» »

Macbook ali iPad?

Macbook ali iPad?

«
1
2

user9087 ::

Zdravo!

Sem bodoča študentka in se zaradi prihajajočega študijskega leta in s tem posledično - delanja seminarskih nalog, zapiskov itd., odločam za nakup nove elektronske naprave. Tu pa nastane dilema, ker se ne spoznam najbolje. Je boljša investicija iPad z dodatno tipkovnico in pisalom ali je bolje izbrati Macbooka?

Hvaležna za vsak odgovor, hvala!

Kayzon ::

Zakaj si zelis specificno apple prenosnik?

Saul Goodman ::

ipad dvomim, da se ti bo dopadu. ideja je kul, v praksi pa verjem, sem probal. je pa kul za zraven za branje in konzumiranje multimedije, pa kot sekundarni monitor ti lahk deluje, prehod z miško med ipadom in macom je tud seamless, če vklopiš, kar je precej neat zadeva.

ampak če moraš vzet 1 in nimaš še 0, potem kupi najprej macbooka.

btw, dost pomembno je tud na kater faks se vpisuješ in kaj sedaj tam uporabljajo največ. so faksi, kjer bo macbook vprašljiv zaradi podpore windows programju, kar ti utegne kravžjat živce.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Manj glavobolov bo z Macbookom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mirancar ::

sigurno macbook oziroma laptop

trololololo ::

veliko ljudi ima neke ideje, kako si bodo zapiske delali na računalnik, ko gredo na faks... za faks ne rabiš ne macbook, ne ipad - oboje je preseravanje... kupi si navaden laptop za 300-400 eur ryzen 5 ali i5 bo bolna kepa oboje in pojdi z ostankom nekam na lepše. če pa že moraš it v mac kult, pa si kupi macbook prenosnik...

Han ::

Če ni prioriteta ogrizek, je dobra alternativa Microsoft Surface (Pro).

Moe_Lester ::

Uporabljam oboje. Macbook Air M2 in iPad s tipkovnico in stylusom. Definitivno vzemi Macbooka, če bo to tvoja edina naprava.

Software je neprimerno bolj primeren za kakršno koli "resno delo". Urejanje besedil, preglednice, seminarske, zapiski itd.

iPad s pisalom je sicer v določenih pogojih OK za zapiske, ampak še vedno ga ni čez dobro tipkovnico.

Tudi v ostalih pogledih je Macbook Air boljši ali primerljiv. Skupna teža je tam tam, iPad Pro z Applovo tipkovnico je celo težji od Aira, če se ne motim. Baterija na Macbooku drži dlje, ekran je večji, cena je lahko nižja (če primerjaš s Projem).

kupi si navaden laptop za 300-400 eur ryzen 5 ali i5 bo bolna kepa oboje in pojdi z ostankom nekam na lepše.


Precej slab nasvet. Macbook za 800-900€ je
- Neprimerno hitrejši
- Neprimerno manjši in lažji (če upoštevaš, da ti ni treba zraven nositi miške in polnilca pa sploh)
- Ponujal bo neprimerno boljšo uporabniško izkušnjo (npr. svetel ekran, ki se lepo vidi v vsaki predavalnici, tudi, če sediš ob oknu, če omenim samo eno).
- Dejansko bo zdržal 4 leta rednega prenašanja kar za low en plastične laptope ni mogoče trditi
- Po 4 letih bo laptop za 400€ vreden nič, Macbooka boš pa še vedno prodal za 400€. Skupen strošek lastništva bo nižji.

Za 800-900€ dobiš laptop, ki bo majhen in lahek, dejansko bo brez težav zdržal 4 leta prenašanja (za razliko od low en plastike), je

trololololo ::

Moe_Lester je izjavil:

Uporabljam oboje. Macbook Air M2 in iPad s tipkovnico in stylusom. Definitivno vzemi Macbooka, če bo to tvoja edina naprava.

Software je neprimerno bolj primeren za kakršno koli "resno delo". Urejanje besedil, preglednice, seminarske, zapiski itd.

iPad s pisalom je sicer v določenih pogojih OK za zapiske, ampak še vedno ga ni čez dobro tipkovnico.

Tudi v ostalih pogledih je Macbook Air boljši ali primerljiv. Skupna teža je tam tam, iPad Pro z Applovo tipkovnico je celo težji od Aira, če se ne motim. Baterija na Macbooku drži dlje, ekran je večji, cena je lahko nižja (če primerjaš s Projem).

kupi si navaden laptop za 300-400 eur ryzen 5 ali i5 bo bolna kepa oboje in pojdi z ostankom nekam na lepše.


Precej slab nasvet. Macbook za 800-900€ je
- Neprimerno hitrejši
- Neprimerno manjši in lažji (če upoštevaš, da ti ni treba zraven nositi miške in polnilca pa sploh)
- Ponujal bo neprimerno boljšo uporabniško izkušnjo (npr. svetel ekran, ki se lepo vidi v vsaki predavalnici, tudi, če sediš ob oknu, če omenim samo eno).
- Dejansko bo zdržal 4 leta rednega prenašanja kar za low en plastične laptope ni mogoče trditi
- Po 4 letih bo laptop za 400€ vreden nič, Macbooka boš pa še vedno prodal za 400€. Skupen strošek lastništva bo nižji.

Za 800-900€ dobiš laptop, ki bo majhen in lahek, dejansko bo brez težav zdržal 4 leta prenašanja (za razliko od low en plastike), je


- vsak dražji laptop bo imel boljšo ohišje in zaslon če je dražji. ni važno če je ravno apple. pol si lahko tudi kupiš kako normalno znamko...
- uporabniška izkušnja na applu ... je lol... da ne omenjamo, da moraš za vsak drek plačevat...
- nihče ne bo pisal zapiskov na prenosnik med faksom - vsaj v mojih časih bi izpadel ko največji čudak ... sicer pa tudi zapomniš si bolje če pišeš na roko in potem magari prepišeš na prenosnik (tudi to je učenje) ...
- tudi hp laptop r5 za 300 evrov (npr. 255 G8 R5 1.7kg (macbook je lih 200g lažji)) bo zdržal 4 leta prenašanja... če ga boš naokol metal bo vsak šel rakom žvižgat...
- nihče pri zdravi pameti ne bo kupoval štiri let star apple prenosnik za tako ceno...
- apple računalniki so isti primer kot tisti, ki kupijo BMW avtomobile... kupi ga prav posebna vrsta ljudi... in ne to ni kompliment.

ales85 ::

Saul Goodman je izjavil:


btw, dost pomembno je tud na kater faks se vpisuješ in kaj sedaj tam uporabljajo največ. so faksi, kjer bo macbook vprašljiv zaradi podpore windows programju, kar ti utegne kravžjat živce.

Ce ni kaj res specificnega, kar zahteva zmogljivo strojno opremo kot GPU na primer, lahko uporabis tudi Windows v virtualki samo za tisti del.

Moe_Lester ::

- vsak dražji laptop bo imel boljšo ohišje in zaslon če je dražji. ni važno če je ravno apple. pol si lahko tudi kupiš kako normalno znamko...


Delno drži. Razlike so definitivno manjše. Ampak ti ponujaš "alternative" za 300-400€, ki imajo zanič zaslon, zanič zvočnike, zanič ohišje, zanič avtonomijo itd. Na robi uporabnosti.

- nihče pri zdravi pameti ne bo kupoval štiri let star apple prenosnik za tako ceno...


Težko ocenim ali so kupci pri zdravi pameti ali ne, ampak cene so takšne, če se na glavo postaviš.

ales85 ::

trololololo je izjavil:


- apple računalniki so isti primer kot tisti, ki kupijo BMW avtomobile... kupi ga prav posebna vrsta ljudi... in ne to ni kompliment.

Ti casi so minili, danes so zelo uporabni z Mx procesorji. Za primerljivo ceno M1, vstopni model, dobis na x86/x64 praviloma krs.

trololololo ::

lejte fantje ne glede kako obračate zadeve... za pisat zapiske in gledat youtube kar večina dela... je dovolj prenosnik ki sem ga omenil. delalo bo vse 100% tekoče... ni najboljši prenosnik na svetu za 300 evrov pač ne more biti. je pa vrh glave za večino... ne mi bluzit o meji uporabnosti bože mili... sej nisem govoril o celeronih itd.

to da vržeš 2x ali 3x več denarja za isti krš z malo boljšim zaslonom in ohišjem pa je odločitev posameznika, ki ima tak laptop predvsem kot statusni simbol.

ales85 ::

trololololo je izjavil:

lejte fantje ne glede kako obračate zadeve... za pisat zapiske in gledat youtube kar večina dela... je dovolj prenosnik ki sem ga omenil. delalo bo vse 100% tekoče... ni najboljši prenosnik na svetu za 300 evrov pač ne more biti. je pa vrh glave za večino... ne mi bluzit o meji uporabnosti bože mili... sej nisem govoril o celeronih itd.

to da vržeš 2x ali 3x več denarja za isti krš z malo boljšim zaslonom in ohišjem pa je odločitev posameznika, ki ima tak laptop predvsem kot statusni simbol.

Ravno v tem je fora, ni isti krs. Ampak ok, ti bodi pameten, meni je pa zelo uporaben. Sicer pa trolololaj se naprej.

Pa se nekak, ce bi obstajal ARM prenosnik podobnih zmogljivosti, bi ga kupil in uporabljal Linux. Ampak ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

trololololo ::

ales85 je izjavil:

trololololo je izjavil:

lejte fantje ne glede kako obračate zadeve... za pisat zapiske in gledat youtube kar večina dela... je dovolj prenosnik ki sem ga omenil. delalo bo vse 100% tekoče... ni najboljši prenosnik na svetu za 300 evrov pač ne more biti. je pa vrh glave za večino... ne mi bluzit o meji uporabnosti bože mili... sej nisem govoril o celeronih itd.

to da vržeš 2x ali 3x več denarja za isti krš z malo boljšim zaslonom in ohišjem pa je odločitev posameznika, ki ima tak laptop predvsem kot statusni simbol.

Ravno v tem je fora, ni isti krs. Ampak ok, ti bodi pameten, meni je pa zelo uporaben. Sicer pa trolololaj se naprej.

Pa se nekak, ce bi obstajal ARM prenosnik podobnih zmogljivosti, bi ga kupil in uporabljal Linux. Ampak ne obstaja.

joj ne laži, sigurno ne bi kupil takšnega laptopa. ampak bi še vedno bi bil na macbooku. si pač voznik bmw-ja. punca se bo pa sama odločila, če bo plačala "davek za bedake". na koncu se vsak sam odloči. kakorkol strinjamo se vsaj v tem, da naj prenosnik kupi.

OutOfTheBox ::

Pišem iz Macbook Air M1 in bom napisal tole. Za pisat, programirat, multimedia ipd je top. Ko tolčeš po tipkovnici je filing izjemen v primerjavi z drugimi prenosniki. Baterija zdrži 16 ur pisanja brez večjega problema (mogoče kakšno uro manj sedaj).

Če upoštevamo da je to vprašanje napisal študent (z omejenimi resourci), se zastavi naslednje vprašanje: Ali se splača dat cca 1000EUR več za prenosnik, ki opravi delo enako dobro kot prenosnik za 400EUR (kot je nekdo zgoraj omenil).

Zagotovo ne. Delo bo ravno tako opravljeno, le izkušnja bo mogoče rahlo slabša, vsekakor pa to ne pretehta toliko večje cene.

TL;DR: Kot študent bi kupil najcenejši prenosnik, razen če imam na voljo več resourcov IN/ALI so moje zahteve bistveno drugačne (nujno Applov ekosistem, zaradi XYZ razloga). Torej odgovor na vprašanje Macbook ali iPad je: Če imaš resource, Macbook, če nimaš pa prenosnik za 400EUR.

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

No brainer sploh., s to razliko da za toliko NVMe prostora boš dal za macbooka najmanj 1700EUR.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

@OutOfTheBox: dobro napisano.

Na mestu OP, če ni problem dat jurja, bi takoj vzel base M1 Macbook Air. Dobiš laptop ki je fantastično izdelan, trackpad nekaj razredov nad konkurenco, baterija zdrži dolgo ter bo super delal še mnogo let. Če imaš povrhu tut iPhone pa itak no-brainer.

Za domačo uporabo mam še vedno 6 let starega Aira in čeprav se mu že pozna starost (čakanje pri zagonu programov, iztrošena baterija), ga je še vedno užitek uporabljat že samo zaradi kvalitetne izdelave in odličnega trackpad-a. M1 silicon bo pa sploh pomoje imel še precej daljšo uporabno življenjsko dobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Glugy ::

Kupt Macbook sam za zapiske je neracionalno ko pa je navaden poceni laptop (mčkn se pozanimaš da ne šteka) zvrhan glave dost.

trololololo ::

ripmork je izjavil:

Na mestu OP, če ni problem dat jurja, bi takoj vzel base M1 Macbook Air. Dobiš laptop ki je fantastično izdelan, trackpad nekaj razredov nad vso konkurenco, baterija zdrži dolgo ter bo super delal še mnogo let. Če imaš povrhu tut iPhone pa itak no-brainer.

Za domačo uporabo mam še vedno 6 let starega Aira in čeprav se mu že pozna starost (čakanje pri zagonu programov, iztrošena baterija), ga je še vedno užitek uporabljat že samo zaradi kvalitetne izdelave in odličnega trackpad-a. M1 silicon bo pa sploh pomoje imel še precej daljšo uporabno življenjsko dobo.


lepo. 2016 letnik. služil je kot lep podstavek vsa ta leta - sem ga prej temeljito stestiral brez skrbi. dobil pa ga zastonj v firmi. je pa samo potrdilo, da ga nikoli ne bi kupil sam. če mi ga dajo novega bo v omari stal - razn tist absolutni minimum, če me bodo spet silili, da moram delat nanj zaradi šihta (pač neke bedastoče v apple okolju).

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Zakaj imate nekateri takšne travme, ko slišite Apple?

trololololo ::

49106 je izjavil:

Zakaj imate nekateri takšne travme, ko slišite Apple?


ker smo alergični na šoferje bmw-jev. predvsem zaradi njihovega obnašanja.

49106 ::

Glugy je izjavil:

Kupt Macbook sam za zapiske je neracionalno ko pa je navaden poceni laptop (mčkn se pozanimaš da ne šteka) zvrhan glave dost.


Meni se zdi smiselno plačati več za boljšo kompatibilnost med komponentami, pa tudi z OS je manj težav.

ripmork ::

Jaz sem alergičen na BMW-je, pa mam cel Apple ekosistem :D

Priznam, da sem biased kot dolgoleten Apple uporabnik. Če OP ne bi sama razmišljala o Airu oz. če ni budget za to, definitivno kot je @OutOfTheBox povedal - kaj pol cenejšega tudi lahko povsem ustreza. Mogoče še najbolje it pred nakupom izbrane laptope preizkusit (sploh tipkanje in trackpad).

PS: mam ipad-a zarad grafičnih programov in uporabe pisala/risala in je zadeva super, a je nakup študentskih potreb (pretežno tipkanje si predstavljam) pomoje potrata. Poleg tega, da ima PadOS svoje omejitve (pač ni računalniški operacijski sistem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

trololololo ::

49106 je izjavil:

Glugy je izjavil:

Kupt Macbook sam za zapiske je neracionalno ko pa je navaden poceni laptop (mčkn se pozanimaš da ne šteka) zvrhan glave dost.


Meni se zdi smiselno plačati več za boljšo kompatibilnost med komponentami, pa tudi z OS je manj težav.


windowsi oz. to kar laufa raja že dolg nima več težav.

kompatibilnost? zadnja stvar, ki sem jo kupil je bil tanovi ipad od appla. sem rekel. sej kaj pa lahko tle zajebejo... in valda niti preko LAN-a ne zna videa predvajat preko vlc-ja ali podobno, ker se procesor pregreval pri tem in je prekuril baterijo... sem si rekel. ok možno, da pač nimam sreče in dobil slab izdelek. ponovil postopek na drugem ipadu, drug model. isto... potem sem šel kupit samsung tablico za 150 evrov in teh težav nima... dela pa drugo slabše itak - sam je 400 evrov ceneje. sam wtf res no.

pa nekoč davno nazaj je apple bil še kar kvaliteten izdelek. novi izdelki so pa res na nivoju kitajskih čunga lunga... res ne razumem kako lahko nekdo to podpira (razen če je ujetnik apple ekosistema in drugo ne pozna oz. bi stalo preveč, da bi pobegnil ven (več naprav itd.))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ManDriver ()

49106 ::

ripmork je izjavil:

PadOS svoje omejitve (pač ni računalniški operacijski sistem).


Kaj pa je, če ne računalniški sistem? Windows ima tudi svoje omejitve, ampak kaj sva s tem povedala?

Koliko stane primerljiv Dell ali HP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ripmork ::

49106 je izjavil:

ripmork je izjavil:

PadOS svoje omejitve (pač ni računalniški operacijski sistem).


Kaj pa je, če ne računalniški sistem? Windows ima tudi svoje omejitve, ampak kaj sva s tem povedala?

Mislim v smislu - na iPad ne moreš inštalirat klasičnih rač. programov, ki jih bo morebiti študent rabil. Zelo odvisno od situacije in smeri študija sicer. Primer, da nenadoma v tretjem letniku rabi kak AutoCAD ali 3D program gor dat. Na Mac-u se bo hitro našla alternativa ali če ne drugega laufanje programa v virtualizaciji.
Na iPadu si hitro mrzel tu. Se sicer pojavlja zelo zanimivo programje dizajnirano za tablične vmesnike, a je uporabnost marsičesa zaenkrat še v povojih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Netrunner ::

:) ha ha, jabolko za zapiske...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OutOfTheBox ::

trololololo je izjavil:

novi izdelki so pa res na nivoju kitajskih čunga lunga...


Kako to misliš? Slaba kvaliteta izdelave, design, OS? Lahko kaj več o tem prosim.

Saul Goodman ::

ales85 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:


btw, dost pomembno je tud na kater faks se vpisuješ in kaj sedaj tam uporabljajo največ. so faksi, kjer bo macbook vprašljiv zaradi podpore windows programju, kar ti utegne kravžjat živce.

Ce ni kaj res specificnega, kar zahteva zmogljivo strojno opremo kot GPU na primer, lahko uporabis tudi Windows v virtualki samo za tisti del.


Kot sem reku, če bo delala velik v programih k nimajo pametne alternative na macu ali jih moraš poganjat v VM (pa še to vprašanje, če dela bp zaradi ARM), lahko razmisli tudi o drugih. sicer je macbook top izbira. in ne poslušat drugih klošarjev, ki so moral s svojimi asusi uletet mešat drek. očitno jim dela problem funkcionalna pismenost.

Moe_Lester ::

Če upoštevamo da je to vprašanje napisal študent (z omejenimi resourci), se zastavi naslednje vprašanje: Ali se splača dat cca 1000EUR več za prenosnik, ki opravi delo enako dobro kot prenosnik za 400EUR (kot je nekdo zgoraj omenil).


Air M1 se dobi za manj kot 900€, nov z garancijo. Kot rečeno, po 3, 4 letih ga lahko prodaš za solidno ceno, pa si stroškovno na istem.

Saul Goodman ::

smešno je, ko je par klošarjev hitr dodal nove filtre zravn, kot to npr. da je študent z omejenimi sredstvi. kdo je to reku?

IL_DIAVOLO ::

Za tvoje potrebe bo dovolj HP, pa se zeblo te ne bo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

link_up ::

Jasno, probaj maca, kjer se file explorerja ni in kjer ikone za zapirat/max/min niti na desno ne mores premaknit. Lahko pa se kazes naokoli.
In and Out

ales85 ::

link_up je izjavil:

Jasno, probaj maca, kjer se file explorerja ni in kjer ikone za zapirat/max/min niti na desno ne mores premaknit. Lahko pa se kazes naokoli.

Kaj je pa Finder? Solata?

link_up ::

Finder ja...kjer je level up utopija. Ni primerjave sploh. Ali pa command+shift komedija za nov tab. Ma cisto vse je nenaravno, ce ne prihajas iz tistega ekosistema.

Da ne govorim o magic mouse, kjer imajo ideje, da bom geste po njej kracal. :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

ales85 ::

In seveda obratno... Za Magic mouse se strinjam. Jaz sem v temu ekosistemu nov, uporabljam samo M1 od Apple. Ne pravim, da je vse super, sploh ne. Sem pa bolj zadovoljen s tem prenosnikom kot sem bil s katerimkoli prej...

mr_chai ::

Da ne odpiram nove teme. Je kdo našel kakšen dober deal za M1 Macbook air ali M1 Macbook z 512GB diska in 16GB rama ?

Na iStyle Slovenija vidim, da imajo samo še M1 aira z bednimi 8GB in 256GB diska.

Malo gledam še na ebayu za kakšnimi refurbished zadevami. Ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakšnim refurbished dealerjem, ki ga lahko priporoča ?

link_up ::

Potem pa veselo uporabljaj in me veseli, da ti ustreza. Meni je bilo prevec tuje in sem nesel nazaj. Prihajam pa iz Linux okolja in sem pac zmotno mislil, da je itak isto.
In and Out

Moe_Lester ::

Da ne govorim o magic mouse, kjer imajo ideje, da bom geste po njej kracal. :)


In kaj ima Macbook z Magic mouse? Zato, ker je magic mouse "zanič" je vse od Appla zanič? Kak neumen argument je to?

Osebno na poti uporabljam trackpad, ki je daleč pred vsem kar ponuja konkurenca. Tudi tista za 3x več denarja, kaj šele plastik fantastik roba za 400€.

Doma, ko je priklopljen na dock pa Logitech MX.

Jasno, probaj maca, kjer se file explorerja ni in kjer ikone za zapirat/max/min niti na desno ne mores premaknit. Lahko pa se kazes naokoli.


cmd+w, cmd+m, cmd+q

Naj bi bil nek linux power user pa še vedno klikaš po ikonah?

link_up ::

trackpad ni nic boljsi...isto gestured, ki jih ne rabim. Ja, cmd shortcuts so nacin, ampak mi vseeno ne sede. Ce je bil Jobs levicar se vseeno niso vsi. Ja, Apple ekosistem je inferioren oz. Dokaz, da lahko res osnovne stvari dizajniras narobe. Vse bi mu oprostil, ce bi mi pustil premaknit gumbe, tko sem pa trmast in ga ne sljivim. Za 5k bi mi oni dolocali take osnove...
In and Out

Reaper ::

user9087 je izjavil:

Zdravo!

Sem bodoča študentka in se zaradi prihajajočega študijskega leta in s tem posledično - delanja seminarskih nalog, zapiskov itd., odločam za nakup nove elektronske naprave. Tu pa nastane dilema, ker se ne spoznam najbolje. Je boljša investicija iPad z dodatno tipkovnico in pisalom ali je bolje izbrati Macbooka?

Hvaležna za vsak odgovor, hvala!


Vzami Macbooka, ker te bo iPad pri tvojem delu samo omejeval. S prenosnikom imaš bolj proste roke pri kreativnosti. Na Macbook lahko določene free aplikacije, ki jih ni na AppStore sideloadaš, se pravi potegneš iz neta, zaženeš .DMG datoteke in se aplikacija namesti. Na iPadu te možnosti brez jailbrake (če je to še in) ne bo šlo. Če ni aplikacije na AppStore je ne spraviš gor. Tudi vse kar je povezano s torrenti na iPadu odpade.

Moe_Lester ::

trackpad ni nic boljsi...isto gestured, ki jih ne rabim.


Je napisal random slo-techar in nasprotoval praktično vsem tech reviewerjem.

Sicer se vse bolj kaže, da je očitno v tebi problem. Napredni uporabniki načeloma z veseljem izkoriščajo geste in bljižnice na tipkovnici za hitrejše in bolj enostavno delo.

qwertyy ::

Jaz sem dal leta 2016 za Macbooka 1170e in ga danes, po 7 letih, še vedno uporabljam. Torej me je zaenkrat stal 167e na leto, kar se mi zdi za zadevo, ki jo uporabljam praktično vsak dan, zelo malo.

Razen tega, da je malo bolj počasen, je še vedno vse enako kot pred 7 leti. Je pač švicarska ura med prenosniki, primerjava z BMW-jem je tudi na mestu;).

Zdej pa Apple haterji, upalite!

ripmork ::

link_up je izjavil:

Finder ja...kjer je level up utopija. Ni primerjave sploh. Ali pa command+shift komedija za nov tab. Ma cisto vse je nenaravno, ce ne prihajas iz tistega ekosistema.

Da ne govorim o magic mouse, kjer imajo ideje, da bom geste po njej kracal. :)


Huh? Cmd + T za nov tab povsod deluje super, v Safariju, Finderju, etc...
Je pa tako, da navajanje na nekaj novega vedno mal traja. Tut če presedlaš iz Renaulta na Mercedes bojo nekatere stvari drugače rešene in se bo treba navadit :)

Magic mouse je tudi kar se mene tiče slaba miška (preplitka po obliki za začetek). Praktično ne poznam Apple userja, ki bi jo želel redno uporabljat. Tipkovnice po drugi strani so pa fajn (za uporabo, po izgledu in še posebej kar se preprostosti čiščenja tiče).

kgtjera ::

Kupi Macbooka, če nič drugega dobiš stabilen OS. Bil uporabnik Windows, vedno problemi, updatei itd. Večkrat sosedom rihtal zabasane Windowse. Z Macbookom teh problemov enostavno ni!

Netrunner ::

qwertyy je izjavil:

Jaz sem dal leta 2016 za Macbooka 1170e in ga danes, po 7 letih, še vedno uporabljam. Torej me je zaenkrat stal 167e na leto, kar se mi zdi za zadevo, ki jo uporabljam praktično vsak dan, zelo malo.

Razen tega, da je malo bolj počasen, je še vedno vse enako kot pred 7 leti. Je pač švicarska ura med prenosniki, primerjava z BMW-jem je tudi na mestu;).

Zdej pa Apple haterji, upalite!

Nisem noben apple hater ker mi je prav ravno za vas :) vendar za bilokakšen računalnik vrednega nad 1000€ lahko rečeš da ga po 7 letih še vedno uporabljaš :)

kgtjera je izjavil:

Kupi Macbooka, če nič drugega dobiš stabilen OS. Bil uporabnik Windows, vedno problemi, updatei itd. Večkrat sosedom rihtal zabasane Windowse. Z Macbookom teh problemov enostavno ni!


Mac OS je samo bolj idiot proof saj windows ne povzroča težav če imaš osnovo računalniško pismenost.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Netrunner je izjavil:

Mac OS je samo bolj idiot proof saj windows ne povzroča težav če imaš osnovo računalniško pismenost.

15 let sem preživel na windowsi brez večjih problemov, zdaj pa že število let na Mac-u tut relativno brez problemov. :) Na windowsih sem moral za ohranjanje hitrega delovanja redno čistit črve pa laufat CCleaner in podobne fore, na mac-u se mi ni treba ukvarjat s tem. Oboje je ok, oba sistema imata kake svoje butaste štose, sam ko potegneš črto je pa uporabniška izkušnja (sploh ko imaš enkrat v ekosistemu vse povezano med sabo) boljša pri Applu.

Vsaj kar se laptopov tiče, brušen aluminij pa glass trackpad FTW. Ob uporabi Asus laptopov sem dobil prepričanje, da trackpadi niso zame in lahko uporabljam le miško - dokler nisem na razprodaji kupil Air-a za 800 eurov in čist spremenil mnenje. Tudi po 6-ih letih uporabe nobenega škripanja in ukrivljanja, občutka cenenosti.

kgtjera ::

Točno to! +1

link_up ::

No prav, vse ok. Naj se v finder dodajo "up" pa bo sploh kul. Ce se trenutno zaplezas na kompleksni path si v riti.
In and Out
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil čip M1 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Novice / Procesorji
1130104784 (60420) Zimonem
»

Kateri macbook ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9717427 (14256)          
»

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
51678746 (67095) leiito
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8814756 (12017) opeter

Več podobnih tem