» »

Driver za Geforce FX5700

Driver za Geforce FX5700

jjohny ::

Nabavil sem nov PC(p4, 512 RAMa), vendar imam občutek, da grafika ni najbolj optimalna. Imam graf. kartico MSI GeForce FX 5700. Sama kartica mislim, da je kar kakovostna, sumim pa drajver, da ni naj boljši. Sicer vse dela, vendar imam občutek, da je na prejšnjem računalniku (celeron 700, Diamond Viper770) podobno ali celo boljše vse skupaj delovalo. Predvsem 3D modeliram z Mechanical Desktopom in Inventorjem.
Driver, ki ga imam je originalni (5.2.1.4) od MSI. Sem pogledal tudi na njihovo stran, vendar je to zadnji driver za to kartico.
Zanima me kaj lahko naredim, da izboljšam performance (bolj gladek model pri modeliranju...)???
Ali obstajajo morda še kakšni konkurenčni ali neodvisni driverji???

lp, jani:D :\ 8-O

kuglvinkl ::

Zakaj pa ne potegneš genreičnih driverjev?
Your focus determines your reallity

jjohny ::

Kje pa lahko dobim generične drajverje??? A naj bi bili boljši?

lp, jani

kuglvinkl ::

... nvidia.com.
Your focus determines your reallity

Tilen ::

odvisno tudi kaj modeliras oz kaksne projekte lahko da imas presibak CPU in da za negladko delovanje sploh ni kriva graficna kartica. Ce imas denar si omisli se 1 ploscek 512 DDR ne more skodovati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jjohny ::

Sem probal na strani od Nvidia, vendar ne dela. A lahko še kdo drug poizkusi, kajti mogoče jaz ne znam???

lp, jani:D 8-O :\

Tilen ::

lol, no !! Saj pa vse lepo pise, kliknes download drivers oznacis Graphic driver potem izberes type v tvojem primeru Geforce in potem das pac kteri OS uporablas in stisnes GO! Potem pa se sam downlowdas in je to to. :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jjohny ::

Saj sem tudi jaz prišel, do tistih treh oken. V prvem oknu nekaj piše, drugo in tretje okno pa sta popolnoma prazna. Sem probal tudi iz drugega računalnika, pa je popolnoma enako, drugo in tretje okno sta prazni.
Procesor je P4 2800 MHz, tako, da mislim, da bi moral zadostovati. Predvsem me moti, to, ker je oblika (kvaliteta) modela slabša kot je bila na starem PC-ju (Celeron 700, 256 RAMa, Diamond Viper 770- 16MB).

lp, jani

kuglvinkl ::

O madona, kliknt moraš...
Your focus determines your reallity

jjohny ::

Thanks.8-O
Sedaj verjamem, da sem res štorast.

lp, jani

Tilen ::

in ? dela zdaj bolje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jjohny ::

Sem instaliral novi driver, vendar ni opazit kakšne razlike na boljše. Še zmeraj me preseneča kakovost 3D modelov na starem računalniku.
Ali je morda potrebno instalirati kakšen driver za ploščo. Le ta je MSI 865 PE Neo2.
Naj še enkrat omenim, računalnik dela v redu, samo v grafičnih programih imam občutek, da kvaliteta ni nič boljša kot pri starem. Na hitrosti se precej pozna. Pri graf. kartici je možnih cel kup raznih nastavitev. Ali je mogoče potrebno kaj specialnega nastavit???

lp, jani

Jackal ::

Mogoče se ti bo zdelo neumno, ampak po besedah znanca, ki precej uporablja programe za 3D modeliranje, ni boljše kartice kot je nVidia TNT, oziroma TNT2 (In to tudi Viper 770 je). Poskusi dati novo grafično v star računalnik in sprobaj.

Če ne, ti pa še vedno ostane tale možnost: GeForce FX 5700 -> Quadro FX 1100
Walking the way is something completely different than imagining the way.

jjohny ::

Tudi jaz slišal (in se tudi prepričal), da so TNT kartice zelo dobre za modeliranje, vendar sem vseeno mislil, da bo nova GeForce5700 boljša. Pri nakupu nove sem se odločal med GF 5700 in Radeon 9600 Pro. Za 3D modeliranje so mi vsi svetovali naj vzamem GF 5700. Ta naj bi imel dobro podporo (driverji) za OpenGL. Očitno je danes precej stvari skomercializiranih.

lp, jani

Tilen ::

Jackal a je kaksna modifikacija za 5600 model?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jackal ::

FX 5600 -> Quadro

Zaenkrat sem našel tole, če ti kaj pomaga.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Tilen ::

tnx bom si prebral malo =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jjohny ::

Danes sem nastavljal v nastavitvah od driverja še neke stvari v zvezi z glajenjem robov. Po defaultu je nastavljeno na Pod nadzorom aplikacije, ročno pa se lahko nastavi med 0 in 8x. Jaz sem poizkusil z različnimi vrednostmi, vendar se na kvaliteti modela ni nič poznalo.
A ima kdo še kakšno idejo, ali bo treba po novo kartico???

lp, jani:D :\ 8-O

Tilen ::

Za kolk pa tole prodas ? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

Čaki čaki. Samo, če imam prav, me boš še razbesnel. Da nisi ti slučajno štelal to za DirectX, ne pa za OpenGL?
Your focus determines your reallity

jjohny ::

No, ne se jezit kuglvinkl. Policaji morajo biti potrpežljivi.
Te nastavitve sem izvajal v oknu Nastavitve učinkovitosti in kakovosti
Sedaj sem prišel na še eno idejo. Mogoče je problem ta, da imam slovenske WinXP Pro in tudi driver imam slovenski (multi language). Kaj pravite na to, da bi disk formatiral in naložil ang. WinXP Pro in tudi driver za graf. kartico bi dal angleški. Sedaj mi to ni problem naredit, ker je PC še skoraj nov in nimam na njem zelo malo stvari (office in Inventor). A je morda kakšen problem zaradi tega ker imam v Winsih nastavljene 32 bitne barve (a je to preveč)???

lp, jani8-O :\

kuglvinkl ::

Ne, z jeziki nima veze. Še vedno ne vem, al si štelal v DX ali OGL?
Your focus determines your reallity

jjohny ::

Danes sem odinstaliral driver za grafično, kajti problemi so se samo stopnjevali (zmrzovanje Inventorja 8, počasni zagon...) Sedaj se je stanje bistveno izboljšalo na boljše- Inventor se ful hitro naloži, zelo hitro odpira modele, ne zmrzuje. Problem je v tem, da ne morem spremenit frekvence osvež. na monitorju in vsakič ob zagonu mi javlja, da je našel novo strojno opremo in da naj naložim driverje. Torej prišel sem do zaključka, da je problem v driverju od graf. kartice. Bom pisal na MSI in na Nvidio, pa bom videl če bo kaj odgovora.

lp, jani

Gost ::

Format c:
;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
13846 (834) m4dj
»

Graf. kartica za 3D modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
81170 (1019) Gost
»

Kupujem nov PC

Oddelek: Kaj kupiti
6819 (713) Eleven
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30969 (787) Tilen
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151761 (1637) jjohny

Več podobnih tem