» »

Dnevna vinjeta

Dnevna vinjeta

1 2
3
4

MrStein ::

Pithlit je izjavil:


Tehničnih ovir za obračunavanje po porabi ni.

Za marsikaj ni tehničnih ovir, pa vseeno ne počnemo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Jaz zelo malokrat uporabim slovenske AC in se mi letna vinjeta zdi ustrezna rešitev.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pithlit ::

Gregor P je izjavil:

Zato ker s prekomernim tranzitom hitreje uničujejo naš AC.

Saj veš da večini ni za dat 30€ za dve vinjeti in se raje drenajo po vseh možnih lokalnih cestah. Tudi nekaterih nemožnih, ker jih pač Google pozna in ne označi primerno.

Mal cenejše tedenske, pa dost cenejše dnevne... Pa mal dražje letne, bi tud to rešile. Recimo tedenska 10€ (tko k at) pa dnevna ene 3-4€. Pa letna 150 (kar bi blo še vedno ful poceni). "to pa ne!" in 3,2,1...

MrStein je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Tehničnih ovir za obračunavanje po porabi ni.

Za marsikaj ni tehničnih ovir, pa vseeno ne počnemo.

Res je. Dajmo jih začet delat.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

delavec44 ::

Čisti off topic ampak mi je smešno, da forum včasih upošteva spol uporabnika včasih pa ne:

Pithlit je danes ob 15:14:11 izjavil
spremenila: Pithlit (ravnokar)

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Čisti off topic ampak mi je smešno, da forum včasih upošteva spol uporabnika včasih pa ne:

Pithlit je danes ob 15:14:11 izjavil
spremenila: Pithlit (ravnokar)

Včasih forum niti tega ni upošteval da mogoče vanj piše nekdo brez luleka...
Life is as complicated as we make it...

GBGe ::

starfotr je izjavil:

Razlog je nakuo preko spleta za fizične osebe in mogoč odstop od nakupa - vračilo.

Kar je nesmisel. Odstop od nakupa - vračilo obstoji za preverjanje, v kolikor artikel dejansko deluje v oglaševanem in namenjem obsegu. Za vinjeto tega res ni potrebno.
Grem stavit, da je zraven bil isti kader kot pri programu za carinjenje Pošte Slovenije - SDS

delavec44 ::

GBGe je izjavil:

starfotr je izjavil:

Razlog je nakuo preko spleta za fizične osebe in mogoč odstop od nakupa - vračilo.

Kar je nesmisel. Odstop od nakupa - vračilo obstoji za preverjanje, v kolikor artikel dejansko deluje v oglaševanem in namenjem obsegu. Za vinjeto tega res ni potrebno.
Grem stavit, da je zraven bil isti kader kot pri programu za carinjenje Pošte Slovenije - SDS


Misliš avstrijski SDS ali?

nejc_nejc ::

Ko bo obracun po km, boste ISTI spet cvilili, ker se bo ta novi strošek prelevil v prodajno ceno robe, ki jo kupujete....:|

delavec44 ::

nejc_nejc je izjavil:

Ko bo obracun po km, boste ISTI spet cvilili, ker se bo ta novi strošek prelevil v prodajno ceno robe, ki jo kupujete....:|


Kako, glede na to, da tovorna vozila že plačujejo po km?

Utk ::

Zame ni bistveno ali je pavšal ali po km, čeprav bi mi bolj pasalo po km, ampak da se cestnini brez zaustavljanja in da že samo cestninjenje ni drago. Leta 2006 je bila edina tehnična možnost za to vinjeta, danes je že malo drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

donvito ::

Mal cenejše tedenske, pa dost cenejše dnevne... Pa mal dražje letne, bi tud to rešile. Recimo tedenska 10€ (tko k at) pa dnevna ene 3-4€. Pa letna 150 (kar bi blo še vedno ful poceni). "to pa ne!" in 3,2,1...

Potem jo pa kupi, če je ful poceni, ne pa, da par strani tle stokaš kako je draga tedenska, babura zafustrirana.
Te fejst boli, ko se nekateri vozijo celo leto relativno poceni, mar ne. Ti moraš pa za tedensko odšteti "celo" bogastvo.
Ne rabim letne, bom pa kupil v kratkem tedensko, ker jo bom rabil, pa zato ne bom jamral, da je letna prepoceni oz tedenska predraga.

Pithlit ::

nejc_nejc je izjavil:

Ko bo obracun po km, boste ISTI spet cvilili, ker se bo ta novi strošek prelevil v prodajno ceno robe, ki jo kupujete....:|

Eni se še spomnimo ko je to bilo povsem normalno. Eni se poslužujemo tudi avtocest kjer je to še povsem normalno. Pa ne jokamo. Le kako je to možno?

Se pa spomnim kolk je folk jokal ko je Dars dvignil ceno... za 2 centka na dan (letna).
Life is as complicated as we make it...

Ahim ::

Pithlit je izjavil:

Ahim je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Isto plačamo cestnino. Zakaj pa cestnine ne plačujemo tako kot ac? Ne vem. A je ac tolk posebna da jo je treba za en dan uporabe 25x preplačat? Al gre mogoče za to kako uporabnike na lepi način prisilit v plačevanje 'cenovno ugodnejših paketov'? Tko kot en uporabnik višje predlaga.

Zato, ker je alternativa - da bi bila AC "zastonj", torej da bi se placala ob registraciji - se bolj neprijetna, ker bi potem tujci prisli skozi zastonj, tako kot je v Nemciji. Aja pa seveda par posebnih snezink bi ti razlozilo, a oni nikoli ne grejo na AC in da je to absolutno nefer. Svet je pac vedno za nekoga nefer ... se najveckrat za vaske posebneze.

Alternativa je plačilo po uporabi. Ampak to vam pa ne diši. Saj vem da vsakomur ki avtocesto redno uporablja bolj diši to da je z vinjeto praktično zastonj. Boh ne daj da bi se pošteno plačevalo... Sej imamo en kup postov tu ki se totalno zgražajo nad idejo.

Nasa druzina je ena tistih, ki bi v tem primeru prisla ceneje skozi, tako da to nam cisto lepo disi :)

Ampak ne razumem zakaj si to privlekla zraven, ce si prej pisala o tem, da bi se AC placevala kot cestnina (ob registraciji v fiksnem znesku). Cestnina se ne placuje po porabi in ocitno nimas nobene tezave s tem, da je "nepostena" glede na napisano zgoraj.

To je tako kot ce zdaj jaz omenim da bi tudi RTV prispevek lahko palcevali po uporabi in to najbrz nekaterim ne bi bilo vsec ... pa kaj? Absolutno nobene zveze nima s tem kar si napisala zgoraj, samo preusmerjanje.

nejc_nejc ::

delavec44 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Ko bo obracun po km, boste ISTI spet cvilili, ker se bo ta novi strošek prelevil v prodajno ceno robe, ki jo kupujete....:|


Kako, glede na to, da tovorna vozila že plačujejo po km?


??

delavec44 ::

nejc_nejc je izjavil:

delavec44 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Ko bo obracun po km, boste ISTI spet cvilili, ker se bo ta novi strošek prelevil v prodajno ceno robe, ki jo kupujete....:|


Kako, glede na to, da tovorna vozila že plačujejo po km?


??


https://www.darsgo.si/portal/si/o-nas

Pithlit ::

Ahim je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ahim je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Isto plačamo cestnino. Zakaj pa cestnine ne plačujemo tako kot ac? Ne vem. A je ac tolk posebna da jo je treba za en dan uporabe 25x preplačat? Al gre mogoče za to kako uporabnike na lepi način prisilit v plačevanje 'cenovno ugodnejših paketov'? Tko kot en uporabnik višje predlaga.

Zato, ker je alternativa - da bi bila AC "zastonj", torej da bi se placala ob registraciji - se bolj neprijetna, ker bi potem tujci prisli skozi zastonj, tako kot je v Nemciji. Aja pa seveda par posebnih snezink bi ti razlozilo, a oni nikoli ne grejo na AC in da je to absolutno nefer. Svet je pac vedno za nekoga nefer ... se najveckrat za vaske posebneze.

Alternativa je plačilo po uporabi. Ampak to vam pa ne diši. Saj vem da vsakomur ki avtocesto redno uporablja bolj diši to da je z vinjeto praktično zastonj. Boh ne daj da bi se pošteno plačevalo... Sej imamo en kup postov tu ki se totalno zgražajo nad idejo.

Nasa druzina je ena tistih, ki bi v tem primeru prisla ceneje skozi, tako da to nam cisto lepo disi :)

Ampak ne razumem zakaj si to privlekla zraven, ce si prej pisala o tem, da bi se AC placevala kot cestnina (ob registraciji v fiksnem znesku). Cestnina se ne placuje po porabi in ocitno nimas nobene tezave s tem, da je "nepostena" glede na napisano zgoraj.

To je tako kot ce zdaj jaz omenim da bi tudi RTV prispevek lahko palcevali po uporabi in to najbrz nekaterim ne bi bilo vsec ... pa kaj? Absolutno nobene zveze nima s tem kar si napisala zgoraj, samo preusmerjanje.

Fajn je sledit temi. Namesto nekje na sredi past not pa kontekst ignorirat.

Jaz že od začetka zagovarjam plačilo po porabi.

Pa me vinjeta v bistvu niti ne moti. Tudi 16€ (11% letne) za tedensko se mi ne zdi ravno drago. Se mi pa zdi slabih 11€ (9% letne) za dnevno mal smešno v primerjavi z ostalimi zneski. Ampak kot vedno se folk nekako počuti ogrožene zaradi tega ker po neki njihovi logiki napadam ceno letne.

Pa čist noben se ni spotaknil ob kaznovanje za zastoje. Recimo.

nejc_nejc je izjavil:

??

Si morš mislit, a? Mind=blown. Hudo Kako vsi cvilimo...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nejc_nejc ::

Alternativa je plačilo po uporabi. Ampak to vam pa ne diši. Saj vem da vsakomur ki avtocesto redno uporablja bolj diši to da je z vinjeto praktično zastonj. Boh ne daj da bi se pošteno plačevalo... Sej imamo en kup postov tu ki se totalno zgražajo nad idejo.

Jaz pošteno placujem in državne ceste in AC.
Evo se bom zacel še jaz bunit kaksna krivica se mi godi, ker plačujem neko fiksno cestnino za drzavno cesto, (nek debilni zakon na cm3) po kateri na dan prevozim 1.4 km. Ostali cas voznje sem na obcinski cesti ali na AC.
Kje je sedaj pravica, da vam kot neuporabnik, letno v večjem znesku kot je vinjeta, placujem VAŠE ceste po drzavi.

Pithlit ::

nejc_nejc je izjavil:

Alternativa je plačilo po uporabi. Ampak to vam pa ne diši. Saj vem da vsakomur ki avtocesto redno uporablja bolj diši to da je z vinjeto praktično zastonj. Boh ne daj da bi se pošteno plačevalo... Sej imamo en kup postov tu ki se totalno zgražajo nad idejo.

Jaz pošteno placujem in državne ceste in AC.
Evo se bom zacel še jaz bunit kaksna krivica se mi godi, ker plačujem neko fiksno cestnino za drzavno cesto, (nek debilni zakon na cm3) po kateri na dan prevozim 1.4 km. Ostali cas voznje sem na obcinski cesti ali na AC.
Kje je sedaj pravica, da vam kot neuporabnik, letno v večjem znesku kot je vinjeta, placujem VAŠE ceste po drzavi.

Ne boš verjel, vsi plačujemo enako.
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

Ja itak, samo jest se ne pritozujem tako kot folk tu gor...kakk bi moglo bit in ne vem kaj vse

Pithlit ::

Sej se noben ne pritožuje.
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

Kako da ne, celo razglabljate o vrednosti dnevne vinjete....

Pithlit ::

Si ti prebral to kar pišemo al se ti sam zdi?

Pithlit je izjavil:

Pa me vinjeta v bistvu niti ne moti. Tudi 16€ (11% letne) za tedensko se mi ne zdi ravno drago. Se mi pa zdi slabih 11€ (9% letne) za dnevno mal smešno v primerjavi z ostalimi zneski.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

49106 ::

Ljuba dušca, zakaj torej prstjeno jamraš? Ali kupi vinjeto, ali pa se drži magistrale oz javnega prevoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Pithlit ::

49106 je izjavil:

Ljuba dušca, zakaj torej prstjeno jamraš? Ali kupi vinjeto, ali pa se drži magistrale oz javnega prevoza.

Objavila sem temo nakar se je začelo jokanje, norčevanje in podjebavanje. Mogoče zato ker je baba neumna, zato ker ljudje niso ravno sposobni bralnega razumevanja, mogoče tudi zato ker "plačaj po uporabi" marsikoga precej bolj udari po žepu kot letna vinjeta in se zaradi tega čuti ogroženega. Najbolj verjetno sicer vse po malem. Če pa kdo misli da se na take stvari ne bom odzvala... naj si pa moj naziv pogleda.

Očitno ste rabili skoraj dve strani da ste pomirili svoja čustva pa v grm za zajcem oprezali. Sej vem da se bo zdej začel nov cikel, tko da vas bom zapustila.
Life is as complicated as we make it...

Kripto mesi ::

Ti si odprla temo z neko glupo predpostavko in jamranjem, da je v Avstriji dnevna vinjeta pol cenejša kot naj bi bila v Sloveniji.

Gregor P ::

Meni gre recimo na živce, da moraš za obvoznico imeti vinjeto, a sem preživel :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c23po ::

Če preštejem tukaj tiste "za" in one druge, se mi zdi, da se je tukaj večina odločila, kako je sistem cestninjenja znosen. Ostalo me spomni na Solatka, ki v je v temi o telentih pripravljen braniti svoje mnenje do zadnje kapljice moje krvi.

IgorCardanof ::

Moti nas, ker misliš, da je avtocesta tvoja pravica. Pa ni. Če ne boš plačala, se po njej ne boš vozila. In enak ekonomski sistem se fura vsepovsod in ne razumem zakaj si se pa za avtoceste zapičila, kako je pa to nepravično.

Pa lej. Nič ti ne zamerim, če si kupiš letno vinjeto in potem se furaš po avtocesti vsak dan 16 ur in po "vrednosti" mene prekašaš za 100x. Res mi je vseeno. Ne bom jokal za to.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

darkolord ::

Pithlit je izjavil:

Pa me vinjeta v bistvu niti ne moti. Tudi 16EUR (11% letne) za tedensko se mi ne zdi ravno drago. Se mi pa zdi slabih 11EUR (9% letne) za dnevno mal smešno v primerjavi z ostalimi zneski. Ampak kot vedno se folk nekako počuti ogrožene zaradi tega ker po neki njihovi logiki napadam ceno letne.
Ker gledaš ceno samo linearno, pa v tej temi še nismo videli nobenega primera, kjer bi se karkoli obračunavalo linearno od 0 naprej.

Če gledaš ceno vinjete kot neko naročnino/omrežnino/štartnino + uporabnino na dan, prideš na primerljive zneske.
Npr. 10 eur naročnina + 0,3 eur na dan.

Tako pride dnevna 10,3 eur, mesečna 25 eur, letna 119 eur.

Pa je čist fer, a ni?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Pa me vinjeta v bistvu niti ne moti. Tudi 16EUR (11% letne) za tedensko se mi ne zdi ravno drago. Se mi pa zdi slabih 11EUR (9% letne) za dnevno mal smešno v primerjavi z ostalimi zneski. Ampak kot vedno se folk nekako počuti ogrožene zaradi tega ker po neki njihovi logiki napadam ceno letne.
Ker gledaš ceno samo linearno, pa v tej temi še nismo videli nobenega primera, kjer bi se karkoli obračunavalo linearno od 0 naprej.

Če gledaš ceno vinjete kot neko naročnino/omrežnino/štartnino + uporabnino na dan, prideš na primerljive zneske.
Npr. 10 eur naročnina + 0,3 eur na dan.

Tako pride dnevna 10,3 eur, mesečna 25 eur, letna 119 eur.

Pa je čist fer, a ni?


Ja samo to spet ni po avtocesti bolje bi bilo da nekdo ki se vozi po avtocesti letno 40k km da plača vsaj 39x več kot nekdo ki se vozi 1k... nima tu DAN vožnje nobene vloge...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

V teh časih, ko kamere itak berejo tablice, bi res lahko naredili, da se avtocesto plača po km, ampak da obenem obstaja tudi neka kapica. Recimo če znotraj enega leta plačaš za neko tablico 200 evrov cestnine, jo za to tablico do konca leta več ne zaračunavajo.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

V teh časih, ko kamere itak berejo tablice, bi res lahko naredili, da se avtocesto plača po km, ampak da obenem obstaja tudi neka kapica. Recimo če znotraj enega leta plačaš za neko tablico 200 evrov cestnine, jo za to tablico do konca leta več ne zaračunavajo.


Zakaj spet neko kapico da subvencioniramo furačem cele dneve gor dol... point po km je glih to da več se voziš več plačaj, ne pa da spet najebejo tisti SREDNJI...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Kar se teh časovno krajših vinjet tiče, je to večinoma zato, ker je EU "prisilila" države, da jih uvede; in to zaradi dnevnih migrantov/tranzita, zato so morda tudi takšne cenovne anomalije.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Mato989 je izjavil:


Zakaj spet neko kapico da subvencioniramo furačem cele dneve gor dol... point po km je glih to da več se voziš več plačaj, ne pa da spet najebejo tisti SREDNJI...

Ker glavni strošek avtoceste je njena izgradnja, in to stane enako ali se voziš 2,000 km na leto po njej ali 20,000. Vsaj če gledamo aktualno obdobje od začetka 90ih pa tam do leta 2050. Od tam naprej bo glavni strošek vzdrževanje in se to lahko tudi spremeni.

Gregor P je izjavil:

Kar se teh časovno krajših vinjet tiče, je to večinoma zato, ker je EU "prisilila" države, da jih uvede; in to zaradi dnevnih migrantov/tranzita, zato so morda tudi takšne cenovne anomalije.

Dnevne vinjete bojo obvezne šele od 2030 naprej. Če jih bomo takrat še imeli, se reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Kar se teh časovno krajših vinjet tiče, je to večinoma zato, ker je EU "prisilila" države, da jih uvede; in to zaradi dnevnih migrantov/tranzita, zato so morda tudi takšne cenovne anomalije.


Pa saj je prav, vsaka država bi morala imeti

1. dnevno
10/14 dnevno
mesečno
letno

In cene bi morale biti takšne da je razmerje nekje "normalno" ne da dnevna pride 80% tedenske ipd...

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zakaj spet neko kapico da subvencioniramo furačem cele dneve gor dol... point po km je glih to da več se voziš več plačaj, ne pa da spet najebejo tisti SREDNJI...

Ker glavni strošek avtoceste je njena izgradnja, in to stane enako ali se voziš 2,000 km na leto po njej ali 20,000. Vsaj če gledamo aktualno obdobje od začetka 90ih pa tam do leta 2050. Od tam naprej bo glavni strošek vzdrževanje in se to lahko tudi spremeni.

Gregor P je izjavil:

Kar se teh časovno krajših vinjet tiče, je to večinoma zato, ker je EU "prisilila" države, da jih uvede; in to zaradi dnevnih migrantov/tranzita, zato so morda tudi takšne cenovne anomalije.

Dnevne vinjete bojo obvezne šele od 2030 naprej. Če jih bomo takrat še imeli, se reče.


Res bi rad videl razrez teh stroškov izgradnje vs vzdrževanja....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

To si kar poišči, samo ne pozabi, da marsikatero vzdrževanje spet ni odvisno od števila avtov ali koliko km narediš ti po njej. Recimo pluženje, menjava luči po tunelih, vsakodnevni pregledi avtocest, vzdrževanje ograj, itd.

stara mama ::

Pithlit je izjavil:

Joj kok smo v Sloveniji fajn. Bi znal dobit celo dnevno vinjeto. Kar samo po sebi sploh ni slabo... sploh ker so stvari digitalne in se ni treba z nalepkami jajca. Pravzaprav je to super ideja.

Če le ne bi hoteli zanjo 10,575€ (tedenska 16€, za primerjavo). Medtem pa v Avstriji 10 dnevna celih 5,6€.

"Pristojbina za zastoje vključuje stroške, ki jih vozilo povzroča drugim uporabnikom cest in posredno družbi," to je pa še ekstra. Pika na i. Češnja na torti. Vmes med to poslastico in enodnevno vinjeto je še "pristojbina za zunanje stroške. Ta se nanaša na stroške onesnaževanja zraka in obremenitve s hrupom zaradi prometa" namenjena sicer vozilom nad 3,5t.

Jaz komaj čakam naše nove, zgledno urejene ceste. Mogoče celo take ki so dovolj široke za dva avtobusa in niso 50 shades of grey. A sem optimist?

A bulshit, a bulshit, a bulshit!
Koliko kakcov sproducira citirana oseba v eni sami objavi, je neverjetno.


Vsakič, ko sem šel v nemčijo po kak avto, je bil najdražji del poti ravno skozi avstrijo. Tuneli in prelazi vedno ekstra.

Do zdaj so morali vozniki, ki so potovali skozi Avstrijo, kupiti vsaj desetdnevno vinjeto za uporabo avtocest. Od prihodnjega leta bo možno kupiti dnevno vinjeto za 8,60 evra. To bistvenega prihranka potnikom v Avstrijo ne bo prineslo. V številnih primerih, če se v Slovenijo ne boste vračali še isti dan, bo bolj smiselno kupiti desetdnevno vinjeto – vsaj za krajše počitnice.

Avstrijska družba za avtoceste ASFINAG je uskladila cene desetdnevne in dvomesečne vinjete. Desetdnevna vinjeta bo od prihodnjega leta stala 11,50 evra. Trenutno je cena 9,90 evra. Dvomesečna vinjeta pa bo cenejša za deset centov in bo stala 28,90 evra. Cena letne vinjete ostaja nespremenjena in je 96,40 evra.

Gregor P ::

Utk je izjavil:


Gregor P je izjavil:

Kar se teh časovno krajših vinjet tiče, je to večinoma zato, ker je EU "prisilila" države, da jih uvede; in to zaradi dnevnih migrantov/tranzita, zato so morda tudi takšne cenovne anomalije.

Dnevne vinjete bojo obvezne šele od 2030 naprej. Če jih bomo takrat še imeli, se reče.
Te krajše so mišljene tedenske, 10-dnevne ipd., ki so jih morali uvesti že do zdaj (pa jih nekateri najprej niso hoteli).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

V teh časih, ko kamere itak berejo tablice, bi res lahko naredili, da se avtocesto plača po km, ampak da obenem obstaja tudi neka kapica. Recimo če znotraj enega leta plačaš za neko tablico 200 evrov cestnine, jo za to tablico do konca leta več ne zaračunavajo.


Zakaj spet neko kapico da subvencioniramo furačem cele dneve gor dol... point po km je glih to da več se voziš več plačaj, ne pa da spet najebejo tisti SREDNJI...


Mato, kako pa komentiras vecina ostalih stvari, ki jih prav tako placas na vhodu na obisk? Se tudi tam gremo, jaz bom na tem koncertu le 10 min, ergo hocem da placam samo za 10 minut in ne polne cene kot jo bodo tisti, ki bodo na koncertu celotwn cas?

Ista situacija se za milijon drugih stvari. Ampak zapicli ste se v avtoceste, da morate bit vi tu upraviceni, da placate samo 5 evrov na leto, ker se peljete le 2x po avtocesti. Tisti, ki pa vozi vsak dan, bi pa moral dat 10000€, ker jo pac toliko koristi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

V teh časih, ko kamere itak berejo tablice, bi res lahko naredili, da se avtocesto plača po km, ampak da obenem obstaja tudi neka kapica. Recimo če znotraj enega leta plačaš za neko tablico 200 evrov cestnine, jo za to tablico do konca leta več ne zaračunavajo.


Zakaj spet neko kapico da subvencioniramo furačem cele dneve gor dol... point po km je glih to da več se voziš več plačaj, ne pa da spet najebejo tisti SREDNJI...


Mato, kako pa komentiras vecina ostalih stvari, ki jih prav tako placas na vhodu na obisk? Se tudi tam gremo, jaz bom na tem koncertu le 10 min, ergo hocem da placam samo za 10 minut in ne polne cene kot jo bodo tisti, ki bodo na koncertu celotwn cas?

Ista situacija se za milijon drugih stvari. Ampak zapicli ste se v avtoceste, da morate bit vi tu upraviceni, da placate samo 5 evrov na leto, ker se peljete le 2x po avtocesti. Tisti, ki pa vozi vsak dan, bi pa moral dat 10000€, ker jo pac toliko koristi.


Koncert ni nekaj kar jaz plačam kot davkoplačevalec...

Saj enak problem je zdravstvo, penzija itd... vse nekaj pavšaliziramo in sleparimo in mutibarimo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Vinjeta bos placal, ce se zelis vozit po avtocesti. Koncert, fitnes, savne, javni prevoz, ... bos placal, ce ga zelis uporabljat. Kje je tu razlika? Vinjete nisi prisiljen kupit, prav tako ti ni potrebno it na koncert ali fitnes.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Vinjeta bos placal, ce se zelis vozit po avtocesti. Koncert, fitnes, savne, javni prevoz, ... bos placal, ce ga zelis uporabljat. Kje je tu razlika? Vinjete nisi prisiljen kupit, prav tako ti ni potrebno it na koncert ali fitnes.


Razlika je v tem da sem jaz in vsi slovenci plačali izgradnjo avtoceste... To je tako kot bi plačali postavitev odra, pripeljali pevce, in ljudi pol bi mi pa karto zaračunali namesto dali Free karto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ni res, za avtoceste se je DARS zadolžil in posojila odplačuje s prodajo vinjet ( + tovorni promet seveda).

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Razlika je v tem da sem jaz in vsi slovenci plačali izgradnjo avtoceste...

Reality check: Avtoceste so že obstajale ko si bil še v plenicah. Seveda malo manj km, pa vendar.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ni res, za avtoceste se je DARS zadolžil in posojila odplačuje s prodajo vinjet ( + tovorni promet seveda).


Aha, in kdo je DARSu omogočil posojilo oz. kdo Dars drži gor? Kolikor vem smo dali DRŽAVNO vsedavkoplačevalsko poroštvo mi davkoplačevalci preko državnega poroštva... če nas ne bi bilo DARS ko firma države vseh nas torej ne bi mogla nič gradit.

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Razlika je v tem da sem jaz in vsi slovenci plačali izgradnjo avtoceste...

Reality check: Avtoceste so že obstajale ko si bil še v plenicah. Seveda malo manj km, pa vendar.


Kaj torej misliš da niso davkoplačevalci to urejali, tisti ki so takrat plačevali kot moji starši itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nokken ::

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Vinjeta bos placal, ce se zelis vozit po avtocesti. Koncert, fitnes, savne, javni prevoz, ... bos placal, ce ga zelis uporabljat. Kje je tu razlika? Vinjete nisi prisiljen kupit, prav tako ti ni potrebno it na koncert ali fitnes.


Razlika je v tem da sem jaz in vsi slovenci plačali izgradnjo avtoceste... To je tako kot bi plačali postavitev odra, pripeljali pevce, in ljudi pol bi mi pa karto zaračunali namesto dali Free karto...

Glede na tvoje jokanje o tem koliko zasluzis je precej jasno da ti nisi placal niti 5m avtoceste, katero kljub temu lahko v celoti koristih za tistih borih 100eur/leto. Potem ce se ze gremo to, upostevajmo potem tudi to, koliko je dejansko kdo prispeval za to skozi davke. In tisti, ki ste prispevali precej malo boste potem za uporabo placevali sorazmerno vec. Bo to ok?

Mato989 ::

nokken je izjavil:

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Vinjeta bos placal, ce se zelis vozit po avtocesti. Koncert, fitnes, savne, javni prevoz, ... bos placal, ce ga zelis uporabljat. Kje je tu razlika? Vinjete nisi prisiljen kupit, prav tako ti ni potrebno it na koncert ali fitnes.


Razlika je v tem da sem jaz in vsi slovenci plačali izgradnjo avtoceste... To je tako kot bi plačali postavitev odra, pripeljali pevce, in ljudi pol bi mi pa karto zaračunali namesto dali Free karto...

Glede na tvoje jokanje o tem koliko zasluzis je precej jasno da ti nisi placal niti 5m avtoceste, katero kljub temu lahko v celoti koristih za tistih borih 100eur/leto. Potem ce se ze gremo to, upostevajmo potem tudi to, koliko je dejansko kdo prispeval za to skozi davke. In tisti, ki ste prispevali precej malo boste potem za uporabo placevali sorazmerno vec. Bo to ok?


Lahko če lahko ti dostaviš izračune ta mesec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nokken ::

Ne bom ti jih dostavljal jaz. Je pa precej jasno koliko davkov gre iz tistih borih 1000eur place. In tudi precej jasno je, koliko izgradnja in vzdrzevanje avtocest stane ter koliko od tega je slo iz proracuna. Tako da ja hudicevo lahko bi ti bilo izstaviti racun za doplacilo uporabe cest, katere smo zate (in za Philit) subvencionirali tisti, ki davke zares placujemo.

Mato989 ::

nokken je izjavil:

Ne bom ti jih dostavljal jaz. Je pa precej jasno koliko davkov gre iz tistih borih 1000eur place. In tudi precej jasno je, koliko izgradnja in vzdrzevanje avtocest stane ter koliko od tega je slo iz proracuna. Tako da ja hudicevo lahko bi ti bilo izstaviti racun za doplacilo uporabe cest, katere smo zate (in za Philit) subvencionirali tisti, ki davke zares placujemo.


Ti nič ne plačuješ ker si pri mami v kleti, tako da pustmo to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nokken ::

Oh ja ko ne gre vec gremo pa na to? Sicer me prav gane ne, ampak ze kaksnih 30 let ne zivim pri mami in skrbim zase sam s svojim denarjem. Ce se bos pa boljse pocutil, pa si domisljaj da zivim pri mami v kleti (ki je drugace nima). Ampak point je se vedno, da iz tvojih parih ficnikov, ki jih placas kot davke ni bilo narejene niti 1m avtoceste, tako da nisi subvencioniral nikogar, pac pa ostali subvencionirajo tebe.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihajajo elektronske vinjete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10612313 (8791) solatko
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16336997 (32596) Invictus
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21952752 (45327) jalovec09
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222132 (19625) sirotka
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14323789 (19913) MrBrdo

Več podobnih tem