» »

Tega pa ne bom pojedel!

Tega pa ne bom pojedel!

«
1
2 3

SodVina ::

Pozdravljeni,

Veliko folka poznam, ki so "pretirano" izbircni, nekateri ne jedo skoraj nobenega sadja, nekateri recimo ne marajo nobene zelenjave, eni ne jedo mesa, jedo pa salame, drugi ne marajo gob, tretji ne marajo sira... (zanimivo, ne poznam nikogar, ki nebi maral pizze).

Zato me izredno zanima, katere hrane nadobudni slo-techovci ne marajo. Jaz sem recimo ravno pred kratkim premagal dolgoletni strah pred polento :8)


thx,
lp, SodVina

Tilen007 ::

Ko sem bli mlajši sem jedu vampe, ker se mi je fajn zdel, ker jih brata nista marala...

Zdej pa jih ne bi za noben denar :(

Kami ::

Jaz tud ne jem vampov, pa tud lignjov, hobotnice in školjk ne.

gzibret ::

Jaz pa ne maram filane paprike. Pa tudi sarma mi ne diši preveč. Če vidim koruzo, pa me apetit na sploh mine (bog je ustvaril koruzo, da so krave in prašiči čim prej debeli >:D ).
Vse je za neki dobr!

gumby ::

sadnih jogurtov se ne dotaknem niti z 10-metersko palico, navadne imam pa rad:)
my brain hurts

sparklyslo ::

mmm lignji...ocvrti, na žaru, polnjeni mljask :))

Nebi: bikova jajca, razne možgane, krvavice in raznorazne drobovine, vključno z vampi.
Pa kaviar se mi zdi tud precej nagravžen, pa če je še tako drag.

mare_ ::

Mesa. Ok, kakšno salamo mi še rata pojest, pol se pa ustavi.

Brane2 ::

Vampi... :(

Sploh ne štekam, kako ima to kdo lahko za kulinarično doživetje. Meni dajejo občutek, kot da bi poskušal jesti tisto usedlino iz las, dlak, ostankov kože in bogvečesa še, ki se sčasoma nabere v odtoku umivalnika, sploh če si packa... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

sparklyslo ::

Aja pa še žolco (tist t prozorn z malo mesa in veliko nevemčesaže) :'( .
Pa nasploh razne salame, kjer je več prozornega in belega in žilastega, kot pa mesa.

Scarface ::

Js mam pa kolega k ne mara pizze :D

Drugac pa sam ne maram vampov tko kot večina, polže neb jedu, hobotnice itak da ne, kakšne žabje krake, zajce, kače, jetrca, školjke, možgane, jezike pa tud neb nikol jedu....
Been there, done that....

perci ::

ploh ne štekam, kako ima to kdo lahko za kulinarično doživetje. Meni dajejo občutek, kot da bi poskušal jesti tisto usedlino iz las, dlak, ostankov kože in bogvečesa še, ki se sčasoma nabere v odtoku umivalnika, sploh če si packa...

Saj ne, da bi mi bli vampi nevemkaj, ampak pojedel sem jih pa normalno. Po temle Branetovem postu jih ne jem več ;).No, če bo treba...

Drugače pa jem čisto vso hrano, edino bikovih prašnikov in možganov vseh sort me pa res ne mika probat.

Jackal ::

Ko ste že ravno pri vampih... Pri nas doma so bili enkrat za kak dan obešeni na stropni kljuki v kleti... Je zasmrdela cela hiša. Od takrat jih videt ne smem.

Drugače pa nisem preveč navdišen nad kurjim mesom. Se pa spomnim, da sem 1x jedel pečene kurje možgane... samo se ne spomnim več okusa. Zdaj jih verjetno ne bi več.

Hobotnica v solati je pa drugače prava specialiteta. Sicer sem jo probal do zdaj samo 1x, pa še takrat jo je pripravil mojster, ki ve kako se to dela.

Saladin ::

Možgane, jetrca (razen svinjskih), polže, nogice,....
Drugo pa vse gre.
Ampak za vampe mi pa res ni jasno, kako jih ne marate. Treba jih znati skuhat, pa je. Pa pire zraven... mmmmmm :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

tomaz 06 ::

Zelena solata! Kot da sm zeko...

frudi ::

vampi (ko jih že vsi omenjate :), kakršnokoli mastno meso, večina ne-ribje morske hrane, paradižnik, verjetno še kaj...
sicer mi še marsikaj druga ne diši preveč, ampak tega kar sem pa naštel, ne dam v usta razen če je od tega odvisno moje preživetje :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Brane2 ::


Ampak za vampe mi pa res ni jasno, kako jih ne marate. Treba jih znati skuhat, pa je. Pa pire zraven... mmmmmm :)


Male tajne velikih majstora kuhinje:

Namesto da bi se zaj* s pirejem, daš živinčetu prej krompir jest... Mmmm...gate trga... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

iso2000 ::

ne boste verjeli, ampak sam tudi nisem navdušen nad vampi! Saj malo jih pojem, samo niso mi ravno dosežek kulinarike. Jetr, možgan, bikovih jajc in podobnega pa ne spraviš vame. Pa če se kakšnega zrezka drži kos masti - loja me tudi vse mine. No, pa morskih ježkov in polžev(kakršnihkoli že) tudi ne bi jedel.

LP

Tear_DR0P ::

čudaki
mene težko prepričaš da bi jedu kumarce, lubenice in kako sorodno rastlino (una oranžna afriška kumara recimo) - pa sej ne da nimam rad teh jedi, sam običajno se mi zelo spahuje po njih, včas pa tud bruham al pa me čreve zmatrajo in pol kr teče od mene.
pa hobotnc dolg nism jedu, kr sm enkrat na ofnjen zob ugriznu hobotnico - take bolečine nisem občutu tud med granolomi
kar pa se tiče drobovine - če je očiščena je dobra - če ni očiščena pa smrdi

Aja pa še žolco

jst tud želeja nism jedu, dokler se tega nism pritaknu - je nekak podobno sranje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

IČA ::

Vampi - rajši se fstrelim:D
Drugače pa je seznam zelo dolg:
-mlečni izdelki (sir, skuta, navadni jogurt, kislo mleko, kisla smetana,...)
-zelje, razen sladko v solati, pa še to če je res treba
-večina sesalcev, razen pujsa
-majoneza, pašteta, večino stvari, ki se mažejo na kruh in niso sladke

Dovolj zaenkrat.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Fatboyslim ::

Ne jem notranjih organov pa stročjega fižola :D

Meamoto ::

Nikakor ne prebavim pizze (no ja, razem če jo delam sam, ampak tisto ni prav podobno pizzi ki jo dobiš v pizzeriji). Kaviar je ogaben, mislim da pa velika večina ostale hrane gre, če je prav pripravljena.

Važno, da je čimveč mrtvih živali.. :P

madmitch ::

Off: drobovina, (raz)kuhana zelenjava, gobe (alergija) pečkasto sadje, lešniki (alergija), mleko. Sladkarije razen dobrih čokolad so tudi Off.

On: surova zelenjava - solate v neizmernih količinah, meso, vse kar plava v morju (in tja tudi spada) na vse možne načine, mlečni izdelki, vse sadje ki ni na listi prepovedanega (alergije), salame, klobase... In seveda PIVO.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Soniux ::

Definitivno vsa drobovina, pa korenje in gobe! Ne maram niti pomaranc in mandarin. Pa ribe ne smem pozabit (sardele sovrazim!).

Camalotz ::

Jem v glavnem vse zgoraj naštete zadeve, ne morem pa repe!!
Raje lačen po svetu, to je pa res sam za prašiče futr...

asgard2.0 ::

Morska hrana (ribe sam z roštilja) pa kake morske plošče mi smrdijo do neba. pol je pa še :
-Vampi
-jetrca
-bučke
-šparglji

včasih kuhanga zelja nisem maral zdej mi je pa njam njam. Koruza je za kure pa prašiče , oni pa za nas. Ne maram tud kakih pistacij, morske pice. Ok ka smo lih pr hran kaka travarca mi tud glih ne paše :D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

BigWhale ::

Jest pa bolj ali manj vse jem. Odrecem se edino spinaci. Vampom odvisno, ko sem bil lacen sem jih jedel, ker drugega pac ni blo...

So pa stvari, ki jih raje je in tiste, ki jih malo manj raje jem... ;)

A. Smith ::

Včasih nisem maral zelenjave, vendar sem si nekoč zastavil cilj, da se navadim jest čim več stvari.

Tako recimo jem zdaj več ali manj vse, težave mi dela le rdeča pesa. Vendar se je bom navadil. Imam namreč načrt, da bi se je nažrl večer pred sistematskim zdravniškim pregledom... menda se pozna na urinu >:D
Težko jem doma narejeno solato, ker je domači jesih izredno močan, sploh če je kombiniran z obilico čebule.
Žolce ne srečam več, vendar bi jo težko jedel. Tudi gorčica mi dela težave.

Vampe sem imel vedno rad. Kot je rekel že TearDrop; morajo biti dobro očiščeni. Posebna specialiteta pa so se mi zdeli možgani. Kadar smo doma klali, so me naslednje jutro vedno čakali zmešani v jajci. Za umret dobro. Zdaj tega ni več, ker doma ni dovljeno klati (če nimaš klavnice). V klavnicah pa možgane in hrbtenjačo zavržejo (zaradi CJD). Poleg teh dobrot obožujem olive in se čudim, koliko ljudi jih ne mara.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Microsoft ::

Ma jst pa ne jem strocnic z izjemo fizola (rjavega), ki je v kakem jespru ali kaj temu podobnega, ter papriko.
Drgace pa jem kar neki stvari, vkljucno z vampi, pecenice, prsut, mozgani (od zajca), morska hrana (lignji, skoljke, raki, ribe), kitajska hrana (ne poznam poimensko, samo vse jem), pa tudi kaka prasiceva glava je vredu, mlecni izdelki (sir, jogurt), pica, zabji krakri, jezik (govej), gobe, pa mogoce se kaj. Zdej jem se solato.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

steev ::

Morkse (vodne) hrane ne jem (školjke, hobotnce ...), razen kšna postrv al pa kej podobnga.

Edit: pa ne smemo pozabt raznih možganov, jetrc itd.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Goldee ::

Js pa se lahk "pohvalim", da res jem skoraj use. Ko sem bil majhen nisem maral fižola pa jeterc. :) Drugače pa zdaj nimam problemov s tem, da česa nebi jedel, res. Poskusil sem tud že marsikaj bolj eksotičnega, recimo pečeno kačo 8-). Nikol pa ne bi recimo pojedel žuželke oz. podobne golazni, kot to počnejo azijci. To mi je mal sick.

root987 ::

Raznih možganov sicer še nisem jedel tako da bom do slednjih zaenkrat ostal še nevtralen, ampak ostalo pa jem skoraj vse. Nad vampi sem ubistvu prav navdušen. :)

Bikova jajca sem pa enkrat jedel ko mi jih je mama podtaknila in dejansko niso slaba. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Matev ::

Jaz tudi nečesa ne maram.
Samo je bilo to že tako daleč nazaj, da se ne spomnim več kaj je bilo.
Je pa zagotovo pustilo globoke posledice, ki jih še danes nosim.

Mislim da se je reklo nekaj podobnega kot "glondža".
Samo nimam pojma, če je res to to kar mislim, ker nito to kaj je to "glondža" ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Saladin ::

Misliš na godljo? Juha, v kateri so se kuhale krvavice?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Matev ::

ah ne
sploh ni blo mislim juhi podobno

v bistvu sploh ne vem kaj je bilo in čemu je bilo podobno
ker je bilo predaleč nazaj to

še iz otroštva

tudi "glondža" verjetno ni bila

root987 ::

Je pa zagotovo pustilo globoke posledice, ki jih še danes nosim.


Lahko vprašam kakšne posledice? :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Nejc Pintar ::

Drugac pa sam ne maram vampov tko kot večina, polže neb jedu, hobotnice itak da ne, kakšne žabje krake, zajce, kače, jetrca, školjke, možgane, jezike pa tud neb nikol jedu....

Pravzaprav so žabji kraki meso, po okusu zelo podobni piščančjemu, le da so boljši.

Ne maram pa ohrovta, cvetače, ipd., pa kakšne mineštre, največje probleme mi pa delajo jajca pa jetrca.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Matev ::

Lahko vprašam kakšne posledice? :)


sploh ne vem, ker se v bistvu ne spomnim
očitno sem stvar potisnil v podzavest

Oxford ::

"No go": sladko zelje (kislo zelje oz. segedin obožujem), zelje v solati, kumare v solati ('tople' kumare v omaki obožujem), jetrca, pljučka, srček, možgani. Pa še bi se kaj našlo.

Bikova jajca sem enkrat poskusil. Bila so narezana na rezine, kot Poli salama, spanirana in ocvrta. Bila so za hladno predjed. Najprej smo se s sodelavci malo zmrdovali, nato pa smo morali naročiti še dve dodatni porciji. :D Zadeva je prav okusna.

Vampov nisem jedel že več kot 20 let, ampak kolikor se spomnim so bili super.

Za porcijo dobrih, domačih krvavic in zelja bi ubijal. Mljask.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

Matev ::

Mi smo bili enkrat v Španiji in je bilo ravno po bikoborbah.
V restavraciji tako naročimo njihovo glavno specialiteto in nam prinesejo jaca - a bila so majhna in čisto drugačna od pričakovanih.
Na vprašanje kaj je sedaj to, so nam odgovorili: Ja veste tokrat je pa bik zmagal.

teedy ::

Vampi:( :(

Lignji, školjke s sirom:P , hobotnica v solati, jo je moj oče delu>:D , ni boljših stvari.
Špinače ne maram od vrtca, še takrat me niso pustili gledat Filipa, če nisem pojedel špinače v vrtcu>:D .
Žolca, pesa:'( ,še bi lahko našteval:D

misso ::

Jest sem tudi zbirčen glede hrane. Po pripovedovanju mami sem tudi tršice v vrcu naučil kako mi morejo streči hrano >:D >:D .
Ko je bil pire krompir, če so mi dal kako omako notri ga nisem tudi dotaknil, ča pa je bil sam krompir sem ga pa celo porcijo pojedel.

Javon ::

Vse razen sadja in zelenjave:D ;)
Smoke em if you got em!

BigWhale ::

Godlja ni voda v kateri so se obarjale krvavice. ;) No, je tudi to. Ce se med obarjanjem naredi, da kaksna krvavica poci, takrat se naspika se kak krvavico, da se ta poci, ce je vode prevec se jo odlije in potem se to kuha naprej. Vse skupaj potem zgleda kot eno rjavocrna kasa s polno jesprena... ;)

Stvar je bila takrat, ko sem se bolj pogosto jedel svinjino kar dobra. Sedaj pa ze dolgo nisem vec jedel.

TribesMan ::

Solate... in obare, pa odojka in pršuta... Pa še kej bi se najdl.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

R33D3M33R ::

Ne maram rdeče pese.
Nikoli je nisem maral, v vrtcu pa sem jo še bolj zasovražil. V vrtcu smo namreč dobili enkrat to zadevo za kosilo. Seveda je nisem maral niti poskusiti. Tedaj je pa prišla vzgojiteljica in vzela žlico v svoje roke. Dva grižljaja sem še spravil vase, potem pa je sledilo bruhanje :(
Seveda sem potem ostal lačen pa še pospravit sem moral za sabo :(
Od takrat me že duh po rdeči pesi sili na bruhanje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

garv ::

Mene so v vrtcu tud silili z rdečo peso, od takrat je videti ne morem - ogabna vijolčna tvorba. Prav tako ne jem vampov, raznih bučk, paradajza, cvetače in brokolija.

Super Sonic ::

Jest pa vase ne spravim _sok_ rdeče pese. Blazno zdrava zadeva samo več kot požirka nisem mogel narediti. Potem sem serviral celotno kosilo v wc školko.

Drugač pa imam manj rad ribe (večino njih), gobe (razen v eni omaki), vampe in čedalje bolj sovražim McDonald futer.:\
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Buldožer ::

Ne jem na primer kremne (krompirjeve) juhe, jetrc, kakršnekoli 'žvarune' oz. masti, krvavic, stvari za katere se ne da določit kaj so oz. že zgledajo čudn in najbrž tud vampov ne bi hotu, nisem jih pa niti probal..

Drgače pa so od žuškev zagotovo dobre mravlje (malo kislkaste), za ostale žužke pa ne vem.
Več glav več ve. No, ni nujno!

mzidy ::

Pri meni je edino sir neprabavljiva hrana za moj okus:)
Jem ga samo na pici:))

Cofko Cof ::

Če si dost lačen vse poješ :D

Drgač men pa ne gre preveč špinača pa vampi.
Ars longa,vita brevis.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313229 (3962) c3p0
»

Najljubša hrana, pijača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114446 (12797) gzibret
»

Prehranjevalne navade skozi čas

Oddelek: Loža
452198 (1534) Boeing
»

Tega pa ne bom jedel!

Oddelek: Loža
352020 (1550) Gh0st
»

kaj najraj vržete v trebušček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312944 (12335) kuglvinkl

Več podobnih tem