen pa čeprav še ni.

delavec44 ::

Vem da navadno pozitivnih stvari ne pišemo ampak, ker že sodelujem v tej temi. Iz Aliexpress so mi pripeljali 2 paketa (primorska). Zjutraj je prišel sms, ob 12:30 me je poklical, da je 5 min stran in mi dostavil brez težav. Ne vem pa kaj bi bilo, če me ne bi bilo doma (Pošta ali GSL mi je všeč ker lahko preusmeriš v paketnik).

Tako da me je skrbelo ampak zgleda neupravičeno. Sem ga pa ob drugi dostavi (je bil isti dostavljalec) malce povprašal glede tega in je le zajamral, da ima tako gužvo da se ven ne vidi.

BuDi79 ::

delavec44 je izjavil:

Ne vem pa kaj bi bilo, če me ne bi bilo doma.
Kako ne veš?
1.) odpelje paket, po dogovoru ga pripelje kakšen drug dan ali pa ga vrne nazaj če nisi prilagodljiv, kaj si pa naročal nekam kjer te ni.
2.) rečeš mu da ga pusti pred vrati kot v vsem razvitem svetu in upaš da pri vas ni porch piratov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

PacificBlue ::

Meni so dostavili ohisje za pc iz amazona. Ko sem trackal posiljko,sem opazil opombo, da so spremenili naslov dostave.
Paket sem dobil dva dni pred rokom in je bila škatla odprta. Na skatli je bila pa prečrtana nalepka z nekim naslovom iz Francije.

Je bilo pa s paketom vse v redu, razen da je bila skatla odprta. Ohisje je bilo pa še vedno original zapakirano.

T440 ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem pred dvema dnevoma dobil pošiljko od njih pa je bilo vse v redu.

Spet stuff online?

delavec44 ::

BuDi79 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ne vem pa kaj bi bilo, če me ne bi bilo doma.
Kako ne veš?
1.) odpelje paket, po dogovoru ga pripelje kakšen drug dan ali pa ga vrne nazaj če nisi prilagodljiv, kaj si pa naročal nekam kjer te ni.
2.) rečeš mu da ga pusti pred vrati kot v vsem razvitem svetu in upaš da pri vas ni porch piratov.


Za točko 2 nisem siguren, ker sem moral podpisat. Razen če oni ponaredijo podpis.
Prej, ko je pošta nosila kitajske pakete so šli taki direkt v nabiralnik brez podpisa.

Vuli ::

delavec44 je izjavil:

Vem da navadno pozitivnih stvari ne pišemo ampak, ker že sodelujem v tej temi. Iz Aliexpress so mi pripeljali 2 paketa (primorska). Zjutraj je prišel sms, ob 12:30 me je poklical, da je 5 min stran in mi dostavil brez težav. Ne vem pa kaj bi bilo, če me ne bi bilo doma (Pošta ali GSL mi je všeč ker lahko preusmeriš v paketnik).

Tako da me je skrbelo ampak zgleda neupravičeno. Sem ga pa ob drugi dostavi (je bil isti dostavljalec) malce povprašal glede tega in je le zajamral, da ima tako gužvo da se ven ne vidi.


na primorskem so v redu. mene je tudi parkrat klical ,sem mu naročil kje naj mi pusti in imam mir zaenkrat. Če si pa v bloku in da ne gre v nabiralnik je pa malo jeba.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Tody ::

Tudi jaz sem ok odnesel. Očitno stvar dostavljalcev in so moral bolj resno menegment zgradit ,da niso pobiral ta zadnjih klošarjev s cest.

AvtoR ::

Meni so včeraj pustili paket kar pred vrati stanovanjske hiše. Na srečo je bilo vse OK.
Čakam pa še en paket z eBaya s kitajske. Paket je že od 15.10 v Sloveniji in za njim se je izhubila vsaka sled...

T440 ::

Takole:
Kdor naroča junk in pofl ničelne kvalitete s Kitajske si tudi zasluži primerljivo kvaliteto dostave.

Pithlit ::

T440 je izjavil:

Takole:
Kdor naroča junk in pofl ničelne kvalitete s Kitajske si tudi zasluži primerljivo kvaliteto dostave.

Ne si ne. Zato ker to dvoje ni povezano med sabo. S tvojim prispevkom samo sporočaš da si reveži (ne glede na to kaj jih je v to pripeljalo) zaslužijo drek.

Po drugi strani pa se to dogaja tudi tistim ki kupujejo precej drage izdelke ne samo iz kitajske. Ob katerih ti sam izpadeš revež. Tko da dej se mal zamislit nad svojo butasto izjavo.
Life is as complicated as we make it...

GupeM ::

T440 je izjavil:

Takole:
Kdor naroča junk in pofl ničelne kvalitete s Kitajske si tudi zasluži primerljivo kvaliteto dostave.

Naročil high end Asus router z amazon.de. Ugibaj, kdo ga mi danes dostavi. Express one. Morali bi ga že v petek, sicer.

Tako da govoriš neumnosti.

delavec44 ::

Meni pa iz Amazona vozi UPS. Kako se to odločijo na koga gre? Je odvisno ali pride z letalom?

_Denny_ ::

Zgleda je naključno. Kak teden nazaj so mi eno naročilo razdelili v dva dela; obe sta bili iz istega skladišča (Eggolsheim DE), eno je s trackingom CW...SI dostavila Pošta, drugo EO. Oboje je prispelo v istem dnevu.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

KTr1sk ::

Jaz morem potrkat, do zdaj ni težav, ravnokar prejel dva paketa iz Aliexpressa. Dostavlja ženska, ampak podjetje je res ena žalost, paket pripelje z osebnim avtom (karavan), ker se jim je pokvaril kombi.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kixs ::

Amazon.de iz skladisca na Poljskem je pripeljal UPS.

Dobil (ze) stiri pakete prek Express1 v zadnjih mesecih in do zdaj vse BP. Naj tako ostane, ker izbirat kdo bo lokalni dostavljalec ne morem.

kixs ::

Dobil obvestilo o danasnji dostavi. Izgleda je spet iz AliExpressa. Da vidim kako bo slo danes...

MIHAc27 ::

Mah meni še paket iz Slovenije ne znajo dostavit (a kuverte z računi in položnicami pa vedno pridejo).

Če je tak problem najti naslovnike, naj naredijo več paketomatov ali opcije Poštno ležeče. Jaz dopoldne nisem doma, nabiralnik je pa za paket običajno premajhen. Tko da poštar brez veze pride.

Drugače probam, če le gre stvari prevzemati osebno. Vedno pa tudi ne gre oz. je veliko ceneje po pošti.

Vuli ::

T440 je izjavil:

Takole:
Kdor naroča junk in pofl ničelne kvalitete s Kitajske si tudi zasluži primerljivo kvaliteto dostave.


hvala kitajcem, ki se jim da ubadat z našo domišljijo, kar se spomnemo nam nardijo pa naj je junk al pa kej uporabnega.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kixs ::

kixs je izjavil:

Dobil obvestilo o danasnji dostavi. Izgleda je spet iz AliExpressa. Da vidim kako bo slo danes...


Vse BP.

Sicer cakam se nekaj stvari. Zadnji tracking podatek skoraj pred enim tednom, v lokalno dostavo... Predviden cas dostave do 26.11.2023.

Recimo tale danasnji paket je bil narocen 2 tedna kasneje in je prisel 2 tedna pred rokom.

FoxKnox ::

Ko je meni zadnjič dostavljalec pripeljal eno pošiljko, mi je v roko stisnil še vizitko, da nudi prevoze in zbira staro železo. Kombi je bil temu primeren

Bellzmet ::

Yup očitno imajo samo/tudi pogodbene delavce s svojim prevozom. In potem jim dajo preveč robe za dostavit in prihaja do zamud, da ne govorim, da po cele dni delajo. In kakor pišete, da dostavljajo tudi osebno izven uradnega delovnega časa, da dosežejo kvoto.

uki-me ::

Moja izkušnja pred par meseci je bila OK: zjutraj sms in mail, potem pa klic in prevzem oz. dogovor, da paket pusti na prevzemnem mestu - v tem primeru sem zvečer dobil še dodatni sms.
Sedaj pa zadeva deluje takole: zjutraj sms in mail o dostavi, potem čakaš kot kreten doma pa nič. Sredi dneva me kliče sosed, da je na nabiralnikih paket pri odprtem vhodu v blok (bil je samo en paket od napovedanih dveh). Naslednjič sem dobil sms o dostavi treh paketov pa cel dan spet nič, zvečer sem pa čisto slučajno šel do nabiralnikov in ... trije paketi.
Take čudne dostave so bile do sedaj štiri, pa na srečo sem dobil vse napovedane pakete (tudi tistega od prve dostave). Kdaj si bo kdo od mimoidočih postregel pa ne vem.
Ko sem način in svoje nestrinjanje z načinom dostave poslal na njihov mail sem dobil samo povratno 'Pozdravljeni, Številka paketa? Lep pozdrav'.

uki-me ::

Moja izkušnja pred par meseci je bila OK: zjutraj sms in mail, potem pa klic in prevzem oz. dogovor, da paket pusti na prevzemnem mestu - v tem primeru sem zvečer dobil še dodatni sms.
Sedaj pa zadeva deluje takole: zjutraj sms in mail o dostavi, potem čakaš kot kreten doma pa nič. Sredi dneva me kliče sosed, da je na nabiralnikih paket pri odprtem vhodu v blok (bil je samo en paket od napovedanih dveh). Naslednjič sem dobil sms o dostavi treh paketov pa cel dan spet nič, zvečer sem pa čisto slučajno šel do nabiralnikov in ... trije paketi.
Take čudne dostave so bile do sedaj štiri, pa na srečo sem dobil vse napovedane pakete (tudi tistega od prve dostave). Kdaj si bo kdo od mimoidočih postregel pa ne vem.
Ko sem način in svoje nestrinjanje z načinom dostave poslal na njihov mail sem dobil samo povratno 'Pozdravljeni, Številka paketa? Lep pozdrav'.
Pa današnja: zjutraj sms in mail, cel dan nič (delam od doma), malo prej pa na strani pošiljatelja gledam 'Delivery attempt unsuccessful'

bosslipxx ::

So mi dostavili zadnji mesec dva paketa in moram rečt vse zelo dobro, korektno, obveščanje, vse.
slo-fishing.si

PacificBlue ::

Danes sem dobil drugi paket. Vse ok. Hecno je bilo edino, ker sm mu rekel za podpis, pa je rekel da lahk sam, da je tako isto:D

delavec44 ::

Kdo pa se zna pravilno podpisat s prstom na telefon? Jaz bom začel kar X delati. Bi bilo bolje, da bi slikal prevzem :D

Zgodovina sprememb…

IGOR26 ::

Katastrofa. Sploh ne znam opisati razočaranja. Mislim da se je prevesilo v kriminal!
Poštar oz. dostavljalec je ponaredil moj podpis in se seveda smatra da je pošiljka prevzeta. Ni meni samo teko naredil!!!! V express one se tega zavedajo in obljubili da mi bodo izdali potrdilo da je pošiljka izgubljena. Nič se ni zgodilo. Ne odzivajo se na klice niti na maile. Pisal sem na AKOS. Tudi tam molčijo, ker ne vedo kako se zadeve lotiti.
Spet imam pošiljko na čakanju od Express one. Napisalo mi je, da je napaka v dostavi. Ma naj gredo u PM. Ja jezen in razočaran ker nimam izbire kdo mi bo dostavljalec poštne pošiljke.

Kaj naj!? Lahko upam samo na najboljše.
lp.

49106 ::

Kaj pa prijava na policijo zaradi ponerajanja podpisa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Bellzmet ::

igor26: je bila pošilja iz "evrope" ali "kitajske"?

IGOR26 ::

Kitajske

delavec44 ::

49106 je izjavil:

Kaj pa prijava na policijo zaradi ponerajanja podpisa?


Kateri forenzik bo ugotovil iz tiste čačke na telefonu čigava je?
S prstom se na telefon vsaj meni ne da normalno podpisati.

49106 ::

A ni dovolj, da dokažejo, da ni tvoj, oz da trgovcu posreduješ zapisnik? Poleg tega se ve, kdo je dostavljal, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IGOR26 ::

Kako je podpisal sploh ni važno. Paket verjetno odtujil. Pa saj odgovornost mora prevzeti podjetje ne pa fizična oseba.

Gregor P ::

Ko poslušam tale vaša pričevanja, s strahom pričakujem pakete iz nemškega Amazona. Zdajle sem sicer prejel tri dostave od njih in je bilo vse korektno (en manjši paket je šel v poštni nabiralnik; dva sem pa rekel, da naj mi jih kar pustijo pred vrati oz. za ograjo), ampak to je samo vprašanje časa zgleda :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Law&justice ::

Bo treba na policijo. Potem se pošiljke čudežno najdejo.

V-i-p ::

Jaz sem zaradi pyzdarij z ExOne (vsaj začasno) prenehal naročat na Aliču. Zaenkrat Temu odlično funkcionira, dostavi pa DPD. Zaenkrat...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

k4vz0024 ::

Problem je, da ti Kkci dostavljajo tudi za Amazon.

alansi ::

V-i-p je izjavil:

Jaz sem zaradi pyzdarij z ExOne (vsaj začasno) prenehal naročat na Aliču. Zaenkrat Temu odlično funkcionira, dostavi pa DPD. Zaenkrat...


Ne vedno, sem tudi na Temu imel težave z dostavo Express One.

V-i-p ::

@alansi: se mi je zdelo ja, ker ima Temu pri dostavi vse naše, od pošte do ExOne, ampak zaenkrat je tri večje pakete dostavil DPD. Če bom tudi tu začel dobivat ExOne probleme bom enostavno naročal k staršem na drugi konec Slovenije pa bom iz lj, ko grem na obisk šel pobrat, mogoče bo boljše tam, ker v skoraj letu 2024 se pa res ne mislim z dostavo ukvarjat, mi gre na kozlanje, ko samo pomislim na to, res.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017757 (556) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807757 (3654) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9546046 (16887) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310390 (8388) Zelnick

Več podobnih tem