» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
5 / 13
»»

edi123 ::

Rad bi si izračunal v kateri razred bom spadal za placilo vrtca. Pa me zanima kako se izračuna. Po neki logiki je to neto placa(brez malice in potnih stroskov) obeh starsev/3 in potem si v nekem razredu je tako? Je kaksen drugacen izracun ce nisma oba starsa prijavljena na enem naslovu oz. vsi trije?

Bizkit45 ::

Ne. Celoten neto, ki ga dobita oce in mati na racun deljeno s stevilom clanov. Lestvico googlaj. Oce\Mati si se vedno, tudi ce nisi na istem naslovu..

Magic1 ::

Natančno je totalno nemogoče izračunati, saj vzamejo mesece kot se jim sprdne. Razen če imata oba že dolgo nespremenjene plače. Pri meni je vsako leto totalna tombola in se vedno znova čudim. Pritožit pa se je brez veze, ker bodo v parih mesecih sam še več naračunal.
Magic

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Ne. Celoten neto, ki ga dobita oce in mati na racun deljeno s stevilom clanov. Lestvico googlaj. Oce\Mati si se vedno, tudi ce nisi na istem naslovu..


Razen ce mati rece da ne pozna fotra dokler ni konec vrtca
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Ne. Celoten neto, ki ga dobita oce in mati na racun deljeno s stevilom clanov. Lestvico googlaj. Oce\Mati si se vedno, tudi ce nisi na istem naslovu..


Razen ce mati rece da ne pozna fotra dokler ni konec vrtca


Ce nista v istem gospodinjstvu potem itak ne steje. Torej sestejejo se neto prihodki vseh clanov v gospodinjstvu in se deli na toliko kot je teh clanov. Iz tega dobis razred kje si in potem imas lestvico koliko % od polne cene moras sam placati.

Bizkit45 ::

A ni tako da podpises ocetovstvo? Ce si to podpisal, verjetno ni vazno kje si, se tvoji dohodki stejejo..no vsaj tko si jaz razlagam. Ce je pa opcija kako to zaobiti pa le povejte. Tud jaz bi manj placal :)

Mato989 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Ne. Celoten neto, ki ga dobita oce in mati na racun deljeno s stevilom clanov. Lestvico googlaj. Oce\Mati si se vedno, tudi ce nisi na istem naslovu..


Razen ce mati rece da ne pozna fotra dokler ni konec vrtca

Res ne vem ce je tko enostavno..bi se pa pustil presenetiti v tej nasi prelepi davkarski dezeli :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

LeyaPrive ::

Mi smo bili na 3 različnih naslovih prijavljeni (v ravno v fazi selitve..) in so brez vprašanja vse upoštevali. Partnerja ne upoštevajo,samo,če dokažeš, da si v postopku razveze. Drugače pa gledajo zadnjo dohodninsko napoved. Razen, če gre žena iz porodniške v službo, potem počakajo na 1.placilno listi in jo pomnožijo x12.

Ok, upoštevajo tudi premoženje. Ampak to je ponavadi en drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LeyaPrive ()

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

A ni tako da podpises ocetovstvo? Ce si to podpisal, verjetno ni vazno kje si, se tvoji dohodki stejejo..no vsaj tko si jaz razlagam. Ce je pa opcija kako to zaobiti pa le povejte. Tud jaz bi manj placal :)

Mato989 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Ne. Celoten neto, ki ga dobita oce in mati na racun deljeno s stevilom clanov. Lestvico googlaj. Oce\Mati si se vedno, tudi ce nisi na istem naslovu..


Razen ce mati rece da ne pozna fotra dokler ni konec vrtca

Res ne vem ce je tko enostavno..bi se pa pustil presenetiti v tej nasi prelepi davkarski dezeli :)



Govorim o tem da ocetovstva ne podpises dokler ni konec vrtca
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure27 ::

eno vprašanje:
2 otroka sta v vrtcu, ta drugi je zastonj.
Drugo leto gre eden v šolo, ta drugi še ostane 2 leti v vrtcu.

Ali bom potem za drugega plačeval polno?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure27 ()

jurski ::

Drugi je zastonj le v primeru, ko sta oba otroka v vrtcu. Ko bo samo drugi še v vrtcu, za njega plačuješ običajno ceno glede na odločbo.

Invictus ::

Šele tretji otrok ima zastonj vrtec. Ne glede na to, kje so njegovi sorojenci.

Vrtec bi moral biti
zastonj
, tako kot šola, ne pa da je to bistveni del družinskega proračuna, ki je obvezen, saj moški ne zaslužimo dovolj, da bi bila ženska doma. Ali obratno.

Kolega plačuje 580 EUR vrtca po zadnji podražitvi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

chucki ::

Kolega placuje drugim albancim, da imajo zastonj. Koliko nasih poznate, da ima tri otroke?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Šele tretji otrok ima zastonj vrtec. Ne glede na to, kje so njegovi sorojenci.

Vrtec bi moral biti
zastonj
, tako kot šola, ne pa da je to bistveni del družinskega proračuna, ki je obvezen, saj moški ne zaslužimo dovolj, da bi bila ženska doma. Ali obratno.

Kolega plačuje 580 EUR vrtca po zadnji podražitvi...


Temu se reče kazen za uspešnost. Na žalost

Bizkit45 ::

Nemoralno..eni 500+, drugi 0. In to ne uber bogatasi, ampak kvazi srednji sloj (ki nekaj ustvarja\dodaja). Procent bi bil vedno in povsod najbolj pravicen. Tako revni in najbogatejsi bi dali nek procent svojega dohodka - zakaj ni procentualno? Ali samo jaz vidim pravicnost v procentih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Lonsarg ::

Saj to ko bi vsaj placeval visji sloj. Tako pa ima visji sloj najnizjo obdavcitev, naslednji je nizji sloj, najslabse pa fase sredji sloj (tako pri obdavcitci kot vrtcih in se kje), ki je dejansko ekonomsko gonilo drzave. Pa se znotraj srednjega sloja fasejo ravno tisti malo nad povprecjem ki prinasajo najvisjo dodano vrednost.

Z tako davcno ureditvijo ni cudno da ekonomija vedno bolj peša, ce tiste ki jih najbolj rabimo zaviramo in se demotiviramo da bi imeli otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kriptobog ::

Bizkit45 je izjavil:

Nemoralno..eni 500+, drugi 0. In to ne uber bogatasi, ampak kvazi srednji sloj (ki nekaj ustvarja\dodaja). Procent bi bil vedno in povsod najbolj pravicen. Tako revni in najbogatejsi bi dali nek procent svojega dohodka - zakaj ni procentualno? Ali samo jaz vidim pravicnost v procentih?


Ja ta prihodkovna lestvica je zlo neumno narejena. Par, oba s povprečno plačo in enim otrokom, plačata 53% polne cene. V naši občini to znese 345€ za prvo starostno obdobje, plus 70€ mesečno še prehrana.

Gambino ::

chucki je izjavil:

Kolega placuje drugim albancim, da imajo zastonj. Koliko nasih poznate, da ima tri otroke?


Poznam, slovence, trenutno pričakuje sedmega, pa ima doma še 50. glav v štali!

Invictus ::

chucki je izjavil:

Kolega placuje drugim albancim, da imajo zastonj. Koliko nasih poznate, da ima tri otroke?

Kar par mojih kolegov/znancev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Meni je samo zanimivo, da ne tukaj, ne drugje, ni bilo neke širše de+bate o tem, zakaj je vrtec sploh plačljiv.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Meni je samo zanimivo, da ne tukaj, ne drugje, ni bilo neke širše de+bate o tem, zakaj je vrtec sploh plačljiv.



Prav je da je vrtec placljiv.... Problem je pa da ni placljiv enotno 300eur po otroku

Ker tako profitirajo tisti ko so doma in nic ne delajo ker manj placajo namesto da bi ravno taki imeli in ucili froca doma

Oni ko pa delajo pa morajo placevat vec kar je narobe svet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Meni je samo zanimivo, da ne tukaj, ne drugje, ni bilo neke širše de+bate o tem, zakaj je vrtec sploh plačljiv.


Pred volitvami sta Fajonka in Mesec celo obljubljala brezplacne vrtce. Bojda ni tako hud znesek za drzavo, da se to pokrije. In kaj smo dobili odkar so na vladi? Drazji vrtec :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Binnied ()

Lonsarg ::

Dejansko je absurd da je vrtec, katerega glavni namen je da lahko starši ki delajo, delajo, plačljiv za zaposlene.

Gimnazije, na katere hodi tudi folk, ki bi bilo bolje da gre takoj delat, pa so zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Smo dal to skoz, država je razpadla, roboti so prišli, ostali so nam nekvalificirani delavci ki bi bili brez JU, zastonj stanovanj in prisilne upokojitve pod mostom.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Dejansko je absurd da je vrtec, katerega glavni namen je da lahko starši ki delajo, delajo, plačljiv za zaposlene.

Gimnazije, na katere hodi tudi folk, ki bi bilo bolje da gre takoj delat, pa so zastonj.


Tako in zato je moja rešitev the best

Vrtec naj bo plačljiv ENAKO za vse in za vsakega otroka... potem pa naj ZAPOSLENI ljdujedobijo nazaj pri prispevkiv in dohodnini toliko da so na NULI... hkrati pa ukiti te razrede vrtcev in otroške doklade

Tisti ki so doma brezposelni naj sami učijo otroke doma ne pa jih vozit v vrtec.

Bistvo vrtca je varstvo da so starši na šihtu... če starši niso na šihtu naj sami vzgajajo otroke do 1. razreda
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Ja saj detajli kako točno se reši problem niso tako važni. Bistvo je da je treba zaposlenim ene faktor 2 do faktor 4 znižat plačevanje davkov/prispekov/vrtcev (recimo faktor 4 tistim z nižjo plačo, faktor 2 tistim z višjo, pač z neko lestvico). Pač suma je važna.

In je najmanj birokratsko bi bilo da se to reši kot predlagaš centralno na nivoju obdavčitve/prispevkov plače, brez case per case subvencij na vrtec in ono in tretje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

za matota:
Ne ni.

Zaradi več razlogov je povsem verjetno
da bi tvoja rešitev koristila zgolj parom brez otrok iz vzhodne slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Lonsarg ::

Tudi problem razlike zaposlenih z/brez otrok se lahko reši na nivoju plače in sicer s povečanjem davčne olajšave na otroke. Skratka komot se vse reši centralno na nivoju plač/prispekov.

Čeprav tudi rešitev brezplačni vrtci na vse bi bila gromozansko boljša kot trenutno stanje, pa še lažja za politično prodat. To da tistih nekaj tisoč brezposelnih je malo na boljšem ni glavni problem, čeprav je tudi problem, ampak dobro politična realnost je da so brezposelni starši "bogi". Tako da če iščemo realne rešitev, in ne idealne, je to edino brezplačni vrtci za vse PLUS drastično zmanjšanje davkov na plače. In to se vse da politično prodat, komot se tako glasove na volitvah nabere, tak da evo prilika za politični program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Več denarja za šolstvo in izobrazbo, več denarja za penziče, zdravstvo, manj davkov od plač...

I tata bi :P

Je pa dejstvo da je metanje denarja v izobrazbo (tudi vrtec sem spada) naložba in ne strošek kot so recimo kakšni drugi odlivi.

krho ::

Če že ne vsa leta v vrtcu zastonj (no ne zastonj, vsi naj plačajo prehrano) bi bile lahko vsaj jasli. Mi smo pri drugem spet 2-3 tedne na mesec doma na bolniški, plačamo "polno" (v smislu po % od odločbe) + 50EUR (privat vrtec brez koncesije). Z bonus pa tisti starš, ki je doma dobi še 80% plače zaradi nege otroka.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Bizkit45 ::

To je pa se najbolj nefer scena kar si zdaj opisal. Da placas polno tudi ko ga ni..wtf matematika je pa to? Razumem da placas nek minimalni delez, da se folk ne perserava kdaj bo doma in kdaj ne, ampak 100%..

kriptobog ::

Bizkit45 je izjavil:

To je pa se najbolj nefer scena kar si zdaj opisal. Da placas polno tudi ko ga ni..wtf matematika je pa to? Razumem da placas nek minimalni delez, da se folk ne perserava kdaj bo doma in kdaj ne, ampak 100%..


Hja tako je. Plačaš v celoti, ne glede na to ali je otrok v vrtcu ali ne. Zniža se samo plačilo za prehrnao, ki je pa itak tistih 3eur/dan.

Tilen ::

Nekateri plačujejo 36 EUR vrtca in jim prehrana lahko predstavlja glavnino cene vrtca ali celo več, zato se to napove in odjavlja. :)

Zakaj je plačilo vedno 100% prisotnosti pa ne vem. Tudi mi smo zdaj že dva tedna doma zaradi bolezni. Javili smo odsotnost, katera nam bo odvzela v najboljšem primeru 5% cene vrtca, prisotnost bo pa 50%.

Spiminja na obračun mesečne karte za prevoz na delo. V vsakem primeru bi moralo biti 100% mesečne karte, tudi, če si bil samo 18 delovnih dni prisoten, saj si vendar kupil mesečno vozovnico. Aja, to pa ne... Tam se pa lahko odšteje. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Nekateri plačujejo 36 EUR vrtca in jim prehrana lahko predstavlja glavnino cene vrtca ali celo več, zato se to napove in odjavlja. :)

Zakaj je plačilo vedno 100% prisotnosti pa ne vem. Tudi mi smo zdaj že dva tedna doma zaradi bolezni. Javili smo odsotnost, katera nam bo odvzela v najboljšem primeru 5% cene vrtca, prisotnost bo pa 50%.

Spiminja na obračun mesečne karte za prevoz na delo. V vsakem primeru bi moralo biti 100% mesečne karte, tudi, če si bil samo 18 delovnih dni prisoten, saj si vendar kupil mesečno vozovnico. Aja, to pa ne... Tam se pa lahko odšteje. :)


Preprosto, ker ima otrok prostor v vrtcu... če bi bilo tako bi izgubili prostor v vrtcu ker zaposlenega je treba plačat 100% ne 5% za vsakega otroka... to je ja logično.

Lahko pa uvedemo tako da pač se plača proporcionalno za vsak dan ampak ko vzameš ven ne moreš vrnit otroka v vrtec dokler ga kdo drug ne vzame ven... pol boste pa spet jokali.

Saj za dom upokojencev je enako, ti plačaš PROSTOR v domu če tam spiš ali ne to njih ne briga, odjaviš pa lahko hrano.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

Jaz sem zelo vesel, da je prostor v vrtcu, ki je 400m od stalnega prebivališča. Ne bi se pa branil drugačnega obračuna. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bizkit45 ::

Mato, vse to razumemo..sam pri taksnih cenah folk zacne razmisljati v vse strani, tudi tiste ne cisto logicne :)

Gambino ::

V Sloveniji je vrtec še zelo zelo poceni!

starfotr ::

Ne vem zakaj vrtec ne bi bil plačljiv. Saj dom upokojencev je tudi plačljiv.

Kruh v trgovini je tudi plačljiv.

Mato989 ::

Pač v osnovi je tako da vrtec je namenjen VARSTVU otrok za ZAPOSLENE državljane RS... zato bi moral biti plačljiv enako za vsakega otroka in potem bi moral dobiti pri plači to povrnjeno... tako bi se znebili onih ko otroci hodijo v vrtec for free in so brezposelni, taki naj otroke čuvajo doma in nekaj koristnega počnejo namesto kofetkajo...

300 EUR po otroku flat rate in potem pri vsakemu staršu 150EUR povrnemo pri plači...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bizkit45 ::

Oh, glej ga zlomka k so se "užgali". Seveda naj bo plačljiv, ampak ne s takimi odstopanji. Kruh je za vse enaka cena, prav tako dom starejših.
Otroci naj bi bili enakovredni nas učijo, kje je enakovrednost med 500 in 30 euri? Nekaj ne štima..

starfotr ::

Saj lahko otroka daš v zasebno varstvo. Tam vsi plačajo enako. In hkrati še ne koristiš subvencije države, ki je sicer na voljo tudi v privat vrtcih. To je pravi način za borbo proti neenakopravnosti.

Bizkit45 ::

Saj razumem da rad malo prcaš, ampak vseeno, da "primem".
Veliko jih pozabi da smo država ljudje, potemtakem bi plačeval za svojega 100%, ostalim pa šenkal javni vrtec še naprej.
Kako je tvoja metoda bolj enakopravna?

starfotr ::

Daleč od tega, da smo država ljudje. Je samo združenje ljudi z lastnimi interesi na nekem teritoriju. In vedno je samo kdo bo koga nategnil in kako bi prišel najceneje skozi. Vsa romamtika izpuhti, kot keks takoj ko je v igri denar in interesi.

Ne glede na to, da gre tu za otroke. Nekateri celo zlorabljajo to besedno zvezo za (kako ironično) lastne interese.

TheTrick ::

Da bi vsi otroci imeli zastonj vrtec bi drzavo kostalo nekje 160 milijonov. Za ponazoritev letos smo v smeti vrgli za 30 miljonov odmerkov cepiv. Za politicni sistem torej stranke vsako leto damo 90 milijonov. Za poplacilo nenasitnih kreditov pa 800 milijonov. Za prostorsko planiranje damo 60 miljonov na leto od tega 30 za place. Za podjetja namenimo 180 miljonov od tega 30 za place the ki odlocajo. Sami mi povejte kako zastonj vrtec za vse ni realen.

starfotr ::

Od nekje mora priti denar. Ali povišat davke. Ali pa vzeti nekje in dati v tem primeru v otroke.

Bizkit45 ::

Starfotr, zakaj govoriš tako, kot da bi res bili premalo obdavčeni. Že pri plačah (bruto/neto) je norišnica z davki, kaj šele ostali "nujni" davki, ki so po plači. Ni nujno, da je zastonj, ampak dajmo malo bremzati te razlike pri cenah vrtcev.
Na koncu tistemu, kjer je en na socialni ostane skoraj toliko kot nekomu, ki ima 2 povprečni plači v gospodinjstvu. Kot sem že večkrat rekel, ne sme sociala trpeti, prav je da imajo zastonj/ceneje, ampak ne na PLEČAH že preveč obdavčenega delovnega naroda. Davkov se dovolj odlije, prosim ne zagovarjajte tega da se ne..

starfotr ::

Premalo je obdavčitve. Sploh nepremičnin in ostalega.

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Starfotr, zakaj govoriš tako, kot da bi res bili premalo obdavčeni. Že pri plačah (bruto/neto) je norišnica z davki, kaj šele ostali "nujni" davki, ki so po plači. Ni nujno, da je zastonj, ampak dajmo malo bremzati te razlike pri cenah vrtcev.
Na koncu tistemu, kjer je en na socialni ostane skoraj toliko kot nekomu, ki ima 2 povprečni plači v gospodinjstvu. Kot sem že večkrat rekel, ne sme sociala trpeti, prav je da imajo zastonj/ceneje, ampak ne na PLEČAH že preveč obdavčenega delovnega naroda. Davkov se dovolj odlije, prosim ne zagovarjajte tega da se ne..


na plečih koga pa?

Treba se je zavedat da vsa sociala je na plečih ZAPOSLENIH državljanov... Če bi zaposleni državljani nehali dajat za socialo in prisilno penzije bi folk imel več otrok ker bi imel več denarja... socialci pa se naj nehajo plodit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Ampak kljub vsemu socialni odhodki niso nek velik faktor, sploh če upoštevaš da realno jih lahko zgolj malenkost znižaš predno se ti zgodijo šotori na ulicah in ulice ki se jim moraš izogibat.

In ja kot je nekdo že zgoraj povedal, zastonj vrtci za vse bi glede na celoten strožek državne blagajne bili mišji prdec.

Veliko težji zalogaj je znižanje davkov zaposlenih, tisto pa zahteva obdavčitev nepremičnin in večje rezanje odhodkov države, torej konkretno reformo. Bi blo za naredit, ampak ni na vidiku da bomo doživeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

TheTrick je izjavil:

Da bi vsi otroci imeli zastonj vrtec bi drzavo kostalo nekje 160 milijonov. Za ponazoritev letos smo v smeti vrgli za 30 miljonov odmerkov cepiv. Za politicni sistem torej stranke vsako leto damo 90 milijonov. Za poplacilo nenasitnih kreditov pa 800 milijonov. Za prostorsko planiranje damo 60 miljonov na leto od tega 30 za place. Za podjetja namenimo 180 miljonov od tega 30 za place the ki odlocajo. Sami mi povejte kako zastonj vrtec za vse ni realen.


Letno doplačamo med 1000 in 1500 milijonov za penzije (nalašč pišem v milijonih), ker prispevki zaposlenih ne pokrivajo penzij.

Lepe penzije, manj otrok, to je naš moto :).

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Če rečeš da bi mogli dvignit prispevke za penzijo za nekih 30% se sliš še bolj grozno :P
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imeti denar na računu ali ne? Furs,csd,vrtec

Oddelek: Loža
302448 (1089) LapD
»

Koliko dejansko "stane" otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37335426 (26893) WizzardOfOZ
»

Vpis v vrtec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010835 (8989) Daliborg

Zasebni vrtci? Hvala, ne!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12218937 (16789) jype
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15631546 (25314) krneki0001

Več podobnih tem