» »

Problem z diskom pri inštalaciji WinXP

Problem z diskom pri inštalaciji WinXP

jjohny ::

Rad bi formatiral disk in naložil WinXP.
Imam sledeči hardware:
Celeron 1100 Hz
MB: MSI 6163 Pro
Disk: 80 GB; Kontroler: Silicon Image SiI0680 Ultra-133 Medley (ATA-RAID Controler)
Kontroler imam zato, ker plošča ne podpira tako velikega diska.

Iz interneta sem potegnil driver za kontroler in ga dal na disketo. Med inštalacijo sem pritisnil F6 za dodatni kontroler in vstavil disketo. Vendar se je med inštalacijo vseeno pojavilo okno:

Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.
... ... ...
Setup cannot continue. To quit setup, press F3.

Zanima me kaj naj naredim, da bom lahko inštaliral XP-je.

LP, jani

solatko ::

Kako imaš nastavljeno v BIOS-u. Imaš disk nastavljen na Master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jjohny ::

Kaj bi moral imeti nastavljeno?

lp, jani

jjohny ::

Nastavljeno imam Cable Select.
Naj povem, da je s to nastavitvijo že delovalo. Imel sem inštaliran Win 98 in nato sem iz njega inštaliral WinXP.
Imam tudi original disketo z driverjem, vendar, ko jo vstavim med inštalacijo XP-jev, javi, da ne najde fajla TxtSetup.oem.

lp, jani

solatko ::

Obvezno nastavi master, disk ki ga imaš na pci kartici mora biti nastavljen na master, tako kot tudi zunanji diski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jjohny ::

Na razpolago imam naslednje možnosti (prepisal iz nalepke na disku):
1. Single or Master
2. Master w/Slave Present
3. Slave
4. Cable select

Sedaj ne vem kateri Master je pravilni; ali pod točko 1 ali pod točko 2 ?
Disk je WD 80 Caviar.

Priklopljene imam tudi 2 CD roma. Eden je master, eden je slave. Priklopljena sta direkt na os. ploščo. Na kontroler imam priklopjen samo zgoraj omenjeni disk.

Kaj naj torej izberem na disku? A so potrebne še kakšne nastavitve v Biosu?

lp, jani

solatko ::

Poizkusi na 1. ker ima pci kartica svoj gonilnik, ki nima povezave z ide instalacijami na MB. Enako je na USB zunanjih diskih. Če ni na master, ti ga sistem ne prepozna (navodila imaš pa tudi na uradni strani pci kontrolerja, če nisi dobil diska zraven. Bios ti ga bo verjetno prepoznal kot scsi napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jjohny ::

Je uspelo.:D 8-O :P

lp, jani

Spajky ::

... pa saj ta plata ima bios update za večje diske ! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Hm, hm.
Računalnik sem leta 2003 dal dograditi na Megahit, kjer sem ga tudi kupil. Takrat mi je rekel serviser, da je potrebno vgraditi kontroler (če hočem disk 80 GB), ker drugače ne prepozna diska.

Sem pogledal na stran od MSI (danes) in našel update za Bios. Najmlajši je iz leta 2001. Očitno serviser ni vedel, da lahko updata Bios.

Zanima me ali je mogoče disk kaj hitrejši, če je priklopljen preko kontrolerja?
Ali moram kaj posebnega paziti pri update Biosa?
Ali ima kdo dejansko izkušnjo, če po update podpira disk 80 GB?

lp, jani

jjohny ::

Bom popoldan probal updejtat Bios in direkt priključiti disk.
Zanima me pa naslednje:
Kako naj sedaj nastavim jumperje (Master/Slave) na trdem disku in obeh CD romih?

LP, jani

Spajky ::

zadnji bios fajl je w6163imj.3a0 , ki podpira večje diske od 65MB (stari=w6163imj.330 bios v.3.3) , samo, če že maš disk na kontrolerju in vse dela zdej tudi na winXP, pusti na miru (da se ne bi trebalo z reinstalom zezat ali repair-om), ker je pol komp (HD) za dlako oz.cca.5% počasnejši v benčmarkih in praksi glede na stari bios, kot sem jest stestiral, torej je disk zdej preko kontrolerja celo malce hitrejši kot brez njega in ti ni treba nič flešat, če si že rešil problem kot vidim z drajverji za XP-je ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

solatko ::

Kontroler je vredu, sam sem ga uporabljal, ko mi je zmanjkalo IDE slotov. Delovalo je super, saj ima 133 vodilo, IDE na plati pa samo 100, tako, da če ti vse dela kot je treba, pusti bios pri miru, sploh če ga nisi še nikdar popravljal. Lohk nardiš več sranja kot koristi. Če boš slučajno flashov bios, pustiš disk na master in ga priklopiš v IDE 0 - to je prvi slot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev disketnika

Oddelek: Operacijski sistemi
11830 (830) kixs
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453185 (2209) Blind
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30969 (787) Tilen
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131399 (1243) nazz78
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191871 (1575) Paramedic

Več podobnih tem