» »

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah?

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah?

«
1
2

ttommy ::

Če kdo izmed vas redno pije zeleni čaj v filter vrečkah, me zanima katerega kupujete? Zdaj že več kot 8 mesecev redno pijem zeleni čaj. Najprej sem kupoval Lipton green tea v piramidah, potem Sir Winston green tea, sedaj mi pa moja kupuje v Lidlu Lord Nelson green tea natural, ki je precej ceneje od Winstona, okus ima pa skoraj identičen.
Kateri zeleni čaj bi bil najkvalitetnejši v filter vrečkah? Vem, da bi bilo najbolje kupiti čaj v čajnici, a priprava potem ni tako enostavna. Spijem ga pa tudi do 10 skodelic na dan.
Gamer

jype ::

Kupi si raje eno filter bunko, pa bo priprava enostavna, čaj pa svež.

ttommy ::

A to za v čajnik, ali kaj?
Gamer

fosil ::

Bunka je lahko tudi za v skodelico, odvisno od velikosti.
10 skodelic na dan je pa že ekstremno velik.
Tako je!

izbrisiracun ::

Kaj je to bunka?

bluefish ::

...

vir: Wikipedia

...

vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Vajenc ::

Tista s prve slikce ni ok, ker se slej ko prej stik ukrivi in tako postane prepusten za čajeve delce.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

GGGGG ::

Ali pa prazne filter vrečke, imaš še manj komplikacij kot s to kroglico. Dobiš v večjih trgovinah, čajnicah itd. Še vseeno je priprava bolj zamudna, ker je treba filter vrečko nafilati, ampak se pomoje splača. Razlika v kvaliteti je precej očitna.

k--p ::

Jaz ga pijem s pomočjo skodelice z vložkom, kamor daš žličko čaja ter preliješ. Zeleni čaj pa kupim v kakšni trgovini s čaji.
 teacup

teacup

Dr_M ::

Vajenc je izjavil:

Tista s prve slikce ni ok, ker se slej ko prej stik ukrivi in tako postane prepusten za čajeve delce.



Imam tako bunko ze kar nekaj, taveliko, za pol litra caja in do zdej ni blo problemov, res pa da z njo ne delam, kot svinja z mehom.

Tody ::

Kupi si cedilo, pašejo tako na skodelce tko da daš samo v cedilo malce čaja, preliješ z vročo vodo in počakaš par minut in potem cedilo dvigneš in vsebino vržeš v smeti in imaš čist čaj. 10 skodelc pravega čaja je bomba za srce, če pa piješ neko blago mešanico pa ... Vrjetno tudi odvisno koliko je velika skodelca :)

itak37 ::



Ta košarica meni še najbolj ustreza od raznih filtrov. Kot so ti že rekli, pa raje kupi zeleni čaj v čajnici ali še bolje kar po internetu. Zeleni čaj lahko prelivaš večkrat (3-5x), začneš z 2 minutami pri 70C ter podaljšuješ čas ter višaš temperaturo.

radmannsdorf ::

jaz mam tisto kuglo z luknjicami, z druge slike in je zakon. čaj kupim v čajnici. je pa fora teh čajev da ga lahko uporabiš 3x, prve dve rundi vsebujeta kofein, tretja pa ne več. lih super za en dan če ga piješ 3x, da je zvečer brez kofeina :)

Smurf ::

Jaz tudi svetujem, da kupis caj in filter, ker je kvaliteta bistveno boljsa od tistih, ki so pakirane v vreckah.

RejZoR ::

radmannsdorf je izjavil:

jaz mam tisto kuglo z luknjicami, z druge slike in je zakon. čaj kupim v čajnici. je pa fora teh čajev da ga lahko uporabiš 3x, prve dve rundi vsebujeta kofein, tretja pa ne več. lih super za en dan če ga piješ 3x, da je zvečer brez kofeina :)


Teina pa res... kofein je samo v kavi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GGGGG ::

Teina pa res... kofein je samo v kavi...


Ista zadeva. Nekateri pač kofeinu v čaju rečejo tein.

Jaz ga pijem s pomočjo skodelice z vložkom, kamor daš žličko čaja ter preliješ. Zeleni čaj pa kupim v kakšni trgovini s čaji.


Jaz imam doma sicer podobno zadevo, le, da je kovinska. Ampak OPu se verjetno zdi preveč messy. Cedilo je treba iz skodelice položiti na nek krožnik, izprazniti, pomiti itd. Zna biti precej nerodno, če si čez dan v kakšni pisarni.

Filter vrečko namočiš in vržeš v smeti.

b4d ::

RejZoR je izjavil:


Teina pa res... kofein je samo v kavi...



Ime je pa ja nepomembno ce imata isto zgradbo :D
b4d.sablun.org

azislo ::

b4d je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Teina pa res... kofein je samo v kavi...



Ime je pa ja nepomembno ce imata isto zgradbo :D


To si 100% ? Isto zgradbo, učinek na telo, itd. ? Prosim za obrazložitev.

jype ::

azislo> To si 100% ? Isto zgradbo, učinek na telo, itd. ? Prosim za obrazložitev.

Ista molekula je, ja.

b4d ::

Wiki quote:
In 1827, M. Oudry isolated "théine" from tea,[164] but it was later proved by Mulder[165] and by Carl Jobst[166] that theine was actually caffeine.[160]


Verjetno pa si ze pogooglal
b4d.sablun.org

mihec87 ::

Za tako je skodelica v tem stilu super http://www.ebay.com/itm/Clear-Glass-Mug... ter čaj v vrečki iz čajnice itd..

Nasuješ čaj preliješ z vodo ko je nared filter vstavek potegneš ven odložiš na pokrov(ko čistiš oplakneš z vodo pa je)..

Rias Gremory ::

Čaj v vrečkah je pičkin dim. Sploh pa zelen.
Greš v Cha oz. neko čajnico in kupš ene par čajov ki to dejansko so.

EDIT: zdaj ko sem videl koliko zelenga čaja je OP popil iz vrečk me kar malo skrbi. Ko bo pa probal pravi zeleni čaj mu pa ne bo všeč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Kava in pravi čaj oba vsebujeta coffein, vendar sta si zelo različna, oba vsebujeta še cel kup dodatnih sestavin značilnih za eno ali drugo, katere učinkujejo skupaj s coffeinom na svoj način. Coffee vs Tea
Čajnih in kavnih vrst je precej, kako obranih, kako sušenih, kako praženih, mešanic enih in drugih še več, kar je všeč in odgovarja enemu, ni nujno, da bo tudi drugemu.

GGGGG ::

Če kdo hoče top shit čaj v vrečkah :)

http://www.hibiki-an.com/default.php/cP...

matobeli ::

Sir winston zeleni čaj je popolnoma brez okusa. Vsakih par let si ga kupim ker pozabim da je slab in sedaj mi spet ostaja. Hell, po 10min sploh ni spustil čreslovine (tanina)...
Enako je bilo z drugimi "fency" znamkami ki jih dobiš po merkatorjih in šparih.

Ker nisem nek hud ljubitelj in poznavalec, poleg tega pa še lenuh mi zadošča tak v vrečkah. Pogruntal sem da je samo Twinings približek pravemu(pravemu) zelenemu čaju. Ostalo je bolj megla. Priporočam okusa "Pure Green Tea" in "Jasmin Green Tea". (to velja kar se tiče slovenskih trgovin in neke zmerne cene)

Sem pa včasih precej prepil črne/bele/zelene/rdeče... čaje iz čajnic, tisto so bili res okusi, ko je dejansko +-minuta namakanja pomenila nekaj. Sedaj se ne sekiram, ker ga pijem poredko.

urosz ::

da vskočim samo glede filter bunk, posebnih skodelic itd. zakaj komplicirate? jaz v vodo dam čaj, počakam x minut in enostavno zlijem čez navadno kuhinjsko cedilo. ne rabite kupovat nekih ekstra skodelic za 10+ EUR.

edit: glede čajev v vrečki pa - zanič so. vsi. oz. niso zanič, dokler ne probaš pravih čajev. pa ni treba kupovat najdražjih čajev. razlika je opazna že, če kupiš navadni čaj műller-ove znamke (na primer). je boljši od vseh od 1001-cvet/lipton/teekane itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

GGGGG ::

Zato, ker tako narediš še večjo svinjarijo. Umažeš 2 posodi (čajnik + skodelico) pa še cedilo.

Rias Gremory ::

ne vem kok so skodelce/šalce/whatever pa tut če so 10€ jih itak maš skos razn če vsak mesec razbiješ eno. filtri so pa tut pocen.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

urosz ::

delno imaš prav, če kuhaš čaj samo za sebe. pri nas se ponavadi kuha čaj za 3 osebe na 1x in je dosti bolj priročno kot namakanje pa pranje 3 bučk, ki so za povrh še nerodne za delat z njimi.

Rias Gremory ::

So tut taki čajniki k bi bli lih zate.

Doma mamo tazga, da je steklen čajnik in potem v luknjo kamor vliješ vodo daš steklen filter.

hum, mi je google že najdu:
 steklen čajnik

steklen čajnik



Žal pa ne vem koliko stane kaj tazga.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

poweroff ::

Lahko uporabiš cedilo, v katerega nasuješ čaj in ga potem preliješ z vodo. Meni so sicer najboljši Sencha zeleni čaji (japonski). Zeleni čaji iz filter vrečk so pa precej zanič, ja.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

ttommy ::

A ta čaj bi se mi splačalo naročiti:

http://www.cha.si/caj/zeleni-in-beli-ca...
Gamer

mihec87 ::

Najlažje je če je možno dobit/kupit vzorce-sprobaš več različnih in vidiš kateri ti je dober...Če nek čaj jemlješ prvič ga vzami najmanjšo količino da tudi če ti ni ga že nekako spiješ/vržeš stran...

Sam sem naredil to napako iz dragonteahouse vzel Pearl Jasmine Green Tea 100g paket(pil sem lih enkrat pa še takrat sem imel cel dan žmah po jasminu v ustih) sedaj pa se mi vlači...

Poglej še tudi daoli.si kar sem probal je nekaj zanimivih..

Rias Gremory ::

Probaj pa boš videl, za začetek 50g (pa še to je veliko, če ne veš če ti bo všeč).
Jaz imam omenjenega in mi je super, pa ne ga pustit v vodi več kot 3 min. Črni čaj s kokosom mi je tut zakon.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

innerspace ::

I vote for Jasmine tea.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

ttommy ::

Danes sem dobil naročene stvari- Gunpowder temple of heaven (mi je OK okus), filter bunko, merico za čaj, termometer za vodo in šatuljo.
Zdaj sem že četrtič prelil bunko z istimi lističi in je še kar v redu okus. Do štirikrat pravijo, da se lahko prelijejo lističi...
Sem tako zadovoljen, da nikoli več ne kupim filter čaja..
Prej sem vodo tudi zavrel v električnem grelniku vode in potem dodal malo hladne, ter prelil filter vrečke.
Zdaj vodo zavrem v stekleni posodi na plinu in jo ohladim na 75 stopinj ter prelijem bunko. Drugič, tretjič in četrtič pa uporabim vrelo vodo ter pustim bunko v vodi 4-5 minut.
A je tako OK, ali moram kaj spremeniti?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

radmannsdorf ::

gunpowder sm tud jaz mel, na začetku mi sploh ni bil ql, pol k mi je ostalih zmanjkalo, sm ga pa začel pit in je full dober :) pomoje sploh ne rabiš 4-5min. jaz sem še manj, pa je blo ql :) čin ;)

ttommy ::

Čin, pa na dolga zdrava leta. Upam, da zeleni čaj dejansko je tako dober za telo (in duha), kot piše vsepovsod. Niti ene slabe lastnosti nisem našel...
Gamer

fosil ::

Ena slaba lastnost je, da so zeleni časi precej špricani s pesticidi.
Ob tem pa čaja pred sušenjem niti ne operejo.
Tako je!

Penderecki ::

V filter vrečkah si nabavi Sencha zeleni čaj (made in Japan; tako kot ti je nekdo že svetoval).
V refuzi pa odsvetujem kitajske čaje.
Nekaj časa nazaj, je bil na nemškem kanalu dokumentarec o tem, kako kitajčeki sušijo ravno zeleni čaj. Male kolonije miši in podgan se prosto šetajo po celem sušilnem kompleksu in veselo praznijo svoja prebavila in sečila tudi po čaju . Nobenih sanitarnih standardov pri sušenju.

Enih 5 let nazaj sem spil precej zelenega čaja Sencha. Imel sem male težavice s »poddlesnimi« bakterijami. Zobni kamen se mi sploh ni delal zunaj na zobeh, ampak tik pod dlesnimi. Tako diagnozo mi je takrat postavil zobar pri čiščenju zobnega kamna. Pa sem poskusil z zelenim čajem, ki je odličen za zobno higijeno. Do naslednjega čiščenja zobnega kamna, je bila zadeva sanirana.
Btw … zeleni čaj splavlja kr nekaj vitaminov iz družine B, zato ti priporočam, da tako ali drugače zraven uživaš še B Complex.

ttommy ::

Gamer

pegasus ::

Pu erh (v barvi po želji: zelen, rdeč ali črn) je imho najboljši čaj. Kitajci so z njim zdravili vse živo ...

mihec87 ::

Penderecki je izjavil:

V filter vrečkah si nabavi Sencha zeleni čaj (made in Japan; tako kot ti je nekdo že svetoval).
V refuzi pa odsvetujem kitajske čaje.
Nekaj časa nazaj, je bil na nemškem kanalu dokumentarec o tem, kako kitajčeki sušijo ravno zeleni čaj. Male kolonije miši in podgan se prosto šetajo po celem sušilnem kompleksu in veselo praznijo svoja prebavila in sečila tudi po čaju . Nobenih sanitarnih standardov pri sušenju.

Enih 5 let nazaj sem spil precej zelenega čaja Sencha. Imel sem male težavice s »poddlesnimi« bakterijami. Zobni kamen se mi sploh ni delal zunaj na zobeh, ampak tik pod dlesnimi. Tako diagnozo mi je takrat postavil zobar pri čiščenju zobnega kamna. Pa sem poskusil z zelenim čajem, ki je odličen za zobno higijeno. Do naslednjega čiščenja zobnega kamna, je bila zadeva sanirana.
Btw … zeleni čaj splavlja kr nekaj vitaminov iz družine B, zato ti priporočam, da tako ali drugače zraven uživaš še B Complex.


Poskusi kot trgovec uvozit zeleni caj...bos kar lepo kolicino pustil na carini za vzorec oz pregled.... Sicer pa tisti v vreckicah je pa sušen kje?

poweroff ::

Dnevnik...

http://www.livestrong.com/article/54284...

Drinking green tea does interfere with nutrient absorption. Anti-oxidants such as polyphenols in green tea can bind iron, inhibiting its intestinal absorption. You may also have trouble absorbing vitamin B12. To maximize your vitamin and mineral absorption from the diet, concomitant intake of green tea should be avoided.


Glede vitamina B in železa pa priporočam uživanje alg Clorella (v tabletah). Jaz sem jih jedel par mesecev in sem bil potem slučajno na nekem pregledu... zdravnica mi je rekla, da še ni videla človeka s toliko železa v krvi. 8-)

Saj lahko, da je bilo naključje, ampak mislim, da ne.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

mihec87 ::

Gdaj oz kolicini je to realno problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Hayabusa ::

poweroff je izjavil:

Dnevnik...

http://www.livestrong.com/article/54284...

Drinking green tea does interfere with nutrient absorption. Anti-oxidants such as polyphenols in green tea can bind iron, inhibiting its intestinal absorption. You may also have trouble absorbing vitamin B12. To maximize your vitamin and mineral absorption from the diet, concomitant intake of green tea should be avoided.


Glede vitamina B in železa pa priporočam uživanje alg Clorella (v tabletah). Jaz sem jih jedel par mesecev in sem bil potem slučajno na nekem pregledu... zdravnica mi je rekla, da še ni videla človeka s toliko železa v krvi. 8-)

Saj lahko, da je bilo naključje, ampak mislim, da ne.

Če ti ga telo ne prebavlja (odsotnost/neaktivnost katalizatorjev) lahko ješ take tablete kot smint-e in ne bo nobenega efekta.

poweroff ::

Se strinjam. Jaz sem jih sicer užival zaradi vitamina B.
sudo poweroff

ttommy ::

Jaz redno dajem kri na vsake 3 mesece. Če bi imel pomanjkanje vitamina B, ali bi to zaznali tam in me opozorili?
Gamer

Riff ::

jaz pijem pravi zeleni čaj sm firme pa ne vem :), pa z dodatkom mlekom

pegasus ::

Vprašanje na temo "rednega" pitja pravih čajev ...
Jaz prave čaje pijem samo v nujnih primerih, ko vem da bom rabil kak daljši maraton za tipkovnico ... če spijem po en čaj tri dni zapored, potem vem da bom imel vsaj še dva tedna težave z rednim spanjem in bom sesut in out of sync s sončnim ritmom.
Gor berem "10 skodelic na dan" ... to bi me verjetno ubilo. Prvič ko sem probal pu erh, sem imel mravljince po celem telesu in sem se hotel kar stepst ;) Tudi po 1dcl piva že čutim vpliv na čutilo za ravnotežje, kave ne pijem, že kokakola je včasih čisto premočna in po njej kar nekaj ur ne uspem ukrotiti srca.

Te zadeve znajo biti čisto dovolj trda droga ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19046378 (641) mojsterleo
»

Matcha čaj

Oddelek: Loža
347354 (2173) enemon
»

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

Oddelek: Loža
275660 (4111) harvey
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366636 (6082) shark_nm
»

Navijanje samega sebe

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
304133 (2896) veteran

Več podobnih tem