» »

Pametni čajnik?

Pametni čajnik?

mythic ::

Ali obstaja kak električni čajnik (oziroma posoda), ki bi mi cel dan držal neko konstantno temperaturo čaja?

Rias Gremory ::

Poglej na mimovrste, če so kakšni grelci vode, ki imajo želeno funkcijo.

Drugače je pa prav namenska stvar to (vidiš pozimi na štantih, kjer prodajajo kuhano vino): https://www.bolha.com/priprava-ostalih-...
Omenjana stvar ponavadi samo ohranja temperaturo, torej moraš narediti čaj in ga zliti notri.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Termovka? Al mora bit smart?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

krneki ::

Grelec flaske za dojenčke :D

pegasus ::

GupeM je izjavil:

Termovka?
Tako ja, najprej se poskrbi za omejitev odtekanja toplote, šele če to ne pomaga, se začne razmišljati o dodajanju energije v sistem.

joze67 ::

Na Amazonu (ali drugje pač, po želji) išči Teekocher. Primera:
  • potopni - čaj se vari potopljen v vodo, po nekem času se mrežica dvigne
  • pretočni - topla voda/para gre po nogici gor in skozi čaj nazaj

In potem raziskuj naprej.

Onega drugega imam jaz. Čaja mi ne drži cel dan, ker ga prej spijem :P imam pa še na pametno stikalo, ki potem prižiga zadevo za 5 minut na vsako uro, kar je ravno dovolj za moje potrebe. (Naslednji korak je povezava s tehtnico, da mi ne bi po pomoti prižgal prazne posode, potem pa še na ... neverending story). Brez tega stikala ima čajnik tudi tako funkcijo, ki se je ne da izklopiti ne nastaviti - vsake toliko časa se pač prižge in potem ugasne. Niso pa vsi taki, moraš preveriti. Pred tem sem imel Tefalovega, ki se je ugasnil in ostal ugasnjen, ampak tega je že dve desetletji.

Pri obeh vrstah je pomembno, da se čaj ne namaka v vodi neskončno dolgo časa (en ga sam umakne, drugi po funkciji ni tak). Ker sam pač v petih minutah pozabim na čaj in ko pridem mimo, je grenak.

Badwolff ::

Z mikrovalovko imaš vsakič minuto dela da iz postaneva hladnega čaja narediš vročega.

nejcek74 ::

reče se mu samovar, in obstaja ze vsaj par stoletij :))



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19047857 (2120) mojsterleo
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30866266 (18047) koyotee
»

Matcha čaj

Oddelek: Loža
347988 (2807) enemon
»

Grelnik vode - čas do zavretja ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7627389 (24511) radmannsdorf
»

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218077 (15139) user-pass

Več podobnih tem