» »

Prehranska strategija za Nemčijo

Prehranska strategija za Nemčijo

«
1
2 3 4

Polda ::

Cem Ozdemir



Nemški zvezni minister za prehrano Cem Ozdemir (iz zelene stranke) namerava radikalno zmanjšati porabo mesa pri vseh državljanih države.

Cilj je "preobrazba celotnega prehranskega sistema" v prid podnebju.

Za vse je predvidena »vegetarijanska prehrana« in največ 10 gramov mesa na dan na prebivalca.

Minister za zeleno hrano Cem Ösedmir načrtuje "nemško prehransko strategijo", ki naj bi bila inovativna za vse državljane in obvezna v javnih ustanovah.



Ključni dokument Zveznega ministrstva za prehrano in kmetijstvo (BMEL) o »Prehranski strategiji za Nemčijo« pravi: »Prehod celotnega prehranskega sistema na rastlinsko prehrano je najpomembnejši prilagoditveni vijak na področju prehrane v Nemčiji", da se uskladi z našim nacionalnim in mednarodnim podnebjem, biotsko raznovrstnostjo in doseže cilje trajnostnega razvoja".

Živilska industrija je že seznanjena s konkretnimi ukrepi, s katerimi naj bi dosegli nove prehranske cilje. "V prihodnosti naj bi bila priporočena dnevna potreba po perutnini manjša od enega grama," pravi Wiebke von Segger, vodja oddelka Centralnega združenja nemške perutninske industrije (ZDG).

Eckhard Heuser iz združenja mlečne industrije je govoril o "predlaganih 10 gramih mesa na dan". In komentiral: "To bi bilo enakovredno eni curry klobasi na mesec!"

Glasovanje o tem vprašanju je v bundestagu že predvideno junija, Özdemirjeva prehranska strategija naj bi bila sprejeta konec leta in nato izvajana korak za korakom. Novi standardi kakovosti DGE v gostinstvu, torej v vrtcih, šolah, menzah itd., naj bi bili obvezni za vse in uveljavljeni do leta 2030.

darksamurai ::

Naciji bodo sami sebe iztrebili. :))

Veliko bolj ekološko je z letalom prevažati avokadoje iz J Amerike, kot pa na bavarskem gojiti krave. Veliko bolj ekološko je kositi travo na razmočenem bavarskem pašniku in travo metati na kup kot pa jo prepustiti govedu da jo pretvori v steake. :D /s

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Veliko bolj ekološko je z letalom prevažati avokadoje iz J Amerike, kot pa na bavarskem gojiti krave.


Ja to je najbolj smešno ironičen katastrofalen primer

Debilizem prve vrste.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Law_Enforcer ::

Bomo videli, kakšen volilni rezultat bodo zelene stranke dosegle na volitvah v času, ko se bodo pokazali rezultati in posledice njihovih ukrepov in potez.

Vanich ::

Hihihihi. Turčin bo Nemcem prepovedal Bierwurst. Nemčija je šla total zugrund. Volimo zelene!!!:))

Miki N ::

To je dobro s stališča pospeševanja razpada sistema. Edini način, da se Ovčad upre je, če se jim začne hecati s krmo.

svecka ::

Počasi se začenja....še malo pa bo EU naslednja fašistična država pod vodstvom levakov. Huje kot Kitajska bomo.

Trol ::

darksamurai je izjavil:

Naciji bodo sami sebe iztrebili. :))

Veliko bolj ekološko je z letalom prevažati avokadoje iz J Amerike, kot pa na bavarskem gojiti krave. Veliko bolj ekološko je kositi travo na razmočenem bavarskem pašniku in travo metati na kup kot pa jo prepustiti govedu da jo pretvori v steake. :D /s



Link

Invictus ::

darksamurai je izjavil:

Naciji bodo sami sebe iztrebili. :))

Veliko bolj ekološko je z letalom prevažati avokadoje iz J Amerike, kot pa na bavarskem gojiti krave. Veliko bolj ekološko je kositi travo na razmočenem bavarskem pašniku in travo metati na kup kot pa jo prepustiti govedu da jo pretvori v steake. :D /s

Ja, sam res...

Eko naciji bodo kar sebe potolkli...

Nemčija kot eko koncentracijsko taborišče :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Master_Yoda ::

Naciji bodo sami sebe iztrebili. :))


Em vegani/vegetarjanci imajo v povprecju 7 * manjso sanso da dobijo specificne rake. Za ostale pa je tudi manjsa samo pac ne toliko. Polek tega ne umirajo za srnozilnimi boleznimi ker ne jedo holesterola. Tako da kako se bodo izstrebili ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Welcome to fašizem.

Tole gotovo ne bo šlo čez, ampak so pa premaknili Overton window, glede na izpostavljen komentar je bila kritika na količino, kar je bil namen tega, da so predlagali zanemarljivo količino, ki bode v oči. Zdaj se bo pogajalo samo še o sprejemljivi količini, ko bi moralo bit popolnoma jasno, da je taka omejitev nesprejemljiva.

Na drugi strani nihče ne omejuje stvari, ki resnično škodujejo ljudem: alkohol, tobak, sladkor.

Pa nekaj mi pravi, da gospod Özdemir ni prav posebej priljubljen pri svojih sonarodnjakih, ki prodajajo kebap...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

kow ::

Nemcija ima rekordno stevilo prebivalcev. Rusiji pa stevilo prebivalcev pada. Sedaj tudi Kitajski. Ocitno se "eko naciji" mnozijo, "pravi moski" pa se posvecajo izumrtju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Moe_Lester ::

Veliko bolj ekološko je z letalom prevažati avokadoje iz J Amerike, kot pa na bavarskem gojiti krave. Veliko bolj ekološko je kositi travo na razmočenem bavarskem pašniku in travo metati na kup kot pa jo prepustiti govedu da jo pretvori v steake. :D /s


Če ostanejo samo krave, ki se pase s travo na razmočenih travnikih bo treba porabo mesa zmanjšati za kakšnih 70-80%, porabo mleka še nekoliko več.

Sparkxl ::

Avenger je izjavil:

Welcome to fašizem.

Tole gotovo ne bo šlo čez, ampak so pa premaknili Overton window, glede na izpostavljen komentar je bila kritika na količino, kar je bil namen tega, da so predlagali zanemarljivo količino, ki bode v oči. Zdaj se bo pogajalo samo še o sprejemljivi količini, ko bi moralo bit popolnoma jasno, da je taka omejitev nesprejemljiva.

Na drugi strani nihče ne omejuje stvari, ki resnično škodujejo ljudem: alkohol, tobak, sladkor.


Nebi bil tako siguren da to ne bo šlo skozi. Ker politika je zblaznela od zelenega.
Velika, namerno ignorirana novica prejšnji teden je bila, da je eu odobrila uničenje malih kmetov na nizozemskem. Izgubili so bitko.

In pri nas se gre za točno iste stvari pri kmetih, odkar imamo tudi mi na vladi zelene kmere. Hočejo jih uničit...v imenu ekologije seveda

tikitoki ::

Veliko ljudi poje veliko prevec mesa. En tip se je bahal kako poje po pol kile mesa.

Sparkxl ::

Jaz požerem 2x toliko kot bi moral, samo zato da zjebem enega vegana, ki misli da bo s tem rešil svet

Magic1 ::

A tudi mlečne izdelke bi ukinili? Full vegan?
Magic

tikitoki ::

Sparkxl je izjavil:

Jaz požerem 2x toliko kot bi moral, samo zato da zjebem enega vegana, ki misli da bo s tem rešil svet


Drugega, kot Idiot ti ne morem reci.

kriptobog ::

tikitoki je izjavil:

Veliko ljudi poje veliko prevec mesa. En tip se je bahal kako poje po pol kile mesa.


Pol kile mesa je lih dober steak.

kamiKaZaA ::

tikitoki je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Jaz požerem 2x toliko kot bi moral, samo zato da zjebem enega vegana, ki misli da bo s tem rešil svet


Drugega, kot Idiot ti ne morem reci.

Jaz pa tebi radikalni skrajnež. Jej travo, pij samo vodo, ampak ne vsiljuj tega drugim (eni jemo meso, sladkor, pijemo mleko, sok, alkohol, eni kadijo). Ljudje smo si različni in nikoli ne bomo vsi isto zgledali niti isto jedli. Dajte si to radikalni vegiji dopovedati!

OutOfTheBox ::

Jej travo, pij samo vodo, ampak ne vsiljuj tega drugim (eni jemo meso, sladkor, pijemo mleko, sok, alkohol, eni kadijo).


Popolnoma drži. Vse kar je legalno oz. dovoljeno človek dela. Če bi bile še droge dovoljene bi še dopisal ("..., eni se drogirajo"), če smo malo bolj radikalni in bi bilo posilstvo zakonsko dovoljeno, bi še dopisal (",.. eni posiljujejo").

Ne zavedamo se da vedno delamo v sklopu tistega kar nam je dovoljeno in na tiste zadeve se človek navadi. Jest meso je kul, ker je dobro, prav tako v normalnih količinah dobiš veliko potrebnih snovi za zdravo telo.

Ampak, zavedati se je potreba da svet BO šel (ker vedno gre), skozi spremembe ki pač niso družbi po godu. So določene stvari, ki se zdijo samoumevne ampak na dolgi rok lahko sploh niso (npr. vožnja avtomobila). Človek avtomobil vozi dobrih 100 let in velika je možnost, da ko bo izumljen bolj čisto transportno sredstvo, se boš avtomobilskim užitkom pač moral odpovedati (če ne ti pa tvoji nasledniki). Podobno velja za druge kategorije.

Moje osebno mnenje je da zagotovo so potrebne določene spremembe v prehrabeni industriji, drži pa tudi to da se "zelenega prehoda" lotujejo (je to sploh beseda?) na napačnem koncu - kot prvo bi morali prepovedati ZASEBNE lete, nato PRAZNE lete javnih družb (ki linijo furajo samo zato da jo obdržijo).

Skratka, ustvariti bi se morala lestvica "pomembnosti" glede na to kaj najbolj učinkuje pa do tega kaj najmanj učinkuje (za zeleni prehod) in nato to postopoma uveljavljati.

So pa te zadeve kot je ukinjanje mesa povprečnemu janezu težko za razumet, ker ne razume kako bo ta sprememba vplivala na njegovo življenje. Sicer pa če bi politiki poslušali znanstvenike 40, 50 let nazaj, bi določene stvari upeljevali postopoma in tega ne bi bilo potreba, sedaj je pa za človeka isto kot da bi vroč skočil v mrzlo vodo.

Ljudje smo taki, da svojih navad nočemo spreminjati in vedno bomo iskali načine kako bi se tiste zadeve oklepali kolikor dolgo je potreba pa četudi visi na nitki prihodnost planeta.

(spodaj se pričakuje rant o tem kako je globalno segrevanje nastavljeno, kako naj prvo politiki zacnejo pri sebi in vse karkoli je povezano s samim sabo)

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi prepovedali vam jesti zelenjavo in bi se vso zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli samo živali? Bi vam bilo to prav?

Isto se sedaj mi počutimo in tu zna na koncu fajn počiti, če se bo vztrajalo pri nekih omejitvah WEF-a oz. Great Reseta oz. New World Orderja, kjer so že leta 2016 zapisali na WEF portalu članek "You will own nothing. And you'll be happy!"( in sporočili smernice, da bo človek leta 2030 lahko pojedel le 28 gramov mesa na dan in več ne boš mogel niti kupiti, ko boš porabil mesečni zakup (digitalna valuta, nadzor nad nakupi, na blagajni bo blokada, ko boš sredi meseca kupil mesečno dovoljeno količino mesa).

Horas ::

tikitoki je izjavil:

Veliko ljudi poje veliko prevec mesa. En tip se je bahal kako poje po pol kile mesa.


in? saj plačamo zato!! saj smo mesojedci. zgoraj si preber nebuloze ki se dogajajo, pasenje krav na bavarskem je no go za zelene, prevoz sadja iz južne amerike z letalom je pa ok?

tudi jaz pojem 200g piščanca na dan, vsak dan.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kriptobog ::

Pa samo meso sploh ni problem. Problem so drugi procesirani mesni izdelki. Drugace bomo pa krave imeli. Eno kravo imas dovolj za celo leto za enega cloveka, ce se drzis da porais vse od glave do repa.

kamiKaZaA ::

kriptobog je izjavil:

Pa samo meso sploh ni problem. Problem so drugi procesirani mesni izdelki. Drugace bomo pa krave imeli. Eno kravo imas dovolj za celo leto za enega cloveka, ce se drzis da porais vse od glave do repa.

Problem bo, če bodo uspeli uničiti male kmete in potem več tudi ti, jaz in sosed več ne bomo smeli imeti krave, kure ali pujčeka. Vse bodo lahko imele le velike korporacije in če do tega pride potem se nam slabo piše, ker več ne boš mogel kar tako kupiti mesa ali ga vzrejati doma...

Moe_Lester ::

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi prepovedali vam jesti zelenjavo in bi se vso zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli samo živali? Bi vam bilo to prav?


Ne bluzi, nihče ničesar ne prepoveduje.

in? saj plačamo zato!! saj smo mesojedci. zgoraj si preber nebuloze ki se dogajajo, pasenje krav na bavarskem je no go za zelene, prevoz sadja iz južne amerike z letalom je pa ok?


Ti si tudi gladko ignoriral dejstvo, da je krav, ki se pasejo po travnikih 20, mogoče 30%? Če dodaš še mlekarije je številka še manjša.

Vse ostalo predstavljajo insustrijski obrati, kjer krave hranijo s predelano (v veliki meri uvoženo) krmo.

kamiKaZaA ::

Moe_Lester je izjavil:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi prepovedali vam jesti zelenjavo in bi se vso zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli samo živali? Bi vam bilo to prav?

Ne bluzi, nihče ničesar ne prepoveduje.

Malo sem narobe zastavil vprašanje. Ponovno:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi vam omejili jesti zelenjavo na 10 gramov na dan in bi se vso ostalo zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli v 99% samo živali (in 10 gramov zelenjave na dan)? Bi vam bilo to prav?

jypeepyj ::

Ni isto, ker omejitev 10g mesa vs 10g zelenjave je seštevek bruto energije neprimerljiv za isti yield.

Djuro ::

Dokler ima vsaka druga bajta 'ljubljenčke' za katere gre gora mesa ..... težko prepovedujejo konzumacijo mesa ljudem.

Miki N ::

Jebemti ... mogoče pa bi bilo smiselno zdaj res zaščititi tiste nutrije ... da bomo imeli saj kaj ravbšicati kasneje? :8)

kriptobog ::

kamiKaZaA je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Pa samo meso sploh ni problem. Problem so drugi procesirani mesni izdelki. Drugace bomo pa krave imeli. Eno kravo imas dovolj za celo leto za enega cloveka, ce se drzis da porais vse od glave do repa.

Problem bo, če bodo uspeli uničiti male kmete in potem več tudi ti, jaz in sosed več ne bomo smeli imeti krave, kure ali pujčeka. Vse bodo lahko imele le velike korporacije in če do tega pride potem se nam slabo piše, ker več ne boš mogel kar tako kupiti mesa ali ga vzrejati doma...


To itak ne bo slo skozi. Bo kmecki upor :D

Mato989 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Jej travo, pij samo vodo, ampak ne vsiljuj tega drugim (eni jemo meso, sladkor, pijemo mleko, sok, alkohol, eni kadijo).


Popolnoma drži. Vse kar je legalno oz. dovoljeno človek dela. Če bi bile še droge dovoljene bi še dopisal ("..., eni se drogirajo"), če smo malo bolj radikalni in bi bilo posilstvo zakonsko dovoljeno, bi še dopisal (",.. eni posiljujejo").

Ne zavedamo se da vedno delamo v sklopu tistega kar nam je dovoljeno in na tiste zadeve se človek navadi. Jest meso je kul, ker je dobro, prav tako v normalnih količinah dobiš veliko potrebnih snovi za zdravo telo.

Ampak, zavedati se je potreba da svet BO šel (ker vedno gre), skozi spremembe ki pač niso družbi po godu. So določene stvari, ki se zdijo samoumevne ampak na dolgi rok lahko sploh niso (npr. vožnja avtomobila). Človek avtomobil vozi dobrih 100 let in velika je možnost, da ko bo izumljen bolj čisto transportno sredstvo, se boš avtomobilskim užitkom pač moral odpovedati (če ne ti pa tvoji nasledniki). Podobno velja za druge kategorije.

Moje osebno mnenje je da zagotovo so potrebne določene spremembe v prehrabeni industriji, drži pa tudi to da se "zelenega prehoda" lotujejo (je to sploh beseda?) na napačnem koncu - kot prvo bi morali prepovedati ZASEBNE lete, nato PRAZNE lete javnih družb (ki linijo furajo samo zato da jo obdržijo).

Skratka, ustvariti bi se morala lestvica "pomembnosti" glede na to kaj najbolj učinkuje pa do tega kaj najmanj učinkuje (za zeleni prehod) in nato to postopoma uveljavljati.


(spodaj se pričakuje rant o tem kako je globalno segrevanje nastavljeno, kako naj prvo politiki zacnejo pri sebi in vse karkoli je povezano s samim sabo)



V osnovi je to tisto kar pri meni ustvarja največ odpora... torej če se resnično gremo neko REŠEVANJE PLANETA, potem naj to izvajamo efektivno, ne pa bullshit... Čudno je da se zmeraj reševanje odvija 90% na plečih malih ljudi.

Kot si pravilno povedal, dokler letijo prazna letala da ohranijo slote in dokler se naša predsednica pelje z zasebnim letalom (ok ona ne ker je pol časa na popravilu ampak you get the point) tako dolgo je težko pričakovat da bo nek povprečnež pa rekel ok jaz pa ne bom šel z avionom nikamor pa z avtom nikamor ker ohranjam planet

So pa te zadeve kot je ukinjanje mesa povprečnemu janezu težko za razumet, ker ne razume kako bo ta sprememba vplivala na njegovo življenje. Sicer pa če bi politiki poslušali znanstvenike 40, 50 let nazaj, bi določene stvari upeljevali postopoma in tega ne bi bilo potreba, sedaj je pa za človeka isto kot da bi vroč skočil v mrzlo vodo.

Ljudje smo taki, da svojih navad nočemo spreminjati in vedno bomo iskali načine kako bi se tiste zadeve oklepali kolikor dolgo je potreba pa četudi visi na nitki prihodnost planeta.


Težko je razumet predvsem iz večih okvirjev, ampak če greva v filozofskega, meni je popolnoma NEUMNO da hkrati pravimo nekaj takega, da bi oseba pojedla max 10g mesa na mesec... V ISTI SAPI pa hočemo več ljudi??? Več rojstev in jih hkrati SUBVENCIONIRAMO...

To je pač popolnoma nelogično... več kot očitno je da je torej potrebno ZMANJŠANJE PREBIVALCEV SVETA...Torej namesto takih neumnih omejitev, dajmo za začetek ukinic subvencioniranje ROJSTEV ki na Svet pripeljejo nove onesnaževalce
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

jypeepyj je izjavil:

Ni isto, ker omejitev 10g mesa vs 10g zelenjave je seštevek bruto energije neprimerljiv za isti yield.

Ni bilo vprašanje ali je isto ampak je bilo vprašanje, kako si se ti počutil, če bi ti mi začeli vsiljevati jesti meso? Torej prosim odgovori na to konkretno vprašanje:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi vam omejili jesti zelenjavo na 10 gramov na dan in bi se vso ostalo zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli v 99% samo živali (in 10 gramov zelenjave na dan)? Bi vam bilo to prav?

jypeepyj ::

Miki N je izjavil:

Jebemti ... mogoče pa bi bilo smiselno zdaj res zaščititi tiste nutrije ... da bomo imeli saj kaj ravbšicati kasneje? :8)


V resnici če bomo preveč čakali nas bo evolucija zdrkala in bomo ljubljančani na menijih za nutrije. Tko da... ni se za zajebavat imo.

kamiKaZaA ::

OutOfTheBox je izjavil:

Jej travo, pij samo vodo, ampak ne vsiljuj tega drugim (eni jemo meso, sladkor, pijemo mleko, sok, alkohol, eni kadijo).


Popolnoma drži. Vse kar je legalno oz. dovoljeno človek dela. Če bi bile še droge dovoljene bi še dopisal ("..., eni se drogirajo"), če smo malo bolj radikalni in bi bilo posilstvo zakonsko dovoljeno, bi še dopisal (",.. eni posiljujejo").

To je pa najbolj butasta primerjava ever. Da enačiš jemanje drog (kjer škodiš samemu sebi) z posilstvom (kjer povzročaš škodo, duševne bolečine in vse ostalo žrtvi nad katero si jemlješ neko svojo pravico in ji škoduješ). ;((:8)

Malcolm_Y ::

pitanjce - kako pa, čisto praktično, izvajati teh 10g? pol bojo vse fast-foode, restavracije, zaprli? ali se bo treba legitimirati in bo obstajal nek register, koliko mesa je kdo že pojedel? isto trgovine.

mislim, da se ne da izvajati teh 10g brez popolnega nadzora nad ljudmi.

Moe_Lester ::

kamiKaZaA je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi prepovedali vam jesti zelenjavo in bi se vso zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli samo živali? Bi vam bilo to prav?

Ne bluzi, nihče ničesar ne prepoveduje.

Malo sem narobe zastavil vprašanje. Ponovno:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi vam omejili jesti zelenjavo na 10 gramov na dan in bi se vso ostalo zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli v 99% samo živali (in 10 gramov zelenjave na dan)? Bi vam bilo to prav?


Še enkrat, ne bluzi, nihče ne omejuje koliko mesa lahko poješ.

Spodbujanje in omejevanje pridelovanja določene hrane pa se dogaja že zdaj preko subvencij. V Sloveniji je in večini drugih EU držav živinoreja konkretno subvencionirana in do ene mere se dogaja to kar opisuješ.

Ker država neproporcionalno bolj spodbuja pridelavo mesa se manj kmetov odloča za poljedelstvo in se tako umetno dvigajo cene rastlinske hrane.

Utk ::

Subvencije bi treba ukinit, ampak kdo ima jajca. Pa ne zdaj mešat nekih gorskih kmetij v Alpah v to, to je druga kategorija. Ampak zakaj bi Panvita v Prekmurju potrebovala subvencijo? Če se tam ne splača delat, pol pa jebiga, naj ne delajo.

c3p0 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi prepovedali vam jesti zelenjavo in bi se vso zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli samo živali? Bi vam bilo to prav?

Isto se sedaj mi počutimo in tu zna na koncu fajn počiti, če se bo vztrajalo pri nekih omejitvah WEF-a oz. Great Reseta oz. New World Orderja, kjer so že leta 2016 zapisali na WEF portalu članek "You will own nothing. And you'll be happy!"( in sporočili smernice, da bo človek leta 2030 lahko pojedel le 28 gramov mesa na dan in več ne boš mogel niti kupiti, ko boš porabil mesečni zakup (digitalna valuta, nadzor nad nakupi, na blagajni bo blokada, ko boš sredi meseca kupil mesečno dovoljeno količino mesa).


To ni logično iz vidika ekologije, ker za 1kg mesa rabiš koliko žit in vode? Koliko časa človek živi od 1kg mesa in koliko od xx kg žit?

Sicer se strinjam za vzpodbujanje bolj zdrave prehrane, sploh ni nobenega razloga jesti temno meso. Ukinit subvencije, močno poostrit pogoje živinoreje in naj kupuje, kdor zmore.

jypeepyj ::

kamiKaZaA je izjavil:

jypeepyj je izjavil:

Ni isto, ker omejitev 10g mesa vs 10g zelenjave je seštevek bruto energije neprimerljiv za isti yield.

Ni bilo vprašanje ali je isto ampak je bilo vprašanje, kako si se ti počutil, če bi ti mi začeli vsiljevati jesti meso? Torej prosim odgovori na to konkretno vprašanje:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi vam omejili jesti zelenjavo na 10 gramov na dan in bi se vso ostalo zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli v 99% samo živali (in 10 gramov zelenjave na dan)? Bi vam bilo to prav?


Moj odgovor ne bo direkt, ampak vseeno.
Radikalnenežem je vseeno, verjemi, da ima radikalnež še 100x daljši elaborat in "študije" na tvoje vprašanje in 100 in 1 taktiko kako ne odgovorit.
V primeru obratnega ukrepa bi šel radikalnež pred vse medije in sodišča in bi vpil, kakšna krivica se godi planetu, človeštvu, živalim itd. Zato radikalnež vedno udari prvi, preemptive strike, da se zdaj ukvarjajo s tem, in se v resnici cenkamo okrog teh gramov, ki bojo leta 2023 X gramov, leta 2035 pa Y gramov. Torej radikalnež je v resnici že uspel, če se cenkamo okrog gramov.

kriptobog ::

c3p0 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Radikalneži iz vegi krogov sedaj pa jaz vas vprašam kako bi se v počutili, če bi prepovedali vam jesti zelenjavo in bi se vso zelenjavo uporabljalo samo za krmo živali in bi vi oz. mi lahko jedli samo živali? Bi vam bilo to prav?

Isto se sedaj mi počutimo in tu zna na koncu fajn počiti, če se bo vztrajalo pri nekih omejitvah WEF-a oz. Great Reseta oz. New World Orderja, kjer so že leta 2016 zapisali na WEF portalu članek "You will own nothing. And you'll be happy!"( in sporočili smernice, da bo človek leta 2030 lahko pojedel le 28 gramov mesa na dan in več ne boš mogel niti kupiti, ko boš porabil mesečni zakup (digitalna valuta, nadzor nad nakupi, na blagajni bo blokada, ko boš sredi meseca kupil mesečno dovoljeno količino mesa).


To ni logično iz vidika ekologije, ker za 1kg mesa rabiš koliko žit in vode? Koliko časa človek živi od 1kg mesa in koliko od xx kg žit?

Sicer se strinjam za vzpodbujanje bolj zdrave prehrane, sploh ni nobenega razloga jesti temno meso. Ukinit subvencije, močno poostrit pogoje živinoreje in naj kupuje, kdor zmore.


Ne kvasi neumnosti. Za rdece meso je se in se razlogov.

kamiKaZaA ::

Malcolm_Y je izjavil:

pitanjce - kako pa, čisto praktično, izvajati teh 10g? pol bojo vse fast-foode, restavracije, zaprli? ali se bo treba legitimirati in bo obstajal nek register, koliko mesa je kdo že pojedel? isto trgovine.

mislim, da se ne da izvajati teh 10g brez popolnega nadzora nad ljudmi.

odgovor: to bo možno, ko bo popoln nadzor nad ljudmi. Ko bodo vpeljali New World Order z eno digitalno valuto in foot print ID posameznika. Kako bo to zgledalo v praksi? Prišel boš v trgovino, kjer boš kupil zelenjavo (dobil boš plus pike na social score) in alkohol (dobil boš minus pike na social score) in imel boš zabukirano, da si v mesecu maju lahko kupiš 300 gramov mesa in si so sedaj že kupil 234 gramov in še imaš možnost kupiti 66 gramov.

Sicer pa Kitajci že vodijo ta pilotni projekt, ampak trenutno še imajo gotovino v obtoku (svobodo) in nimajo totalnega nadzora nad vsemi njihovimi nakupi:

https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnol...

Vanjo se je ujela tudi Dandan Fan. Pravzaprav se ni ujela. V njej je prostovoljno. Tako kot še približno pol milijarde drugih Kitajcev uporablja Sesame Credit...

Ostaja pa nenehen nadzor. Toda Fan to ne moti, saj nima česa skrivati. Je zgledna državljanka, ne krši zakonov, ne prečka ceste zunaj prehodov za pešče, na rokovodstvo države ne izliva črnega žolča, temveč ga hvali. Poleg tega je hvaležna za varnost, ki ji jo prinaša očetnjava. "Mislim, da si ljudje povsod po svetu želijo varno in stabilno družbo," je povedala za ABC News.

S svojo oceno se lahko pohvali na digitalnih družbenih omrežjih in žanje odobravanje.

Sama ima na Sesame Creditu oceno 773 od 800. V številko so združeni policijska kartoteka (ki je nima, ker ni kršila zakona), izobrazbena pot, zdravstveno stanje. In seveda državna varnostna ocena, kakšna grožnja družbi utegne biti, kjer ji je v korist zveza s političnim funkcionarjem.

Enkrat prekršeno zaupanje, kazni povsod

43-letni Liu Hu ne potuje veliko. Pravzaprav sploh ne. Zašel je namreč na "temno stran" Sistema javnega slovesa. Na spletu je objavljal, česar ne bi smel, in zdaj trpi posledice.

Hu je preiskovalni novinar, ki je razreševal umore in poročal o korupciji pri vidnih funkcionarjih lokalne komunistične partije.

jypeepyj ::

Malcolm_Y je izjavil:

pitanjce - kako pa, čisto praktično, izvajati teh 10g? pol bojo vse fast-foode, restavracije, zaprli? ali se bo treba legitimirati in bo obstajal nek register, koliko mesa je kdo že pojedel? isto trgovine.

mislim, da se ne da izvajati teh 10g brez popolnega nadzora nad ljudmi.


Ma to je miljon in en prijem. Najbolj enostavno pri denarju.
Recimo fastfoodarje bi moralo že pred 10-15 leti upalit isto kot letalske karte (NOx, CO tax, pa tarifa taka in tarifa drugačna...).

Kupec hrane
Burger bigmac meni 7 eur
Taksa za usmrajevanja mestnega središča z olji in smetmi 3,2 eur
Pavšal na odmet embalaže izven za to namenjenih površin 1,7 eur (npr po bankinah cesta vidimo -- a družba/dars naj to zastonj pobira, MCdonalds pa kuje miljarde??? fakof
Prodaja fastfooda osebam mlajšim od 18 let; 2,90
Zdravstvena izravnava zaradi kardiovaskularnih tveganj 0,99 eur
-----
skupaj za plačilo
xxxx eur

Miki N ::

Jaz pa mislim, da se tuki en Wefovski plan tepe z drugim. Ja avtohtone ovčkote boš ti že lahko kontroliral, samo lokalna burekđinica pa bo imela še vedno kebab sa "rdećo salaato", pa "salato perjanico" pa tko.. sej štekate kako bo to šlo? To je tako kot v Franciji, ko si šel med Korona paniko v šiša kafe na kosilo, nobenega Covid Geštapa nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

c3p0 ::

kriptobog je izjavil:


Ne kvasi neumnosti. Za rdece meso je se in se razlogov.


Imaš prav, brez rdečega mesa bi dosti kardiologov in onkologov pristalo na cesti.

kriptobog ::

c3p0 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ne kvasi neumnosti. Za rdece meso je se in se razlogov.


Imaš prav, brez rdečega mesa bi dosti kardiologov in onkologov pristalo na cesti.


Ce verjames v pravljice.

asdf_jklc ::

Počasi bo potrebno spet uvest sistem iz srednjega veka - lov na čarovnice in tja noter dat takele budale, eko teroriste in razne Ikeje...

Miki N ::

asdf_jklc je izjavil:

Počasi bo potrebno spet uvest sistem iz srednjega veka - lov na čarovnice in tja noter dat takele budale, eko teroriste in razne Ikeje...



Problem je da Wefovska ideja je dejansko neke vrste fevdalizem, kjer imaš vse dodeljeno in blagohotno šenkano od lokalnega gospoda - tudi unih 10g žužkov.

Tko da bo morala bit spet drajna ...

Vanich ::

Če boš pa presegel svoj karbonski footprint, se pa pač več ne boš grel te zime. Jebatga.
Bodočnost, ki jo planirajo za nas, je čudovita.

jypeepyj ::

Uf žužke sem čisto pozabil. Ampak tukaj smo močni imamo žito, mlinotest... Praktično čez noč lahko naredimo prestruktiranje v obrat za gojenje in pridelavo pekarskega molja (pekarski molj ima kar 84% vsebnost beljakovin -- če je eko pridelava, če pa gredo v proces obogatenja pa to naraste na 91% ampak izgubi eko/bio certifikat med tem postopkom).
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Poli green salama (grahova) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18013889 (7715) Daniel

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16733319 (28378) Netrunner
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38191804 (78604) Smrekar1

Več podobnih tem