» »

Urbana mobilna aplikacija

Urbana mobilna aplikacija

blink ::

Julija je izsla mobilna aplikacija za kartico Urbana. Stanje na fizicni kartici sem prenesel v aplikacijo.
Zanima me kako je z uporabo, moras imeti vsakic vklopljen Bluetooth in GPS in potem v 10s validirat ko recimo vstopis v avtobus?
Kaj se zgodi s fizicno kartico, je se uporabna? Ali je mozno stanje prenesti nazaj nanjo v primeru da ne zelis imeti vec aplikacije?

V-i-p ::

1. Da
2. pri meni ni šlo, sem moral it na lpp blagajno, da so naredili prenos nazaj. So se čudili zakaj ne gre in zabeležili.
3. motilo me je to, da sem imel z vklopom BT-ja in vklopom lokacije ter potem še zagonom app-a in klikom na gumb "Uporabite Urbano" 5x več dela, kot če fizično Urbano povlečem iz denarnice. Oz. je sploh ne rabim, ker zagrabi čez denarnico. Prav tako sem jim pisal, da priljubljene postaje v kolikor imaš obe (v center in iz centra) ne kaže katera je katera. Predlagal sem jim tudi widget, da iz namizja takoj zaženeš "Uporabite Urbano". So napisali, da bodo v prihodnosti oba predloga upoštevali.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

blink ::

V-i-p je izjavil:

1. Da
2. pri meni ni šlo, sem moral it na lpp blagajno, da so naredili prenos nazaj. So se čudili zakaj ne gre in zabeležili.
3. motilo me je to, da sem imel z vklopom BT-ja in vklopom lokacije ter potem še zagonom app-a in klikom na gumb "Uporabite Urbano" 5x več dela, kot če fizično Urbano povlečem iz denarnice. Oz. je sploh ne rabim, ker zagrabi čez denarnico. Prav tako sem jim pisal, da priljubljene postaje v kolikor imaš obe (v center in iz centra) ne kaže katera je katera. Predlagal sem jim tudi widget, da iz namizja takoj zaženeš "Uporabite Urbano". So napisali, da bodo v prihodnosti oba predloga upoštevali.


Meni je tudi ta zakompliciranost cisto mimo. 12x moram s prstom tapkniti da izvedem zadevo (odklep telefona, priti do appa, odpreti app, vklopiti BT in GPS, nazaj v app, uporaba karte). Potem pa se 7x tapkniti da vse zaprem. Mi je lazje zgolj staro analogno Urbana kartico prisloniti.

Kawhi ::

In zakaj mojstra izklapljata BT in GPS??

LeQuack ::

Jaz imam inštalirano še staro Urbana aplikacijo, ki je dosti boljša kot nova:
- ne rabiš se registrirati, že z inštalacijo dobiš novo Urbana številko
- preko NFC uporabljaš enako kot klasično Urbano, ne rabi Bluetooth za brezveze
- Hitra za odpreti in uporabljati

Edina slabost je da ne moreš stanje polniti preko kreditnih kartic in podobnega.
Quack !

V-i-p ::

Kawhi je izjavil:

In zakaj mojstra izklapljata BT in GPS??

Zarad kač ;P. Ok, resno: BT in GPS požreta sigurno nekaj baterije na dnevni bazi, ampak ok, to bi še požrl. Po drugi strani pa zakaj bi imel nonstop to dvoje prižgano, če ne uporabljam? Zaradi 3,5s uporabe Urbane 4x na dan? Jah, pač ne, tak sem :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gagatronix ::

In za koji kurac je treba dandanes met za vsak drek aplikacijo ? Potegnem denarnico iz zepa, se validiram. 2 sekundi. Jebanje s telefonom samo guzvo dela in krade cajt za bv.

blink ::

Gagatronix je izjavil:

In za koji kurac je treba dandanes met za vsak drek aplikacijo ? Potegnem denarnico iz zepa, se validiram. 2 sekundi. Jebanje s telefonom samo guzvo dela in krade cajt za bv.


Meni je dobra stvar polnjenje preko debetne/kreditne in to, da vidim stanje. Uporabniska izkusnja validacije mora biti pa hitra in enostavna (kar sedaj ni).

twom ::

Gagatronix je izjavil:

In za koji kurac je treba dandanes met za vsak drek aplikacijo ? Potegnem denarnico iz zepa, se validiram. 2 sekundi. Jebanje s telefonom samo guzvo dela in krade cajt za bv.

blink je izjavil:

Meni je tudi ta zakompliciranost cisto mimo. 12x moram s prstom tapkniti da izvedem zadevo (odklep telefona, priti do appa, odpreti app, vklopiti BT in GPS, nazaj v app, uporaba karte). Potem pa se 7x tapkniti da vse zaprem. Mi je lazje zgolj staro analogno Urbana kartico prisloniti.
Ja... če doma v dnevni sobi in spalnici tapkaš po telefonu da prižgeš luč, namesto da bi pritisnil gumb na stikalu, zakaj pa neb potem še tapkal za peljat se z avtobusom?

SasoS ::

Meni ni čisto jasno... a je BT ali NFC?
BT moraš ponavadi pairat, jasno da to ne narediš s terminalom na busu. Bi pa skoraj dal roko v ogenj da sem potem zadnjič sprobal samo BT pa je težil tudi za NFC...
Uporabil 2x zaenkrat, prvič je hotel še lokacijo, drugič sem potem poskušal samo BT...bomo videli naprej.

BT nese 10m, kako BT ve da je pri terminalu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

Gagatronix ::

twom je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

In za koji kurac je treba dandanes met za vsak drek aplikacijo ? Potegnem denarnico iz zepa, se validiram. 2 sekundi. Jebanje s telefonom samo guzvo dela in krade cajt za bv.

blink je izjavil:

Meni je tudi ta zakompliciranost cisto mimo. 12x moram s prstom tapkniti da izvedem zadevo (odklep telefona, priti do appa, odpreti app, vklopiti BT in GPS, nazaj v app, uporaba karte). Potem pa se 7x tapkniti da vse zaprem. Mi je lazje zgolj staro analogno Urbana kartico prisloniti.
Ja... če doma v dnevni sobi in spalnici tapkaš po telefonu da prižgeš luč, namesto da bi pritisnil gumb na stikalu, zakaj pa neb potem še tapkal za peljat se z avtobusom?


Kdo tapka po telefonu za luc prizgat ? Bedaki, ki mislijo, kako so techy-techy.

k4vz0024 ::

Jaz LPP ne razumem. Zakaj ne bi imel tako fizično kot elektronsko kartico (apk)? Tako kot pri banki. Sem se z njim pogovarjal pa so zgolj debelo gledali.8-)

blink ::

SasoS je izjavil:

Meni ni čisto jasno... a je BT ali NFC?
BT moraš ponavadi pairat, jasno da to ne narediš s terminalom na busu. Bi pa skoraj dal roko v ogenj da sem potem zadnjič sprobal samo BT pa je težil tudi za NFC...
Uporabil 2x zaenkrat, prvič je hotel še lokacijo, drugič sem potem poskušal samo BT...bomo videli naprej.

BT nese 10m, kako BT ve da je pri terminalu?


Stara aplikacije je delala preko NFC z dotikom. Nova ima pa BT + GPS in 10s odštevalnik časa da potrdiš uporabo vožnje.

Gagatronix ::

Iz slabega na slabse. Daj si kartico v ovitek telefona, problem resen. :))

V-i-p ::

Gagatronix je izjavil:

Iz slabega na slabse. Daj si kartico v ovitek telefona, problem resen. :))

Pri meni ni šlo, sem probal. Ni zagrabila niti z ovitkom iz AE, ki sem ga naročil prav zaradi Urbane. Mam dva zdaj v predalu :))). Je pa res, da sem Urbano potem zamenjal, ker mi je rekla teta na šalterju, da menjavajo za nove. Mogoče bi z novo šlo, nisem probal še enkrat. Skozi denarnico lepo dela, ker ima zunanji žep.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zee ::

Gagatronix je izjavil:

In za koji kurac je treba dandanes met za vsak drek aplikacijo ? Potegnem denarnico iz zepa, se validiram. 2 sekundi. Jebanje s telefonom samo guzvo dela in krade cajt za bv.


Jaz to dosežem s telefonom oz. pametno uro v enakem času brez dodatne plastike v denarnici in zahebavanja s polnjenjem in podobnimi bedarijami. Brez aplikacije. Pa pir si tudi lahko kupim na voljo enak način.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Gagatronix ::

Jaz enkrat na leto fuknem 20 eur na urbano in imam mir. Urbana je pa itak vedno v ovitku od telefona.

blink ::

Opa, odkrili so toplo vodo!

V Ljubljani do vozovnice za avtobus tudi s plačilno kartico
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

kow ::

Za turiste bolje, za ljubljancane pa slabse (pocasnejse boardanje).

hotig ::

Kako pa bojo kontrolorji preverjal potnike, ki so plačali s plačilno/bančno kartico? A boš mogu še pin pa cvv povedat kontrolorju? 8-)

starfotr ::

Na LPP bi lahko že uvedli vstop in izstop na vseh vratih, kot tudi validacijo. Kakšna nazadnjaška logika je, da se vstopa samo na sprednjih vratih.

kow ::

starfotr je izjavil:

Na LPP bi lahko že uvedli vstop in izstop na vseh vratih, kot tudi validacijo. Kakšna nazadnjaška logika je, da se vstopa samo na sprednjih vratih.


To je najbolj ocitna optimizacija. Hoces reci, da to se vedno niso uvedli?

starfotr ::

Še vedno je isto. Vstop samo na prvih vratih. Izstop na ostalih. Kamena doba.

Lonsarg ::

kow je izjavil:

Za turiste bolje, za ljubljancane pa slabse (pocasnejse boardanje).
Zakaj pa to? Urbana NFC in NFC placevanje z kartico bi oboje morala biti milisekundna izkusnja z dotikom kartice/telefona.

Gagatronix ::

hotig je izjavil:

Kako pa bojo kontrolorji preverjal potnike, ki so plačali s plačilno/bančno kartico? A boš mogu še pin pa cvv povedat kontrolorju? 8-)


To so navadna golazen.

kow ::

Lonsarg je izjavil:

kow je izjavil:

Za turiste bolje, za ljubljancane pa slabse (pocasnejse boardanje).
Zakaj pa to? Urbana NFC in NFC placevanje z kartico bi oboje morala biti milisekundna izkusnja z dotikom kartice/telefona.


Teorija in realnost sta 2 razlicni zadevi. Lahko jih 9 placa v nanosekundi, deseti pa pozabi nekaj pravilno nastaviti in bo naredil guzvo za nekaj sekund.

Primer: svezi turist v drzavi, ki je pozabil izklopiti security feature, da ne more placevati v tujini. (primer sem si izmislil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gagatronix ::

Kdaj ste pa vsi pametnjakovici nazadnje sploh bili na ljubljanskem busu ? Nove validatorje imajo ze nekaj cajta.

starfotr ::

Btw, prvi validatorji za urbano in sama urbana od Golobičeve Ultre na LPP mestnem prometu so bili resnično zanič. Počasi, neumno narejeni, vse se je treslo, ko se je šofer dotaknil zaslona ...

Pred Urbano je LPP uporabljal na medkrajevnem prometu terminale od Četrte poti. Te terminali in tudi kartice so bile res raketa. Hitro, zanesljivo, masivni in dobro vpeti. Skratka, ko pridejo politični sralci v tehnološke vode, je to navadno zelo slabo. Ne vem kdo jim sedaj dela te terminale, upam da ne ultra.

Za tako golazen, kot je zoki in kimavci na LPP je pa vse dobro.

Lonsarg ::

kow je izjavil:

Teorija in realnost sta 2 razlicni zadevi. Lahko jih 9 placa v nanosekundi, deseti pa pozabi nekaj pravilno nastaviti in bo naredil guzvo za nekaj sekund.

Primer: svezi turist v drzavi, ki je pozabil izklopiti security feature, da ne more placevati v tujini. (primer sem si izmislil).
Veliko večja verjetnost je da ne dela Urbana, da kaj ni napolnjeno itd, kot da ne bi delalo klasično NFC plačevanje. Standardna NFC podpora niti slučajno v nobene primeru ne poslabša izkušnje. Čim manj teh 3rd party aplikacij/kartic.

Jaz sicer imam Urbano aplikacijo za lažji parking po Ljubljani in je res super za ta namen ta nova verzija aplikacije. Ampak če podpirajo kočno običajno NFC plačevanje si predstavljam da 90% Slovencev ne bi nikoli rabilo Urbane in bi lahko preprosto poljubno bančno kartico uporabili po LJ, sploh če to poleg na busih podprejo tudi na Urbanomatih in podobnih zadevah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Verjetno imas res prav.

Sam imam kartico od samega zacetka (mnogo let). Najboljsi tech ever. Se nikoli mi ni zmanjkalo denarja, ker itak napolnis ko nekaj cakas in pac stojis zraven avtomata (veliko prej preden ti zmanjka sredstev). Nobenih nadgradenj, noben mi ni tezil z menjavo, new terms of use, problemov, ce zmanjka baterije itd.. Imel sem aplikacijo pa sem ugotovil, da je izguba casa. Edini koristni feature proti kartici je podaljsevanje parkiranja. Ko so naredili upgrade aplikacije in izgubili moje podatke, sem nehal uporabljati, ker ne vidim benefita. Meni se zdi, da gre pri vseh teh placevanjih s telefoni in urami itd., bolj za percepcijo udobja kot casovni prihranek. Zame bi bila bolj casovna izguba.

Najboljse so tehnologije, kjer ni povratne informacije. Prek appa ti bodo vedno tezili, ce si zadovoljen s storitvijo, obvescali o novi funkcionalnosti. Postanes produkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Meni je bolano, da ena taka mala država, kot je Slovenija, ni sposobna poenotiti neke faking kartice za plačevanje takih zadev.

Skratka, podn...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Invictus je izjavil:

Meni je bolano, da ena taka mala država, kot je Slovenija, ni sposobna poenotiti neke faking kartice za plačevanje takih zadev.

Skratka, podn...


Loh se deres da so desnicarji, levicarji, ali pa "opankar". A ves koga bo zanimalo ? Nikogar. Za medkrajevne buse imam ze 20 let RFID kartico.

Lonsarg ::

kow je izjavil:

Imel sem aplikacijo pa sem ugotovil, da je izguba casa. Edini koristni feature proti kartici je podaljsevanje parkiranja. Ko so naredili upgrade aplikacije in izgubili moje podatke, sem nehal uporabljati, ker ne vidim benefita.
Stara aplikacija je bila ena najslabših aplikacij kar sem jih videl, nova je dejansko kul.

Ja podaljševanje je ena izmed prednosti, pa notification je celo po novem 15 minut pred pretekom. Pa možnost da plačaš parkirnino brez polnjenja direktno z kreditno, pa sploh možnost da plačaš parking brez da se sprehodiš do parkomata in se zafrkavaš z listki. Tak da za tiste ki redno tedensko parkiramo so to res lepi bonusi.

Za na LPP pa ni nekih bonusov z aplikacijo to se pa strinjam, za LPP je lažje ali fizična Urbana ali pa fizična bančna kartica po novem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Rias Gremory ::

Baje rabiš za novo aplikacijo vnašati e-mail, kar se mi zdi bedasto ko pa jo rabim samo da pogledam čas prihoda na postajo.
Osebno mi je bolj enostavno uporabiti fizično kartico.

starfotr je izjavil:

Btw, prvi validatorji za urbano in sama urbana od Golobičeve Ultre na LPP mestnem prometu so bili resnično zanič. Počasi, neumno narejeni, vse se je treslo, ko se je šofer dotaknil zaslona ...

Pred Urbano je LPP uporabljal na medkrajevnem prometu terminale od Četrte poti. Te terminali in tudi kartice so bile res raketa. Hitro, zanesljivo, masivni in dobro vpeti. Skratka, ko pridejo politični sralci v tehnološke vode, je to navadno zelo slabo. Ne vem kdo jim sedaj dela te terminale, upam da ne ultra.

Za tako golazen, kot je zoki in kimavci na LPP je pa vse dobro.

Sam imam eno ali dve slabi izkušnji z validacijo prek klicanja na 1899 in novimi črnimi terminali. Seveda, dopuščam možnost da je napaka na moji strani, a težav s klicno validacijo in starejšimi zelenimi terminali nisem imel (razen, če jim sam sistem ni deloval, kar pa ni bilo redko).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

@Rias Gremory: Travana je bolj pregledna za prihode.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zee ::

Invictus je izjavil:

Meni je bolano, da ena taka mala država, kot je Slovenija, ni sposobna poenotiti neke faking kartice za plačevanje takih zadev.

Skratka, podn...


Sploh ker je slovensko podjetje razvilo rešitev za mesta, kot so Hong Kong, Singapur, Kijev in še kje, kjer uporabljaš poljubno plačilno kartico brez nekih aplikacij.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LeQuack ::

Odkar imam to novo mobilno aplikacijo Urbano inštalirano sploh ne more napolniti npr. s kovanci preko Urbanomata. A je komu uspelo? Staro aplikacijo komot zaznalo preko NFC, ta novo pa ne.
Quack !

V-i-p ::

LeQuack: kolikor vem, nova aplikacija komunicira preko BT, stara pa preko NFC. Urbanomat pa podpira (zaenkrat) samo NFC.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Lonsarg ::

No pa saj zakaj bi hotel polniti preko Urbanomata, če pa podpira polnjenje preko kreditne?

LeQuack ::

Ker prvič moraš biti z novo Urbano registriran, kar prej nisi rabil biti. Prejšnjo si inštalital in je bila Urbana že aktivirana, lahko si jo polnil ali uporabljal preko NFC. Poleg tega je novodobna uporaba kreditnih kartic online major pain in the ass. Rabiš ene 3x potrditi in se logirati v različne appe da gre čez. Vse kao zaradi varnosti, ampak uporabniška izkušnja je 3x slabša.
Quack !

Lonsarg ::

Enkratni login je slabši od iskat Urbanomat in dvigovat keš na bankomatih resno?

Stara Urbana je ima hud problem ker ni imela registracije in je vezala naložen denar kar na generiran ID in so potem ble hude kolobocije prenašat to med mobiteli. Če nisi ročno backupiral zadeve si ob izgubi mobitela celo ga izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

A tisto, da moraš biti logiran in da te lahko trackajo in prodajo tvoje podatke, si pa izpustil?
Quack !

Lonsarg ::

Trackanje deluje tudi brez logina, tak da ločen issue.

d0rK ::

Tisti ki že dlje uporabljate APP, a je vredno prenesti kartico na telefon in stran vržt plastiko? Glede na to da gre za nepovraten proces malo cincam.

Sicer imam res vedno telefon s seboj ko kam grem ampak kartica nima baterije ki bi se izpraznila...Še kakšen minus?

Lonsarg ::

Navaden NFC na bancni kartici ali Google Pay za potrebe LPP plus Urbana App za potrebe parkinga je my choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

V-i-p ::

Jaz, ki zelo pogosto uporabljam Urabno sem šel čez nekaj časa nazaj na plastiko. Zakaj? Enostavno ne bom imel nonstop prižganega BT + tečno mi je bilo, ko zagledam bus jemat telefon iz žepa, odklepat ekran, zalaufat Urbana app in pritisnit validiraj. Pa imam vse bančne na telefonu in plačujem z njim, pri Urbani mi pa ni to to, ne vem...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29854097 (2979) Lonsarg
»

Urbana prispela tudi na iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10117381 (3805) Gregor P
»

App za Urbano kartico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
436012 (1978) LeQuack
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225453 (1985) Badwolff
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9321617 (16640) Šimpanz

Več podobnih tem