» »

Prosim za nasvet odvetnika, notarja oz. če kdo ve - naredil sem neumnost

Prosim za nasvet odvetnika, notarja oz. če kdo ve - naredil sem neumnost

«
1
2

johndoeee ::

Pred meseci sem spremenil naslov stalnega prebivališča, a ker sem kupoval novo stanovanje, sem si rekel, da osebnih dokumentov ne bom menjal, ker so tako še veljavni ter da jih bom zamenjal, ko pač najdem kakšno primerno stanovanje in ga kupim (da ne bi imel nepotrebnih dodatnih stroškov, ker bom stalno spremenil na novo stanovanje). No, zdaj sem primerno stanovanje za nakup našel, s prodajalcem smo se že dogovorili za termin pri notarju (drug teden), danes mi pa na banki reče, da kaj je narobe z mojo osebno, da je še "ni" v sistemu? ;(( In jasno mi kapne, da je verjetno to zaradi spremembe stalnega? Zdaj pa vprašanje. Notar bo želel preveriti identiteto z nekim osebnim dokumentom (sem preveril v eni stari pogodbi in zasledil, da prav zapiše št. dokumenta). Bom imel zdaj težave zaradi tega, ker je očitno z osebno nekaj narobe? Jo preveri notar v sistemu ali (itak da verjetno jo) ne? Jaoooooo, jaz budalo eno. Jasno bom notarja to vprašal ampak kaj ko bo to šele v sredo zjutraj, ko imam dogovorjen tudi termin za sestavo pogodbe ;(( A bo potrebno prestaviti termin in počakati, da se izdela nova osebna ali bo dovolj, da se identiteta ugotovi tudi na podlagi osebne, ki ima zapisan star naslov stalnega prebivališča oz. kako drugače? Za kakšne kazni mi je vseeno, želel bi le, da pravočasno uredim glede kupo-prodajne pogodbe in da termina ne prestavljam.
  • spremenilo: johndoeee ()

DR0N ::

Namesto da bi danes šel na upravno enoto in uredil zadevo, raje sprašuješ tu?
Ojej...

johndoeee ::

DR0N je izjavil:

Namesto da bi danes šel na upravno enoto in uredil zadevo, raje sprašuješ tu?
Ojej...


Če bi mi prav čas kapnilo, seveda bi ampak je bilo že prepozno, ker je bila UE že zaprta ;((

Načeloma v sredo zjutraj še lahko grem na UE pred terminom ampak, a bo to dovolj? Osebne ne bom dobil tako hitro. Jaoooo;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johndoeee ()

starfotr ::

Greš v sredo zjutraj v Celje in počakaš, da jo Cetis naredi.

johndoeee ::

Mogoče kdo ve ali bo osebna z napačnim stalnim prebivališčem dovolj za ugotavljanje identitete ali bodo težave? Razumsko bi moralo biti dovolj. Notarja zanima le identiteta, pa čeprav dokument ni več veljaven (oz. datum veljavnosti je do 2031, podatek o stalnem je pač napačen). Ve kdo? Pa prosim, držite se teme brez norčevanja, ker res ne potrebujem še tega...

koyotee ::

johndoeee je izjavil:

Mogoče kdo ve ali bo osebna z napačnim stalnim prebivališčem dovolj za ugotavljanje identitete ali bodo težave? Razumsko bi moralo biti dovolj. Notarja zanima le identiteta, pa čeprav dokument ni več veljaven (oz. datum veljavnosti je do 2031, podatek o stalnem je pač napačen). Ve kdo? Pa prosim, držite se teme brez norčevanja, ker res ne potrebujem še tega...


Mogove velja v somaliji, razumsko ne bi smela veljati, se ti ne zdi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PersonaRuda ::

DR0N je izjavil:

Namesto da bi danes šel na upravno enoto in uredil zadevo, raje sprašuješ tu?
Ojej...

Dvomim, da bi danes lahko karkoli urejal. Jaz sem mislil nekaj it urajat pa sem na srečo preveril, če delajo in danes MOM ni delal:

Splošne informacije

Mestna uprava MO Maribor v skladu s sklepom župana ta petek, 28. aprila 2023, zaradi kolektivnega dopusta ne bo poslovala.


https://maribor.si/uradne-ure/

MoRp ::

PersonaRuda je izjavil:

DR0N je izjavil:

Namesto da bi danes šel na upravno enoto in uredil zadevo, raje sprašuješ tu?
Ojej...

Dvomim, da bi danes lahko karkoli urejal. Jaz sem mislil nekaj it urajat pa sem na srečo preveril, če delajo in danes MOM ni delal:

Splošne informacije

Mestna uprava MO Maribor v skladu s sklepom župana ta petek, 28. aprila 2023, zaradi kolektivnega dopusta ne bo poslovala.


https://maribor.si/uradne-ure/


Evo še eden ki ne pozna razlike med UPRAVNO ENOTO (UE) in OBČINSKO UPRAVO (OU).
Naj pomagam ena od ustanov zastopa Republiko Slovenijo, druga pa Mestno občino Maribor - katera inštitucija ti da Slovenske dokumente? Edino če imate Štajerci kakšne druge papirje za izkazovanje istovetnosti (včasih bi jih potrebovali).

DamijanD ::

A pa je naslov res tako bistvenega pomena pri IDju?

starfotr ::

Še datum je pomembna zadeva. S pretečeno osebno te policaj ne prepozna več.

PersonaRuda ::

MoRp je izjavil:


Evo še eden ki ne pozna razlike med UPRAVNO ENOTO (UE) in OBČINSKO UPRAVO (OU).
Naj pomagam ena od ustanov zastopa Republiko Slovenijo, druga pa Mestno občino Maribor - katera inštitucija ti da Slovenske dokumente? Edino če imate Štajerci kakšne druge papirje za izkazovanje istovetnosti (včasih bi jih potrebovali).

Dokumente lahko delaš po novem na katerikoli občini ali upravni enoti sli krajevnem uradu znotraj upravne enote svoje občine. Meni je recimo MO Maribor najbližje, lahko pa grem delati tudi dokumente v krajevni urad Hoče (upravna enota Maribor) ali pa UE Pesnica, to mi je sicer dalje od MO Maribor za kakšnih 5+ kilometrov. Vem pa, da lahko grem tudi v Tokyo. Ampak mi je MB bližje kot kakšno CE ali LJ ali Hoče ali Pesnica.

Vse ostalo (razen dokumentov) pa lahko urejam samo na MO Maribor. Razen, če ti bumbar meniš drugače. In danes sem moral nekaj it uredit, pa sem videl, da MO Maribor ne dela in je prestavljeno na sredo 3.5. ko imajo podaljšan delovničas do 17h...

PgSurfer ::

Zakon o osebni izkaznici se ne strinja s tabo. Ko druge neupravičeno zmerjaš z bumbarji, to sam postaneš.

5. člen
(organi, pristojni za izdajo osebne izkaznice)

(1) Osebno izkaznico izda upravna enota.
(2) Državljanu, ki v tujini stalno ali začasno prebiva ali je v tujini in se zaradi zdravstvenih ali drugih upravičenih razlogov ne more vrniti v državo, lahko izda osebno izkaznico tudi diplomatsko predstavništvo ali konzulat Republike Slovenije.

PersonaRuda ::

PgSurfer je izjavil:

Zakon o osebni izkaznici se ne strinja s tabo. Ko druge neupravičeno zmerjaš z bumbarji, to sam postaneš.

5. člen
(organi, pristojni za izdajo osebne izkaznice)

(1) Osebno izkaznico izda upravna enota.
(2) Državljanu, ki v tujini stalno ali začasno prebiva ali je v tujini in se zaradi zdravstvenih ali drugih upravičenih razlogov ne more vrniti v državo, lahko izda osebno izkaznico tudi diplomatsko predstavništvo ali konzulat Republike Slovenije.

8-O
Kaj pa sem jaz drugače napisal? Ne znaš brati? Še enkrat počasi preberi:

PersonaRuda je izjavil:


Dokumente lahko delaš po novem na katerikoli občini ali upravni enoti ali krajevnem uradu znotraj upravne enote svoje občine. Meni je recimo MO Maribor najbližje, lahko pa grem delati tudi dokumente v krajevni urad Hoče (upravna enota Maribor) ali pa UE Pesnica, to mi je sicer dalje od MO Maribor za kakšnih 5+ kilometrov. Vem pa, da lahko grem tudi v Tokyo. Ampak mi je MB bližje kot kakšno CE ali LJ ali Hoče ali Pesnica.


In jaz si danes nisem imel namena ureajti dokumentov. Tudi to sem zapisal:

PersonaRuda je izjavil:


Vse ostalo (razen dokumentov) pa lahko urejam samo na MO Maribor. Razen, če ti bumbar meniš drugače. In danes sem moral nekaj it uredit, pa sem videl, da MO Maribor ne dela in je prestavljeno na sredo 3.5. ko imajo podaljšan delovničas do 17h...


Te daje funkcionalna nepismenost?

2f4u ::

A ni tako, da se vznotraj lahko indetificiras tudi z voznisko? Samo da je slika gor...

PersonaRuda ::

2f4u je izjavil:

A ni tako, da se vznotraj lahko indetificiras tudi z voznisko? Samo da je slika gor...

Tako je. Uradni dokumenti za SLO so vozniška, osebna in potni list. Za prečkanje meje pa osebna (države, katere to dopuščajo) ali potni list. OP pa ima problem, ker ko spremeniš stalno bivališče si moraš v roku 8 dni spremeniti naslov na vseh uradnih dokumentih (vozniška, osebna, potni list).

PgSurfer je izjavil:

Zakon o osebni izkaznici se ne strinja s tabo. Ko druge neupravičeno zmerjaš z bumbarji, to sam postaneš.

5. člen
(organi, pristojni za izdajo osebne izkaznice)

(1) Osebno izkaznico izda upravna enota.

Kje torej naj jaz dam delati v MB osebno izkaznico ali potni list? V Mercator centru ali na MO Maribor? Sami doktorji se javljate danes. Mislim, eh...

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Logično, da na UE Maribor in ne na MO Maribor. Samo zato, ker sta obe ustanovi v Mariboru v isti stavbi, še ne pomeni, da lahko to enačiš.

hint: MO je bila na kolektivnem dopustu, UE je pa delala

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

delavec44 je izjavil:

Logično, da na UE Maribor in ne na MO Maribor. Samo zato, ker sta obe ustanovi v Mariboru v isti stavbi, še ne pomeni, da lahko to enačiš.

hint: MO je bila na kolektivnem dopustu, UE je pa delala

OK, če je pa to tako, potem sem pa opravičujem. Moj prvi komentar v tej temi je bil ravno, da si OP tako ali tako ne bi mogel v petek delati dokumentov, ker če je MOM na kolektivnem, sem prevideval, da znotraj stavbe tudi UE ne dela, ker sem predvideval, da je cela stvaba zaklenjena. In takoj je sledil žaljivi komentar (dalo bi se drugače napisati in ne žaliti) zato tudi takšen moj odgovor. Ampak to smo že navajeni na tem forumu, da eni samo iščejo komentarje, kjer potem napadejo in popljuvajo sogovornika, da pa bi dali kakšen nasvet OP, ki išče pomoč to pa ne.

OP nevem točno kako imaš ti urejeno pri notarju (časovno mislim). Jaz sem imel, da sem po službi šel podpisovat pogodbo za nakup stanovanja. Če imaš tudi ti tako je zadeva izvedljiva. Namreč, če do neke ure ti greš delati dokument, ga dobiš še isti dan oz. že čez nekje 2-3 ure od vložitve, se pa boš moral zapeljati do Celja, če še ga želiš isti dan dvigniti. Torej tehnično gledano ob 8h greš delati dokument in ga imaš narejenega nekje do 11h. Kjerkoli v Sloveniji si doma, si v največ 2h urah iz CE na kateremkoli koncu Slovenije, ok če je gužva boš mogoče potreboval tudi 3 ure (ampak dvomim v to). Torej, če imaš notarja ob 14h ali kasneje (8h delaš dokument, ob 11h dvigneš, od 11h do 14h potrebuješ od CE do notarja) bi ti moralo it skozi, boš se pa kar vozil (od doma do UE in potem do CE, ter nazaj do notarja). Če si recimo iz LJ bi ti moralo iti vse skupaj skozi že, če imaš notarja ob 12h.

Kar se tiče veljavnega dokumenta na banki. Ko ti poteče osebni dokument, te tako ali tako pozovejo, da jim predložiš novega. Dobiš sms. Torej jim veljavni dokument nekaj pomeni in dvomim, da te lahko v sistem pred odobritvijo kredita vnesejo z neveljavnim dokumentom. No mogoče obstaja izjema, ker imaš napačen naslov samo, ampak po drugi strani ni to "samo", ker zakon veleva, da moraš vsako spremembo javiti v roku 8. dneh ali 15. dni? (da se ne bo spet en vžgal, ker sem napisal 8 dni, a imaš "mogoče" čas 15 dni ali pa celo mesec dni? Ni bil to point, ampak je point, da si dolžen to v nekem zelo kratkem roku javiti in si urediti veljavni dokument s pravilnim naslovom).

johndoeee ::

PersonaRuda je izjavil:



OP nevem točno kako imaš ti urejeno pri notarju (časovno mislim). Jaz sem imel, da sem po službi šel podpisovat pogodbo za nakup stanovanja. Če imaš tudi ti tako je zadeva izvedljiva. Namreč, če do neke ure ti greš delati dokument, ga dobiš še isti dan oz. že čez nekje 2-3 ure od vložitve, se pa boš moral zapeljati do Celja, če še ga želiš isti dan dvigniti. Torej tehnično gledano ob 8h greš delati dokument in ga imaš narejenega nekje do 11h. Kjerkoli v Sloveniji si doma, si v največ 2h urah iz CE na kateremkoli koncu Slovenije, ok če je gužva boš mogoče potreboval tudi 3 ure (ampak dvomim v to). Torej, če imaš notarja ob 14h ali kasneje (8h delaš dokument, ob 11h dvigneš, od 11h do 14h potrebuješ od CE do notarja) bi ti moralo it skozi, boš se pa kar vozil (od doma do UE in potem do CE, ter nazaj do notarja). Če si recimo iz LJ bi ti moralo iti vse skupaj skozi že, če imaš notarja ob 12h.


To je nasvet, ki sem ga potreboval. Torej je izvedljivo. Se že bolje počutim. :) V sredo bo malo vožnje ampak glavno, da se uredil. Hvala ti.

PersonaRuda ::

johndoeee je izjavil:


To je nasvet, ki sem ga potreboval. Torej je izvedljivo. Se že bolje počutim. :) V sredo bo malo vožnje ampak glavno, da se uredil. Hvala ti.


Ni kaj. ;)

Sedaj sem šel malo googlati in mi je ta zelo lepi članek ven vrglo z zelo lepim in podrobnim opisom, ter še celo ceno (+9,10 EUR več te stane to oz. cca. 40 EUR za izdelavo osebnega dokumenta v istem dnevu):

Kako do potnega lista, osebne izkaznice ali vozniške v le nekaj urah
https://n1info.si/novice/slovenija/pred...

"Potni list je izdelan v eni uri po oddaji vloge. Dvig pri izdelovalcu pa se uporablja samo za nujne primere in so zelo redki," so pojasnili na Cetisu.

Če vlogo stranka vloži na katerikoli upravni enoti ali krajevnem uradu v državi (ni potrebno, da bi vlogo vložila na upravni enoti Celje ali upravni enoti, kjer živite) najkasneje do 11. ure, lahko dokument prevzame osebno na Upravni enoti Celje še isti dan po 12.45.

Zgodovina sprememb…

Fluke ::

Za nakup nepremičnine boš pri notarju obvezno potreboval *veljavno* osebno izkaznico ali potni list. Če si pred več kot 30 dnevi zamenjal stalno prebivališče in nisi zamenjal dokumentov, le ti niso veljavni in jih notar ne bo upošteval.

Veljavno vozniško dovoljenje NE bo dovolj, saj na njej ni podatka o državljanstvu, to pa mora notar obvezno preveriti, preden bo overil pogodbo med prodajalcem in kupcem, saj državljanom določenih držav ni dovoljen nakup nepremičnin v RS. To da se pišeš Janez Novak za notarja ne bo dovolj.

Če hočeš res prišparat tistih par evrov, lahko daš delat nov potni list, na katerega lahko po ponovni spremembi stalnega prebivališča daš vpisat samo nov naslov (sicer ga vseeno pošljejo na Cetis, stane pa nekaj evrov v primerjavi z nekaj deset evrov, kolikor stane nov potni list oz. osebna). Če zaprosiš za prednostno izdelavo ga teoretično lahko dobiš že naslednji dan (vprašanje pa kakšna bo gneča na Cetisu glede na praznike). Osebno in vozniško daš pa delat kasneje.

koyotee ::

PersonaRuda je izjavil:

PgSurfer je izjavil:

Zakon o osebni izkaznici se ne strinja s tabo. Ko druge neupravičeno zmerjaš z bumbarji, to sam postaneš.

5. člen
(organi, pristojni za izdajo osebne izkaznice)

(1) Osebno izkaznico izda upravna enota.
(2) Državljanu, ki v tujini stalno ali začasno prebiva ali je v tujini in se zaradi zdravstvenih ali drugih upravičenih razlogov ne more vrniti v državo, lahko izda osebno izkaznico tudi diplomatsko predstavništvo ali konzulat Republike Slovenije.

8-O
Kaj pa sem jaz drugače napisal? Ne znaš brati? Še enkrat počasi preberi:

PersonaRuda je izjavil:


Dokumente lahko delaš po novem na katerikoli občini ali upravni enoti ali krajevnem uradu znotraj upravne enote svoje občine. Meni je recimo MO Maribor najbližje, lahko pa grem delati tudi dokumente v krajevni urad Hoče (upravna enota Maribor) ali pa UE Pesnica, to mi je sicer dalje od MO Maribor za kakšnih 5+ kilometrov. Vem pa, da lahko grem tudi v Tokyo. Ampak mi je MB bližje kot kakšno CE ali LJ ali Hoče ali Pesnica.


In jaz si danes nisem imel namena ureajti dokumentov. Tudi to sem zapisal:

PersonaRuda je izjavil:


Vse ostalo (razen dokumentov) pa lahko urejam samo na MO Maribor. Razen, če ti bumbar meniš drugače. In danes sem moral nekaj it uredit, pa sem videl, da MO Maribor ne dela in je prestavljeno na sredo 3.5. ko imajo podaljšan delovničas do 17h...


Te daje funkcionalna nepismenost?


Ti si nesposben.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ZveeZ ::

V skrajni sili, ce v sredo ne bo izvedljivo, da prides do dokumenta, pa se s prodajalcem zmeni za drug termin pri notarju.

Mimogrede, a ni tako, da po menjavi stalnega naslova, moras urediti tudi novo prometno?
Tole "sparanje" se lahko hitro prevesi v "nepotreben strosek" v primeru kontrole na cesti;)

PersonaRuda ::

koyotee je izjavil:


Ti si nesposben.

Ti si pa točno to kar sem malo višje opisal. Enega koristnega komentarja nisi dal v tej temi, pa je to že tvoj drugi komentar v tej temi in tudi v ostalih temah, ne pomagaš sogovornikom, ampak samo iščeš, kje bi koga lahko napadel, žalil in netiš prepir, ter iščeš kregarijo, ker si takšen po naravi. Daj si duška, sine. Boljše da se tukaj izživljaš kot pa doma nad ženo in otroci...

2dark ::

Vozniško dovoljenje velja enako kot osebna. Seveda, če imaš vozniško dovoljenje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mancini ::

2dark je izjavil:

Vozniško dovoljenje velja enako kot osebna. Seveda, če imaš vozniško dovoljenje.


Seveda ne v vseh primerih in situacijah.
Na splošno pa ja, velja

MadMax ::

V grobem velja vozniška kot identifikacijski dokument zgolj za policista (ker ima na voljo še druge "vzvode"), vse drugo je zgolj šankpametovanje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

destroyer2k ::

MadMax je izjavil:

V grobem velja vozniška kot identifikacijski dokument zgolj za policista (ker ima na voljo še druge "vzvode"), vse drugo je zgolj šankpametovanje.


Torej ko grem na banko in priložim vozniško za dvig je "šankpametovanje"? V zadnjih 2 letih sem natanko 2x osebni dokument rabil v sloveniji in vse ostalo sem urejal z vozniškim dovolenjem.

Ganon ::

Vozniško dovoljenje služi kot osebni dokument, to bi pa res lahko že vedel.

primoz4p ::

Uradni identifikacijski dokumenti

Uradni identifikacijski (osebni) dokumenti omogočajo v postopkih pred uradnimi in drugimi organi izkazati istovetnosti oziroma identifikacijo posameznika. V Republiki Sloveniji ima status uradnega identifikacijskega dokumenta vsak dokument, ki vsebuje fotografijo imetnika in ga je izdal državni organ. Najpogostejši uradni identifikacijski dokumenti so:

* osebna izkaznica,
* potni list,
* obmejna prepustnica,
* vozniško dovoljenje,
* orožni list in
* potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

https://www.gov.si/teme/osebni-dokument...

Za identifikacijo v Sloveniji imajo enako veljavo.

delavec44 ::

Nova stranka rabi na banki z vozniško še posebej potrdilo o državljanstvu. Na osebni in potnem listu je ta podatek že gor. Drugače pa bi morala biti vozniška enakovredna razen pri prehodu meje.

Seveda je govor o novi vozniški. Stare baje nočejo jemati, ker gor ni stalnega naslova.

primoz4p ::

Zadnja osebna izkaznica, ki sem jo imel, je bila narejena še SFRJ.
Potrdila o državljanstvu nisem rabil nikoli kazati.
Rad bi videl tisti organ (banko), ki bi mu sedaj ne bi bila dovolj podpisana izjava o državljanstvu, če ta podatek sploh potrebuje. Tak organ, ki to potrebuje, ima vse možnosti, da to preveri, in me v primeru lažne izjave prijavi pristojnemu organu.
Na osebni iskaznici, predvidevam, ni vpisanega podatka o nekaznovanosti. Ali ti ta dokument nosiš s seboj? Kakšen pa je rok trajanja takega dokumenta?

PersonaRuda ::

Fantje, eno stvar pozabljate, OP si je spremenil naslov bivališča, na to so ga tudi na banki opozorili in ker si on ni dal spremeniti dokumentov ima v tem trenutku vse 3 dokumente neveljavne. Tako, da je čisto vseeno, če ima osebno neveljavno, ker ima prav tako neveljano vozniško kot tudi potni list (če ga seveda ima) in edina rešitev za njega je, da si po hitrem postopku uredi en dokument (osebno ali potni list ali vozniško) in gre lahko urejati stvari pri notarju in banki...

delavec44 ::

primoz4p je izjavil:

Zadnja osebna izkaznica, ki sem jo imel, je bila narejena še SFRJ.
Potrdila o državljanstvu nisem rabil nikoli kazati.
Rad bi videl tisti organ (banko), ki bi mu sedaj ne bi bila dovolj podpisana izjava o državljanstvu, če ta podatek sploh potrebuje. Tak organ, ki to potrebuje, ima vse možnosti, da to preveri, in me v primeru lažne izjave prijavi pristojnemu organu.
Na osebni iskaznici, predvidevam, ni vpisanega podatka o nekaznovanosti. Ali ti ta dokument nosiš s seboj? Kakšen pa je rok trajanja takega dokumenta?


Addiko, sploh ne moreš odpreti računa z vozniško. NLB, NKBM moraš imeti uradno potrdilo o državljanstvu staro manj kot 3 mesece. Dobiš ga na UE za 3€.
Tuje fintech banke nekatere sprejmejo vozniško, nekatere ne.

Tidule ::

Od kje idiotizem, da je osebna izkaznica neveljavna, ce je na njej star naslov? To je zgolj administrativni prekrsek, ki na veljavnost dokumenta kot takega nic ne vpliva. Da je kamikaza prevec zabit da bi locil med obcino in upravno enoto ze vemo, tako da tega kar on izjavi tako ali tako ji za jemat resno.

Ce OP rabi OI zato da notar preveri njegovo identiteto potem je to ali ke naveden pravi ali napacen naslov povsem brezpredmetno.

Kaj tocno jih je na banki zmotilo, pa bo moral najprej OP pojasnit. Banka na podlagi postopkov know your customet mora seveda imet azuren naslov in ce je OP navedel drug naslov kot ga ima na kartici potem bodo seveda po tem vprasali.

Tako da v tej zgodbi, bo moral najprej OP razcistit kaj se je zgodilo in kaj bi sploh rad, drugace bomo imeli se dve strani idiotizmov ala kamikaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Tidule je izjavil:

Ampak ce je OP spremenil svoj stalni naslov tega banka sama od sebe ne more izvedet.


Če jih je kaj zmotilo in je OP njihova stranka, so šli lahko pogledat v CRP kjer vidijo nov naslov.

Tidule ::

primoz4p je izjavil:

Zadnja osebna izkaznica, ki sem jo imel, je bila narejena še SFRJ.
Potrdila o državljanstvu nisem rabil nikoli kazati.
Rad bi videl tisti organ (banko), ki bi mu sedaj ne bi bila dovolj podpisana izjava o državljanstvu, če ta podatek sploh potrebuje. Tak organ, ki to potrebuje, ima vse možnosti, da to preveri, in me v primeru lažne izjave prijavi pristojnemu organu.
Na osebni iskaznici, predvidevam, ni vpisanega podatka o nekaznovanosti. Ali ti ta dokument nosiš s seboj? Kakšen pa je rok trajanja takega dokumenta?


Banke lahko prosto odločajo kakšne dokumente bodo zatevale. Njih zavezujejo postopki know your customer in morajo pridobit podatke, ki jih zahtevajo. To kaj bi ti rad videl je tvoj problem, ampak glede na to, da imaš težave z ločevanjem med uradnimi organi in bankami je škoda besed.

Tudi to, da je nekaj uradni identifikacijki dokument v prvi vrsti pomeni to, da je kot takšen zadosten v vseh postopkih pred uradnimi osebami (upravne enote, policija, tudi notraji), nikakor pa ne pomeni, da ima kakršnokoli posebno veljav v odnosu do pravnih oseb kamor sodijo banke. In ja, banka lahko zahteva za identifikacijo osebno iskaznic/potni list in ne sprejme vozniške. Še posebej kadar je govora o odpiranju računa ali periodični kontroli podatkov. In ti imas vso pravico reč naj se j**** in greš drugam.

Kaj ima pa ta idiotizem o potrdilu o nekaznovanosti s temo, pa verjetno še sam ne veš.

delavec44 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ampak ce je OP spremenil svoj stalni naslov tega banka sama od sebe ne more izvedet.


Če jih je kaj zmotilo in je OP njihova stranka, so šli lahko pogledat v CRP kjer vidijo nov naslov.


Sure, medtem so pa še na MNZ poklical in pridobil podatke o tvojih prekrških in seveda še pri tvojem zdravniku preverili ali si dovolj zdrav za kredit... jao, kake buče...
Za pridobitev podatkov iz CRP banka potrebuje izrecno soglasje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Dej Tidule, kdaj priznaj da tudi ti kaj ne veš. Vsakodnevno delam preko dostopa v CRP, nobenega soglasja ne rabim. Za masovne poizvedbe rabiš razlog, soglasja pa tudi tu ne.

Tidule ::

Sure thing. Potem bos lahko iz rokava stresel zakonsko podlago, da banke lahko dostopajo do CRP brez soglasja.

delavec44 ::

Ne, ne bom. Ker jaz sem IT-jevec. Za zakonske podlage skrbijo pa naši pravniki in pooblaščenci za varstvo osebnih podatkov. Verjamem pa, da smo pokriti.

Tidule ::

Rofl, zdaj naj torej razumemo da ti kot ITjevec v imenu banke veselo obdeluje osebne podatke direktno iz CRP? Pri tem seveda nimas pojma kaj je zakonska podlaga, samo ves da pa zagotovo ni soglasje komitentov?

Btw: za VSAK vpogled v CRP rabis razlog, tako da ali pojma nimas kaj delas ali pa nakladas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Saj ti govoriš, da rabiš izrecno soglasje. Jaz sem pa rekel, da ko postane stranka je dal soglasje s strinjanjem s splošnimi pogoji. Sedaj pa palamudiš, da jaz ne vem kaj je podlaga.

Razlog pa seveda imaš. Kot sem že zgoraj napisal, če jim je kaj sumljivo, bodo šli pogledat. Torej razlog je sum, da je stalni naslov napačen v tem primeru.

Tidule ::

jaz palamudim, ti pa sanjaš o splošnih pogojih? Si tako prijazen pa jih linkaš, da vidimo o čem govoriš? al bo spet izgovor, da kot ITjevec pojma nimaš?

Kaj pa se je zgodilo s tvojo izjavo, da za individualen vpogled v CRP ne rabiš razloga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Tidule je izjavil:

Kaj pa se je zgodilo s tvojo izjavo, da za individualen vpogled v CRP ne rabiš razloga?


Daj povej kje sem to rekel?

Tidule ::

Vsakodnevno delam preko dostopa v CRP, nobenega soglasja ne rabim. Za masovne poizvedbe rabiš razlog, soglasja pa tudi tu ne.


Izvoli, tukaj si izrecno zapisal, da za masovne pozvedbe rabiš razlog, kar jasno implicira, da ga za individualne ne. Al si spet samo malo nakadal?

delavec44 ::

Ne, nič ne implicira, samo domnevaš. Za masovne moraš precej bolj utemeljiti in počakati na odobritev ter navadno potem pošljejo podatke na CDju v obliki primerni za skriptiran uvoz. Individualne so pa real time preko web vmesnika. Tu razloga noben ne preverja in odobri, verjamem pa da ga kljub temu rabiš, če se kdo vtakne.

Splošnih pogojev pa ne bom linkal, ker pač ne oglašujem kje delam.

Tidule ::

Da prekinemo te buidalaštine rpeden bo kdo temu verjel:

Za vpogled v podatke CRP morata bit kumulativno izpolnjena dva pogoja. Obstajat mora RAZLOG in obstajat mora pravna podlaga.

Zakonska podlaga, da bi banka lahko vpogledala v podatke ne obstaja, kar priznava tudi delavec44, sam ga je sram na glas povedat. Tako, da banke morajo za pravno podlago v 99% imet soglasje komitenta. In to ne more bit člen 892 odstavek 13, podsekcije 88 nekih splošnih pogodjev ampak kar lepo izjava, ki jo komitent podpiše. (Preden koga kap, tisti 1% odpade na situacije, ko banka zahteva podatke za uveljavljanje pravic pred osebami javnega sektroja).

delavec44 je izjavil:

Ne, nič ne implicira, samo domnevaš. Za masovne moraš precej bolj utemeljiti in počakati na odobritev ter navadno potem pošljejo podatke na CDju v obliki primerni za skriptiran uvoz. Individualne so pa real time preko web vmesnika. Tu razloga noben ne preverja in odobri, verjamem pa da ga kljub temu rabiš, če se kdo vtakne.

Splošnih pogojev pa ne bom linkal, ker pač ne oglašujem kje delam.


Ja sem razumel, si pač ITjevec, ki pridno klofa zahtevke po navodilih nadrejenega, nimaš pa pojma kaj je osnova zadaj,da to lahko delate. Kot si sam zapisal, bistveno boljše plačani in sposobni ljudje v pravnem sektroju namesto tebe poskribijo za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

otago ::

Notar bi moral imeti vpogled v CRP.

Vpogled v CRP imajo v ožji državni upravi: upravne enote, razne direkcije, geodetske uprave, dacarji itd...

Ob prijavi v CRP mora oseba navesti nek razlog za vpogled. Vpogledovalec lahko napiše random npr. "hhhhhhhhhh hhhhdd2222" ali pa npr. "preverba naslov 1111-3000/23-500 Novak".

Ko dobiš pooblastilo za dostop, podpišeš en kup papirjev, GDPR, Tajni podatki. Verjetno se beležijo razlogi.

delavec44 ::

Tidule je izjavil:

Kot si sam zapisal, bistveno boljše plačani in sposobni ljudje v pravnem sektroju namesto tebe poskribijo za to.


Ta idiotitem me spominja na Lakotnika. Da nisi ti kakšna inkarnacija? Vse sposobni pravniki in glupi ITjevci. Je pa problem, ko se praksa in teorija ne srečata.

Tidule ::

O čem blodiš? saj si sam jasno zapisal:
Ker jaz sem IT-jevec. Za zakonske podlage skrbijo pa naši pravniki in pooblaščenci za varstvo osebnih podatkov. Verjamem pa, da smo pokriti.


Torej pojma nimaš kaj je osnova, da lahko dostopaše do podatkov, ampak kljub temu veš, da to ni soglasje? Ko boš znal to logiki razložit pa kar na plano.

Invictus ::

MadMax je izjavil:

V grobem velja vozniška kot identifikacijski dokument zgolj za policista (ker ima na voljo še druge "vzvode"), vse drugo je zgolj šankpametovanje.

Vozniško dovoljenje je kot osebni dokument veljavno povsod v Sloveniji. Ni pa primerno za tujino, ker ni potovalni dokument. Mislim, da manjka državljanstvo na njem. Ena malenkost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z novim letom dobimo biometrične osebne izkaznice (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
25540566 (16988) OK.d
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12227853 (18829) mihapc123
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398359 (6312) St235
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6524572 (23006) matter

Več podobnih tem