» »

Prosim za nasvet odvetnika, notarja oz. če kdo ve - naredil sem neumnost

Prosim za nasvet odvetnika, notarja oz. če kdo ve - naredil sem neumnost

1
2
»

delavec44 ::

Ni izrecno soglasje, ker ob trenutku poizvedbe vem, da stranke nihče ne pozove po njem. Če ga pa vsaka stranka poda, ko postane stranka, potem je pa tudi cela debata brez veze, ker banka potem lahko v OP primeru pogleda v CRP kot sem dejal v prvem postu.

Če tega soglasja ni, potem pa v praksi delamo nezakonito, po tvoje.

Nisem pa sam kot stranka različnih bank nobenega izrecnega soglasja za ta namen podpisoval ob sklenitvi računa.

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

delavec44 je izjavil:

Nova stranka rabi na banki z vozniško še posebej potrdilo o državljanstvu. Na osebni in potnem listu je ta podatek že gor. Drugače pa bi morala biti vozniška enakovredna razen pri prehodu meje.

Seveda je govor o novi vozniški. Stare baje nočejo jemati, ker gor ni stalnega naslova.


To da pri novi vozniški rabiš na banki še potrdilo o državljanstvu ni res.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

delavec44 ::

No pa ni res. Brez veze sem se pizdil in na UE plačeval za potrdilo potem. Probaj it na NKBM ali Addiko pa povej kako je šlo.

Zgodovina sprememb…

primoz4p ::

Banka pač mora upoštevati Zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma in imeti možnost preveriti komitenta.
Normalno je, da si zato zagotovi soglasje komitenta za preverbo v Centralnem registru prebivalstva.
V CRP je tudi podatek o državljanstvu.

Banka ni državen organ. Posledično ti lahko brez obrazložitve zavrne odprtje računa. Postavi svoje pogoje odprtja, kot na primer pošlje te na UE plačeval za potrdilo o državljanstvu (,ki ga sama preveri), poleg tega ti to mastno zračuna pod stroške odprtja. Nekateri imamo take pogoje za norčevanje ... ustrezno vprašanje reši tak zaplet, če je seveda rešitev tudi v interesu nasprotne strani; v nasprotnem primeru se oseba, ki da kaj nase, samo obrne.

mr_chai ::

Drugič namesto da spremeniš naslov stalnega prebivališča, si bv takem primeru raje urediš poštno ležeče na pošti. Tako sem uredil jaz, ker sem enako med prodajo in nakupom.

Potem ti lepo pošto hranijo na pošti in jo dvigneš vsakih 10 dni.

mojsterleo ::

Meni je osebna propadla 2021 in je zaradi Covida nisem zamenjal. Potem mi je sredi 2022 propadla še vozniška - razlog gužva s termini na UE. Ko sem šel delat oba dokumenta naenkrat nisem imel več veljavnega osebnega dokumenta s sliko. Predložil sem potečeno osebno in vozniško in je bil referent zadovoljen.
Ko je postopek zaključen dobiš potrdilo, ki velja kot dokument.

delavec44 ::

primoz4p je izjavil:

Banka ni državen organ. Posledično ti lahko brez obrazložitve zavrne odprtje računa. Postavi svoje pogoje odprtja, kot na primer pošlje te na UE plačeval za potrdilo o državljanstvu (,ki ga sama preveri), poleg tega ti to mastno zračuna pod stroške odprtja. Nekateri imamo take pogoje za norčevanje ... ustrezno vprašanje reši tak zaplet, če je seveda rešitev tudi v interesu nasprotne strani; v nasprotnem primeru se oseba, ki da kaj nase, samo obrne.


Sem napisal, da sem se pregovarjal, pa nisem nič dosegel. So pa plusi zame pretehtali ta minus, tako da sem pač to požrl. Moraš izbirat bitke.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Invictus je izjavil:

MadMax je izjavil:

V grobem velja vozniška kot identifikacijski dokument zgolj za policista (ker ima na voljo še druge "vzvode"), vse drugo je zgolj šankpametovanje.

Vozniško dovoljenje je kot osebni dokument veljavno povsod v Sloveniji. Ni pa primerno za tujino, ker ni potovalni dokument. Mislim, da manjka državljanstvo na njem. Ena malenkost...


Zakaj spet govoriš neumnosti? Vozniška je uradni dokument, ki so ga dolžne sprejet uradne osebe/organi. Ker banka to ni, seveda lahko zahteva osebno ali potni list, ker to od nje zahtevajo postopki know your customer, skladno z interno politiko banke.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z novim letom dobimo biometrične osebne izkaznice (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
25540566 (16988) OK.d
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12227852 (18828) mihapc123
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398359 (6312) St235
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6524572 (23006) matter

Več podobnih tem