» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
13 / 14
»»

energetik ::

Pithlit je izjavil:

energetik je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja tukaj ni težava, da se je paket izgubil. Ni se izgubil. "Podpisal" si, da si prevzel, on ga pa pusti pred vrati in ga lahko kdo ukrade. In kako boš potem koga prepričal, da nisi dobil paketa, če je v trackingu zavedeno kot prevzeto?
Meni je to bolj kritično, da piše pri dostavi "signed by ...". Očitno je dovolj neka kraca, ki jo nariše dostavljalec.

Ja ker na un ekran z 2s laga se s prstom vsi podpisujemo tko kot na papir. Tehnologija v tem primeru pač ni na nivoju. No, odvisno od podpisa, I guess.

Ja, tista kraca je od skoz dovolj. Tudi ko na poštem okencu izpolnjuješ uno "datum z besedo..." lahko za sabo pustiš kraco.
Ja. Zanima me samo, kako bi šlo to skozi v primeru pritožbe, da to nisi sam podpisal
Sicer pa bi imel lahko to Amazon (in kdo drug) enostavno rešeno, npr. da ti zgenerira QR kodo ob naročilu, in ti jo mora dostavljalec skenirat, da je dostava veljavna.
vires in numeris

Jebomir ::

miko22 je izjavil:

Mene res ni blo, je pa žena bila cel dan doma. Ni ga bilo.
Lahko pojasniš, zakaj je moj komentar neumen?

Pa če je celemu naselju znano, da ti sosed servisira ženo.
Zato ravno tiste pol ure ni bila dosegljiva, posledično ti tega ne prizna.
Pol je pa kriv EO, kitajci, cariniki, AE, slo-tech, pa nevemkdoševse.....

starfotr ::

energetik je izjavil:

Pithlit je izjavil:

energetik je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja tukaj ni težava, da se je paket izgubil. Ni se izgubil. "Podpisal" si, da si prevzel, on ga pa pusti pred vrati in ga lahko kdo ukrade. In kako boš potem koga prepričal, da nisi dobil paketa, če je v trackingu zavedeno kot prevzeto?
Meni je to bolj kritično, da piše pri dostavi "signed by ...". Očitno je dovolj neka kraca, ki jo nariše dostavljalec.

Ja ker na un ekran z 2s laga se s prstom vsi podpisujemo tko kot na papir. Tehnologija v tem primeru pač ni na nivoju. No, odvisno od podpisa, I guess.

Ja, tista kraca je od skoz dovolj. Tudi ko na poštem okencu izpolnjuješ uno "datum z besedo..." lahko za sabo pustiš kraco.
Ja. Zanima me samo, kako bi šlo to skozi v primeru pritožbe, da to nisi sam podpisal
Sicer pa bi imel lahko to Amazon (in kdo drug) enostavno rešeno, npr. da ti zgenerira QR kodo ob naročilu, in ti jo mora dostavljalec skenirat, da je dostava veljavna.


Folku se še osebne izkaznice ne da iskat, ko prevzemajo pošiljko. In sedaj bodo iskali telefon, aplikacijo oziroma mail, dostavna služba mora podpirat neskončen spisek različnih QR kod s svojimi skenerji? In dostava bo potekala 6 minut namesto 30 s?

energetik ::

Folk hodi srat s telefonom, verjetno ga ima v žepu tudi ko odpira poštarju, bo že odprl tisto QR kodo.

Dostavljalec pa ne bi nič iskal, samo skeniral in bi mu samo našlo v aplikaciji.
vires in numeris

starfotr ::

Saj ti veš, da obstaja nešteto standardov za kode? In da mora to nekdo podpreti v programski opremi.

Poleg tega, bo primer kot zgoraj, da so doma otroci ali žena in ne bo mogla prevzeti, ker ne bo kode. Pa bo spet huda kri.

Brezvezno kompliciranje, namesto da bi izbirali dostavne službe, ki delajo dobro/dobro plačajo delavce, da so vestni in prijazni - delajo po protokolu.

Tako pa najemajo dostavne službe, ki zaposlujejo preko s.p. vse žive ljudi, z vseh vetrov, ki se jim gladko fučka za vse in mu je v interesu samo opravit delo s čim manjšim naprezanjem.

Pithlit ::

energetik je izjavil:

Pithlit je izjavil:

energetik je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja tukaj ni težava, da se je paket izgubil. Ni se izgubil. "Podpisal" si, da si prevzel, on ga pa pusti pred vrati in ga lahko kdo ukrade. In kako boš potem koga prepričal, da nisi dobil paketa, če je v trackingu zavedeno kot prevzeto?
Meni je to bolj kritično, da piše pri dostavi "signed by ...". Očitno je dovolj neka kraca, ki jo nariše dostavljalec.

Ja ker na un ekran z 2s laga se s prstom vsi podpisujemo tko kot na papir. Tehnologija v tem primeru pač ni na nivoju. No, odvisno od podpisa, I guess.

Ja, tista kraca je od skoz dovolj. Tudi ko na poštem okencu izpolnjuješ uno "datum z besedo..." lahko za sabo pustiš kraco.
Ja. Zanima me samo, kako bi šlo to skozi v primeru pritožbe, da to nisi sam podpisal
Sicer pa bi imel lahko to Amazon (in kdo drug) enostavno rešeno, npr. da ti zgenerira QR kodo ob naročilu, in ti jo mora dostavljalec skenirat, da je dostava veljavna.

Sej to se sliši ful fajn ampak... Ko mene ni doma pa me kliče (ponavadi zato ker je preusmeritev 'nemogoča') jim pač rečem naj pusti na hodniku. Sicer so se do sedaj po večini že naučili in kar avtomatsko pustijo.

Nisem nič posebnega. Tko pač počne večina ljudi. ST vzorec ni ravno reprezentativen. Idealne rešitve pač ni. Najbližje temu je pošta s svojimi poslovalnicami ter paketomati.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Poleg tega, bo primer kot zgoraj, da so doma otroci ali žena in ne bo mogla prevzeti, ker ne bo kode. Pa bo spet huda kri.

Huda kri bo pa skoz. Al paket zamuja pa ni prav, al se ga pusti nekje in spet ni prav, Al 'težijo za podpis' pa spet ni prav...

Men se je recimo zdelo ful blesavo ko je dostavlajlec meni na šiht prinesel paket za bivšo (ker je ni mogel najt) pa mi ga pustil zato da ji ga jaz predam namesto da jo čez 3 dni (vikend) spet lovi pa posluša pritožbe vmes. Seveda ni bila vesela ker je na tak način prišla do paketa v petek, namesto ponedeljek. Smo to idejo hitro opustili pa naj pač čaka če se ne zna javit na telefon.
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

starfotr je izjavil:

Saj ti veš, da obstaja nešteto standardov za kode? In da mora to nekdo podpreti v programski opremi.

Poleg tega, bo primer kot zgoraj, da so doma otroci ali žena in ne bo mogla prevzeti, ker ne bo kode. Pa bo spet huda kri.

Brezvezno kompliciranje, namesto da bi izbirali dostavne službe, ki delajo dobro/dobro plačajo delavce, da so vestni in prijazni - delajo po protokolu.

Tako pa najemajo dostavne službe, ki zaposlujejo preko s.p. vse žive ljudi, z vseh vetrov, ki se jim gladko fučka za vse in mu je v interesu samo opravit delo s čim manjšim naprezanjem.
Dal sem samo primer. Jasno bi bil zadovoljen že s tem, da me kurir sploh pokliče, ko stoji pred bajto. To da mi brez obvestila pusti zadevo in ponaredi moj podpis, se mi zdi nesprejemljivo. Ne rečem, za kake poceni zadeve, ampak komot ti tako lahko pusti pred bajto naslonjen TV iz Amazona za 2k€.

Ja, lahko izbiram prodajalce, ki takih dostavnih služb ne uporabljajo. Ampak nekje niti ne veš, kdo ti bo dostavil. Oziroma se lahko odpoveš vsem ugodnostim in izbiri Amazona, Aliexpressa itd in kupuješ v SLO, kjer se veliko zadev sploh ne dobi.
vires in numeris

starfotr ::

Kje je problem? Točno to kar si naročil, točno to si dobil. Malo denarja (za dostavo), malo muzike.

Glede na to, da ovčice še vztrajate pri nakupih pri trgovcih, ki imajo dostavo z eo, je to jasen znak za trgovca da je to dobra izbira. Sicer bi zadeve že spremenili.

In glede na to, da so očitno prihranki dovolj visoki za sprejetje takih in drugačnih odločitev in rizikov (na strani trgovine in na strani kupca), se bo to še naprej nadaljevalo. In ne, sčasoma ne bodo tega uredili. Ne popravljaj, če ni pokvarjeno ali kako že pravijo.

predi ::

Za zadnjo pošiljko sem po dostavi dobil sporočilo z linkom, ki te odnese na nek web service, kjer vrišeš svoj podpis. Neobičajno.

gansta ::

Zadnje dva tedna so začeli pri Petrolu zaračunavati po 0.5€ na pošiljko, kar je največ od ostalih.

Ali imajo kje centralo za osebni prevzem?

hotig ::

A je to zdej stalnica, da pri Petrolu za EO računajo 0,5€ ali samo kakšna izjema? Če ma kdo kakšen info nej prosim poroča. Jst zdej pričakujem 2 paketa, ki sta bila združena v enega in jih bo dostavil EO. Po sledenju so od včeraj na poti iz HU k nam, tak da verjetno dobim drugi teden (upam).

Furbo ::

energetik je izjavil:

Ja, lahko izbiram prodajalce, ki takih dostavnih služb ne uporabljajo. Ampak nekje niti ne veš, kdo ti bo dostavil. Oziroma se lahko odpoveš vsem ugodnostim in izbiri Amazona, Aliexpressa itd in kupuješ v SLO, kjer se veliko zadev sploh ne dobi.

Amazon je pameten, njihova dostavna služba pušča pakete, ti boš pa zato na Amazonu nabavil še njihovo kamero. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pedalo ::

Mi je en prodajalec na Petrolu povedal, da je EO dostavljalec dnevno prinesel blizu 100 paketov k njemu. Po besedah dostavljalca naj bi bili to paketi tistih strank, ki se niso javile oz. jih ni doma. Zato me to zaracunavanje storitev ne cudi.

gansta ::

hotig je izjavil:

A je to zdej stalnica, da pri Petrolu za EO računajo 0,5€ ali samo kakšna izjema? Če ma kdo kakšen info nej prosim poroča. Jst zdej pričakujem 2 paketa, ki sta bila združena v enega in jih bo dostavil EO. Po sledenju so od včeraj na poti iz HU k nam, tak da verjetno dobim drugi teden (upam).


A ne bereš postov pred sabo? To je pri express one in petrolu po novem, cca dobra dva tedna in so najdražji od vseh, vis ostlai imajo prevzem pod 0.5€.

Vprašanje je bilo pa kam lahko sploh drugam dostavijo, razen nabiralnikov pri pošti.

energetik ::

Furbo je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja, lahko izbiram prodajalce, ki takih dostavnih služb ne uporabljajo. Ampak nekje niti ne veš, kdo ti bo dostavil. Oziroma se lahko odpoveš vsem ugodnostim in izbiri Amazona, Aliexpressa itd in kupuješ v SLO, kjer se veliko zadev sploh ne dobi.

Amazon je pameten, njihova dostavna služba pušča pakete, ti boš pa zato na Amazonu nabavil še njihovo kamero. :))
Dejansko sem kamere naročil z Amazona, in so jih pustili pred vrati. :))
vires in numeris

CyberPunk ::

pedalo je izjavil:

Po besedah dostavljalca naj bi bili to paketi tistih strank, ki se niso javile oz. jih ni doma. Zato me to zaracunavanje storitev ne cudi.

"Nas ni doma" pa verjetno velja za 99% strank. Pocasi mi gredo te dostavne "sluzbe" vedno bolj na jetra. Ce same niso sposobne urediti "popoldanske izmene" za fizicne osebe, pri katerih je dopoldanska dostava v glavnem popolna fikcija, potem res ne bo druge, kot da se udari z eno regulacijo.

starfotr ::

Ja mogoče bi pa še druge samo dopoldanske poklice bilo treba malo regulirali. In potem bomo vsi imeli (3) izmene in ne bo treba nič dodatnega.

In če še ne veš, vse resne dostavne službe omogočajo celo izbiro ure dostave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

hotig ::

@starfotr
Resne dostavne službe to omogočajo, ampak šteti EO med resne je neresno :)

Jaz sem že 3x to poskusil pri njih. Ko sem zjutraj dobil njihov sms "Pričakujte dostavo danes med 08:00 in 18:00 sem poklical in se poskušal dogovoriti pa je bilo vedno neuspešno. Niti mi niso mogli povedati ure dostave ampak neke približke v razmiku 3 ur. Ko sem prosil, če bi lahko prestavili na kak drugi dan, so se pa "pizdili", da je že naloženo in kaj bi jst rad itd. Če pač sami ne morejo v naprej tega omogočit prek spleta (vsaj do sedaj so bili vsi poskusi z moje strani neuspešni) nej se nehajo zajebavat. Jst sem pri zadnjem naročilu plačal dodatno pošiljanje, pričakujem dostavo do doma, če mi bojo kej dodatno zaračunaval svojo nesposobnost bom pa reševal zadeve pri prodajalcu (nisem dobil izdelka, hočem denar nazaj) pa nej se oni potem hebejo med sabo.

P.S.
Poročam kakšen bo rezultat dostave (verjetno enkrat drugi teden).

V-i-p ::

@hotig: ne vem iz kod si, ampak jaz sem se EO nekako znebil tako (LJ), da imam aplikacijo Direct4.me in ko dobim obvestilo si paket enostavno preusmerim v njihov paketnik pa naj se EO gladko yebe :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hotig ::

Žal nisem iz LJ, sem iz ene ... jugovzhodne regije :) in pač nimam izbire. Poskušam se sicer izognit EO ampak včasih to enostavno ni možno. Pri Electronic4you je vedno EO (ker je pač avstrijska firma), zadnje cajte pa tudi AliExpress celo pri izbiri Standard/Saver ali tudi preko drugih opcij dostave na koncu vedno izbere EO (nekoč je šlo to komot preko PS in sem dobil brez težav). Pač tako je, če nič drugega je pa moj zadnji paket prispel v LJ iz Kitajske po samo 8 dneh (naročil 21.3., poslano 24., od včeraj 29. je v LJ, potem bo šlo drug teden v njihov center v Novem mestu in potem k meni). Sej bom napisal kaj bo ko bo.

V-i-p ::

Ok, če ti tu nobena lokacija ne ustreza https://www.direct4me.si/sl/zemljevid-l... lahko še vedno najameš svojega ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hotig ::

Hvala za link, to sem v tvojem prejšnjem postu malo spregledal oz. nisem vedel za kaj točno se gre, mogoče pa bo kej koristnega. L.p.

delavec44 ::

Tale direct4me je čuden. Najprej pošljejo mail za potrditev mojega maila, ki gre na page not found in https://business.direct4.me/en-US/verif.... Potem se probaš prijaviti in ti reče, da nisi business user. V appu pa moraš izbrati prevzemno mesto kjer meče server error.

Kolikor gledam pošiljke pa namesto s kodo prevzemaš z zvokom.

V-i-p ::

Jaz imam v app-u več možnosti odpiranja. Moram pa pred odpiranjem fizično skenirat QR kodo na samem paketniku.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

starfotr ::

hotig je izjavil:

@starfotr
Resne dostavne službe to omogočajo, ampak šteti EO med resne je neresno :)



EO je pač low budget dostavna služba in iluzorno je pričakovat premium storitve na low budget.

Skratka, če plačaš lepe denarce za storitev, je tudi storitev premium. Ampak ljudje od katerih gre denar stežka iz denarnice nikoli ne bodo plačali premium storitve. Bodo pa cvilili po netu, kako bi iz low budget storitve iztisnili še več. Pri low budget je optimizacija taka, da najmanj možno vloženo za opravljeno storitev. In če so tu neke fishy prakse vmes (puščanje paketov na vhodu, sklepanje pogodb s Kitajci za izmikanje davkov) ni to nič novega.

gansta ::

Mislim da na Aliexpress niti nimas izbire v vecina primerov izbrati kaj drugega, da od madžarske do slovenije ne bo šlo preko ExpressOne.

starfotr ::

Saj imaš pri mnogo prodajalcih izbiro DHL, FedEx itd. Samo vsak izbere free shipping.

Izbira je, samo skoraj nihče je ni pripravljen plačat.

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Saj imaš pri mnogo prodajalcih izbiro DHL, FedEx itd. Samo vsak izbere free shipping.

Izbira je, samo skoraj nihče je ni pripravljen plačat.

Hja plačevat 70+€ poštnine na 10€ izdelek je optimalno.
Life is as complicated as we make it...

starfotr ::

Ja no, kdor želi imeti profesionalno in hitro dostavo in izbiro ure dostave ima izbiro.

Če je to ekonomsko sprejemljivo pa tu skoraj da ni vprašanj.

In BTW, free shipping za izdelke iz kitajske nikakor ni realno. To plačujemo skozi višje cene domačih poštnih storitev.

gansta ::

starfotr je izjavil:

Saj imaš pri mnogo prodajalcih izbiro DHL, FedEx itd. Samo vsak izbere free shipping.

Izbira je, samo skoraj nihče je ni pripravljen plačat.


Očitno govoriš na pamet!
Redko kje je za izdelke do 20€... samo aliexpress saver in podobno, pa še to je velikokrat plačljiva. Od tu naprej pa nimaš vpliva ali gre preko Express One ali ne.

2dark ::

Pithlit je izjavil:


Hja plačevat 70+€ poštnine na 10€ izdelek je optimalno.


Je. Saj si ta izdelek močno želiš in ga ne moreš kupit v SLoveniji. Ob tem boš s tem izdelkom delala pazljivo in ga ne boš ob prvi priliki vrgla stran.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Pithlit ::

2dark je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Hja plačevat 70+€ poštnine na 10€ izdelek je optimalno.


Je. Saj si ta izdelek močno želiš in ga ne moreš kupit v SLoveniji. Ob tem boš s tem izdelkom delala pazljivo in ga ne boš ob prvi priliki vrgla stran.

Ja, ja. Seveda. Bom kar dva naročila. En gre direkt v vitrino.
Life is as complicated as we make it...

hotig ::

No ja, če kdo lahko zaje.. dostavo, je to sigurno EO Slovenija. Od naročila iz Kitajske do Ljubljane (21.3.2024 - 29.3.2024) vse brez težav in to samo v osmih dneh.

Potem pa...;(;((
Ja itak, kaj sem pa pričakoval.

Včeraj se je na parcelsapp pojavila že 4 sledilna številka. Potem grem za foro pogledat na slovensko stran EO v sledilnik in tam celo prepozna to številko. Piše pa isto, da je paket v LJ.
Danes zjutraj (7:05h) je pošiljka prispela v dostavni center v N.M. Potem dobim ob 10:20h sms in tudi mail, da bo moj paket dostavljen danes med 8:00 in 18:00 ampak brez številke dostavljalca, da bi se mogoče kaj dogovorila.
Ob 11:48h na njihovi spletni strani izberem možnost spremembe ure dostave in napišem, da želim dostavo med 13:00 in 14:00h. Ob tem mi piše datum 3.4.2024. Ok si mislim, da bom dobil jutr pa bo vse okej.
Čez par minut se v sledilniku pokaže obvestilo: Pošiljka ni dostavljena, ker je bil spremenjen naslov/datum dostave.
No potem pa ob 14:27 dobim sms in mail: Posiljka 1......8 je na prevzemnem mestu in jo lahko prevzamete v naslednjih 5 delovnih dneh. Prevzemno mesto PETROL obračunava dodatek za prevzem paketa 0,50€. WTF! Grem pogledat v kaselc, ni nobenga listka. Nihče zvonil, nobenega klica.

No to so se oni spomnil ne pa jst. Še dobro, da sem prinscr. tisto izbiro spremembe ure dostave in tudi zapise v spletnem sledilniku pred spremembami. Zato sem jim poslal eno lepo sporočilo na mail skupaj z mojimi slikicami. Pozval sem jih naj mi dostavijo paket na domači naslov (kot je bilo dogovorjeno ob mojem nakupu) brez dodatnih stroškov! BTW - jst sem izbral AE Saver opcijo in dodatno plačal poštnino, ker sem računal da ne bo šlo preko EO.

Nadaljevanje sledi...

delavec44 ::

Sedaj ti bo 2dark napisal, da si si sam kriv...

Realno pa, ni vredno za 0,5€ zgubljati živcev. Požri princip pa pojdi iskat in je. Škoda časa, spremenil ne boš nič, še paket ti bodo izgubili na koncu.

blink ::

Tisti ki imate tezave z EO, ali zivite v bloku ali imate ogromne pakete? Ker velik kaslc resi vecino teh tezav.

Gregor P ::

hotig je izjavil:

… Potem dobim ob 10:20h sms in tudi mail, da bo moj paket dostavljen danes med 8:00 in 18:00 ampak brez številke dostavljalca, da bi se mogoče kaj dogovorila.
Ob 11:48h na njihovi spletni strani izberem možnost spremembe ure dostave in napišem, da želim dostavo med 13:00 in 14:00h…

… a to sploh gre pri drugih dostavnih službah, da lahko na isti dan, ko je (običajna) dostava, spreminjaš drugo možnost dostave?!?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

V-i-p ::

Seveda gre. Jaz, ko dobim zjutraj obvestilo v DPD aplikaciji, da bo paket dostavljen med 12:00 in 13:00 uro, brž kliknem na pickup točko.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

2dark ::

delavec44 je izjavil:

Sedaj ti bo 2dark napisal, da si si sam kriv...

Realno pa, ni vredno za 0,5€ zgubljati živcev. Požri princip pa pojdi iskat in je. Škoda časa, spremenil ne boš nič, še paket ti bodo izgubili na koncu.


Če je dogovor dostava na dom, potem nimajo kaj puščat drugje in še zaračunavat dodatnih stroškov. Jaz jim mirno skenlsam in lahko odpeljejo paket nazaj tja, kjer je bila stvar naročena. NE prvič ne drugič. Če so trgovci tako neresni in uporabljajo DPD , GLS in EO, potem je to njihov problem. Resen trgovec ne uporablja teh dostavnih služb.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hotig ::

Uradno sporočam, da je bil vzpostavljen kontakt (za NASA, ESA, Roskozmos, ...). sarcoff

Jst sem jim sicer v torek poslal za en A4 list dolgo sporočilo vključno z wxyq (toda brez đć in umlauta - to sem prišparal za mogočo naknadno uporabo) z dodatnimi slikami (PrtSc). Danes pred dobro uro sem prejel od EO naslednje sporočilo:
"Pozdravljeni,
za nastalo situacijo se iskreno opravičujemo, zadevo smo nemudoma predali v reševanje tako, da lahko kmalu pričakujete klic kurirja.
Lep pozdrav
"

Bomo vidli kaj bo iz tega ratalo.

connel ::

Sem dobil prvo pošto prek njih. SMS je bil, da pride enkrat od 8ih do 12ih, no prišel je 12.30. Ampak, to je bil avto, karavan, pa gledam kdo za vraga je to sedaj lol, no je bil pa kurir. Pošta povsod, spredaj, zadaj in v prtljažniku.
Vsaj znašel se je, če drugega ne, precej prihranil pri nafti :P

GupeM ::

Zadnjič enkrat sem jaz slučajno ravno ven iz bajte prišel, ko mi je tip pripeljal paket. Bel kombi, tip je izgledal bolj tako, kot nek zidar/malar. Na sprednjem zicu pa njegova hči v otroškem sedežu. Sklepam, da jo je spotoma ša pobral v vrtcu, potem je pa kar z njim raznašala pakete.

Saj ne, da je kaj narobe s tem, se mi je samo zdelo zanimivo. V zadnjem času tudi nisem imel nobenih problemov z njimi. Razen tega, da paket kar pusti tam na enem avtu, za katerega sploh ne ve, ali je moj ali od koga drugega.

delavec44 ::

To so vsi prekarci z lastnimi avtomobili.

Jakob25 ::

V kakšnem smislu neobičajna firma? Kolikor vem gre za firmo v lasti avstrijske pošte..

Law&justice je izjavil:

Val46, vse je dokumentirano. Sklepamo, da je takšen odnos v notranjih sporih v firmi. Slabe plače in odhod tistih ki so delali dobro. Firma, ki ni sposobna sprejemati pošiljke, varčujejo na način, da tvegajo izgubo pošiljk! Potem svoje početje poskušajo skriti in prekriti z neodzivnostjo. Izmišljujemo se vse mogoče. Podjetje, ki ne more obvladati svojih delavcev, ki svoje frustracije izživljal nad strankami ne bi smelo poslovati. Prvikrat smo doživeli, da nas je visoki državni uradnik posvaril, da ne gre za 'običajno firmo', da gre za firmo, ki se je moramo bati! Wtf!? Zato tudi ne razkritje naše firme!

energetik ::

Ta dostava je res smeh. Zadnjič so mi pred vrati brez kakršnegakoli obvestila pustili elektronsko robo v vrednosti 200EUR, danes pa sem moral osebno na SLO Pošto po flaško olja v vrednosti 5EUR, ker je poštar ni pustil. Pokazati sem moral osebno in se podpisati! To so popolne butale.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

starfotr ::

Razlika med tem, kaj dobiš za svoj denar.

Pač pošta se drži svojih protokolov. Pošiljatelj olja bi ti lahko poslal kot pismo ali paket. In če bi šlo v nabiralnik, bi ti to tudi dal noter.

2dark ::

energetik je izjavil:

danes pa sem moral osebno na SLO Pošto po flaško olja v vrednosti 5EUR, ker je poštar ni pustil. Pokazati sem moral osebno in se podpisati! To so popolne butale.



A, ha. To pa res ni v redu. Drugič napiši trgovcu, da ti naj to olje zlijejo nabiralnik in mir.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PacificBlue ::

Zanimivo. Še vsako tekočino, ki sem jo naročil sem dobil v paketu. Pa načeloma nimam nobenih težav s poštnimi službami, se res ne spomnim. Verjetno, ker živim v hribih, pa kvaliteten zrak blagodejno vpliva na dostavljavce.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Razlika med tem, kaj dobiš za svoj denar.

Pač pošta se drži svojih protokolov. Pošiljatelj olja bi ti lahko poslal kot pismo ali paket. In če bi šlo v nabiralnik, bi ti to tudi dal noter.
??
Poštar me ponavadi pokliče, in se zmeniva da mi postavi pakete na teraso. No, tokrat se mu očitno ni ljubilo, in je šel printat listek za prevzem na pošti za mali paketek v vrednosti 5€. 8-O
vires in numeris

starfotr ::



Oznaka: Klic2

Pošiljka se najprej poskuša vročiti na dostavi. Če to zaradi odsotnosti naslovnika ni mogoče, naslovnik pa pošiljke ne prevzame v dveh dneh po prejetem obvestilu o prispeli pošiljki, ga pokličemo in se z njim dogovorimo o brezplačni ponovni dostavi ali o drugem načinu prevzema pošiljke. Za izvedbo storitve na spremnico navedite telefonsko številko naslovnika.


Klic2 je treba naročit. In plačat.
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017544 (343) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807608 (3505) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545915 (16756) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310284 (8282) Zelnick

Več podobnih tem