» »

Priklop aktivnega sub-a

Priklop aktivnega sub-a

Kelly ::

Pa poizkusim..

Na hifi ojačevalec bi rad priklopil aktivni subwoofer.

Tega bi rad priklopil na izhode za navadne zvočnike, žal pa sub nima modula hight to low.

Da poenostavim ..verjetno bi potreboval modul, ki bi ga vključil med ojačevalec in zvočnike ta modul bi potem razdvojil signal na pasivne zvočnike in aktivni sub. Kakšna ideja,.kje nabaviti twk modul.

Za avtoakustiko je tega na trgu veliko, za hifi doma pa ne najdem nič konkretnega.

Lp

Quix ::

Tule vprašaj: av-planet.si

Quix ::

Kar hočeš, bi moral narediti že ojačevalec, sploh, če je subwoofer aktiven. Najprej preveri navodila od "ojačevalca" in naštudiraj izhode. Sicer je fino, če poveš o modelih ojačevalca in subwooferja, ker s tem kar si povedal, se ne da kaj dosti pomagati.

Pa tistim zgoraj ne moriti s kakšnim plastik fantastik subom za 10 eurov in ojačevalcem za 50.

Kelly ::

Hmmm,....

Takole je :
Reciver yamaha rx-a1070
Sub yamaha YST-FSW150

Gre pa za zvok v t.i. coni 2, to je v drugem prostoru (terasa)..ta katero reciver nima sub izhoda ima pa izhod za 2x zvočnika...oba obstoječa izhoda na reciverju za sub..pa sta v uporabi v glavni sobi za potrebe hišnega kina ?

bf4ed ::

Razdeli izhod za sub iz ojačevalca z Y Cinch komadom na oba suba in po potrebi izklopi določen sub iz napajanja. Signal lahko ostane cel čas na obeh konstantno gor.

Kelly ::

bf4ed je izjavil:

Razdeli izhod za sub iz ojačevalca z Y Cinch komadom na oba suba in po potrebi izklopi določen sub iz napajanja. Signal lahko ostane cel čas na obeh konstantno gor.



Hvala,..

Sem še enkrat preučil navodila,..take rešitve ni nikjer zapisano, vse temelji na coni 2 z uporabo dveh (stereo) zvočnikov.

Mi lahko morda bolj konkretno (za telebane) opišeš, kako z nastavitvami na reciverju to rešiti.

Hvala, Kelly


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino šel k vragu, ostali so mi dobri zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
403079 (1790) St235
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187491 (52634) Janac
»

subwoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151792 (1644) teoo
»

Aktivni SubWoofer - made at home

Oddelek: Pomoč in nasveti
255132 (4593) [DrAc0]

Več podobnih tem