» »

Railway Live Map

Railway Live Map

GummyBear ::

Rad bi se naučil programirati kaj novega, zato sem si zadal nalogo (web aplikacijo - html, js, php) izdelati interaktivno karto železniških povezav znotraj Slovenije.

V osnovi bi rad prikazal zemljevid Slovenije, ki ga je možno zoomirati. Na tem zemljevidu bi rad prikazal železniške proge (če je možno odebeljene ali z neko posebno barvo, da se ločijo od cest). Na vsaki železniški progi pa bi rad prikazal vlake (v obliki točk - barvnih krogcev), kjer bi morali biti ob trenutnem času. Zaželjeno je, da se ob kliku na krogec (ki predstavlja vlak) kakorkoli izpiše več podrobnosti (npr: številka vlaka, prevoženi km glede na začetno postajo, mogoče kakšen "custom" tekst).

Recimo nekaj temu podobnega bi rad izdelal:
https://mobility.portal.geops.io/en/wor...

Problem je, ker ne vem, kako sploh začeti. Ima kdo izkušnje s čim podobnim?

kljuka13 ::

Če potrebuješ navdih, obstaja podobna stran tudi za Slovenske železnice: https://map.vlak.si/ :)

GummyBear ::

kljuka13 je izjavil:

Če potrebuješ navdih, obstaja podobna stran tudi za Slovenske železnice: https://map.vlak.si/ :)


To je to, kar bi rad naredil - nekaj temu podobnega, samo da bi karta delovala pravilno. Kolikor zgleda, tale ne prikazuje pravilno :)

Kako bi se tega lotil?

NSA_Agent ::

Kaj pa ne dela pravilno?

MatH ::

Karta ne prikaže. Vlaki so na belem ozadju (Firefox, Chrome, Edge)
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

StarMafijec ::

Nekdo je tudi pred leti naredil API za Slovenske železnice.

https://github.com/juliuste/slovenske-z...

NSA_Agent ::

MatH je izjavil:

Karta ne prikaže. Vlaki so na belem ozadju (Firefox, Chrome, Edge)

Ostalim vsem dela. Ali lažeš ali pa je napaka na tvoji strani.

kloko ::

NSA_Agent je izjavil:

Ostalim vsem dela.

Nočem biti "špilferderber", ampak tudi pri meni ni nobene podlage, vse belo razen vlakcev, ki drvijo...

kow ::

NSA_Agent je izjavil:

MatH je izjavil:

Karta ne prikaže. Vlaki so na belem ozadju (Firefox, Chrome, Edge)

Ostalim vsem dela. Ali lažeš ali pa je napaka na tvoji strani.


Meni ne dela.

Baja ::

prikaže karto, ampak traaaajaaaa. brave browser

jernejl ::

NSA_Agent je izjavil:

MatH je izjavil:

Karta ne prikaže. Vlaki so na belem ozadju (Firefox, Chrome, Edge)

Ostalim vsem dela. Ali lažeš ali pa je napaka na tvoji strani.
Tudi meni se mapa ne prikaže. Očitno nas je na forumu veliko lažnivcev ali pa imamo pokvarjene računalnike :))

ToniT ::

Zanimivo.
Meni na enem računalniku kaže pravilno, na drugem pa je bela podlaga. Na obeh je Windows 10 in Edge.

starfotr ::

Te železnice so itak precej razdrobljene. Ni nekega uporabnega sistema za potnika. Recimo, da bi uporabil sistem državnih železnic, pa bi lahko videl celo evropsko omrežje, kjerkoli že si.

Daniel ::

Meni dela stran normalno. W10, Chrome.

Sicer ta stran kaže zgolj potniške vlake, pa še to na podlagi predvidenih časov prihoda na postajo. Ni zadaj nobene povezave s sistemom SŽ.

Kar je sicer škoda, nekatere države dopuščajo realen vpogled v lokacijo vlakov, ne vem pa, če tudi za tovorne.

GummyBear ::

Jaz osebno na tistem zemljevidu pogrešam določene vlake. Gledam čez okno, kako je potniški vlak pripeljal na ŽP in potniki vstopajo, na karti pa ga ni niti blizu postaje.

Daniel ::

Očitno ima zamudo. Kot pravim je app narejen na podlagi predhodbih podatkov o prihodu in odhodu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev železniškega prometa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16318446 (10004) Lonsarg
»

Modernizacija železniškega potniškega prometa (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
655507 (3907) Conini
»

Spletna prodaja vozovnic za vlak leto dni pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10922092 (16589) 111111111111
»

Slovenske železnice odkrile internetno prodajo vozovnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
4210198 (4914) Kenpachi
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634638 (28711) DuleKrtola

Več podobnih tem