» »

Nakupovanje na Temu

Nakupovanje na Temu

hotig ::

Odpiram novo temo o Temu 😊. Glede na to, da se v sorodnih temah vse več omenja tudi ta ponudnik spletnih nakupov sem se odločil vreči prvi kamen. Vidim, da imajo prevedeno stran v slovenščino, sej ni nuja ampak deluje čisto ok. Naj se tema začne predvsem z nasveti tistih, ki so že nakupovali na Temu. Dobrodošle so informacije o registraciji, podatkih za pošiljanje, iskanju zadev na njihovi strani, možnosti oz. načini plačila in seveda tiste glavne "fore" o času za pošiljanje, dostavo, rokih za dostavo, možnostih izbire dostavne službe, sledenje, kdo dostavlja pri nas, ddv in carina, itd. Omenjajo tudi nek dobropis, če izdelek ni dostavljen do določenega datuma, kako je s tem? Kakšne so možnosti in roki za reklamacijo oz. povračilo denarja (t.i. dispute in refund na AE) ter sam postopek?

Torej gremo veselo naprej in pa srečno z nakupi. L.p.

OutOfTheBox ::

Meni deluje kot scam ali pa vsaj tako oglašujejo. Ravno prej dobil oglas za neko uro (ki se poveže s telefonom), znižano iz 80€ na 1€. Podobne fore dobivam že 3 mesece.

bemfa ::

Čisto legit kitajska roba, primerljivo z Ali-jem. Na začetku so imeli res nore cene, zdaj pa je že kak izdelek dražji celo od Amazona.

Assass1n ::

Naročil sem termalno kamero uni-t katera je bila za prvi nakup znižana cca 40%. Povsod so ble po nekih 160 jaz sem plačal 108€ .
Prišla vse OK, po tem nakupu sem še malo gledal ampak ni toliko stvari kot na aliju, zbrisal app in to je to :)

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Irbis ::

Jaz sem nekaj naročal konec lanskega leta, sem vedno dobil v redu in so tudi dali dobropis, ko je paket zamudil.
Ampak potem so začeli komplicirati, da je minimalno naročilo 30 € (namesto 10, kot je bilo na začetku) in začeli s popusti, ki zahtevajo, da naročiš iz aplikacije, te pa nisem hotel namestiti (imajo precej čudne zahteve, kaj vse moraš aplikaciji dovoliti). In vmes je tudi AliExpress uvedel Choice, ki je primerljivo hiter, tako da sem se vrnil na AliExpress.

DePalmo ::

Za majhne stvari so vredu, ampak je minimalno naročilo (20, 25, 30 in pri nekaterih tudi celo 35). Za malce večje (npr. pekač za pice ali lopar), pa niso vredu ker zapakirajo v vrečke in vse pride polomljeno. So pa odzivni in vrnejo denar, seveda da pošlješ stvari nazaj. Pri tem pa dobiš nalepko in paket samo oddaš na Petrolu.

Zaenkrat še kar pozitivne izkušnje, ampak sem očitno že dovolj kupil od prej ali pa postal izbirčen, ker nič pametnega ne najdem.

Kurzweil ::

Tega se ne dotaknem... podobno kot Extreme Digital, ki pa sam ravnokar opazil, da ga ni več :))

Legon ::

A ni Extreme Digital prevzel eMag?

Vanich ::

Meni pa ni jasno, kako jim samo znese s takimi cenami? In pa kako je s carino in DDV? Eno pošiljko vrednosti cca 26.-€, sem dobil - ni bilo nič dodatnega za plačat. Čakam pa še dve; eno v vrednosti 48.-€ in eno v vrednosti 68.-€. Drugače je pa prvič roba prispela v roku 8 dni. Vse Ok.

val46 ::

Kaj s carino in DDV? DDV plačaš že ob nakupu/plačilu, carine pa zaenkrat do 150€ itak ni. Ne vem pa kaj si mislil s tistim glede tega, da kako jim znese? Meni se ne zdi več tako poceni. Vsaj če kupiš izdelek na prvo žogo in ne pobrskaš morda za istim cenejšim pri kakem drugem trgovcu. In kot so že nekateri gor napisali...mene je začelo odvračat tisto, da moraš kupiti za določen minimalni znesek, ali pa sploh ne moreš kupiti. Ker potem začnem metati v košarico izdelke, katerih niti najmanj ne potrebujem. Sem se že parkrat premislil in potem nisem kupil ravno zaradi tega in sem šel raje na AE, kjer sem dejansko kupil samo tisto kar sem že v štartu mislil. Cene so pa povečini itak tam tam.

darkolord ::

Za minimalni znesek je enostavna rešitev - klikneš na chat, napišeš če ti lahko prosim odstranijo omejitev, in se ti že pojavi gumb, ki ga klikneš, in imaš minimalni znesek naročila 0€.

Druga stvar, ko narediš naročilo, lahko še nekaj časa v seznamu naročil klikaš "price adjust" ali nekaj takega, in ti vrnejo razliko v ceni za vse izdelke, pri katerih se je cena po tvojem nakupu znižala. Ta gumb lahko klikneš večkrat, in tudi dobiš večkrat vrnjeno razliko.

Tretja stvar, pazite na velikost kupljenih stvari. Velikokrat se zgodi, da dobiš "pomanjšano" verzijo nečesa. Na sliki izgleda kot na Aliexpressu, ko pa zadevo dobiš v roke, vidiš, da je 30% manjša. Se mi je zgodilo že večkrat. Npr. v kompletu ščipalcev za nohte je en velik, en majhen; ko pa dobiš, je pa en majhen in en mikro.

Cene so velikokrat precej nižje kot na Aliexpressu, je pa izbira precej manjša (manj specializiranih zadev). Znese jim sigurno ne, trenutno delajo dumping, da lahko pridobijo dovolj kupcev.

OutOfTheBox ::

Velikokrat se zgodi, da dobiš "pomanjšano" verzijo nečesa. Na sliki izgleda kot na Aliexpressu, ko pa zadevo dobiš v roke, vidiš, da je 30% manjša. Se mi je zgodilo že večkrat. Npr. v kompletu ščipalcev za nohte je en velik, en majhen; ko pa dobiš, je pa en majhen in en mikro.


In kako to ni scam?

Vanich ::

darkolord je izjavil:

Za minimalni znesek je enostavna rešitev - klikneš na chat, napišeš če ti lahko prosim odstranijo omejitev, in se ti že pojavi gumb, ki ga klikneš, in imaš minimalni znesek naročila 0€.

Druga stvar, ko narediš naročilo, lahko še nekaj časa v seznamu naročil klikaš "price adjust" ali nekaj takega, in ti vrnejo razliko v ceni za vse izdelke, pri katerih se je cena po tvojem nakupu znižala. Ta gumb lahko klikneš večkrat, in tudi dobiš večkrat vrnjeno razliko.

Tretja stvar, pazite na velikost kupljenih stvari. Velikokrat se zgodi, da dobiš "pomanjšano" verzijo nečesa. Na sliki izgleda kot na Aliexpressu, ko pa zadevo dobiš v roke, vidiš, da je 30% manjša. Se mi je zgodilo že večkrat. Npr. v kompletu ščipalcev za nohte je en velik, en majhen; ko pa dobiš, je pa en majhen in en mikro.

Cene so velikokrat precej nižje kot na Aliexpressu, je pa izbira precej manjša (manj specializiranih zadev). Znese jim sigurno ne, trenutno delajo dumping, da lahko pridobijo dovolj kupcev.


Tole. Se mi je zdelo, da ne bo dolgo tako.

delavec44 ::

Na chatu noče več odstraniti minimalnega zneska. Samo bluzi o neki ekologiji. Tudi na redditu imajo podobne izkušnje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4191 192 193 194 )

Oddelek: Loža
96861684926 (602) hotig
»

Nakup avtodelov rezervni deli autodoc in podobno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9532921 (3240) fikus_
»

kitajske spletne trgovine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14371475 (5327) darkolord
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515496 (9236) Luka99
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7724595 (16585) MIHAc27

Več podobnih tem