» »

Sistem je blokiran!

Sistem je blokiran!

Space Surfer ::

Pozdravljeni!
Imam eno večjo težavo: imam win ME ;((, pod katerimi sem igral neko demo igrco. Naenkrat mi je sistem zablokiral in ko sem ga poskusu resetirat, mi je pokazal menu, kjer mam na izbiro 4 stvari: -varni način, navaden zagon, še dve drugi ne vem keri opciji. Če poskusim z varnim zagonom, se pokaže napis windows me, pol pa spet blue screen, kjer piše krneki, odspodaj pa Sistem je blokiran!
Na kakšen način bi lahko vse skup sformatiral? Če bi mi to uspel, bi dal gor dobre stare winse 98 :D
Hvala za info!

NiggerBob ::

sistemska disketa, da prideš v DOS, potem pa format c: /u
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Space Surfer ::

To ne deluje! Napiše "Napačen ukaz ali napačno ime datoteke!" Sn poskusu še /q, pa še ene pol abecede, pa vseen ne formatira diska!:(

JLP ::

Prepričej se da maš na disketi program format. Če ga nimaš tud 2 abecede ne pomagata.
Live long and prosper!

Space Surfer ::

Na disketi mam samo "sistemske datoteke" (command com).
Kje pa dobim ta program "format"?

Paramedic ::

Eni neki reklamirajo, da pejt na Bootdisk, najbolje bi pa blo, če bi kje dobil zagonsko od win98. s to se menda dá vse tako.
En nasvet: ko formatiraš s format c: (/u ni treba) zaženi prej smartdrv.exe, ker tako hitreje dela disk v DOSu in prej formatira. smartdrv je v win98 nekje v eni od map, kjer so dos programi.
End transmission.

frudi ::

da formatira hitreje če je smartdrv naložen?? glede na to, kar vem o format in smartdrv, v to težko verjamem... smartdrv v bistvu del pomnilnika uporabi kot cache in tako pospeši pisanje in branje datotek; pri formatiranju pa ne vem, kaj bi lahko cachal, ker mora vso zapisovanje potekat sproti. vsaj po mojem bi cachano formatiranje bilo zelo nezanesljivo...

pomaga pa smartdrv pri hitrosti same inštalacije, ampak tud ne ne vem kolko. poleg tega moraš imeti naložen himem.sys, da lahko zaženeš smartdrv, tak da če nimaš win98 boot diskete se moraš vsaj malo spoznat na packanje po config.sys...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

JLP ::

Smartdrive in podobnih zadev pri inštalaciji in formatiranju ni lih pametno uporablat.
Live long and prosper!

Gh0st ::

ja pa sej je FORMAT ukaz noter v COMMAND.COM! to je ukazna lupina za DOS in noter so vsi DOS ukazi!!!!
ce si delal winBoot disketo v winzih, s pomocjo unga proggya, potem moras met vse gor¨!!
8-)

Samson ::

Ghost zate velja, ker se zelo mocno motis...Format ni nikoli bil del command.com-a oz. ni in nebo delalo, ce si ne nalozis na disketo posebej format iz c:\windows\command. Dej se mal sprehodi po tem direktoriju, pa se prepricaj, da v command.com ni velik ukazov ki si predstavljas da bi bili....V command.com-u najdes le najbolj osnovno,kot je: md,rd,cd,ren in podobno...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Shadowman-x ::

Ko sem sam sprobal formatirati v WIN ME ali z zagonsko disketo WIN ME mi je računalnik sporočil, da WIN ME ne podpira tega ukaza oz. programa.
Uporabi zagonsko disketo WIN 98 ali 95 in uredi zadevo. ukaz: format c:/q - za hitro formatiranje, drugega ne potrebuješ.

Matek ::

Pobaj z Win98 CD-jem zagnat pa pol formatirat z CD-jem, ne pa z disketo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Shadowman-x ::

MadManMato v čem je fora če zaganjaš računalnik iz zagonske diskete ali CD-ja, razen v hitrosti?????

Space Surfer ::

Prej sem poskušal formatirat z "sistemsko" disketo, ki je bila narejena v winsih 98 (desni klik na disketni pogon, "formatiraj", "kopiraj samo sistemske datorteke"). Tako ni tlo formatirat. Pol sn poskusu enako, sam z disketo, ki je bla narejena po istem postopku v win ME in je delovalo!!! Ukaz pa format c:/q
V glavnem, hvala vsem za help!
P.S.: Win ME suuuuuuuux!!!! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30970 (788) Tilen
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141941 (1779) Cokolesnik
»

problem pri flashanju BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71068 (1015) žiga
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121514 (1413) R@C@
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211519 (1326) Pretorijanec

Več podobnih tem