» »

Kazen - vozil nekdo drug

Kazen - vozil nekdo drug

«
1
2 3

Landscapes1 ::

Najprej lep pozdrav, to je moja prva tema. :)

Torej, zadeva je sledeča. Sodelavcu sem po težji okvari njegovega avta za 2 tedna posodil svoj avto (mamo pri hiši 2 avta, žena pa svojega skoraj ne uporablja). 10 dni kasneje oz. v petek je prišla na dom kazen za vožnjo 45km v coni 30. Sodelavec se je opravičil, dogovorila sva se, da podpiše izjavo, da je vozil in plača kazen ter dobi kazenske točke on in ne jaz. Zadeva pa je takšna, da se na sliki ne vidi, kdo je vozil. Je dovolj podpisana izjava, ali se bo tu zataknilo in bo treba še "dodatno" dokazovat, da avta nisem vozil jaz?

Hvala in lep pozdrav.

111111111111 ::

Dovolj bo podpisana izjava. :) Samo vsi podatki morajo biti gor.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.

Landscapes1 ::

feryz je izjavil:

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.


Hvala za odgovor. Ne, zaenkrat še nisem "na meji", če bi pa dobil te 3 kazenske, pa bi bil blizu oz. bi bil naslednjih 5 mesecev malo nervozen med vožnjo...
Ma ja glej, se zgodi, po dolgih vožnjah včasih v mislih ne vidiš drugega kot postelje/kavča. :)

feryz ::

Aha, to je to. Zato te skrbi, če se vidi ali če komplicirajo.
Nič ne skrbi, kar daj mu tistih par kovačev.

111111111111 ::

feryz je izjavil:

Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere.

Roza? A so še v obtoku? :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kixs ::

Ja, se se najdejo.

PS:
Zadnje case opazam, da je "prenasanje" pik kar praksa.

feryz ::

111111111111 je izjavil:

feryz je izjavil:

Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere.

Roza? A so še v obtoku? :D
Yep, še se jih dobi.
Jaz jih zbiram, ljubiteljsko. Tako visoko, da bi jih kar cel kontejner naenkrat nabavil, ne vidim.
Malo po malo, tukaj par, tam par.

111111111111 ::

feryz je izjavil:

111111111111 je izjavil:

feryz je izjavil:

Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere.

Roza? A so še v obtoku? :D
Yep, še se jih dobi.
Jaz jih zbiram, ljubiteljsko. Tako visoko, da bi jih kar cel kontejner naenkrat nabavil, ne vidim.
Malo po malo, tukaj par, tam par.

Lepa. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

DamijanD ::

feryz je izjavil:

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.


Kakšna pa bi bila verjetnost (in posledice), da bi to namigovanje bilo samo vaba?

mirator ::

Meni podkupovanje policajev sploh na misel ne pride.
Vem, da sem storil prekršek, vem da sledi kazen, če me dobijo ali, če zaradi tega nastane celo prometna nesreča torej ne kompliciram in kazen sprejmem. In na koncu se celo zahvalim, saj edino policaji dajo takoj 50% popusta.:)

PacificBlue ::

Bi rekel, da drugje na balkanu se lahk podkupis policaja ali carinika, samo v Sloveniji pa ne verjamem niti priblizno.
Tudi meni ne pride niti na misel.
I’m out.
:3

mirator ::

Landscapes1 je izjavil:

Najprej lep pozdrav, to je moja prva tema. :)

Torej, zadeva je sledeča. Sodelavcu sem po težji okvari njegovega avta za 2 tedna posodil svoj avto (mamo pri hiši 2 avta, žena pa svojega skoraj ne uporablja). 10 dni kasneje oz. v petek je prišla na dom kazen za vožnjo 45km v coni 30. Sodelavec se je opravičil, dogovorila sva se, da podpiše izjavo, da je vozil in plača kazen ter dobi kazenske točke on in ne jaz. Zadeva pa je takšna, da se na sliki ne vidi, kdo je vozil. Je dovolj podpisana izjava, ali se bo tu zataknilo in bo treba še "dodatno" dokazovat, da avta nisem vozil jaz?

Hvala in lep pozdrav.

Na sliki se zaradi zaščite osebnih podatkov ne razloči ne voznika, ne sopotnika. Ker pa je zabeležena reg. št. avtomobila, je logično, da kzen pride na tvoj naslov. Sedaj pa je na tebi, da avta isi vozil ti. Ali si pijavil krajo ali pa z izjavo in usteznimi identifikacijskimi podatki, sporočiš dejanskega krivca.

delavec44 ::

Mogoče pametno, da če avto posodiš nekomu že takoj napišeta izjavo in si potem ob morebitnih posledicah krit. Kolikor vem tudi on ne bi smel voziti tvojega avta brez dovolila (pismenega).

mirator ::

Po moje je dovolj ustno dovolilo. Bo pa mogoče Tidule pojasnil, kako je to pravno urejeno.

PINki ::

PacificBlue je izjavil:

Bi rekel, da drugje na balkanu se lahk podkupis policaja ali carinika, samo v Sloveniji pa ne verjamem niti priblizno.
Tudi meni ne pride niti na misel.

Eh, če policisti pustijo marice vozit pijanim klinkam in se snemat zraven, se sigurno najde tudi kak, ki bi vzel.

celje ::

koliko pa racunajo "nadomestni" vozniki?

Tidule ::

DamijanD je izjavil:

feryz je izjavil:

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.


Kakšna pa bi bila verjetnost (in posledice), da bi to namigovanje bilo samo vaba?

Nikakrsne, ker slaboumno gostilnisko napihovanje ni kaznivo.

feryz ::

Včasih je bila pika jurja. Razen če jo žlahta gratis prevzame.

O jemanju keša, pa raje bodite tiho. Vsi policaji kradejo kot srake. Zato se plačuje s kartico, vsaj veš zakaj si plačal.
Avstrijci so pravi mojstri pri tem početju, naši se z lahkoto skrijejo.

Pri tem, kar sem opisal, je bilo tako očitno, da sem izpadel totalen idiot, ker mi ni prišlo. Res pa je, da me pike ne žulijo. Ko tri izgubim, nabavim nove. Toliko da nisem brez.

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Mogoče pametno, da če avto posodiš nekomu že takoj napišeta izjavo in si potem ob morebitnih posledicah krit. Kolikor vem tudi on ne bi smel voziti tvojega avta brez dovolila (pismenega).

Taksna omejitev ne obstaja. Ce ima voznisko dovoljenje ustrezne kategorije lahko vozi ne glede na lastnistvo. Ravno tako bianko izjava ni ekvivalen get out of jail free card.

delavec44 ::

Potem sem se motil. Sem mislil, da je potrebno vsaj za tujino pa vidim da ni.

https://vsebovredu.triglav.si/na-poti/p...

Je pa treba biti zgleda pozoren, da izposojevalec pijan ne naredi kakšne pizdarije, ker lahko regresirajo tudi lastnika.

perci ::

feryz je izjavil:

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.

Še dobro, da ti ni "vžgalo" - če misliš, da bo policist tvegal svojo službo in kazenski pregon za 10 EUR....si rahlo naiven, da ne rečem česa drugega.

gaoZjQP ::

perci je izjavil:

Še dobro, da ti ni "vžgalo" - če misliš, da bo policist tvegal svojo službo in kazenski pregon za 10 EUR....si rahlo naiven, da ne rečem česa drugega.

mogoče ne, morda je bila komunikacija res preveč subtilna za feryza in je policaj tako ali drugače poznal lokalne sosednje navade. mene osebno alibi formalne avtoritete ne prepriča, ne s policaji, ne z odvetniki, še s sodnicami ne, pa tudi cenilci ne. vsi smo samo ljudje.

celje ::

perci je izjavil:

feryz je izjavil:

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.

Še dobro, da ti ni "vžgalo" - če misliš, da bo policist tvegal svojo službo in kazenski pregon za 10 EUR....si rahlo naiven, da ne rečem česa drugega.


10 eur bankovec je rdece barve. roza je ….

nejc_nejc ::

Tidule je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mogoče pametno, da če avto posodiš nekomu že takoj napišeta izjavo in si potem ob morebitnih posledicah krit. Kolikor vem tudi on ne bi smel voziti tvojega avta brez dovolila (pismenega).

Taksna omejitev ne obstaja. Ce ima voznisko dovoljenje ustrezne kategorije lahko vozi ne glede na lastnistvo. Ravno tako bianko izjava ni ekvivalen get out of jail free card.

Kaj pa zavarovanje, ali ni potreben ao+....

PacificBlue ::

celje je izjavil:

koliko pa racunajo "nadomestni" vozniki?


Toliko, kot covid pacienti-odvisno kolk se zmenis:)
I’m out.
:3

feryz ::

perci je izjavil:

Še dobro, da ti ni "vžgalo" - če misliš, da bo policist tvegal svojo službo in kazenski pregon za 10 EUR....si rahlo naiven, da ne rečem česa drugega.
Ha, ha, ha, 10 evrov. Saj niso bosanski.

Je pa res, da avstrijski ukradejo tudi 10 ali 20, kolikor pade je dobro. Tujcem seveda.
Naši pa niso tako poceni, zagotovo ne.

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Tidule je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mogoče pametno, da če avto posodiš nekomu že takoj napišeta izjavo in si potem ob morebitnih posledicah krit. Kolikor vem tudi on ne bi smel voziti tvojega avta brez dovolila (pismenega).

Taksna omejitev ne obstaja. Ce ima voznisko dovoljenje ustrezne kategorije lahko vozi ne glede na lastnistvo. Ravno tako bianko izjava ni ekvivalen get out of jail free card.

Kaj pa zavarovanje, ali ni potreben ao+....

Nope, ao+ vkljucuje zavarovanke voznika. To ni obvezno. Mora panseveda bit avto ustrezno registriran (kar vkljucuje AO) drugace je voznik v prekrsku.

Zacarovanje seveda pod enakimi pogoji krije tudi skodo, ki jo povzroci voznik (cetudi ni lastnik).

delavec44 je izjavil:

Potem sem se motil. Sem mislil, da je potrebno vsaj za tujino pa vidim da ni.

https://vsebovredu.triglav.si/na-poti/p...

Je pa treba biti zgleda pozoren, da izposojevalec pijan ne naredi kakšne pizdarije, ker lahko regresirajo tudi lastnika.

Zavarovalnica ima primarno pogodbo z lastnikom vozila, kar pomeni da seveda lahko regresirajo njega. Potem pa je na lastniku, da ureja stvari naprej z dejqbskim voznikom, ki mu je posodil avto. Enako se lahko zgodi, da bo lastnik odgovarjal za dolocene prekrske voznika.

Ampal to je pac stvar med lastnikom in voznikom ko si posojata vozilo. Za tujino je tak papir vcasih (redko) uporqven zato, da se izognes kaki nevsecnosti na meji. Spoh ce peljes novega BMWja v Bosno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

acookook ::

perci je izjavil:

feryz je izjavil:

Seveda je dovolj. Pošljita in on bo dobil pike.
Fikusom je važno, da jih podelijo. Komu jih ne briga.
A si ti na meji?

Kot zanimivost. Lani sem fasal 3 pike, ob pol polnoči so me na prazni cesti zahaklali.
En policaj je šel pisat papirje, drugi pa klepeta z mano.
Vsaj 5x me je vprašal, če sem na meji, če naj preveri koliko pik imam, ali se bojim, da jih bo preveč itd.
Meni, budali, pa ni potegnilo, kaj bi rad. Pa imam vedno enega roza pripravljenega za take primere. Jebi ga, pozno je bilo, zmatran sem bil po 1000 km prevoženih in mi ni kapnilo.
Je bilo pa tako očitno, da je bi še kretenu užgalo. Le meni ne.

Še dobro, da ti ni "vžgalo" - če misliš, da bo policist tvegal svojo službo in kazenski pregon za 10 EUR....si rahlo naiven, da ne rečem česa drugega.

o čem vi to?
edit: aja, lol.....roza je 500EUR.....raj sprejmem kazen
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

stara mama ::

acookook je izjavil:


o čem vi to?
edit: aja, lol.....roza je 500EUR.....raj sprejmem kazen

O tem, da nekateri niso na enaki valovni dolžini in mislijo, da se da podkupit policaja z 10EUR.
No, vsi ostali pa tud kupite čisto vsako bedarijo od frica, da tako lahkotno tala okrog 500-tke vsakič, ko mu hočejo policaji ponudit pike.
In to človek, ki se smeji vsem ostalim, ki so sončno elektrarno mogoče enkrat preplačali za 500EUR, ker on se pa znajde in ne meče denarja stran!
Oksimoron.

Zgodovina sprememb…

acookook ::

haha, ja saj samo barva bankovca me je zmedla.
.

Tidule ::

Glede na to, da 500 eur bankovce ne izdajajo ze skoraj pet let in se aktivno umikajo iz obtoka, si je moral nas dezurni dvorni norcek, naredit zalogo za v avto, da lahko take pravljice prodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

feryz ::

stara mama je izjavil:

acookook je izjavil:


o čem vi to?
edit: aja, lol.....roza je 500EUR.....raj sprejmem kazen

O tem, da nekateri niso na enaki valovni dolžini in mislijo, da se da podkupit policaja z 10EUR.
No, vsi ostali pa tud kupite čisto vsako bedarijo od frica, da tako lahkotno tala okrog 500-tke vsakič, ko mu hočejo policaji ponudit pike.
In to človek, ki se smeji vsem ostalim, ki so sončno elektrarno mogoče enkrat preplačali za 500EUR, ker on se pa znajde in ne meče denarja stran!
Oksimoron.
Tebe pa jebe bralno razumevanje. Ne glede na to, da zagotovo vozim hitreje kot kdorkoli drug na tem forumu in širše, nimam problemov s pikami. Zato sem tudi prišparal roza bankovec zadnjič.
Drugače bi še kako mahal z njim. Sicer, ob pol polnoči s policajem, ena na ena, mu lahko rečem ali ponudim karkoli, Če sprejme, sprejme, če ne, ne. Zaradi tega me ne bi mogel preganjati ali karkoli. Samo poslati u ku...

Kar se brzine tiče, sem kultiviran. V naseljih je tempomat nastavljen na omejitev plus 15 km/h, kar je ravno pod mejo za pike.
Zunaj naselij in na AC pa ni milosti, jasno. Danes zjutraj sem prilezel do 240 km/h na AC in 220 na regionalki. Zakaj ne, če je plac in je luštno, če avto vleče?

Sončno preplačal za 500 evrov? Ok, pa naj bo 500, po tvoje.
Jaz sem za svojo 12tko dal iz žepa 4200 evrov. Kar dosti roza listkov ostane za razmetavanje, ko primerjaš to s tem, koliko so plačali ostali. Se ti ne zdi?

kixs ::

Tidule je izjavil:

Glede na to, da 500 eur bankovce ne izdajajo ze skoraj pet let in se aktivno umikajo iz obtoka, si je moral nas dezurni dvorni norcek, naredit zalogo za v avto, da lahko take pravljice prodaja.


Sem dobil enega pred dobrim mesecem. Izgledal je kot nov. Potem sem ga pa polozil na racun.

Tidule ::

kixs je izjavil:

Tidule je izjavil:

Glede na to, da 500 eur bankovce ne izdajajo ze skoraj pet let in se aktivno umikajo iz obtoka, si je moral nas dezurni dvorni norcek, naredit zalogo za v avto, da lahko take pravljice prodaja.


Sem dobil enega pred dobrim mesecem. Izgledal je kot nov. Potem sem ga pa polozil na racun.

Napaka, moral bi ga dat v avto, da bi lahko pravljice po forumih prodajal.

Ze to da si si zapomnil bankovec, ki si ga dobil pred dobrim mesecem, vse pove o tem kako pogosto nam pridejo pod roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

stara mama ::

feryz je izjavil:

Tebe pa jebe bralno razumevanje. Ne glede na to, da zagotovo vozim hitreje kot kdorkoli drug na tem forumu in širše, nimam problemov s pikami.

Seveda. Ker ti se voziš samo tam, kjer ni policajev (al se pa oni namerno izogibajo tebe, kljub tvojim vijolicam po avtu) :)

feryz je izjavil:


Jaz sem za svojo 12tko dal iz žepa 4200 evrov. Kar dosti roza listkov ostane za razmetavanje, ko primerjaš to s tem, koliko so plačali ostali. Se ti ne zdi?

Pa se ti da lazit po strehah za tak drobiž?

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ja, se mi da. Zato pa imam bolj povprečno plačo kot ne, vozim se pa z zafiro.
Mislim, da se jih zelo malo tukaj. Pa čeprav imajo 10x več denarja kot jaz. Jebi ga, če je človek škrt, je človek škrt. Tudi, ali pa še najbolj, do sebe.
Jaz pač nisem. Niti do sebe, niti do drugih. Zato pa plezam, ne po svoji, ampak po tujih strehah popolnoma zastonj.

En del kolekcije.

fikus_ ::

Pazi da miši ne bodo naredile gnezda iz kolekcije. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

V bistvu gre za pobarvan papir, ki ga niti ne rabim.
Kot sem rekel, ljubiteljsko zbirateljstvo. Kot znamke ali kaj podobnega.
Ne moreš s tem uleteti v štacuno in se delati frajerja. Te takoj po zdravju vprašajo.

PacificBlue ::

Ne moreš s tem uleteti v štacuno in se delati frajerja. Te takoj po zdravju vprašajo.


Bejž no.:))
I’m out.
:3

stara mama ::

Mislim da se tud na forumu marsikdo o tem sprašuje.

kixs ::

Tidule je izjavil:

kixs je izjavil:

Tidule je izjavil:

Glede na to, da 500 eur bankovce ne izdajajo ze skoraj pet let in se aktivno umikajo iz obtoka, si je moral nas dezurni dvorni norcek, naredit zalogo za v avto, da lahko take pravljice prodaja.


Sem dobil enega pred dobrim mesecem. Izgledal je kot nov. Potem sem ga pa polozil na racun.

Napaka, moral bi ga dat v avto, da bi lahko pravljice po forumih prodajal.

Ze to da si si zapomnil bankovec, ki si ga dobil pred dobrim mesecem, vse pove o tem kako pogosto nam pridejo pod roke.


Takrat me je bolj zanimalo ali je pravi. Saj je bil kot nov in vem, da so jih kao dali iz obtoka.

Furbo ::

Tidule je izjavil:

Glede na to, da 500 eur bankovce ne izdajajo ze skoraj pet let in se aktivno umikajo iz obtoka, si je moral nas dezurni dvorni norcek, naredit zalogo za v avto, da lahko take pravljice prodaja.

Dej ne seri no, še 14 dni nazaj sem jih dobil na banki, ko sem dvignil eur.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

fikus_ ::

Jaz sem pred nekaj meseci vprašal, če je možno dobiti 500€ bankovce, je bil odgovor, da jih nimajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Furbo ::

Imajo jih, ko jih kdo položi. Veljajo itak neomejeno.

Pa ko eni tako govorijo, kako jih so/bodo ukinili.. a vidite koliko nas stane zdaj en shoping ali tank goriva? Še za 1000€ jih bodo kmalu tiskali, ne pa ukinjali. Isto kot v YU.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

feryz ::

Kakih 5 imam jaz vedno v denarnici. Če moram po kruh skočit in kartica ne prime. Ali kaj podobnega, pike, kdo ve kaj.
Lahko ti enega zamenjam, če čš. Prec. Ampak novi pa niso, bi rekel, da so že precej zmatrani.

Je pa res, da ima človek probleme že če uleti z dvesto v štacuno. Če prideš s 500, ti še na pumpi težko vrnejo.

donvito ::

feryz je izjavil:

Kakih 5 imam jaz vedno v denarnici. Če moram po kruh skočit in kartica ne prime. Ali kaj podobnega, pike, kdo ve kaj.
Lahko ti enega zamenjam, če čš. Prec. Ampak novi pa niso, bi rekel, da so že precej zmatrani.

Je pa res, da ima človek probleme že če uleti z dvesto v štacuno. Če prideš s 500, ti še na pumpi težko vrnejo.

Pa zakaj bi ti vračali, bodi načelen, pa reci "v redu je", ne moreš biti škrtuh. Če bo debelo gledal pa povej, da je to samo delček iz kolekcije. :))

Tidule ::

Furbo je izjavil:

Tidule je izjavil:

Glede na to, da 500 eur bankovce ne izdajajo ze skoraj pet let in se aktivno umikajo iz obtoka, si je moral nas dezurni dvorni norcek, naredit zalogo za v avto, da lahko take pravljice prodaja.

Dej ne seri no, še 14 dni nazaj sem jih dobil na banki, ko sem dvignil eur.


In kaj naj bi to pomenilo? Razen da pojma nimaš o čem govoriš? Ja, kake banke kdaj pa kdaj kak posamezen bankovec dajo nazaj, če se jim glih znajde v blagajni. Drugače pa se 500 EUR bankovci aktivno umikajo iz obtoka. Približno 50% jih je že umaknjenih.

Tidule ::

Furbo je izjavil:

Imajo jih, ko jih kdo položi. Veljajo itak neomejeno.

Pa ko eni tako govorijo, kako jih so/bodo ukinili.. a vidite koliko nas stane zdaj en shoping ali tank goriva? Še za 1000€ jih bodo kmalu tiskali, ne pa ukinjali. Isto kot v YU.


Še kar naprej delaš bedaka iz sebe? ne, ne bodo veljali neomejeno, vsaj ne kot plačilo sredstvo. Pa ne samo 500 EUR, celotna prva serija EUR bankovcev bo slej kot prej umaknjena. Že danes pa imaš lahko v tujini težave z menjavo prve serije.

Praktično nobena država na svetu nima bankovcev tako velike vrednosti, to je pač relikvija posameznih EU držav (danska, litva, nemčija).

GupeM ::

donvito je izjavil:

feryz je izjavil:

Kakih 5 imam jaz vedno v denarnici. Če moram po kruh skočit in kartica ne prime. Ali kaj podobnega, pike, kdo ve kaj.
Lahko ti enega zamenjam, če čš. Prec. Ampak novi pa niso, bi rekel, da so že precej zmatrani.

Je pa res, da ima človek probleme že če uleti z dvesto v štacuno. Če prideš s 500, ti še na pumpi težko vrnejo.

Pa zakaj bi ti vračali, bodi načelen, pa reci "v redu je", ne moreš biti škrtuh. Če bo debelo gledal pa povej, da je to samo delček iz kolekcije. :))

Točno to.

Pa še to: Ko bi policaji ugotovili, da tale naš feryz tako rad tala 500-take, namesto da bi sprejel kazen 125 EUR + 3 pike, bi ga kar z veseljem ustavljali.

Tidule je izjavil:

Še kar naprej delaš bedaka iz sebe? ne, ne bodo veljali neomejeno, vsaj ne kot plačilo sredstvo. Pa ne samo 500 EUR, celotna prva serija EUR bankovcev bo slej kot prej umaknjena. Že danes pa imaš lahko v tujini težave z menjavo prve serije.

Seveda bojo veljali. Dokler bo veljal evro, mora veljat tudi prvi evrski bankovec. Lahko ga vzamejo iz obtoka in uničijo, če pa kje kakšen ostane, pa mora veljat.

Evo, članek na strani NLB:

...
Bankovec bo ohranil status zakonitega plačilnega sredstva, kar pomeni, da lahko dolžnik z vsemi evrskimi bankovci, torej tudi z bankovcem za 500 evrov, dokončno poravna svojo denarno obveznost, upnik pa je zakonito plačilno sredstvo dolžan sprejeti.
...
Lahko pa bankovec za 500 evrov zamenjamo za manjše bankovce v katerikoli poslovni banki in tudi v vseh nacionalnih centralnih bankah Eurosistema. Zamenjamo ga lahko neomejeno dolgo, tudi v primeru, da je poškodovan ali okrnjen.


Vir: https://www.nlb.si/prenehanje-izdaje-ba...

Nenazadnje še vedno lahko zamenjaš tolarske bankovce ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTX dolguje več kot tri milijarde dolarjev

Oddelek: Novice / Kriptovalute
458913 (5309) Malidelničar
»

Menjava bankovcev - večja količina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812002 (9317) blink
»

Preverjanje večje količine gotovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
638960 (6277) Furbo
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39894195 (77661) AndrejO
»

Drobiž

Oddelek: Loža
4710282 (8147) Furbo

Več podobnih tem