» »

Pritožba na višje sodišče

Pritožba na višje sodišče

Kinki ::

Izgubil sem spor majhne vrednosti, zaradi nepoznavanja sodnika na osnove IT področja. Tudi sam je povedal, da to ni njegovo področje. Pritožil bi se na višje sodišče, pa me zanima če se mi sploh splača. Ker kolikor vem skoraj vse pritožbe zavrnejo, zato da zaščitijo svoje kolege. Ima kdo kakšen nasvet? Koliko se v praksi dejansko sploh posvetijo primeru?

FrRoSt ::

Si govoril s kakim odvetnikom!?? :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Kinki ::

Sem govoril s svojim, ampak sej veš kako je to. On je takoj rekel pritožba na vrhovno...

Groot ::

Uf imaš pa res slabega odvetnika, če je rekel pritožba na vrhovno :))

Sicer pa niti malo ne drži, da so skoraj vse pritožbe zavrnjene. Dejansko bi povsem po lastnem občutku rekel, da je večji del pritožb vsaj v nekem delu uspešen (so na voljo tudi uradni podatki o deležu uspešnih pritožb, ampak se mi ne da iskati). Torej, če misliš, da imaš možnosti za uspeh, potem zagotovo izkoristi možnost pritožbe.

FrRoSt ::

Morda bi moral pa vprašati še kakšnega drugega odvetnika!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Kinki ::

Groot je izjavil:

Uf imaš pa res slabega odvetnika, če je rekel pritožba na vrhovno :))

Sicer pa niti malo ne drži, da so skoraj vse pritožbe zavrnjene. Dejansko bi povsem po lastnem občutku rekel, da je večji del pritožb vsaj v nekem delu uspešen (so na voljo tudi uradni podatki o deležu uspešnih pritožb, ampak se mi ne da iskati). Torej, če misliš, da imaš možnosti za uspeh, potem zagotovo izkoristi možnost pritožbe.


Dej prosim te poišči to statistiko, ker jo tudi sam iščem. 🙏 In ja narobe sem napisal, na višje je pravilno in ne na vrhovno sodišče 🤷

Ales ::

Statistika s tvojim konkretnim primerom blage veze nima.

Ni čisto jasno, kaj pričakuješ od foruma. Da ti rečemo, da se pritoži? Da ti rečemo, da se ne pritoži?

A čmo metat kovanec? Polirat kristalno kroglo?

Kinki ::

Čist simple, če ima kdo izkušnje in ali dejansko vsako pritožbo strokovno pregledajo in ocenijo ali so zadeve bolj pavšalne in sodniki držijo v večini primerov skupaj. Z drugimi besedami ali je pritožba na višje sodišče že v naprej izgubljena bitka.

Kalibri ::

Ponavadi je problem v pritožbah in ne v sodnikih.

trololololo ::

poznam malo področje. pa ti lahko povem, da je 98% sodnikov kar se tiče znanja IT področja na nivoju posebne šole (ne morem se lepše izrazit). Nihče ne pričakuje, da bodo eksperti, daleč od tega, ampak ne poznajo niti osnov, ki jih poznajo otroci v tretjem razredu osnovne šole. Hkrati pa mislijo (polni sami sebe), da so sposobni presojati o kompleksnih primerih na podlagi dokazov iz tega področja. Tudi nekateri sodni izvedenci so na izredno nizkem nivoju, to pa zato, ker nihče v resnici ne preverja znanja izvedenca kar se tiče stroke, ampak bolj sodnega postopka. To seveda ne pomeni, da ni kompetentnih sodnih izvedencev v IT ampak hočem povedat, da je tudi tam loterija. srečno

Ziga Dolhar ::

Predvsem je na stranki in njenemu odvetniku, da sodišču predstavi vsa potrebna dejstva in ponudi dokaze (vključno s predlaganjem postavitve izvedenca IT stroke, če je potrebno). V sporu majhne vrednosti je to še toliko bolj pomembno, saj je število vlog omejeno.

Brez vpogleda v zadevo ti pa tudi noben drug (tudi odvetnik) ne more prav nič svetovat.
https://dolhar.si/

Badwolff ::

Omenjaš nizko vrednost spora . Strosmi niso zanemarljivi. Se ti splača iti v to?

redtech ::

Da greš z odvetnikom bo ta korak 2000 :)

Kinki ::

Da razložim zadevo. Za podjetje sem izdelal spletno trgovino, oni so jo potrdili in prevzeli. Na vsake toliko časa pa je direktorju na privat kompu avast javil da je stran potencialno nevarna. Iz tega je ratal vik in krik, češ da jim želim shekat v serverje in ne vem še kaj, zahteval denar nazaj, se nisem strinjam in smo pristal na sodišču. Danes je sodnica k se mogoče komej zna prijavit v Facebook dosodila, da zaradi avast notificationa moje delo ni bilo opravljeno in da moram vrniti celotno kupnino + stroške. Pa to kar sem napisal glede sodnice ni žaljivo, ker je sama povedala da računalnistvo ni njeno področje. In valda sedaj razmišljam o pritožbi.

misek ::

In kakšno je bilo natančno opozorilo Avast-a?

Kinki ::

Ubistvu je tako, da mu je to javljalo samo na našem serverju, kateri je razvojni in imam preko 200 strani gor. Ne vem točno kaj mu je javljajo, ker ni nič v dokazih. Ni slike, posnetka... Samo opisal je. Ko se je stran imigrirala na njihovo domeno, pa mu ni nikoli nič več javljajo.

misek ::

Torej je šlo samo v stilu "na računalniku se mi nekaj prikazuje", brez kakšnih dokazov? In tvoj odvetnik ni zahteval tega dokaza? Oz. zakaj sploh nisi že sam takoj preveril kaj mu ne paše pred sporom na sodišču?

Groot ::

Again mislim da bo najbolje, da si najdeš drugega odvetnika. Če je vse res potekalo tako kot si opisal, potem si imel očitno nesposobnega odvetnika, ki ni znal ustrezno izpostaviti pomanjkanja dokaznih gradiv z nasprotne strani.

Ampak glede na tvoj opis sicer malce dvomim v vse skupaj, ker je sicer tendenca sodnikov, da negotove tožbene zahtevke v dvomu prej zavrnejo kot pa potrdijo. To jim navsezadnje narekujejo že temeljna izhodišča sodnega postopka. Glede na to, da so te morali oni tožiti na vračilo plačila, se mi zdi zelo malo verjetno, da so uspeli kar s takšnimi pavšalnimi navedbami, kot opisuješ sam. Pa ne mislim s tem nič osebnega, ampak vseeno bi prej rekel, da si pozabil še kaj dopisati, kot pa da je bila sodnica tako nesposobna in je kar povprek ugodila zahtevku.

Kinki ::

Ja tako je. Jaz se absolutno strinjam s teboj. In ja, dejansko ne obstaja dokaz, ki bi to dokazoval. Jaz osebno sem bil prepričan, da tole ne more iti nikakor skoz. Sicer sem to videl v živo, ampak je bilo to 5 let nazaj, tako da se ne spomnem čisto točno kaj je pisalo. Takrat je avast itak moril za vsak drek. In še enkrat napišem, to mu je javljajo samo za razvojni server in domeno. Ko sem stran prenesel na njihovo domeno obvestila ni bilo več, ker je bil vezan na domeno. Mislim da je bilo url:blacklist. In zato resno razmišljam o pritožbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kinki ()

Badwolff ::

Vidim, da tud na redditu sprašuješ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravni nasvet glede sodne izvrzbe (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
28051363 (45457) Meizu
»

Sodba v imenu Ljudstva - next steps

Oddelek: Loža
103014 (2660) Vladislav
»

Pritožba zavrnjena: Assange bo najbrž izročen Švedski

Oddelek: Novice / NWO
134908 (3466) Blisk
»

Prometna nesreča - argumentiranje sodnega izvedenca prometne stroke

Oddelek: Na cesti
367972 (6813) Go-ahead
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
957409 (4005) veverrca

Več podobnih tem