Forum » Šola » Plačilo vrtca
Plačilo vrtca
johnnyyy ::
Ultra klošar od normiranca si že, če zaslužiš 50. Še žena lahko dela prek tvojega espeja, froc ima pa bolj kot ne skoraj đaba vrtec.
Par s plačami nad minimalcem potemtakem plača 2x toliko, kot normiranc duo.
No, je pa vsaj nov SUV pred vrtcom
Kakor začneš služiti malce bolje ustvarjaš viške. Če jih imaš na osebnem TRR, kupiš delnice, nepremičnino, avto - se to po navadi vidi. Zato je moje vprašanje predvsem v smeri kaj čarate s svojim denarjem, da plačujete malo?! Ker nama že par 100k delnic precej prinese, nepremičnine tudi, plače še dodajo in smo kjer smo ...
aytim ::
cestitam, ugotovil si, zakaj placujes vrtec. Drugi normiranci ga placujejo tako, kot ce bi bili socialni problem. Pac drzavi ne kazejo premozenja, od 50k cistega jim pa itak drzava ne priznava 85% tega dobicka. Pa je 50k cistega dokaj nadpovprecno za neko druzino.
aytim ::
No, pa poglejmo še z druge strani. Tebi par nepremičnin in nekaj sto taužnt v delnicah doprinese letno khmm koliko? Ene 8% donosa?
Ker je par dva in je dva krat 100k plus 8 posto khmm ene 16k donosa. Pa dejmo rečt da plačuješ 600 eur vrtca. Donos ti pokrije stroške froca.
Na drugi strani imaš nek average household kjer starca prneseta nek povprečen denar pa imata na strani morda 20k, ene in edine nepremičnine verjetno ne oddajata. Taka družina plačuje ene 300 eur vrtca. Pasivni prihodek tega ne pokriva, zato aktivno zareže v plačo.
Opa, tle so torej ti nemarni socialkarji. Ti zapravljivci, ki ne znajo z dnarjem delati subvencionirajo bogate kot je razvidno.
Kot je raVidno, večina plačuje dokaj dosti relativno na njihov dohodek.
Kaj torej delajo s svojim denarjem? Subvencionirajo tebe.
Ker je par dva in je dva krat 100k plus 8 posto khmm ene 16k donosa. Pa dejmo rečt da plačuješ 600 eur vrtca. Donos ti pokrije stroške froca.
Na drugi strani imaš nek average household kjer starca prneseta nek povprečen denar pa imata na strani morda 20k, ene in edine nepremičnine verjetno ne oddajata. Taka družina plačuje ene 300 eur vrtca. Pasivni prihodek tega ne pokriva, zato aktivno zareže v plačo.
Opa, tle so torej ti nemarni socialkarji. Ti zapravljivci, ki ne znajo z dnarjem delati subvencionirajo bogate kot je razvidno.
Zato je moje vprašanje predvsem v smeri kaj čarate s svojim denarjem, ..
Kot je raVidno, večina plačuje dokaj dosti relativno na njihov dohodek.
Kaj torej delajo s svojim denarjem? Subvencionirajo tebe.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: aytim ()
Utk ::
Če ima nekdo par 100 jurjev, ali pa avto za 40, ni razloga da mu kdorkoli krije vrtec. Ne glede koliko "dohodka" ali družinskih članov ima.
johnnyyy ::
cestitam, ugotovil si, zakaj placujes vrtec. Drugi normiranci ga placujejo tako, kot ce bi bili socialni problem. Pac drzavi ne kazejo premozenja, od 50k cistega jim pa itak drzava ne priznava 85% tega dobicka. Pa je 50k cistega dokaj nadpovprecno za neko druzino.
Ni treba čestitati, saj sem se tega zavedal še preden je bil 1. otrok spočet. Pri več otrocih je zadaj tudi druga matematika. Ta matematika je, da ima ženska čim višje prihodke. Ker vsa porodniška in materinski/starševski dopust je bolje plačan, poleg tega se pri več otrocih nabere tudi precej nege - kjer je nadomestilo odvisno od vplačila. In vrtec je za 2. oz. naslednjega otroka brezplačen kar pomeni, da se ti cena vrtca na otroka konkreteno zmanjša.
krho ::
Problem je, ker so šle plače gor, tudi minimalna... Razredi so se pa ukladili za en k.. Dejansko je večina minimalkarjev letos padla v naslednji razred.. Ko pač dodaš še regres in "zimski regres", Te pri treh članih odnese v naslednji razred. Pa če maš pač smolo, in maš mulce tolk narazen plačuješ (si plačal) vrtec za oba mulca. Ne samo za enega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
GupeM ::
Ni treba čestitati, saj sem se tega zavedal še preden je bil 1. otrok spočet. Pri več otrocih je zadaj tudi druga matematika. Ta matematika je, da ima ženska čim višje prihodke. Ker vsa porodniška in materinski/starševski dopust je bolje plačan, poleg tega se pri več otrocih nabere tudi precej nege - kjer je nadomestilo odvisno od vplačila. In vrtec je za 2. oz. naslednjega otroka brezplačen kar pomeni, da se ti cena vrtca na otroka konkreteno zmanjša.
Drži, da je fajn če ima žena čim višje dohodke. To je v vsakem primeru fajn. Ampak ko se odločaš za to, kdo bo koristil nego, je pa bolje, da jo koristi tisti z nižjimi dohodki, ker dobiš samo 80% in se tistim z višjim dohodkom pozna bolj.
johnnyyy ::
Drži, da je fajn če ima žena čim višje dohodke. To je v vsakem primeru fajn. Ampak ko se odločaš za to, kdo bo koristil nego, je pa bolje, da jo koristi tisti z nižjimi dohodki, ker dobiš samo 80% in se tistim z višjim dohodkom pozna bolj.
Dvorezen meč. Če ima vsaj en v družini zelo dobre prihodke, potem sanjaj o poceni vrtcu. Vrtec bo drag a boš pa pri ostalih stvareh prišel bolje skozi.
Do otrokovega 7. leta je nega 100% krita.
krho ::
nega je 80% enako kot tvoja bolniška. Jaz sem zeraj dobil 80% ne glede na starost..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
johnnyyy ::
aytim ::
Drži, da je fajn če ima žena čim višje dohodke. To je v vsakem primeru fajn. Ampak ko se odločaš za to, kdo bo koristil nego, je pa bolje, da jo koristi tisti z nižjimi dohodki, ker dobiš samo 80% in se tistim z višjim dohodkom pozna bolj.
Dvorezen meč. Če ima vsaj en v družini zelo dobre prihodke, potem sanjaj o poceni vrtcu. Vrtec bo drag a boš pa pri ostalih stvareh prišel bolje skozi.
Do otrokovega 7. leta je nega 100% krita.
Kot sem povedal, normiranec je rešitev. Vmes zaposliš še ženo, da ti dva krat na dan prnese kufe. Za minimalca kakopak.
ZveeZ ::
aytim ::
Ker lahko potem vec zasluzis preko normiranca in ker se prihodek gleda zgolj na dobicek - dajatve. Se pravi ob zasluzku 90k letno, ti drzava gleda kot da si zasluzil samo ene 18 cukov - dajatve.
Zena potemtakem zasluzi ene slabih 15k.
Skup s frocom torej za vrtec pades v 5 dohodkovni razred in placas zgolj 43 posto vrtca. Kar je glih tam ene 300 eur.
Za primerjavo> par malo nad minimalko mora placati ravno toliko za vrtec.
Zena potemtakem zasluzi ene slabih 15k.
Skup s frocom torej za vrtec pades v 5 dohodkovni razred in placas zgolj 43 posto vrtca. Kar je glih tam ene 300 eur.
Za primerjavo> par malo nad minimalko mora placati ravno toliko za vrtec.
ZveeZ ::
In kako je to boljse, kot ce je zena brezposelna?
Ker normirancu njena placa ne gre v stroske.
Jaz osebno, raje placam 700€ vrtca, kot pa 800€ prispevkov + 300€ vrtca.
Ker normirancu njena placa ne gre v stroske.
Jaz osebno, raje placam 700€ vrtca, kot pa 800€ prispevkov + 300€ vrtca.

Mato989 ::
Če ima nekdo par 100 jurjev, ali pa avto za 40, ni razloga da mu kdorkoli krije vrtec. Ne glede koliko "dohodka" ali družinskih članov ima.
Nikoli ni razloga da kdorkoli komurkoli krije brtec
Naj folk vzdrzuje lastne otroke ce pa je doma pa jih itak nima kaj v vrtec bozit
Kdor ne zmore financirat otrok jih naj nima
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
bm1973 ::
Pa kaj ima prenasanje kesa a ni tako ce si normiranec morjo vzet tvojo cifro od prispevkov
Če je to res, se splača pazit, da imaš minimalne.
Jaz sem bil zaradi tega eno leto popoldanc, ker bi drugače plačeval polne prispevke 3k+. ne vem kje točno je meja...
Davek na popoldanski normiranec plus prispevki je bil nižji od davka na polnega normiranca plus prispevki.
Ultra klošar od normiranca si že, če zaslužiš 50. Še žena lahko dela prek tvojega espeja, froc ima pa bolj kot ne skoraj đaba vrtec.
Par s plačami nad minimalcem potemtakem plača 2x toliko, kot normiranc duo.
No, je pa vsaj nov SUV pred vrtcom
Jap, 2 normiranca, 60k letno, minimalni prispevki in 4% davek
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: bm1973 ()
johnnyyy ::
Nikoli ni razloga da kdorkoli komurkoli krije brtec
Naj folk vzdrzuje lastne otroke ce pa je doma pa jih itak nima kaj v vrtec bozit
Kdor ne zmore financirat otrok jih naj nima
Naša država deluje tako, da ti preko davkov in prispevkov pobere, potem pa ti preko raznih dodatkov, zavarovanj, nadomestil itd. tudi vrača.
Pobere ti tako kot ti da - na podlagi nekih predpisov. Tega si nisem jaz izmislil. In če mi tako ali drugače pobere, se ne bom branil če mi kdaj da kaj nazaj.
bm1973 ::
Ker lahko potem vec zasluzis preko normiranca in ker se prihodek gleda zgolj na dobicek - dajatve. Se pravi ob zasluzku 90k letno, ti drzava gleda kot da si zasluzil samo ene 18 cukov - dajatve.
Zena potemtakem zasluzi ene slabih 15k.
Skup s frocom torej za vrtec pades v 5 dohodkovni razred in placas zgolj 43 posto vrtca. Kar je glih tam ene 300 eur.
Za primerjavo> par malo nad minimalko mora placati ravno toliko za vrtec.
Ti ne razumeš kaj pomeni normiranec.
Plače žene ne moreš dati v stroške
Nikoli ni razloga da kdorkoli komurkoli krije brtec
Naj folk vzdrzuje lastne otroke ce pa je doma pa jih itak nima kaj v vrtec bozit
Kdor ne zmore financirat otrok jih naj nima
Naša država deluje tako, da ti preko davkov in prispevkov pobere, potem pa ti preko raznih dodatkov, zavarovanj, nadomestil itd. tudi vrača.
Pobere ti tako kot ti da - na podlagi nekih predpisov. Tega si nisem jaz izmislil. In če mi tako ali drugače pobere, se ne bom branil če mi kdaj da kaj nazaj.
Točno to...
Lukenj v zakonodaji je cel kup, in jih je treba pač koristiti...
Za državo bi bilo najceneje, da odpusti vse, ki imajo karkoli s preverjanjem otroških dodatkov in subevcioniranje vrtca (in ostalih šolskih zadev), ter ta denar nameni za fiksni otroški dodatek plus zastonj vrtec plus zastonj program v šoli...
Nezaposleni so za državo biostveno cenejši od zaposlenih
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: bm1973 ()
aytim ::
Kot je bilo obrazloženo, manj premožni subvencionirajo cene vrtcev tistim bolj premožnim. Imamo namreč max cap, za plačilo vrtca. Koliko je to pošteno, presodite sami.
johnnyyy ::
Jure14 ::
Kot je bilo obrazloženo, manj premožni subvencionirajo cene vrtcev tistim bolj premožnim. Imamo namreč max cap, za plačilo vrtca. Koliko je to pošteno, presodite sami.
"Max cap"? Torej ekonomsko ceno?
Ti bo pa nekaterim še več računal?
A misliš, da bi kdo plačeval 2000€ za varstvo v vrtcu? Za ta denar raje šrudentko predšolske vzgoje najamem, pa gratis še kak BJ dobim.
aytim ::
Kot je bilo obrazloženo, manj premožni subvencionirajo cene vrtcev tistim bolj premožnim. Imamo namreč max cap, za plačilo vrtca. Koliko je to pošteno, presodite sami.
"Max cap"? Torej ekonomsko ceno?
Ti bo pa nekaterim še več računal?
A misliš, da bi kdo plačeval 2000€ za varstvo v vrtcu? Za ta denar raje šrudentko predšolske vzgoje najamem, pa gratis še kak BJ dobim.
Nanasa se na tisti post, da dejmo vsem kasirat 300 eur.
Obrazlagam zakaj je to nesmiselno, ker ze sedanji sistem kaznuje manj in srednje premozne ter nagrajuje najbolj premozne
Utk ::
Če bi vsem kasirali 300 evrov, bi najbolj premožni plačevali 300 evrov. Zdaj še to ne.
Kolk vrtca bi plačeval Jenul, Nika in podobni poklicni otroci, če bi sami imeli otroke?
Kolk vrtca bi plačeval Jenul, Nika in podobni poklicni otroci, če bi sami imeli otroke?
Zgodovina sprememb…
- spremenil: Utk ()
Alcarinnn ::
Kot je bilo obrazloženo, manj premožni subvencionirajo cene vrtcev tistim bolj premožnim. Imamo namreč max cap, za plačilo vrtca. Koliko je to pošteno, presodite sami.
"Max cap"? Torej ekonomsko ceno?
Ti bo pa nekaterim še več računal?
A misliš, da bi kdo plačeval 2000€ za varstvo v vrtcu? Za ta denar raje šrudentko predšolske vzgoje najamem, pa gratis še kak BJ dobim.
Nanasa se na tisti post, da dejmo vsem kasirat 300 eur.
Obrazlagam zakaj je to nesmiselno, ker ze sedanji sistem kaznuje manj in srednje premozne ter nagrajuje najbolj premozne
Point je, da bi vsi morali plačat enako, KER vsak otrok načeloma v vrtcu rabi enake zadeve in ima enake potrebe bolj ali manj...
Imamo pa davčno olajšavo ki naj pokrije to ali pa otroški dodatek... ne pa 100 različnih sistemov pomoči
krneki ::
Tistemu, ki je na minimalcu, nobena davčna olajšava ne more vrniti kar bi v tem primeru moral dati za vrtec. Saj bi bilo super, da bi bilo manj komplicirano, samo včasih se pač ne da z ena univerzalno enačbo opisati vsega.
Utk ::
Zakaj bi mu pa morala vrnit? Vrtec je tolko kot je, doklade so tolko kot so. Znotraj tega kombiniraj po želji.
Alcarinnn ::
Tistemu, ki je na minimalcu, nobena davčna olajšava ne more vrniti kar bi v tem primeru moral dati za vrtec. Saj bi bilo super, da bi bilo manj komplicirano, samo včasih se pač ne da z ena univerzalno enačbo opisati vsega.
To drži, zato pa lahko fiksiramo otroški dodatek... recimo na otroka = 300 EUR otroškega dodatka po STARŠU (S tem eliminiramo tudi trud skrivati zvezo, ker bi se ti bolj splačalo bit poročen)
Potem pa damo vrtec na 700EUR in se naj starša odločita... ali bosta imela 600EUR in doma froca lai bosta doplačala 100EUR in froc v vrtecu... simpl...
Ne pa tako kto zdaj ko mutimo na 100 načinov.
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Bogati smo bolj obdavčeni, zato plačujemo manj vrtca (strani: 1 2 3 4 … 8 9 10 11 )Oddelek: Problemi človeštva | 42088 (16780) | Ashrack |
| » | Imeti denar na računu ali ne? Furs,csd,vrtecOddelek: Loža | 5444 (4085) | LapD |
| » | Koliko dejansko "stane" otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )Oddelek: Loža | 68669 (60136) | WizzardOfOZ |
| » | izračun cene za vrtecOddelek: Loža | 6985 (1028) | cebelar123 |
| » | Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )Oddelek: Loža | 45045 (38813) | krneki0001 |