» »

Kje v Ljubljani kupiti pripravljene juhe?

Kje v Ljubljani kupiti pripravljene juhe?

DejchSLO ::

Je Nedelja in se mi tok lušta juha, sam jo ne morm narest, ker nimam nič doma, bi pa ful eno juho jedu. In razmišljam, če je v ljubljani kakšen kiosk, kjer bi prišel, kupil narejeno juho (kerokol), ti bi jo zapakiral v neprepustno embalažo in šel domov ter jo pojedel. Ve kdo, ali kaj takega obstaja? Vem, da so te kioski za morsko hrano, fast food itd itd. Sam za juhe pa ne vem, če je. To bi blo zakon, jaz obožujem juhe in bi bil sigurno redna stranka.

Zdej kar gledam za naročat pri restavracijah jih začuda kar malo ima v ponudbi juho kar me kar malce čudi, včasih je bla praktično povsod, sploh če si naročil kosilo, zdaj pa marsikje je kosilo brez juhe :D

Vem malce čudna tema, sam kaj ko se mi ne da skoz delat juhe (a jo obožujem) te instantne v vrečkah mi pa niso tok dobre.

IL_DIAVOLO ::

Naredi si spisek, da bos naslednjo nedeljo pa res jedel domaco zupco. Govejo ali kurjo. Seveda ni je cez (svinjsko) kislo juho.

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Gagatronix ::

Vprasaj pri kaksni kitajski restavraciji, ker dvomim, da je danes kaj dosti drugega odprto.

Invictus ::

Skoraj vsaka slovenska gostilna ima govejo župo...

Kjer je šnicl, je tudi župa...

V Tacnu imaš gostilno Grad in Košir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NuMaN ::

Kisla juha je za po lumpanju.
Meni je najboljša dobra goveja juha, čeprav imam raje kot meso raje piščanca ali svinjino.
Ne pozabimo na juho z jurčki.
Kaka paradižnikova juha pa ni ravno popularna.

Tudi sam pogrešam juhe. Posebej je ne pripravljam, tiste z vrečke so stran vržen denar.

tikitoki ::

Kolk tezko je nekaj zelenjave in mesa skuhati v loncu.

sogan ::

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike. Kis lahko pa kamorkoli naliješ, samo mi ni jasno zakaj bi.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

DejchSLO ::

Ni težko, sam dejansko nimam ničesar v hladilniku vse spraznil. :P

No, do juhe pa bom le prišel, sem naročil gobovo juho s krompirjem in zelenjavo, upam da bo dobra pa da nau en majhen lonček. :P

NuMaN ::

sogan je izjavil:

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...


Spet veganska propaganda ...

sogan ::

NuMaN je izjavil:

sogan je izjavil:

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...


Spet veganska propaganda ...


Nima veze z veganstvom, pač te packarije od vaših "govejih" juhc so jedli včasih, ko drugega nisi dobil, pa treba je bilo porabiti najslabše dele živali in kosti. Zakaj bi to nekdo danes jedel mi je skrajna uganka, karkoli zgoraj naštetega je neskončno boljše, razen, če mislite žolco delat, za tisto je pa škoda zelenjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Ganon ::

tikitoki je izjavil:

Kolk tezko je nekaj zelenjave in mesa skuhati v loncu.


Dejansko je zelo težko je skuhati dobro juho. Sem jedel že nešteto izredno slabih.

sogan ::

Ganon je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kolk tezko je nekaj zelenjave in mesa skuhati v loncu.


Dejansko je zelo težko je skuhati dobro juho. Sem jedel že nešteto izredno slabih.


Dosoli ali pa pošlji kuharja v kurac, da škrtari in nakuha 10 litrov juhe, potem pa jo redči z vodo glede na obisk gostilne in meče notri knor kocke. In če ti uspe proti koncu lonca priti je zadeva že toliko razrečena, da ni ničemur več podobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

NuMaN ::

sogan je izjavil:

NuMaN je izjavil:

sogan je izjavil:

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...


Spet veganska propaganda ...


Nima veze z veganstvom, pač te packarije od vaših "govejih" juhc so jedli včasih, ko drugega nisi dobil, pa treba je bilo porabiti najslabše dele živali in kosti. Zakaj bi to nekdo danes jedel mi je skrajna uganka, karkoli zgoraj naštetega je neskončno boljše, razen, če mislite žolco delat, za tisto je pa škoda zelenjave.


Za govejo juho je najbolje uporabiti rep. Pa dosti zelenjave tudi.

sogan ::

NuMaN je izjavil:

sogan je izjavil:

NuMaN je izjavil:

sogan je izjavil:

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...


Spet veganska propaganda ...


Nima veze z veganstvom, pač te packarije od vaših "govejih" juhc so jedli včasih, ko drugega nisi dobil, pa treba je bilo porabiti najslabše dele živali in kosti. Zakaj bi to nekdo danes jedel mi je skrajna uganka, karkoli zgoraj naštetega je neskončno boljše, razen, če mislite žolco delat, za tisto je pa škoda zelenjave.


Za govejo juho je najbolje uporabiti rep. Pa dosti zelenjave tudi.


Tisto je potem zelenjavna juha v katero je čisto po nepotrebnem padel rep, tisto maščobo raje zamenjam z olivnom/bučnim oljem (tik pred serviranjem), je bolj okusno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

NuMaN ::

Ki da "dodano vrednost" ...

Gagatronix ::

Okusi so razlicni.

sogan ::

NuMaN je izjavil:

Ki da "dodano vrednost" ...

Daj nekomu skuhat obe juhi, z in brez repa. Pa naredi blind test, tri lončke ene in 3 lonče druge, pa boš videl, koliko "dodane vrednosti" dobiš.

NuMaN ::

Lahko odpremo restavracijo v LJ.

sogan ::

NuMaN je izjavil:

Lahko odpremo restavracijo v LJ.

Jih je že preveč, pa večinoma so molža z najcenejšimi sestavinami tik pred potekom roka. Pa da ne bo pomote, po celi Sloveniji je enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

NuMaN ::

Mi bi imeli samo domače sestavine. Seveda sveže in brez pretirane količine kemikalij.

Gagatronix ::

Meni so bile vedno najljubse preproste delavske menze, da ni nekega preseravanja. V Centru je bil vcasih na Cankarjevi Daj-Dam, tam kjer je zdaj Zara se mi zdi. Ne bom rekel, da je bila kvaliteta hrane na visokem nivoju, ampak si pac dal en bon in si bil sit do vecera. :) Pa samopostrezna restavracija v Maxiju, pred prenovo, recimo.

sogan ::

NuMaN je izjavil:

Mi bi imeli samo domače sestavine. Seveda sveže in brez pretirane količine kemikalij.

Premalo jih je, ki bi bili pripravljeni plačati za to. Slovenceljni imajo za vrhunec kulinarike največji dunajc (če ni največji, ni dober) in pomfri. Pa seveda govejo župo. In pocen mora biti, največji dunajc in najbolj poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Gagatronix ::

Nah, na tak obrok gres ko se hoces poceni najest. Ce hoces kulinaricno in kulturno izkusnjo gres v kako classy restavracijo.

Ganon ::

sogan je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Lahko odpremo restavracijo v LJ.

Jih je že preveč, pa večinoma so molža z najcenejšimi sestavinami tik pred potekom roka. Pa da ne bo pomote, po celi Sloveniji je enako.


sogan je izjavil:

Premalo jih je, ki bi bili pripravljeni plačati za to. Slovenceljni imajo za vrhunec kulinarike največji dunajc (če ni največji, ni dober) in pomfri. Pa seveda govejo župo. In pocen mora biti, največji dunajc in najbolj poceni.


Priporočam, da ne tipkaš pred ogledalom. Škoduje ti.

sogan ::

Gagatronix je izjavil:

Nah, na tak obrok gres ko se hoces poceni najest. Ce hoces kulinaricno in kulturno izkusnjo gres v kako classy restavracijo.

Ti mogoče ja.

Ganon je izjavil:

sogan je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Lahko odpremo restavracijo v LJ.

Jih je že preveč, pa večinoma so molža z najcenejšimi sestavinami tik pred potekom roka. Pa da ne bo pomote, po celi Sloveniji je enako.


sogan je izjavil:

Premalo jih je, ki bi bili pripravljeni plačati za to. Slovenceljni imajo za vrhunec kulinarike največji dunajc (če ni največji, ni dober) in pomfri. Pa seveda govejo župo. In pocen mora biti, največji dunajc in najbolj poceni.


Priporočam, da ne tipkaš pred ogledalom. Škoduje ti.


Boš moral pojasnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Gagatronix ::

> Ti mogoče ja.

Ja, saj si dokazal, da ti je dohvat najcenejsi dunajc s pomfrijem.

NuMaN ::

Sogan:

Kot vidim, sploh ne poznaš Slovencev oziroma mešancev ...
Goveja župa - tu ti dam prav, ampak dunajc in pomfri res nista super-duper priljubljena. Prej kake pečenke in pečen ali pražen krompir, za kake cmoke pa verjetno niti slišal nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Ganon ::

sogan je izjavil:

Boš moral pojasnit.


Mi je kristalno jasno, zakaj ne dojameš.

PacificBlue ::

Op je imo se kar lačen
I’m out.
:3

sogan ::

NuMaN je izjavil:

Kot vidim, sploh ne poznaš Slovencev oziroma mešancev ...
Goveja župa - tu ti dam prav, ampak dunajc in pomfri res nis super-duper priljubljena. Prej kake pečenke in pečen ali pražen krompir, za kake cmoke pa verjetno niti slišal nisi.

Malo pojdi okrog Jurmana pogledat, ko poka po šivih, bi pa rekel, da slo-tech ni ravno reprezentativen vzorec. Cmoki so tudi nekaj, česar se ne lotim, kepa v želodecu ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

NuMaN ::

Dobro da nisi omenil Spar restavracije.

Gagatronix ::

Jurman je navadna povprecna ostarija, ki je komajda omembe vredna.

sogan ::

Gagatronix je izjavil:

Jurman je navadna povprecna ostarija, ki je komajda omembe vredna.

Enako kot 95% ostalih, ki jih hvalijo na vse pretege.

PacificBlue je izjavil:

Op je imo se kar lačen

Naj pove, kaj ima v hladilniku, bomo scoprali eno juhico, če ne drugega iz žeblja (poznate zgodbico, upam? https://sl.wikisource.org/wiki/Juha_iz_... ). ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Gagatronix ::

> Enako kot 95% ostalih, ki jih hvalijo na vse pretege.

Jaz ne hvalim nobene. V bistvu edina gostilna/restavracija kamor grem enkrat na leto je Pod Roznikom. Da bi se pa na Nove Fuzine fural zaradi Jurmana mi pa na kraj pameti ne pade.

DejchSLO ::

sogan je izjavil:

NuMaN je izjavil:

sogan je izjavil:

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...


Spet veganska propaganda ...


Nima veze z veganstvom, pač te packarije od vaših "govejih" juhc so jedli včasih, ko drugega nisi dobil, pa treba je bilo porabiti najslabše dele živali in kosti. Zakaj bi to nekdo danes jedel mi je skrajna uganka, karkoli zgoraj naštetega je neskončno boljše, razen, če mislite žolco delat, za tisto je pa škoda zelenjave.

Jaz res jem vse žive juhe, ampak od goveje domače je pa ni, pa obare mi tud čist carske, ali telečja, piščančja ali pa zajčja. Njami

IL_DIAVOLO ::

sogan je izjavil:

Pa dobro, kaj nihče več ne zna kuhat?

- brokoli kremna juha
- paradižnikova juha
- hokaido buča kremna juha
- avokadova hladna juha
- gobova juha
- česnova kremna juha
- čebulna juha

Ma ni šans, da grem lonce svinjati za tisto mastno brozgo od plavajočega govejega/svinjskega/kurjega mesa, ste prav usmiljenja vredni, če vam je to višek kulinarike. Kis lahko pa kamorkoli naliješ, samo mi ni jasno zakaj bi.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ok ljubljancani bodo ze s kurjo zadovoljni.

Izgleda, da se ti prioni kopičijo v možganih. Pojdi malo do zdravnika...


Jej kar ti pase, drugim pa pusti da bodo jedli kar njim pase. Tipicni vegan, ki drugim vsiljuje svoje top menije.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

link_up ::

PacificBlue je izjavil:

Op je imo se kar lačen


od ene juhce gotovo! :D
In and Out

DejchSLO ::

Ne, sem že jedel, velik jo je bilo, bo še za jutri. Sm jedu dosti boljših to treba rečt, je pa imela res ogromnov jurčkov not, kar je zame ogromni plus, jih že dolg nism jedu.

mm&r ::

V kolikor kakšnemu ljubitelju goveje juhe pride prav informacija: Pri mesarju na koseški tržnici (pokriti del) sem zadnje čase opazil, da prodajajo original govejo juho že pakirano v 1L steklenice.

tikitoki ::

Ganon je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kolk tezko je nekaj zelenjave in mesa skuhati v loncu.


Dejansko je zelo težko je skuhati dobro juho. Sem jedel že nešteto izredno slabih.


Imas recepte in vaja dela mojstra.

TrumpDonald ::

Mah najbrz ni tako zajebano. se spomnim, ko sem jo sam skuhal na izmenjavi v nemciji, pac govedina za zupo in predpakirana zelenjava za zupo in mi je kar dobro ratal. Dobro da sem imel se vegeto, ampak dejansko je bilo okusno, meso mehko z mastjo sem pustil da se kuha, pojedel masti pa nisem. Zelenjavo sem pojedel pa sem prvic v lajfu kuhal zupo po receptu z neta in je bilo dobro. Pomoje je kurjo tezje narest.

NuMaN ::

Zakaj vegeta?
Sol, mleta paprika, poper, kaka zelišča ...

Verjetno so res tiste kuharske oddaje TV Zagreb pustile sled na teh prostorih ...

Magic1 ::

Vegeta je MSG+začimbe 8-).
Magic

Gagatronix ::

Magic1 je izjavil:

Vegeta je MSG+začimbe 8-).


Clovesko telo samo po sebi proizvaja MSG.

DejchSLO ::

mm&r je izjavil:

V kolikor kakšnemu ljubitelju goveje juhe pride prav informacija: Pri mesarju na koseški tržnici (pokriti del) sem zadnje čase opazil, da prodajajo original govejo juho že pakirano v 1L steklenice.

Hvala za ta info! To mi bo znal pridt kdaj zelo prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj boste jedli danes? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
605701 (3641) ;-)
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13318791 (16495) Unknown_001
»

Kaj vse znate skuhati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410383 (8970) STASI
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722397 (20746) ales85
»

Tega pa ne bom pojedel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720132 (15117) Gavran

Več podobnih tem